Tjeerd schreef op zaterdag 31 juli 2010 @ 20:53:
@GerardHenninger: ik zie dat de 1K/2K/4K voornamelijk verschilt qua lengte en gewichten. Zelf zou ik hem willen gebruiken i.c.m. een 550D, maar ik heb 0.0 ervaring met deze spullen, maar zie wel in dat het zeker wat toevoegt. Langer/groter/zwaarder is stabieler?
Het verschil zit in het gewicht dat je op de Glidecam gaat gooien. Een Glidecam 1000 HD kan minder aan dan een 2000 HD. Ik heb zelf een 4000 HD zodat ik er ook iets van audio en een monitor op kan bevestigen (= extra gewicht).
Wat voor soort video's wil je maken? Hou er rekening mee dat je NIET aan je camera kan zitten als je aan het filmen bent met een Glidecam; je balans klopt dan niet meer. Je kan dus NIET je focus veranderen.
Hollywood lost dat op door een apart iemand (focus puller) mee te laten lopen die dan draadloos de focus (follow focus) bestuurd. Niet een oplossing voor de gemiddelde Tweaker/hobbyist.
Verschil met de Steadicam Merlin en het Glidecam systeem is dat de Glidecam moeilijker te balanceren is en dat er veel meer tijd in gaat zitten voordat je echt goede beelden krijgt. Voordeel is dat je je Glidecam uit kan bouwen met een monitor, audiorecorder etc etc.
Koop niet zomaar een Glidecam/Merlin.... begin simpel met een monopod of shoulder-rig.
Ik heb 6 maanden geleden m'n Glidecam gekocht en nog steeds zit ik niet op het niveau waar ik wil zijn.
Voorbeeld van vorig weekend :
[
YouTube: http://www.youtube.com/watch?v=p3MqjX93Ckk]
jd1987 schreef op zaterdag 31 juli 2010 @ 21:50:
Heb je er ook een vest/armsteun bij Gerard? Hoor vaak dat steadicam's bijna niet te gebruiken zijn zonder en dat na 20 seconden je arm eraf valt omdat ze zo zwaar wordt zonder. Ik ga een half jaar afstuderen bij een filmproductiebedrijf, mag alles doen met mijn DSLR gear. En ze hebben een Glidecam 4000 met X10 vest/armsteun set waar ik mee mag spelen, ben dus erg beniewd of het zonder ook te doen is, dan wil ik wel in een Glidecam 2000 investeren voor mijn eigen bedrijf

Ik heb zowel een pols/armsteun als een vest+arm. Het vest+arm is echter van Steadicam zelf en niet van Glidecam omdat het X10 systeem van Glidecam minder goed werkt dan het vest van Steadicam. Het kost ietstjes meer en je moet er een adapter voor hebben, maar het werkt veel fijner.
Maar dat je arm eraf valt na 20 secs is een beetje overdreven; Ik kan m'n setup (zie video hierboven) ruim 3 minuten vasthouden voordat m'n arm gaat trillen. Daarna hou ik het misschien nog een minuutje vol maar dan moet ik toch echt even 5 minuten rust nemen. Het stomme is echter dat ik wel een vest+arm heb, maar dat ik het fijner vind om zonder het harnas te werken omdat ik dan gewoon sneller en flexibeler ben.
Conclusie: je kan gewoon een Glidecam 2000 HD (NIET de Pro) kopen zonder dat je dan meteen ook een vest moet aanschaffen. Hou er wel rekening mee dat je weken zoet bent voordat er echt leuke beelden uit komen.
-DG- schreef op zaterdag 31 juli 2010 @ 22:04:
Van de steadicam's zonder vest vind ik de steadicam merlin duidelijk beter dan de rest, afgaande op de output van de filmpjes die ik heb gezien. Welliswaar iets duurder dan de alternatieven, maar veel vloeiender beeld met minder heen en weer gewiebel. Niks wetenschappelijk bewezen, en misschien heb ik de verkeerde filmpjes van de alternatieven gezien, maar dat zijn m'n bevindingen.

Ben ik niet met je eens. De Merlin is makkelijker in gebruik; balanceren is makkelijker en je haalt er sneller een leuk resultaat uit, maar je kan er niet echt mee verdergroeien.
Steadicam maakt wel veel betere vesteren en armen, zoals ik hierboven heb aangegeven.