Bosmonster schreef op zaterdag 16 oktober 2010 @ 02:37:
Net voor het eerst in meer dan een jaar WoW weer eens opgestart. Wat weinig meer van wat het vroeger was. Als fervent warlock speler voelen alle versimpelingen ook aan alsof het spel zich steeds meer richt op de simpelere doelgroep.
Nog niet echt heel uitgebreid mee gespeeld, maar de mogelijkheden die je hebt zijn wel enorm afgenomen. HP is huge en in enkele seconden heb je weer full hp/mana.
Wel werd me direct weer 5K uit de zak geklopt voor master riding...
Weet niet of ik na mn 7 dagen gratis nog verder ga spelen.
Hier ben ik eigenlijk niet mee eens, als long time player. Vanilla release tot nu, geen maand overgeslagen, uitraard wel ups en down in gemiddelde speeltijd per dag.
De versimpelingen vind ik erg mee vallen, alles is gewoon beter doorontwikkeld, denk hierbij aan het questen alleen al. Was het echt leuk (beetje overdreven maar you get the point) dat als je in bijv WPL een quest oppakt, je hierna een burning steppes toe moet voor de questitems, waarna je naar winterspring toe moet om het in te leveren, hierna naar diremaul gestuurd wordt voor het vervolg, om deze Q uiteindelijk weer in te leveren in WPL. Ik vind van niet, het huidige system, wat meer gericht is op een zone uitquesten dan met breadcrumbs naar de volgende zone vind ik persoonlijk een stuk aangenamer spelen.
Of Bijvoorbeeld warlock aangezien ik deze class zelf speel:
1. Nieuwe shard system - Veel leuker dan het oude systeem. Soulshards farmen was gewoonweg niet leuk, maar het moest toch gebeuren. Welke vanilla warlock heeft niet 300 shards er doorheen gejaagd per avond in een raid om bij iedere boss 40 man te voorzien van een healthstone, soulstones te plaatsen en mensen te summonen.
Nu waren de portals e.d. al een grote verbetering hierin, echter in de nieuwe patch zijn soulshards een stuk dynamischer doordat ze actief gebruikt worden voor verbeteringen aan spells in plaats van aan verplichte dingetjes als healthstones, soulstones en summon portals.
2. HP/Mana - is nu inderdaad snel vol door de nieuwe soulharvest e.d, echter zijn deze zaken nu wel based op lvl 85 scaling. Ben bang dat je daar niet zo snel weer volle HP/Mana hebt. Sommige mobs in de Beta slaan ook erg hard
Daarnaast, is downtime omdat je HP/Mana op is leuk? telkens 20 seconden zitten drinken na een mob is gewoon niet leuk/spannend.
3. Spell rotations/prio's
TBC was natuurlijk een aanfluiting met zijn 1222222222222222222222222221 rotation, want welke lock behalve de verplichte malediction buffbot/ Leo/Illidan/Twins tank lock was nu niet destro. In wrath is dit een stuk verbeterd rotaties zijn er niet echt meer, prioriteits "lijstjes" nemen het over. bijna iedere spec heeft nu een groter bruikbaar arsenaal aan spells dan in vanilla/TBC
Algemeen wow:
Wrath is inderdaad niet de moeilijkste expansion om te spelen, dat er teveel faceroll is vind ik ook wel. Toch zijn er nog zeker een aantal zeer lastige fights ggemaakt door blizzard. Echter heroics van 15 minuten, quest mobs waar je gewoon niet aan dood kan gaan etc, ja dat is te makkelijk.
Gelukkig gaat Cata hier wel veranderingen in aanbrengen zodat (hopelijk) heroics weer een challenge worden, terwijl (hopelijk) hierin geen classes worden buiten gesloten. Want in TBC "lfm dps SH hc no warr/pala/SP" etc was natuurlijk ook niet leuk voor de betreffende classes.
Wow moet in princiepe gewoon een game zijn die iedereen kan spelen op zijn/haar niveau zonder dat iemand van een lager niveau direct compleet kapot geflamed wordt. En of dat nu heroics only is, of high end content op de dag van release en pushen voor server firsts moet iedereen natuurlijk zelf weten. Skill in gameplay moet de doorslag geven. Dat je geen afgestuurd wiskundige (meer) hoeft te zijn om te statratings en bepaalde game mechanics te begrijpen vind ik alleen maar goed voor het spel.
Blizzard heeft gewoon zoveel doelgroepen van de meest casual speler tot de Uber hardcore raiders die enkel bleeding edge content willen raiden voor world firsts. Dat het logisch is dat hier en daar de game play zo wordt aangepast dat niet alles een enorme time sink hoeft te zijn en dat ook mensen die dagelijk voor slechts een uurtje of 2 inloggen ook wat leuks kunnen doen.
En over die 5k voor master flying, iedere 80 had deze skill gratis kunnen hebben als je actief achter een soort van 310% flying mount aangegaan was. Het is niet zo dat deze zo uber rare zijn.