MrJvG schreef op vrijdag 28 oktober 2011 @ 10:11:
k ben heel sterk aan het twijfelen tussen kpn of telfort
In het verleden heb ik een iPhone met t-mobile gehad. Maar bij dat netwerk wil ik nooit meer!
Gezien mijn bel en datagedrag vallen de overige providers (denk ik) af.
Ik bel gemiddeld rond de 250 tot 300 min per maand. Qua data zit ik rond de 800mb per maand. Smsen in geval van nood, lees hooguit 10 berichten per maand.
Ik ben T-Mobile gewend qua snelheid en dat komt vaak uit de speedtest niet hoger dan 1mbps en hooguit eens 2mbps.
Na lang zoeken en vergelijken kom ik bij de volgende abonnementen uit:
KPN Personal sim
* 275 min/sms
* 750mb
* voordeeloptie 250mb (wat ik dus wel standaard gebruik van ga maken)
* € 50,-
Voordelen: belminuten betalen per seconde, maandelijks abonnement aanpassen, hoewel de data dan ook naar beneden gaat, zal dit voor mij geen optie zijn.
Nadelen: internet 14,4 mpbs, volgende de dekkingskaart is het maximale haalbaar een verbinding van 7,2 mbps, niet echt een nadeel
Toestelprijs: € 279,95 (32GB)
Aansluitkosten: € 29,95
Totaalkosten na 24 maaden: € 1.509,90
Telfort
* 300 min
* 1GB
* € 40,90
Voordelen: data die over is wordt automatisch 1 maand meegenomen, KPN netwerk.
Nadelen: internet 3,6 mpbs, afreken per minuut!! Smsen zonder bundel 30 cent per stuk (was een smsje in 1998 niet 30 gulden cent!)
Toestelprijs: € 279 (32GB)
Aansluitkosten: € 29,95
Totaalkosten na 24 maaden: € 1.126,95 (korting 1ste 4 maanden verrekend)
Voor mij regio geld een maximale snelheid van 7,2 mbps (aldus KPN dekkingskaart). Telfort bied 3,6 mbps aan. Betekent dit dat ik er dus wel vanuit kan gaan dat ik een verbinding rond de 3,6mbps heb, als ik een abo bij Telfort afsluit, in mij gebied?
Is het verschil daadwerkelijk merkbaar, voor huis tuin en keuken mobielinternet (oftewel websites bezoeken / social media / mail (ben wel actie gebruiken en mail veel) tussen 7,2 en 3,6 mbps.
Ik heb een iPad wifi en ik begrijp dat KPN het toestaat (niet officieel) dat je een personal hotspot kan aanzetten op een je iPhone?
Dit zal dan nog een reden voor me zijn om naar KPN over te stappen.
Welke optie is volgens jullie het beste?
Mocht iemand een ander voorstel / provider weten, voorstellen zijn zeer welkom. Want na un week in alle abo's gedoken te hebben zie ik het beste abonnement er nog niet voor 100% tussen uit springen.