Ik ben toch eigenlijk wel zeer nieuwsgierig aan het worden naar zo'n SSD als Windows- en ontwikkelschijf. Ik heb een behoorlijk droevige, oude harde schijf die gewoon nodig aan vervanging toe is. Een SSD lijkt me dan wel een goede volgende stap. Ik heb nog nog ergens een zelden gebruikte
pricewatch: Western Digital Caviar Black WD7501AALS, 750GB liggen dus die kan er mooi naast.
Ik heb de TS even vluchtig doorgelezen en daarvan zijn me een aantal dingen bijgebleven:
- Lagere write amplification is efficientere indeling van de blokken,
- SLC is een hogere kwaliteit (maar blijkbaar slecht te krijgen, ik zie alleen MLC)
- performance technisch is het aanbevolen om slechts 90% van de schijf te partioneren
- AHCI aanzetten.
Op m'n dev bak heb ik max 40, misschien 45 gig nodig voor Windows 7 en andere installaties. Ik zie mezelf niet snel 35gig aan code en andere documenten kloppen

, dus ik denk dat 80 gig vooralsnog zeker voldoende is voor m'n wensen (en anders kan ik het nog archiveren).
Qua budget vind ik € 200,- wel een mooie bovengrens, tenzij iemand me zegt dat die ene van 210 of 220 dusdanig veel beter is dat ik die moet aanschaffen.
pricewatch: Intel Postville X25-M SSDSA2MJ080G201 80GB
en
pricewatch: Intel Postville X25-M SSDSA2MH080G2C1 80GB
Krijgen beide zeer goede reviews en vallen ruim binnen budget, maar zou iemand me een klein beetje kunnen assisteren met het maken van een keuze, uit:
http://tweakers.net/price...tp_yg1uQ1du9sWVLiEl5pzzDw
Wat is nou bijvoorbeeld het belangrijkste verschil tussen de intel van 150 en die van 230? Beide hebben 'gewoon' MLC'.Waar heb ik tijdens dagelijks gebruik (programmeren in visual studio 2010 met op de achtergrond een sql server) nou het meest profijt van? Ik weet niet of het van belang is, maar games speel ik eigenlijk zelden tot nooit. Mijn specs zijn: Intel Q9550, 4gig corsair dominator ddr-2 1066, ASUS P5QLE mobo, ASUS GTS250 GPU en er draait een 64 bits Windows 7 op. Ik doe niet aan overklokken of dat soort grappen.
Op grond waarvan kan ik nu de juiste keuze maken? In principe is alles in de voorgenoemde lijst fair game, maar als het verschil tussen die van 150 en 230 alleen waarneembaar is voor de doorgewinterde tweaker, dan neem ik die van 150.
[
Voor 4% gewijzigd door
Verwijderd op 16-12-2010 17:26
]