Crysania schreef op vrijdag 28 mei 2010 @ 13:59:
[...]
het is niet verplicht. lees de links die je zelf post ook eens door:
[...]
"normale" ingame friends blijven ook gewoon bestaan en hebben deze functionaliteit (wederom quote uit je eigen linkje)
[...]
wat bedoel je verder met dubbele facebook functionaliteit? het enige wat je nu kan is friends importeren. wat is daar dubbel aan?
realid is dus specifiek bedoelt voor mensen die elkaar echt kennen en cross game met elkaar kunnen communiceren.
Ik zie anders nergens staan dat er naast RealID een andere manier om vrienden toe te voegen gaat komen. Er staat inderdaad dat wanneer je geen gebruikt maakt van RealID, andere spelers alleen je ingame naam kunnen zien en of je online of offline bent. Maar, ik heb het even voor je gecheckt, ik kan die informatie op dit moment van elke speler bekijken, zolang ik 'm maar in de match history of ladder heb staan.
Die spelers kan ik niet toevoegen als friend, dat kan dus wel, maar alleen als ik ze al eerder tegen gekomen ben. Met andere woorden: de situatie die beschreven wordt in de FAQ is al werkelijkheid in patch 13; zoals het nu is, zo blijft het. Nergens wordt hard gemaakt dat er een manier komt om spelers toe te voegen zonder RealID of zonder ze al eerder tegen te zijn gekomen.
Ik zeg niet dat die functionaliteit er niet gaat komen, maar we moeten nog maar zien of dat gaat gebeuren. Een toernooi organiseren zoals het GoT toernooi nu, gaat dan in ieder geval niet lukken
zonder email adressen, net zoals een evt. "Ik zoek een 1v1 partner" topic of "wie wil er even 2v2 met mij doen?".
Ik heb er op zich geen problemen mee dat mensen mijn email adres en naam weten, maar ik vind het een ernstige zaak dat ik verplicht wordt die informatie vrij te geven wanneer ik een 'onbekende' (voor b.net that is) wil toevoegen aan mijn vriendenlijst.