Yes heb ik gezienbobcom schreef op zondag 25 augustus 2024 @ 22:35:
[...]
Probleem nog steeds niet opgelost? Ik heb bijgedragen aan de verwarring in het A7-A9 topic. De echte truuk op een Sony >A7iii is:. Dit filmpje vertelt het ook.
- Camera in Manual mode (M) zetten (dat is "des Pudels Kern")
- Uit de drive opties Bracketing-C (BKT-C) kiezen, en vervolgens kiezen uit aantal opnames en interval (van 3 tot 9 opnames, interval van 0.3 tot 3 EV)
- Scherpstellen
- Op remote of ontspanknop drukken en de camera mitrailleert er op los. 9 foto's à 1/100 sec in minder dan eentiende seconde, geen tijd om onscherp te stellen
Ik zat nog vast aan de ouderwetse recepten voor bracketing, toen je nog alles zelf moest doen. Lost Sony tegenwoordig allemaal op.
@JoStad Merci voor comments. Reepje blauw gaat eraf, eens. Uitgeputte zonnebloem moest er juist als enige tussen zijn even droefgeestige soortgenoten uitspringen - geen mooie bokeh maar een zee van nazomerse weemoed.
Mooie hei, maar je heipaars is wel erg paars. HDR-effect? Misschien de hei nog wat desatureren en de boompjes voorin wat extra licht gunnen?
offtopic:
Moet binnenkort eens even gaan testen om variabelen uit te sluiten die mogelijk oorzaak zijn van het probleem, zoals;
Moet binnenkort eens even gaan testen om variabelen uit te sluiten die mogelijk oorzaak zijn van het probleem, zoals;
- statief misschien niet stabiel
- Horizontaal naar verticale ‘bracket’ op statief gemonteerd ipv camera direct op statief zelf
- Wind
- Image stabilisatie aan / uit