Ik had het probleem dat ik wilde wielrennen én mijn spiegelreflex camera wilde meenemen.
Tja je moet het misschien eigenlijk niet willen maar ben ook maar een mens he
Ik heb een Lowepro rugtas waar de camera en 3 a 4 lenzen in kunnen.
Alleen zo'n zwaar ding op mijn rug (+-5kg?) vond ik niet fijn en het was ook zweten dan.
Dus ik heb gezocht naar een geschikte stuurtas. Mijn criteria waren dat het vooral een stevige tas moest zijn, klikbaar en uiteraard moest mijn spiegelreflex met lens in passen.
Ik kwam uit op deze
Vaude stuurtas Aqua Box model 2017. (ik heb een zwarte)
Ik zat eerst te kijken naar een stuurtas van Ortlieb, die trouwens ook nog op slot kunnen, maar deze Vaude tas was qua inhoud net wat groter, wat ik belangrijker vond om alles mee te kunnen nemen.
Ik heb ze gemaild en kreeg als antwoord: "We hebben het net even nagemeten, de binnenafmetingen zijn:
26x14x15 hoog."
Ik wilde er een review over schrijven hier op GoT maar kon geen geschikte rubriek vinden. Dus ik deel hier even mijn ervaringen:
De tas wordt vastgemaakt aan een hard plastic Klickfix houder die je dan weer met beugels aan je stuur vastschroeft.
Dit ding:
Je krijgt hiervoor 4 beugels in de verpakking, 2 voor elke grootte stuur. De kleine beugels voldeden voor mijn stuur al deed ik er nog wat rubber tussen doen om het beter te laten passen. Mijn racefiets stuur is blijkbaar niet zo dik. Veel hielp het niet, de tas draaide toch wat voorover, niet dat ik het heel erg vond. Het geheel blijft prima op zijn plaats. Ik moet nu nog de binnenkant nog wat zachter maken voor de camera.
Er zit ook een draagband bij die je vast en los kunt klikken en nog een ijzerdraad en misschien nog wat prul waar ik zo snel van niet wist wat ik er mee kon.
Ik heb er gisteren een tijd mee gefietst en dat ging perfect. Ook over klinkers. Ben er zeer blij mee, super koop. Ik heb ook meteen een aparte Klickfix houder bij besteld zodat ik deze tas zo op een andere fiets kan klikken.
Ik nam voor de test een Nikon D7100 met een 18-140mm lens mee. Daarmee heb ik toch te weinig bereik en een superzoom (bijv. 18-300mm) is optisch niet mijn ding.
Dus ik zal nog zeker minimaal 1 lens moeten meenemen. Maar die kan nu in een goede lenstas in een kleiner rugzakje ipv in de grote zware Lowepro rugzak.
Was wel heerlijk om zonder rugtas te kunnen wielrennen en toch je camera mee te kunnen nemen!
Misschien dat anderen wat aan mijn post hebben.
Edit:
Ik kom erachter dat de tas ook horizontaal vast kan worden gezet op het stuur dmv van dat ijzerdraadje en speciale schroefnippels.
Ook ben ik vergeten te melden dat er afritsbaar binnentasje in zit die je ook vast kunt zetten in de tas.
En als laatst maar zeker niet onbelangrijk. De bodem en de helft van de zijkant van de binnenkant van de tas zijn bedekt met een dikke verzachtende laag, dus handig voor je camera of ander fragiel spul.
[
Voor 15% gewijzigd door
Harribo op 01-06-2017 13:41
]