Bedankt voor de uitgebreide reactie!
Nu zal ik per punt het eens uitleggen wat ik er mee bedoelde.
Je hebt gelijk dat het misschien wat vaag overkomt met die kleurtjes allemaal etc..
Maar dat komt in de uitleg.
. is de header foto (plaatje onder het menu) iets wat wisselt (per page load/time)? Het hoeft niet namelijk, mag wel. Indien wel, en indien op basis van een timer, dan zou een 'wave' effect wel leuk/toepasselijk zijn, maakt de site ook dynamischer.
Dit is inderdaad een goede toevoeging, dit komt er ook aan, en misschien wat de header wel veranderd naar meerdere informatieblokjes in 1. Maar bedankt voor de tip:)
. er komen heel veel symbolen voor zoals blokjes, logo silhouet, loep, huisje. Prima, maar zou het logo van de mediaplayer niet weg kunnen? En dan tevens de titel in dat mediablokje gelijk laten zijn aan de titel die in het nieuwsblok daaronder staat.
Het logo zou inderdaad weg kunnen, misschien wat te veel van het goede, maar dit duid wel aan dat het om een media/video blokje gaat. Maar dit icoontje kan altijd weg.
En de titel gelijk als eronder? Eronder is geen titel maar moeten 3 nieuwsitems voor stellen.
. verschillende kleuren font: zwart, wit, oranje en blauw. Waarom sommige blauw zijn is me niet duidelijk. (Het legt de nadruk zo op 'disclaimer' bijvoorbeeld).
Als de tekst blauw is gaat het om een hover/mouse-over. Dat oranje-achtige gaat dan om een heading-title.
en zwart is bedoeld voor het menu en de content tekst.
Want ik kan alles wel blauw/zwart maken, maar dat word niet mooi.
. in het nieuwsblok is de eerste titel geselecteerd (zo komt het over door de lichtgrijze balk), terwijl ik niets wat bij dit onderwerp hoort ergens anders terug ziet (behalve in de mediabox met een andere titel...)
Omdat dit een eerste opzet is zijn er de hovers/mouse-overs ook in verwerkt en daarom is het eerste nieuws item gehovered zodat er gezien kan worden hoe de hover er uit komt te zien.
. in de scrollable viewer is de header Appartementen geselecteerd, maar ik zie bootjes. Dat zal wel invulling zijn, maar komt wel raar over, want iedere titel (jachthaven, appartementen, motorjachten) heeft aan andere kleur font...
de tab motorjachten is geselecteerd, de tab van motorjachten is de zelfde kleur als de viewer zelf waar de fotos in zitten. De blauwe is dan de hover en zie je alleen als je met de muis er over heen gaat.
. in de scrollable viewer staan linksboven 4 blokjes, zijn die gerelateerd aan alles in de viewer (inclusief die header, zal wel niet hoor) of alleen aan de foto's. Misschien dat als de titel blauw/wit is, dat het blokje dan ook blauw gekleurd kan zijn? Nu is het allemaal wat willekeurig wat 'geselecteerd' is en wat niet.
Daar heb je wel een punt, dat blokje kan misschien beter blauw worden, die blokjes geven aan hoeveel 'paginas' er in de viewer zitten, nu is de tab motorjachten geselecteerd en daar zitten 4 'paginas' in. En aan de hand van die blokjes kan je zien op welke pagina je zit.
.relatie tussen header van de footer (home, diensten, appartement huren) en de content (contactgegevens), is me niet duidelijk. Ik dacht eerst dat Diensten geselecteerd was, maar het is dus dat huisje. Terwijl het huisje meestal staat voor: ga naar homepage... is dat hier: toon contactgeggevens.
De footer word altijd op deze manier getoond, dus de basis contact gegevens zijn altijd direct te bekijken voor de bezoeker, en zoals inderdaad bovenin het menu is het menu item 'diensten' geselecteerd. Maar in de header van de footer is er alleen als voorbeeld dit neergezet. Maar voor de duidelijkheid zal ik dit aanpassen.
.De footer in de footer (home|disclaimer|sitemap) vind ik op een leuke plek gegeven. Als deze uitlijning lukt zonder een scrollbar erboven te krijgen, met de andere footer content, zou leuk zijn!
Dit punt snap ik niet helemaal, wat bedoeld je met scrollbar erboven?
. Ook hier de kleuren van de footer titels... Hier is Appartement weer oranje. Ik dacht dat die kleuren de verschillende onderwerpen aanduiden (dus oranje voor alles met Motorjachten bijv.) Maar dat is dus niet zo. Nee, ik niet snap...
Dit is inderdaad ook wat onduidelijk, maar aan die oranje kan je zien op welke huidige pagina je zit. De oranje gesecteerde geeft aan dat je aan het eind van de breadcrumbs/kruimelpad zit en dus kan je zien welke huidige pagina je bent.
. Als ik op Contact klik in het hoofdmenu (rechtsboven page), scroll ik dan omlaag naar footer/huis situatie? en is dit soort van ajax: los van de content die in het midden van de page wordt getoond? Ik niet snap... MAAR... dit is dan een een screenshot, die laat niet de werking van de site zien. Al moet een screenshot wel een logische momentopname zijn, niet een bijeenraapsels van mogelijkheden, want dan krijg je juist deze verwarringen.
Nee, als je klikt bovenin op contact dan ga je naar een aparte contact pagina en scroll je dus neit naar onder. Onderin staan de basiscontactgegevens op elke pagina weer.
. Is het submenu (menu onder de header foto), gerelateerd aan wat je in het hoofdmenu kiest? Die relatie is nu ook niet zichtbaar.
Nee, het menu onder de header foto is een menu waar alle diensten in gestopt kunnen worden, zo kan men direct zien wat dit bedrijf aanbied. En is het niet alleen verstopt uit een uitklapbaar sub menu.
Nogmaals bedankt voor de uitgebreide kritiek!