@evdm:
Dat Digitenne ongeschikt zou zijn voor mobiel gebruik lijkt me vreemd, gezien het feit dat er meerdere professionele aanbieders zijn (waaronder dus
Clifford) die dit promoten. Er is mij vooraf nooit iets van die strekking gezegd.
En het overschakelen van zender wat jij bedoelt wat even tijd kost, dat zou nog tot daar aan toe zijn, ALS het dan ook maar echt overschakelen was. Maar heel vaak valt gewoon heel even het signaal weg en dat dan b.v. twee seconden, maar wel een aantal keer achter elkaar. De tuner geeft soms aan "freq. wissel" en dan is ie echt even bezig met een andere zender en dat kan veel langer duren.
@Edje_Kroketje:
Ik zou willen dat je gelijk hebt. Ik heb echter die jongens van Clifford gesproken en die zeggen dat ik de meest recente firmware in mijn apparaat heb zitten. Dan kan het nog steeds brak zijn natuurlijk, maar dan zou iedereen met zo'n Clifford-ontvanger mijn problemen moeten hebben. En al zou het zo zijn, dan valt er dus weinig aan te doen, hooguit een ander merk ontvanger proberen. Ik lees in dit topic echter weinig over mensen die Digitenne in de auto hebben, dus ook kennelijk weinig ervaring op dat gebied?
@W3ird_N3rd:
Jij zegt DAB is onderweg, maar dat hoor ik de afgelopen 10 jaar al! Dat lijkt maar niet van de grond te komen en dan is het nog de vraag welke zenders daarbij zullen aanhaken. Dat zullen in eerste instantie toch de grote (publieke) radiostations zijn en niet direct "mijn" zenders als Veronica of Q-music denk ik.
Dat van die antennes zou een punt kunnen zijn. De inbouwer is echter wel iemand die van wanten weet. Ik heb twee antennes in de auto: één links voorin die zit horizontaal bovenin tegen de voorruit en één rechts achterin die zit vertikaal tegen de zijruit. Dit schijnt de meest ideale antenneopstelling te zijn voor mobiel DVB-T. Ik heb hier zelf wel wat mee geëxperimenteerd, maar het resultaat blijft gelijk of het wordt nóg slechter.
Dus inderdaad: ik heb diversity en er is mij ook gezegd dat zeker tot 120 km/h de ontvangst perfect moet blijven.
Nog even twee dingen:
Ik lees in dit topic over "boeketten" zenders, waarbij zenders uit het ene boeket sterker uitgezonden worden dan andere. Nu luister ik zoals gezegd voornamelijk naar Veronica of Q-music. Zou het kunnen dat die toevallig in een zeer slecht bedeeld boeket zitten?
Waarom wordt er - vooral bij mobiele ontvangers - niet een veel grotere hoeveelheid data gebufferd en dus met een (voor mijn part instelbare) vertraging weergegeven? Dan heeft de ontvanger ruim de tijd om error-correctie toe te passen. Die time-shift is geen ramp. Die heb ik duizend keer liever dan die drop-outs!