Gruijters schreef op maandag 16 april 2012 @ 15:12:
Momenteel draai ik 2.3.6 stock met een CF kernel, zodat ik gebruik kon maken van root toegang. Nu wil ik graag updaten naar 4.0. Ik twijfel nog tussen custom rom, wil welliswaar geen gedoe, dus ik zoek een rom die gewoon op elk front werkt.
Waarschijnlijk wil ik toch gebruik maken van een stock ICS rom, welke kan ik dan het beste nemen? Heb een KPN toestel, maar volgens mij niet branded. Tevens vanuit de doos ook simlock vrij.. Ik prefereer flashen dmv Odin.
Tevens wil ik mijn root behouden, kwestie van diezelfde CF kernel er naderhand overheen flashen?
Het makkelijkst is om de officiele firmware van
hier te pakken, en dan wel deze
code:
1
| I9100XWLP7 4.0.3 2012 April I9100XENLP3 Netherlands Download |
Je root is dan weg, maar die krijg je inderdaad terug door CF-root weer te flashen. Ik zou dan wel de versie pakken die bij de hierboven genoemde rom past, namelijk
deze. Die kan je ook met Odin flashen (invullen bij PDA)
Oh en nog een ding wat ik nog steeds niet goed begrijp. Moet ik een volledige wipe doen en zo ja welke wipes precies? Ik heb titanium back up betaalde versie. Is dit de beste manier om alles te back uppen? Ik wil graag alles behouden qua nummers, gesprekken van whatsapp en mijn overige Apps. Hoe is dit het beste aan te pakken..
De update met KIES gebeurt zonder wipe, dus het kan wel. Je systeemprogramma's worden dan vervangen door die van Android 4.0, maar alle programma's die je zelf hebt geïnstalleerd blijven staan, net als hun instellingen. Ook dingen als bluetooth- en wifi-instellingen blijven bewaard.
Als er problemen zijn kan je een wipe doen. Ik zou daarbij de volgende volgorde aanhouden (alle vanuit CWM-recovery, vol up + home + power)
- Wipe dalvik-cache
- Wipe cache
- Wipe data/cache (factory reset).
Je hoeft dat eigenlijk alleen te doen als je problemen hebt. De eerste twee kunnen volgens mij weinig kwaad, je haalt dan de cache weg die programma's aanmaken. De laatste zorgt er voor dat al je programma's en instellingen weg zijn, dus die zou ik pas gebruiken als je toestel echt vervelend doet.
Backup gaat inderdaad prima met Titanium Backup, maar let op wat je terugzet. Ik heb nog weinig problemen gehad met het terugzetten van 2.3.6 progs en instellingen op 4.0, maar sommige dingen kunnen anders zijn. Het handigst is om helemaal kaal te beginnen en dan met beleid programma's en instellingen terug te zetten. Gebruikers-apps gaat vaak wel goed, met systeeminstellingen moet je uitkijken.
Een hoop vragen, maar ik zie door de bomen het bos niet meer. Ik heb veel tijd genomen om me in te lezen op het gebied van android flashen, maar ondanks mijn boven gemiddelde kennis op ICT gebied en flash geschiedenis op Windows phone, lukt het me toch niet meteen.
Het is even puzzelen inderdaad, maar gewoon proberen en een paar keer doen, en je wordt er vanzelf handig in
[
Voor 26% gewijzigd door
gwystyl op 16-04-2012 15:30
]