• Wat voor systeem heb je nu?
Moederbord: Gigabyte GA-MA790XT-UD4P (SATA-300)
Chipsettype: AMD 790X / AMD SB750
Procesor: AMD Phenom II X4 955 BE @3,6GHz
Videokaart: Palit Radeon HD 4870 Sonic Dual Edition - PCI-E 2.0 x16 - 512 MB
Memory: Kingston ValueRAM geheugen - 4 GB DDR3 (2x2GB)
HDD OS: 2x WD Caviar SE16 500GB (WD5000AAKS) in RAID 0 (+/- 35GB in gebruik)
HDD Data: 1x WD Caviar Green 1,5TB (WD15EADS)
• Welk OS gebruik je?
Windows 7 Ulimate NL x64
• Welke software gebruik je of liever gezegd, wat doe je of wil je gaan doen met je systeem?
Systeem wordt van alles en nog wat gebruikt waaronder internet, casual gaming (Overlord 2, DragonAge, HOMM), Seti@home, zo nu en dan wat office gebruik en uTorrent (opslag voor alle databestanden op de 1,5TB schijf.
• Wat mag je nieuwe SSD kosten?
Rond de €100 (+/- 20 als het wel/geen verschil maakt). De grote rond de 60GB (40GB is te krap)
De SSD moet de RAID0 set met de twee WD5000AAKS schijven gaan vervangen. Primaire doelen zijn sneller opstarten, responsiver systeem, sneller opstarten programma's en sneller laden gamelevels.
Ik heb in de diverse fora hier op GoT gelezen dat je met een AMD setup beperkt bent tot bepaalde types SSD. Gezien het systeem dagelijks gebruikt wordt moet de stabiliteit van de SSD in combi met de rest van de componenten groot zijn.
Met mijn beperkte kennis zijn de volgende SSD's opties:
OZC Onyx 64GB
OCZ Vertex I 60GB
Corsair Nova V64 64GB
Kingston SNV425 64GB
Ik snap alleen helemaal niks van het controller verhaal en kan niet zo goed vinden welke nu juist goed met AMD overweg kunnen en welke fabrikanten / SSD dat dan is.
Graag jullie advies.
[
Voor 18% gewijzigd door
L0wleveL op 10-09-2010 16:05
. Reden: Toevoeging opties ]