TS linkje naar 11 aangepast
Zo, vandaag ff een dagje er op uit geweest. Ik dacht: "Kom, het is lekker weer, ik ga eens naar Wageningen en Rhenen fietsen."
In Wageningen was bij KlankBeeld een complete McIntosh set te beluisteren. Ik was er in ieder geval mooi op tijd voor de drukte. Ik werd er ook erg vriendelijk ontvangen, maar ja, we kennen elkaar ook al >25 jaar.
De primeur was de mini line array XR200. Super mooi afgewerkt allemaal.

Deze speelden op een paar enorme transistorbakken en sacd-speler. Arme inbreker als die dat allemaal moet verslepen, maar daar heeft ie ws toch geen interesse voor omdat er geen B&O op staat.
De luidsprekers zijn opgebouwd uit 3 basunits, 12 2cm mids en 6 dome-tweeters. Sommige dingen deden ze IMHO erg goed. Andere dingen minder. Klassiek met strijkinstrumenten ging erg goed. Radiohead ging alleen helemaal de mist in. Melody Gardot ook. Die heeft zo'n sprankelende stem, maar dat was helemaal weg. Stemmen klonken wel heel krachtig en natuurlijk. Ik ben ineens allergisch geworden voor dome tweeters. Vinz, bedankt he?

Maar wat een hele prettige verrassing was dat ze net beide elektrostaten van het nieuwe Nederlandse merk Pio-sound in huis hadden. Op de AV-Nu al een prettige kennismaking. Nu stonden dus de Eagle full-range elektrostaten te spelen op een paar enorme McIntosh 120W buizenbakken (8 KT88 per kant). Dat was wel een hele sjieke setup. Ik wil niet weten wat het kost maar het klonk helemaal fenomenaal. Snel, krachtig, luchtig en ruimtelijk. Zoals thuis maar dan beter. En het stond allemaal maar net te spelen. Thuis zit ik er al jaren aan te tweaken. De Pio-sound Eagle kosten €8000. Voor wat ik hoorde valt dat eigenlijk heel erg mee. Ok, het is veel geld, maar voor fullrange elektrostaten van dit niveau... Ik zei al; de meneer van Klankbeeld weet perfect zijn eigen show te bederven.

En eigenlijk is dat een heel groot compliment!
Ik heb ook nog naar wat koptelefoons kunnen luisteren. Nu met een goede setup (Creek). Ik was erg benieuwd naar de Tesla line van Beyerdynamic. Ik heb eerst de T70p gehoord, erg mooi, maar gesloten is niet mijn ding. Daarna de T1 van €900 en de Grado RS500. Ohh, dat was echt genieten.

De Grado zit niet zo lekker op mijn oren maar klinkt wel erg fijn. Maar de T1 is echt

Benieuwd naar de T70 (kost de helft maar komt er erg dichtbij.
Ik ben daarna weer 10km doorgefietst naar Rhenen naar Triple M audio. En nee, ik ben niet nat geworden en de Grebbeberg doe ik gewoon op het grote blad.
Sjonge, wat een sfeer daar. Heel klein, vol en gezellig. Net een oude werfkelder. Lekker allemaal bezig achter de pc of met de apparatuur. Veel hele oude spullen in de vitrine, en hele nieuwe. Ik kon rustig met iedereen een praatje maken en kreeg meteen een ontzettend lekker bakkie cappuccino aangeboden (echt Starbuck's kwaliteit!). Ik ben echt onder de indruk van de vakkennis daar. Als ze begonnen te praten ging het me al boven de pet.
Degene die daar voor mij de buizen doormeette bleek ook degene te zijn die voor Crafty de Yarlands langsgelopen is. Ik blijk een goede koop gedaan te hebben met mijn doos Philips Miniwatts etc. En ik weet weer wat meer over Crafty (vertrouwelijk).
Ik heb er ook een ontzettend mooie draaitafel zien staan. Alleen gezien, helaas. Een Hanss Acoustics T-30 draaitafel uit China. Wat een beest van een ding. 40kg. Ik ga daar later nog eens een afspraak voor maken.

Ik heb er een goeie indruk opgedaan: een gezellige bedrijvige sfeer met veel vakkennis en liefde voor techniek en muziek. Ik heb een leuke dag gehad. Alleen sporten heb ik ff overgeslagen na 40km fietsen en een flinke maaltijd.