Met alle respect, maar dat is nu juist NIET wat ik claim. Ik ga daar juist tegenin. Ik toon alleen aan dat als ik de redenering van Killer volg inderdaad niets meer aan te tonen is.
Zijn de grote geclaimde verschillen (mits we de verklaringen geloven) hoor- en duidbaar of niet?
Als iemand zegt dat zijn nieuwe stereo mooier in het hoog en het laag en met meer schwung speelt, is dat dan hoorbaar en duldbaar of niet?
Wat iemand daarover zegt is niet relevant. Uitgaande van dat hij gelijk heeft is het in ieder geval hoorbaar. Of het dan ook duidbaar is in de zin van "kan hij het onderscheiden van een andere set" is niet bekend.
Je vroeg toch naar waar de claims over gingen? Of wilde je weer een zooitje links waarvan je kan zeggen dat het marketingpraat is.
Van mij hoeft dat niet. Ik heb geloof ik al heel duidelijk gemaakt dat marketingpraat overal voorkomt.
Ehm, de vermeende betere geluidskwaliteit is toch onderdeel van die specs? Of bedoel je enkel de 100% pure technische specs, want daar koopt een enkeling het op.
Marketing specs daar wordt veel op gekocht (afaik) en daar zijn de claims een onderdeel van.
Sorry, maar er wordt m.i. heel veel gekocht op basis van "die heeft 100w en die heeft 120w, 120 is meer dan 100, dus die moet ik dan hebben".
Maar goed, jij hebt kennelijk een onderzoek naar koopoverwegingen. Heb je daar ook een link van?
Welke zendingsdrang? Imho mag iedereen alles zelf uitkiezen en beluisteren.
Enkel hoop ik dat dat gebeurd op de juiste feiten en niet op leugens (of marketingpraat zoals jij het noemt)
Een klein leugentje kan wmb wel. Maar de audiofiele industrie gaat ietwat verder dan kleine leugentjes, dat staat wmb bijna gelijk aan pure oplichting.
Deze zendingsdrang dus.
En ik weet niet waar het vandaan komt dat er hier gedacht wordt dat de audioindustrie veel verder gaat dan andere branches, want dat is gewoon niet zo.
Ok, zonder verwijzing naar TT dan :
Net zoals de gevestigde orde zal bevestigen dat zolang er geen positief hoorbaar resultaat komt van de ontastbare, nietaangetoond verbeterende kwaliteiten van audiofiel spul dat die niet bestaan.
Nou, dat is echt niet zo. Net zo goed als dat het feit dat het bestaan van god niet bewezen is niet betekent dat de gevestigde orde zal bevestigen dat god niet bestaat.
De gevestigde orde zal bij kabels aangeven dat er geen bewezen positief effect is. Bij zaken als versterkers/cd-spelers is dat al een heel ander verhaal. Ik heb wel eens een link gegeven naar het hififorum waar degenen die zich bezig houden met die ABX tests helemaal niet zo overtuigd zijn van die stelling. Hoe dan ook is die stelling controversieel.
Oftewel er is geen twijfel omdat het tegendeel nog niet bewezen is en er dus misschien een theoretische mogelijkheid zou kunnen zijn dat het wel verbeterend werkt.
Er wordt gewacht op de positieve resultaten die het ondersteunen en tot die tijd wordt de meeste audiofielerie afgedaan als onzin.
Je trekt weer conclusies die niet ondersteund worden door onderzoek. Roepen dat het heel veel tijd kost om dat onderzoek goed te doen is niet zo relevant. Er zijn vele onderzoeken die veel tijdrovender zijn die gewoon uitgevoerd worden. Als niemand de moeite wil nemen om aan te tonen dat er geen verschillen waarneembaar zijn dan is dat maar zo.
Omdat je vraag niet binnen de praktijk past. Het is simpelweg weer theoretisch geneuzel over niets.
Basisvereisten ABX-test :
- Statistisch verantwoorde resultaten (wat dus heel lang gaat duren met 6 uur per ABX-test)
- Oplettende luisteraars die niet moe zijn (wat dus niet echt mogelijk is met 1 test van 6 uur)
En met jouw test-methode is er gelijk het bezwaar dat mensen geen audio geheugen hebben van 2 uur.
Oftewel je vraag is irreëel en ik hoop dat je dat zelf ook wel weet. Het enige wat ik probeer te zeggen is dat er best wel een ABX-test naar jouw wensen te doen is, maar dan moet je wel aan het basisprincipe van statistisch verantwoorde resultaten voldoen.
Oftewel ga eens met wat mensen praten als je serieus bent, er is vast wel een middenweg te verzinnen. Het is niet in steen gebeiteld dat een luisterfragment x tijd moet duren. Wil jij het korter / langer alles is mogelijk zolang je maar binnen een afzienbare tijd aan de statistisch verantwoorde resultaten komt.
Smoesjes.
A : Omdat het onzinnig is, ik maak de claim niet. Ik kan wel weer de claim maken dat ik geen verschil hoor, dat kan ik zelfs in een ABX-test met 1000 uit 1000 aantonen (bewijs maar dat ik ergens twijfel/lieg) maar dat is simpelweg onzinnig.
Je kan het niet aantonen door te liegen... Snap je dat nou echt niet? Niet verifieerbare claims zijn waardeloos om iets te bewijzen.
Als het nl. wel zo makkelijk is, dan heeft de audiofiel gelijk (want die zegt dat hij verschil hoort, punt).
B : Conclusie, je snapt niets van statistiek/testen. Haal je de factor toeval er niet uit dan krijg je dat iemand vandaag slaagt en morgen zakt en overmorgen weer slaag en dan weer zakt etc.
Ik snap statistiek verdomd goed. Ik vrees dat jij er wat moeite mee hebt aangezien ik niets vreemds zeg en het maar niet binnenkomt bij je. De toevalskans haal je er ook uit met omgekeerd testen en wel door gewoon veel tests af te nemen.
Je hebt de misperceptie dat ik "geloof" in de ABX-test schijnbaar.
Van mij mag elke audiofiel met elke wetenschappelijk verantwoorde test het tegendeel bewijzen.
Er wordt enkel met de ABX-test gekomen omdat die makkelijk en snel te doen is en de claims test.
Bijv. een hersenscan is niet makkelijk en snel te doen en heeft totaal niets met de claims te maken.
De ABX test is vooral populair omdat deze een gewenst resultaat geeft. Er is door meerderen onderbouwd aangegeven waar zwakheden zitten in die test.
Dat mag je van mij negeren, maar het is wel een feit. En dat wordt niet anders door te stellen dat er geen betere test is. Dan is gewoon de conclusie dat er geen test is die uitsluitsel kan geven. Net zoals er geen test is die uitsluitsel geeft over het bestaan van god.
Maar ik daag je uit : Kom jij dan eens met een test die :
- Wetenschappelijk verantwoord is (dus niet bagger statistiek als dat 60% ook moet werken bij 9 trials)
Leuk dat je dat aanhaalt, maar dat was niet bedoeld als wetenschappelijke test, maar gewoon een weddenschap waarbij het opviel dat de "believers" geen enkele zin hadden om het geld op te halen ondanks het feit dat ze op basis van de weddenschap een grotere kans maakte om geld te winnen dan te verliezen indien hun claims correct zouden zijn.
Dat vind ik nog altijd bijzonder vreemd! Ik pak iedere weddenschap aan waarbij ik veel meer kans heb om te winnen dan te verliezen.
- De hoorbaarheid van de claims test
- Praktisch uitvoerbaar is
Ik claim nergens dat ik een betere test voorhanden heb. Ook dat ontgaat je.
mjtdevries schreef op maandag 10 oktober 2011 @ 09:38:
@DS4: Je blijft continu maar hameren op die ABX test, maar er is niemand die het verplicht stelt dat een audio test via ABX gebeurd.
Zoals ik vele paginas terug al heb aangegeven (maar waarop je niet gereageerd hebt) zijn er ook genoeg andere wetenschappelijk verantwoorde luistertests te bedenken.
Zolang je maar zorgt dat je dubbelblind test en de juiste statistiek toepast.
Zijn dat ook tests waarbij niet een mens een keuze moet maken? Want anders loop je toch keer op keer tegen hetzelfde probleem aan...
Ik neem aan dat je een andere test methode hebt waarmee je zelf bepaald welke aparatuur je wel of niet koopt.
Vertel ons die methode die je zelf gebruikt, en dan maken we op basis daarvan een wetenschappelijk verantwoorde test.
Wat een idioterie om te denken dat mensen een testmethode nodig hebben om iets te kopen. Dat is zo bizar dat het eigenlijk ook weer lachwekkend is.
De meeste versterkers worden gekocht bij dozenschuivers zoals de Media Markt. Heb jij daar wel eens een serieuze luisterruimte gezien?
Sorcerer8472 schreef op maandag 10 oktober 2011 @ 11:06:
Als je dat bewijst, de onmogelijkheid van een betrouwbare dubbelblindtest die is opgezet volgens de
wetenschappelijke methode kun je de hele wetenschap zoals die nu bestaat helemaal onderuit halen en anarchie veroorzaken in universiteiten en wetenschappelijke instellingen over de hele wereld!!1` De hele wetenschap van de psychologie, en ook het testen van medicijnen, etc. etc., allemaal nutteloos

Nou weet ik toevallig iets over het testen van medicijnen en geloof me... dat gaat toch even wat anders dan de ABX.
B.v. anticonceptie. Of dat werkt of niet geef je aan in percentage personen die sexueel actief zijn die desondanks niet zwanger worden. Daarbij is het redelijk irrelevant of mensen denken dat ze zwanger zijn (hoewel dat doorgaans vrij aardig duidbaar is).
Cholesterolverlagers... je vraagt niet of mensen denken dat het cholesterol verlaagd is of met welke pil ze denken dat het het best gaat... je meet gewoon de waarden.
Wezenlijk anders en als je daarwerkelijk bij een ABX luistertest zo kon meten was de discussie ook wezenlijk anders geweest. Wat zeg ik: juist daar ben ik naar op zoek en daarom suggereer ik de hersenscan als mogelijke test in de toekomst.
Ik ken jouw werkomgeving niet, maar "bewijzen" is een belangrijk onderdeel van mijn vakgebied (advocatuur, al ben ik tegenwoordig vooral met andere dingen bezig), dus als je de autoriteitskaart wenst te trekken: hier is die van mij.
Ten aanzien van de kabels:
Het is niet met 100% zekerheid bewezen dat verschillen tussen kabels onhoorbaar zijn. Net als evenmin is bewezen dat het verschil wel hoorbaar is. Kijk je vervolgens naar de uitgevoerde blinde en gedocumenteerde luistertesten, dan is tot nu niemand in staat gebleken om kabels blind op gehoor de kunnen onderscheiden. Dit is een zeer sterke aanwijzing dat de vermoede hoorbare verschillen zo klein zijn dat bijna niemand ze kan horen.
Als jij de testmethoden niet als voldoende bestempelt, zie ik graag testresultaten die jij als wel afdoende bestempelt en die één van de twee stellingen onderschrijven.
Wacht eens even: wat jij hier nu schrijft betwist ik niet.
Natuurlijk kan een ABX een aanwijzing zijn. Maar je moet wel rekening houden met de zwakheden van de test.
(als voorbeeld je analogie met een remweg van 100 versus 101 meter. Dat zijn grote verschillen. Je zou het dan moeten hebben over 100 versus 100,05 meter, want dat zijn de orden van groten waar we het over hebben bij kabels.)
Als ik keer op keer aangeef dat de verschillen bij kabels zo miniem zijn dat ik dat sterk bewijs vind van de stelling dat er geen hoorbare verschillen zijn is het wel erg flauw om nu weer over die kabels te beginnen.
Ik trek het keer op keer los van die kabels en verdomd dat het niet waar is, het wordt weer teruggebracht naar kabels.
Heb je daar bewijzen van? Of is dat iets dat je zelf vermoed?
Ik weet dat Sony het in ieder geval deed, de adviesprijzen lagen steevast zo'n 10% boven de werkelijke adviesprijzen. Ik kan mij nog prima heugen dat als iets net geen 800 gulden was, dat je dan in de prijslijst 880 gulden zag staan.
Ik heb eind jaren 80, begin jaren 90, nauwe banden gehad met een aantal importeurs en leveranciers van Japanse audio-apparatuur en daarvan weet ik in ieder geval zeker dat adviesprijzen die genoemd werden in folders e.d. niet hoger waren dan de werkelijke adviesprijs. Sterker nog, in die tijd (en ik vermoed nu zelfs nog erger) lagen de marges erg onder druk en was er alles aan gelegen dat de adviesprijs zo laag mogelijk was. Dus ik vermoed dat het een broodje aap verhaal is.
Geen contacten met Brandsteder Electronics neem ik aan dan, want het was zonder meer ook in die periode.
[
Voor 35% gewijzigd door
Verwijderd op 10-10-2011 12:13
]