^^ Behalve alle custom Froyo ROMS van XDA natuurlijk

Anoniem: 285969 schreef op zondag 20 juni 2010 @ 17:42:
Ah, Froyo zit er nog niet op dus! Ik dacht dat Vodafone NL daarom zo lang wachtte om hem hier te leveren. Is hij dan wel Nederlands? En zo ja, ondersteunt de spraakherkenning ook Nederlands? Lijkt me in de auto een prettige feature.
Grappig dat je dit zegt, precies vándaag wordt in Korea de Nexus One beschikbaar die met 2.2 wordt geleverd, zie:
http://asia.cnet.com/blog...?id=63019411&scid=rvhm_ms
Taalondersteuning is in vrij korte tijd naar o.a. Frans en Spaans uitgebreid, Google beloofd Nederlands nog dít jaar toe te voegen. Spraakherkenning is een leuke gimmick, maar anders dan voor inspreken van straatnamen bij navigatie of het opzoeken van één woord in de Google Translate app is het a) te onnauwkeurig en b) niet echt heel veel sneller dan gewoon typen met auto-aanvullen. Voorbeeldje: als in in de browser "Enga" in typ, is een van de suggesties al direct "Engadet.com" terwijl ik die website nooit eerder mobiel bezocht heb. Dat is een Google phone vs. Apple: bij Apple is alles sleek, bij Google is alles slim
Zou inderdaad mooi zijn als we de openingposts wat veelgestelde vragen verwerkte zoals:
- Hoe installeer ik Froyo?
- Wat is rooten/verlies ik daarmee m'n garantie?
- Wanneer komt Nederlandse spraakherkenning?
- Wanneer komt Froyo OTA?
- Hoe sync ik m'n iTunes met m'n Nexus One?
- Welke apps zijn 'niet te missen'"?
- Zit er nou Flash op de Nexus One, en hoe goed werkt dat?
- Hoe goed is de batterijduur / wat verbruikt er nou veel batterij / welke batterij-sparende instellingen en apps zijn aan te raden?
Overigens, laatst nog een stuk gevonden over het
enorme onnut van een Task Killer, een van de grote nadelen is o.a. dat je wekker niet meer functioneert. Onderzoek heeft uitgewezen dat gebruik van zo'n programma eerder meer accu kost dan spaart (o.a. omdat ie, bijv. elk half uur, de processor aanspreekt om tasks te killen en de processor 5 min later extra aan moet worden gesproken om een app te openen die 'ie net gekilled heeft). Uiteraard is er nog 'af en toe' wel een slecht geprogrammeerde app die bijv. je GPS open laat staan, gelukkig zie je dat in de status bar. Daarnaast wordt intern geheugen/werkgeheugen in Linux (kernel waar Android op draait) anders gebruikt dat we gewend zijn in Windows: als je Nexus 'nog maar 20mb' vrij heeft, functioneert ie juist prima, je kan snel switchen tussen applicaties, want alles staat in het geheugen. Windows kan het niet aan als je nog zeer weinig geheugen over hebt, maar Linux is zo niet ontworpen, en werkt met 20mb vrij net zo snappy als met 50mb vrij. Ik zou zeggen lees dit, ook een aanbeveling voor de FAQ in de openingspost:
http://geekfor.me/faq/you...task-killer-with-android/[Voor 12% gewijzigd door davidov2008 op 21-06-2010 10:42]