Dat weet ik ook. Als men het niet van de rokers kan pakken, moeten ze het elders vandaan halen.
Maar dat houd in dat in jouw voorstel waar ik op quotte, om massaal te stoppen, exact het zelfde effect zal hebben.
Overigens wordt er door mensen tegen de Duitse grens aan, massaal in Duitsland getanked. En dat is al jaren lang zo. De staat mist al jaren lang die belasting en accijns inkomsten van die groep mensen. En voor alcohol geldt dat precies zo.
M.a.w. het is niks nieuws om producten uit een buurland te halen als het daar goedkoper is. Men neemt dat simpelweg voor lief. Of dat politiek correct is om dat te doen, dat is een heel andere vraag natuurlijk. Persoonlijk doe je je land goed als je zoveel mogelijk eigen producten gebruikt. Ipv het geld naar de buren te sturen.
Als je landen ziet als concurenten, wie denk je dan dat de meeste klanten zal hebben? De duurde of de goedkope? Precies. Als een pakkie shag geen 7,25 zou kosten, maar 4 euro, dan komt men massaal naar Nederland, en stijgt de inkomsten aanzienlijk.
Bij een belastingverlaging (weer terug naar 17,5%) groeit de economie. Men kan meer kopen voor met zelfde geld. Daardoor groeit de vraag naar producten, wat ook weer gunstig is voor de werkgelegenheid. Meer werkgelegenheid is meer inkomsten belasting. Minder uitkeringen.
In de staatskas zie je dan dat er meer geld van inkomstenbelasting binnenkomt, en minder naar uitkeringen gaat. Als ik onder m'n concurent ga zitten met de prijs, ziet hij z'n klanten weglopen, en ik krijg die er dan bij. Je maakt jezelf als land dan aantrekkelijk om er te gaan kopen.
Uiteindelijk is het een win-win-win situatie. Win voor de consument, win voor de werkgelegenheid en win voor de staat.
Men
denkt meer geld binnen te halen door dingen maar duurder te maken, terwijl het de mensen naar de buren lopen. Uiteindelijk is dat dweilen met de kraan open.
Zo was er een boer die wilde besparen op z'n gasverbruik, en investeerde tonnen in duurzame kassen. Vervolgens ging die dusdanig minder gas verbruiken, dat ie niet meer het grootverbruikers tarief kreeg, en 2x zoveel moest betalen dan dat ie voorheen deed. Hij stookt dan nu ook met de ramen open, zodat ie toch het grootverbruikerstarief had. Kan de bron niet meer vinden, maar heb het toen op TV gezien, in het nieuws. Je kan dus ook verkeerd bezuinigen met een averechts effect.
Lastenverzwaring houd niet altijd in dat er meer binnenkomt. Het remt juist de economie. En dat werkt op 3 niveaus door. Simple as that.
Maargoed, ik haal het dus niet meer in Nederland, met het zelfde effect wat jij voorstelde om massaal te stoppen.

De argumenten tegen het roken, geldt ook voor zaken die niets met roken te maken heeft, terwijl alle niet-rokers daar zelf ook aan mee doen.
Het is niet zo dat die argumenten ook echt
alleenmaar gelden voor rokers.
Als de geur en de rook
het probleem is voor de niet-roker, moeten de niet-rokers die problemen zelf ook niet veroorzaken. Zoals lekker gassen bij het stoplicht. Dat stinkt ook, en is verre van gezond. Of je nu bij een bushokkie staat voor een stoplicht, of een terrasje zit die grens aan een weg waar het minimaal 2 minuten rood stoplicht is. Wat ook nog een winkelstraat is.
Er wordt niet geklaagd over de roker, maar over het product van de roker, en die is bij vele producten (zoals vervoer op brandstof) identiek. En vervolgens wel zelf in de auto gaan zitten, en exact de zelfde problemen veroorzaken.
Geluidsoverlast is geluidsoverlast, of dat nu komt door harde muziek, of een boormachine. Het probleem is er, de manier van veroorzaken is enkel anders.
[
Voor 17% gewijzigd door
RaZ op 30-09-2011 00:40
]