- DHCP staat aan op de modem dus niet Netgear.
- Alle pc's hebben en vast ip adres
- van modem naar netgear is 1 utp kabel aangesloten op de lan poort van de netgear
- afstand tussen modem en netgear is 20cm
Hoor graag jullie reactie's en of jullie dit herkennen.
haha, ik heb toevallig net hetzelfde gedaan op mijn v1 WNDR met openWRT. Voornamelijk voor het buitenlands WiFi-en en toch een beveiligde verbinding. Maar ook wel in het achterhoofd dat telco's iets gaan doen.Exorcist schreef op woensdag 18 mei 2011 @ 11:31:
Zo, VPN is ingesteld op de WNDR3700 en kan contact leggen met mijn Android toestellen. Ben T-Mobile wellicht al voor, mochten ook zij in de toekomst Whatsapp gaan blokkeren/belasten.
Verwijderd
Ik heb geen kaas gegeven van een Virtual Private Network. Zou je wat specifieker kunnen zijn? Ik heb al wat gegoogled, maar kom oude artikelen tegen. Wat doet het, wat kan het, hoe doe je het?Exorcist schreef op woensdag 18 mei 2011 @ 11:31:
Zo, VPN is ingesteld op de WNDR3700 en kan contact leggen met mijn Android toestellen. Ben T-Mobile wellicht al voor, mochten ook zij in de toekomst Whatsapp gaan blokkeren/belasten.
Verwijderd
Wat het doet en kan kun je hier wel vinden lijkt me, hoe je het doet laat ik even over aan bovenstaande lui aangezien ik het nog niet op een 3700 heb uitgevoerd.Verwijderd schreef op woensdag 18 mei 2011 @ 14:41:
[...]
Ik heb geen kaas gegeven van een Virtual Private Network. Zou je wat specifieker kunnen zijn? Ik heb al wat gegoogled, maar kom oude artikelen tegen. Wat doet het, wat kan het, hoe doe je het?
iemand? Dankyoshmite schreef op woensdag 18 mei 2011 @ 11:22:
nog even een andere vraag. Als ik mijn utp kabels aansluit op de netgear 3700 ipv zyxcel 2602 (telfort)modem om zo een gigabit netwerk te creëren dan is mijn internetverbinding flink stuk trager hoe kan dat? Je zou verwachten dat het juist sneller zal gaan.
- DHCP staat aan op de modem dus niet Netgear.
- Alle pc's hebben en vast ip adres
- van modem naar netgear is 1 utp kabel aangesloten op de lan poort van de netgear
- afstand tussen modem en netgear is 20cm
Hoor graag jullie reactie's en of jullie dit herkennen.
Modem in bridge mode zetten, kabel van de modem naar de netgear uit de LAN poort halen en in de WAN poort stoppen.
Klopt, maar dan moet je ook wel ALLES volledig zelf instellenLothlorien67 schreef op zaterdag 21 mei 2011 @ 10:54:
internetverbinding sneller zou ik sowieso niet verwachten aangezien je al het verkeer nu eerst naar een ander apparaat dirigeert. En als alle pc een vast IP adres hebben hoeft de DHCP server toch helemaal niet aan te staan? of heb ik dat nu verkeerd begrepen?
I7 2600K - 8GB - M550 256GB - GTX 670
[ Voor 12% gewijzigd door wvkreg op 21-05-2011 12:57 ]
[ Voor 36% gewijzigd door Nivk op 21-05-2011 13:59 ]
Ok. Nu de snelheden met de goede settings
Router:
WNDR 3700v1 (100-13948-01R12)
Firmware: DD-WRT v24-sp2 (05/08/11) std (16994)
Internet verbinding:
Ziggo AiE Plus
Laptop:
HP Compaq nc8430 met Ubuntu 11.04.
Zit een broadcom apparaat in wat max wireless G doet.
Plek:
Mijn crib

Speedtest:
100mbit bestand van deze locatie.
Snelheid:
Plek 1: 1.58 MB/s (12.64 Mbit) 28% bereik Plek 2: 1.24 MB/s (09.92 Mbit) 21% bereik Plek 3: 1.88 MB/s (15.04 Mbit) 59% bereik Wired: 4.71 MB/s (37.86 Mbit) n.v.t
Zou niet weten of het snel of sloom is. Draadloos doe ik toch alleen maar een beetje browsen, maar dat gaat prima. Maar ik moet wel zeggen dat het hier vrij druk is qua draadloze netwerken. Op elk kanaal zitten wel meerdere G netwerken.
[ Voor 192% gewijzigd door Appel op 21-05-2011 23:37 . Reden: Post opnieuw gedaan ivm verkeerde settings. ]
ik ben aan het kijken naar een router met hogere wan - lan doorvoer en nu kwam ik deze router tegen maar wat mij nog niet duidelijk is, ondersteund de 3700 ook lan to lan vpn's ?
ik heb nu een draytek router staan met 5 lan to lan vpn's er op maar die heeft een lage doorvoer snelheid wat straks een bottleneck gaat worden en draytek heeft geen goede vervanger in het asoriment.
Dank je voor de benchmark! Jammer dat het G snelheiden zijn, ik red met de stock firmware snelheden van >9MBit/sec lokaal, voor mij is dat belangrijk om dat ik regelmatig grotere bestanden op m'n NAS zet. Ik wacht nog even af voordat ik de stap naar DD-WRT weer maak.LzpAppel schreef op zaterdag 21 mei 2011 @ 23:00:
[...]
Ok. Nu de snelheden met de goede settings![]()
Router:
WNDR 3700v1 (100-13948-01R12)
Firmware: DD-WRT v24-sp2 (05/08/11) std (16994)
Internet verbinding:
Ziggo AiE Plus
Laptop:
HP Compaq nc8430 met Ubuntu 11.04.
Zit een broadcom apparaat in wat max wireless G doet.
Plek:
Mijn crib
[afbeelding]
Speedtest:
100mbit bestand van deze locatie.
Snelheid:
Plek 1: 1.58 MB/s (12.64 Mbit) 28% bereik Plek 2: 1.24 MB/s (09.92 Mbit) 21% bereik Plek 3: 1.88 MB/s (15.04 Mbit) 59% bereik Wired: 4.71 MB/s (37.86 Mbit) n.v.t
Zou niet weten of het snel of sloom is. Draadloos doe ik toch alleen maar een beetje browsen, maar dat gaat prima. Maar ik moet wel zeggen dat het hier vrij druk is qua draadloze netwerken. Op elk kanaal zitten wel meerdere G netwerken.
No problemCrashOne schreef op zondag 22 mei 2011 @ 10:57:
[...]
Dank je voor de benchmark! Jammer dat het G snelheiden zijn, ik red met de stock firmware snelheden van >9MBit/sec lokaal, voor mij is dat belangrijk om dat ik regelmatig grotere bestanden op m'n NAS zet. Ik wacht nog even af voordat ik de stap naar DD-WRT weer maak.
Verwijderd
Maar ik heb een vraag probleem. Als ik de lijst met aangesloten apparaten raadpleeg, dan is deze leeg. Op dat moment zijn de volgende apparaten aangesloten:
- Synology Diskstation DS209
- HTC Desire
- HP Wireless Printer
- D-Link DAP-1522 bridge
- Samsung laptop
Vervolgens is het ook zo dat mijn netwerk niet goed functioneert. Ik kan bijvoorbeeld niet printen. De HP software beweert dat de printer niet aangesloten is. Ik kan de router wel pingen.
Als ik vervolgens de router reset, of ik ga naar LAN instellen en klik daar op Toepassen, dan zie ik de aangesloten apparaten weer en werkt alles correct. Ik kan dat ook weer printen. Ik moet dit minimaal 1 keer per dag doen om alles weer te herstellen. Meer mensen met dit probleem?
[ Voor 29% gewijzigd door Eddos op 22-05-2011 14:24 ]
Geen WEP, enige optie is no security?Nivk schreef op zaterdag 21 mei 2011 @ 13:56:
Met stock firmware is er voor repeating e.d. alleen ondersteuning voor WEP. Wat natuurlijk geen beveiliging meer is te noemen en bovendien geen 802.11n toestaat.
Is er alternative fw voor de wndr3700 en wnr3500L die dit oplost?
Het gaat om versie 1.0.14.98
Hier te downloaden:
http://support.netgear.com/app/answers/detail/a_id/19214
Changelog:
New Features & Bug Fixes:
Support “AP mode” and “Auto IP” in AP mode.
Support “Schedule-based WiFi on/off”.
Support “IGMP Proxying”.
IE 9 support.
Support “Port Forwarding Enhancement”.
Support “Automatic Internet Connection reset” in German language.
Support DFS channel in Australia, Canada, and Europe.
Fixed “Attached Devices not showing devices connected”.
Fixed “can't disable automatic search for new FW in German GUI”.
Fixed “Linux files changes to permit bits 777”.
Known Issues:
NTFS write performance (upload to WNDR3700 attached USB storage) is much slower than read no matter using samba or FTP. FTP read is 5 times faster than write. Samba (ie. access network drive via windows) read is 2 times faster than write.
Sometimes clicking “Safely remove USB device” button can't remove USB storage safely.
Workaround: Make sure you are not accessing the attached USB device and the LED on USB device is not blinking (it means no one is accessing it). Then you need to remove the USB device directly and ignore the message about “remove USB device failure) from web GUI.
...heeft geleerd vandaag al te doen wat morgen pas hoeft te gebeuren
Ik hoop op het rerouten van <extern_ip:80> naar <intern_ip:8080> (bijv).
Daar zit ik ook al vanaf dag 0 op te wachten, maar dan andersom. Extern:8080 > Intern:80Eddos schreef op maandag 23 mei 2011 @ 07:01:
Iemand al gezien wat de 'Port Forwarding Enhancement' inhoud?
Ik hoop op het rerouten van <extern_ip:80> naar <intern_ip:8080> (bijv).
[ Voor 6% gewijzigd door Mrbeam op 23-05-2011 15:58 ]
hier het zelfde =]X-plosive schreef op maandag 23 mei 2011 @ 16:00:
Net via remote desktop sessie naar huis de nieuwe firmware geïnstalleerdInternet werkt wel volgens mn vriendin, maar mijn remote desktop sessie is ineens niet meer mogelijk. Zometeen thuis maar even kijken wat er gebeurd is met de port forward...
Proxx wijzigde deze reactie 31-07-2015 13:37 (1337%)
Verdorie toch spijt dat ik remote management niet aan heb gezet op de router

Hij heeft 2 kolommen toegevoegd, te weten 'start port' en 'end port'. In start port staat het interne ip adres, end port is 0 en het interne ip adres is undefined

even de port forward bewerken en dan een ip adres selecteren. Daarna even vinkje bij "Gebruik hetzelfde poortbereik voor interne poort " uit en aan zetten. Hierna zal alles weer werkenX-plosive schreef op maandag 23 mei 2011 @ 17:19:
Oke al mn port forwards werken niet meer....
Hij heeft 2 kolommen toegevoegd, te weten 'start port' en 'end port'. In start port staat het interne ip adres, end port is 0 en het interne ip adres is undefined
Ik gok dat de webinterface mogelijk ergens raar deed met IE9 en dat ze dat opgelost hebben.Die Bruine schreef op zondag 22 mei 2011 @ 22:18:
Ik vraag me af wat ik me moet voorstellen bij IE9 support. Ik heb het nog niet gevonden op hun supportpage.
Qua routing mag het natuurlijk niets uitmaken wat voor browser je gebruikt.
Mee eens.CrashOne schreef op maandag 23 mei 2011 @ 20:57:
Bij mij is 1.0.14.98 echt stukken sneller dan de vorige firmware. Ik haalde eerst tot 9,5MB/sec, nu zit ik op >12MB/sec continu over WiFi N. Mooie verbetering dus!
En ook de webinterface is nu eindelijk lekker snel. Was al veel beter na de vorige update maar nu nog een tikje sneller.
Wat ik wel nog graag zou willen zien is dat de taal van de webinterface aangepast kan worden zonder dat ie een rechtstreekse internet verbinding heeft. Geen onoverkomelijkprobleem, alleen handig.
[ Voor 19% gewijzigd door Masimo op 23-05-2011 21:45 ]
Bij de trafficmeter zijn volgens mij ook behoorlijk wat opties toegevoegd.
"When you grow up your heart dies"
Verwijderd
Maar ik zie wel dat er een interessante update is:
Fixed “Attached Devices not showing devices connected”.
Daar heb ik nou juist last van. Ga meteen die nieuwe firmware installeren. Kijken of dat het probleem echt oplost.
Is er iemand die betere performance heeft gehad met de vendor-firmware dan met DD-WRT?
Stel die vraag nog eens maar dan omgekeerd.johnkeates schreef op dinsdag 24 mei 2011 @ 01:04:
Is er iemand die betere performance heeft gehad met de vendor-firmware dan met DD-WRT?
Stockfirmware voldoet voor de meeste mensen prima zeker nu bij de laatste firmware de portforwarding is uitgebreid.
"When you grow up your heart dies"
DD-WRT biedt veel moois, maar ik heb er zonder leren leven. Pas wanneer het nodig is, voor werk bijvoorbeeld, dan zal ik die overstap op deze router misschien wel weer wagen.
...heeft geleerd vandaag al te doen wat morgen pas hoeft te gebeuren
Verwijderd
Nee, je bent niet de enige. Bij mij is deze ook niet zichtbaar. Er zit altijd een paar dagen tussen de release en dat deze via auto update wordt aangeboden. Je hebt dus de keuze:Ozhan99 schreef op dinsdag 24 mei 2011 @ 08:38:
Ben ik de enige die de automatische update niet tegen kom? Als ik op "Controleren" klik, krijg ik melding dat er geen nieuwe update is. Ik zit nu aan: v1.0.0.8
handmatig installeren of nog een paar dagen wachten ...
Arriving Somewhere but not here....
Simpel: De stockfirmware is stukken sneller dan DD-WRT/OpenWRT. Er missen een aantal functionaliteiten, maar, als je snelheid wilt heb je op het moment geen andere optie.johnkeates schreef op dinsdag 24 mei 2011 @ 01:04:
Waarom gebruiken mensen nog steeds de stock firmware? Het is in dit geval niet zo dat het om iets vergelijkbaars als een telefoonsoftware gaat, om dat de stabiliteit en userinterface totaal andere parameters krijgen bij het ontwikkelen. De stock firmware is meer van het 'als het maar werkt' principe terwijl DD-WRT software meer van het 'het moet werken, en het moet GOED werken' is. Als een functie er niet in zit kan je die er in bouwen of laten bouwen, en over het algemeen is zelfs een standaardversie beter dan wat een fabrikant kan leveren. Vaak gebruiken ze gewoon een embedded linux kernel en wat vage drivers en dan is het meestel wel geweest, terwijl je ook goede software kan gebruiken.
Is er iemand die betere performance heeft gehad met de vendor-firmware dan met DD-WRT?
Bij mij is er ook nog geen nieuwe update zichtbaarOzhan99 schreef op dinsdag 24 mei 2011 @ 08:38:
Ben ik de enige die de automatische update niet tegen kom? Als ik op "Controleren" klik, krijg ik melding dat er geen nieuwe update is. Ik zit nu aan: v1.0.0.8
Ik zou niet zo zijn geworden als ik niet al die ouderwetse waarden had om tegen te rebelleren.
Unne Offerse schreef op dinsdag 24 mei 2011 @ 08:41:
[...]
Nee, je bent niet de enige. Bij mij is deze ook niet zichtbaar. Er zit altijd een paar dagen tussen de release en dat deze via auto update wordt aangeboden. Je hebt dus de keuze:
handmatig installeren of nog een paar dagen wachten ...
Nou ik denk dat we het niet gaan krijgen. Het is blijkbaar alleen voor V1.. Als je V2 hebt krijg je geen update. Zie: meuk: Netgear WNDR3700 / WNDR37AV 1.0.14.98BadpunK schreef op dinsdag 24 mei 2011 @ 09:41:
[...]
Bij mij is er ook nog geen nieuwe update zichtbaar
Nu draaide ik DD-WRT omdat er een dns lookup probleem in de 3700 zat in de vorige firmware versie. Als je meer dan 10 lookups deed in een korte tijd, dan kreeg je ineens niks meer terug. En opendns hard configureren op de Win7 clients hielp niks... want ipv6 heeft voorang en daar kon ik geen ipv6 dns host van OpenDNS invullen.
Kan iemand met deze firmware eens proberen in korte tijd een groot aantal dns requests te doen? Want de stock firmware beviel me beter dan DD-WRT.
Robert Elsinga =8-) | IT security, Scouting, zendamateur (PC5E, WC5E) | www.elsinga.net/robert, www.pc5e.nl
Ik heb de laatste paar pagina's weer bijgelezen, maar kan geen tweak vinden. Kun je me aangeven welke tweak je bedoelt?Die Bruine schreef op dinsdag 24 mei 2011 @ 08:02:
[..]
Sinds kort is er een tweak beschikbaar waarmee je met DD-WRT ook goede performance moet kunnen halen. [..]
Probeer eens pagina 108:Jelte schreef op dinsdag 24 mei 2011 @ 11:18:
Ik heb de laatste paar pagina's weer bijgelezen, maar kan geen tweak vinden. Kun je me aangeven welke tweak je bedoelt?
Netgear WNDR3700
Atheros/ath wireless settings
Eerst het probleem, dan de oplossing
eens kijken of het me lukt dd-wrt eraf te gooien om de nieuwe firmware te proberen
Weet ikwoekele schreef op dinsdag 24 mei 2011 @ 13:11:
Als je de recovery-mode van de 3700 gebruikt, kan dat.
http://www.dd-wrt.com/phpBB2/viewtopic.php?t=79802
Ah, die pagina's kende ik en die zorgen helaas niet voor net zo'n goede verbinding als met de stock firmware. Vandaar dat ik vroeg om de 'nieuwe' tweak.lier schreef op dinsdag 24 mei 2011 @ 11:33:
[...]
Probeer eens pagina 108:
Netgear WNDR3700
Atheros/ath wireless settings
Daarbij staan op de Atheros/ath wireless settings pagina geen ideale settings voor de WNDR3700. Kun je aangeven welke settings het beste werken?
...heeft geleerd vandaag al te doen wat morgen pas hoeft te gebeuren
Mrbeam schreef op dinsdag 24 mei 2011 @ 14:23:
Wie kan er van de nieuwe fw een screenshot maken van de portforwarding?

Modem: een D-Link 320B. Dit is eigenlijk een el-cheapo router waarvan ik de router niet wil gebruiken.
Huidige aanpak: modem staat ingesteld als router, met het LAN-IP op 192.168.2.1; ADSL parameters (gebruikersnaam, wachtwoord, VPI/VCI, PPPoA, VC-MUX en zo) staan correct ingesteld. De DHCP server staat aan, in de range 192.168.2.2...254.
Router LAN-IP is ingesteld op 192.168.1.1 (dus *buiten* de modem IP range); WAN poort staat op automatic (dus IP en DNS van DHCP ontvangen).
Nou krijgt zowel het modem als de router op de WAN poort mijn publieke IP adres en provider's DNS adressen; gateway van de router is het LAN-IP adres van het modem. Echter: geen internet. Ook niet als ik naar een IP adres van bijv. Google surf.
Detail: als ik exact hetzelfde instel, maar dan met DD-WRT als firmware, dan werkt het wel. Maar wil bij voorkeur de Netgear firmware gebruiken.
Als je googlet, dan kom je op een topic van mij uit op de Netgear forum site, maar daar heb ik nog geen oplossing gekregen. Andere oplossingen zijn om de Netgear als access point te gebruiken (bah, wil ik niet). De 3700 kan ik niet op 'PPPoA' instellen - dus kan het modem niet laten bridgen.
Iemand een suggestie?
en wat als je dhcp van het modem uit zet en de modem gewoon een fixed ip geeft bijvoorbeeld 192.168.1.1 en de router 192.168.1.2 fixxed op de wan kant. dhcp van de router wel insteld op 192.168.2.2 tot 192.168.2.254 en de netgear router zelf 192.168.2.1 geven.vanaalten schreef op dinsdag 24 mei 2011 @ 21:54:
Is er iemand die deze router (3700v2, als het even kan) aan de praat heeft met een los ADSL modem *EN* 'PPPoA' als ADSL protocol? Mij lukt het tot nu toe niet...![]()
Modem: een D-Link 320B. Dit is eigenlijk een el-cheapo router waarvan ik de router niet wil gebruiken.
Huidige aanpak: modem staat ingesteld als router, met het LAN-IP op 192.168.2.1; ADSL parameters (gebruikersnaam, wachtwoord, VPI/VCI, PPPoA, VC-MUX en zo) staan correct ingesteld. De DHCP server staat aan, in de range 192.168.2.2...254.
Router LAN-IP is ingesteld op 192.168.1.1 (dus *buiten* de modem IP range); WAN poort staat op automatic (dus IP en DNS van DHCP ontvangen).
Nou krijgt zowel het modem als de router op de WAN poort mijn publieke IP adres en provider's DNS adressen; gateway van de router is het LAN-IP adres van het modem. Echter: geen internet. Ook niet als ik naar een IP adres van bijv. Google surf.
Detail: als ik exact hetzelfde instel, maar dan met DD-WRT als firmware, dan werkt het wel. Maar wil bij voorkeur de Netgear firmware gebruiken.
Als je googlet, dan kom je op een topic van mij uit op de Netgear forum site, maar daar heb ik nog geen oplossing gekregen. Andere oplossingen zijn om de Netgear als access point te gebruiken (bah, wil ik niet). De 3700 kan ik niet op 'PPPoA' instellen - dus kan het modem niet laten bridgen.
Iemand een suggestie?

bij dns natuurlijk dns van de provider gebruiken (of google/opendns wat jij wilt)
volgens mij is een router achter een router vaker problematisch wegens dhcp ofzoiets. zoek maar eens op hier op got zijn topic zat over te vinden.
[ Voor 10% gewijzigd door Proxx op 25-05-2011 09:13 ]
Proxx wijzigde deze reactie 31-07-2015 13:37 (1337%)
Verwijderd
De doos heb ik niet meer. Serie nummer begint wel met 22r.
Nu draait de router op 1.0.7.98. Moet ik wel of niet over naar 1.0.14.98?
En brick ik mijn router als ik de v1 firmware op mijn evt v2 router installeer?
je hebt V1Verwijderd schreef op woensdag 25 mei 2011 @ 17:09:
Ik kom er niet achter of ik v1 of v2 heb.
De doos heb ik niet meer. Serie nummer begint wel met 22r.
Nu draait de router op 1.0.7.98. Moet ik wel of niet over naar 1.0.14.98?
En brick ik mijn router als ik de v1 firmware op mijn evt v2 router installeer?
V2 zit met firmware versie namelijk op: "•Latest Firmware Version 1.0.0.8"
Verwijderd
[ Voor 67% gewijzigd door Verwijderd op 25-05-2011 17:33 ]
Bedankt voor de tip - ik zat mij eerst te verbazen dat ik zo iets voor de hand liggends niet eerst geprobeerd had, echter: vanavond zo ingesteld en ik kreeg exact hetzelfde resultaat.Proxx schreef op woensdag 25 mei 2011 @ 08:45:
[...]
en wat als je dhcp van het modem uit zet en de modem gewoon een fixed ip geeft bijvoorbeeld 192.168.1.1 en de router 192.168.1.2 fixxed op de wan kant. dhcp van de router wel insteld op 192.168.2.2 tot 192.168.2.254 en de netgear router zelf 192.168.2.1 geven.
[afbeelding]
bij dns natuurlijk dns van de provider gebruiken (of google/opendns wat jij wilt)
Het stomme is: de router zelf heeft, lijkt het, wel een internet verbinding... bij het inloggen op de webinterface (192.168.2.1) checkt 'ie eerst of er een nieuwe firmware is, als er geen verbinding is laat 'ie dat normaal gesproken meteen weten.
Echter, vanaf de laptop (192.168.2.100) geen verbinding, ook niet als ik direct naar een IP adres van bijvoorbeeld Google ga (66.102.13.100).
Misschien binnenkort maar eens de Netgear support proberen.
'k Heb een maand geleden mijn dd-wrt software proberen te upgraden naar een nieuwe versie. Dat ging niet helemaal goed dus ik heb eerst ge-unbricked naar de stock firmware. Vervolgens weer een nieuwe upgrade gedaan rechtstreeks naar de nieuwste dd-wrt.hjs schreef op woensdag 25 mei 2011 @ 22:15:
Heb vanavond dd-wrt vervangen door de nieuwe netgear firmware (tip, zet software firewall uit) en was verbaasd dat de nieuwe firmware settings had van vroegah. Opendns ip's, ssid naam, etc alles stond er nog in
Daarbij bleken ook ondanks de tussenstap van stock alle dd-wrt settings gewoon nog aanwezig.
Blijkbaar bewaart dd-wrt de settings op een andere plaats dan de stock-firmware. Die twee bijten elkaar niet.
doe anders eens nslookups google.nl en tracert google.nl en ping je router dan je modem en dan google.nl en zoek uit of het een DNS probleem is of misschien wat anders en probeer er achter te komen welk apparaat het veroorzaakt.vanaalten schreef op woensdag 25 mei 2011 @ 22:22:
[...]
Echter, vanaf de laptop (192.168.2.100) geen verbinding
waarom zou ik die uitzetten ? wordt de boel dan sneller of zit er een easter egg in ?hjs schreef op woensdag 25 mei 2011 @ 22:15:
Heb vanavond dd-wrt vervangen door de nieuwe netgear firmware (tip, zet software firewall uit) en was verbaasd dat de nieuwe firmware settings had van vroegah. Opendns ip's, ssid naam, etc alles stond er nog in
[ Voor 58% gewijzigd door Proxx op 26-05-2011 09:15 ]
Proxx wijzigde deze reactie 31-07-2015 13:37 (1337%)
Het is, lijkt mij, juist geen DNS probleem: als ik naar een hard IP-adres ga met een webbrowser, dan komt 'ie ook niet op de bewuste website.Proxx schreef op donderdag 26 mei 2011 @ 09:12:
doe anders eens nslookups google.nl en tracert google.nl en ping je router dan je modem en dan google.nl en zoek uit of het een DNS probleem is of misschien wat anders en probeer er achter te komen welk apparaat het veroorzaakt.
Ik heb het IP-adres van google.com opgezocht (66.102.13.100) en vul dat in in de adresbalk van m'n browser. Niet bereikbaar als ik die modem/router combinatie gebruik; prima bereikbaar als ik m'n oude all-in-one modem/router gebruik. Ofwel, lijkt mij geen DNS probleem.
Modem WAN op DHCP; LAN op 192.168.2.1/255.255.255.0; DHCP off
Router WAN op 192.168.2.2; DNS op ISP's DNS server; gateway 192.168.2.1; LAN op 192.168.1.1/255.255.255.0; DHCP=192.168.1.100...150;
Dus: ik snap er niets van. Lijkt mij gewoon precies zoals het zou moeten en het lijkt mij sterk dat ik de eerste ben die dit aan de praat probeert te krijgen...

Hoe kan je de WNDR3700 voor VPN instellen? Kan dat met de stock software of moet ik daarvoor een andere software op zetten? Ik wil namelijk net als @Exorcist een VPN op zetten voor whatsApp en dergelijke.Exorcist schreef op woensdag 18 mei 2011 @ 11:31:
Zo, VPN is ingesteld op de WNDR3700 en kan contact leggen met mijn Android toestellen. Ben T-Mobile wellicht al voor, mochten ook zij in de toekomst Whatsapp gaan blokkeren/belasten.
_Eddos schreef op maandag 23 mei 2011 @ 07:01:
Iemand al gezien wat de 'Port Forwarding Enhancement' inhoud?
Ik hoop op het rerouten van <extern_ip:80> naar <intern_ip:8080> (bijv).
wat jullie hier beschrijven heet geen ´port forwarding´ maar ´port translation´. Dit zal de WNDR3700 hoogstwaarschijnlijk nooit gaan doen (op basis van uitspraken van Netgear support).Mrbeam schreef op maandag 23 mei 2011 @ 15:57:
Daar zit ik ook al vanaf dag 0 op te wachten, maar dan andersom. Extern:8080 > Intern:80
info
zouden meer mensen hun snelheidsresultaten eens willen delen met stock firmware?CrashOne schreef op maandag 23 mei 2011 @ 20:57:
Bij mij is 1.0.14.98 echt stukken sneller dan de vorige firmware. Ik haalde eerst tot 9,5MB/sec, nu zit ik op >12MB/sec continu over WiFi N. Mooie verbetering dus!
aangezien ik al na een week na aanschaf na OpenWRT ben gegaan, waar ik met een benchmark einde 2010 al onderstaande resultaten haalde, ben ik heel benieuwd wat de performance van stock is.
---
5GHZ
NETIO - Network Throughput Benchmark, Version 1.31
(C) 1997-2010 Kai Uwe Rommel
TCP connection established.
Packet size 1k bytes: 15.44 MByte/s Tx, 14.58 MByte/s Rx.
Packet size 2k bytes: 16.73 MByte/s Tx, 13.49 MByte/s Rx.
Packet size 4k bytes: 18.50 MByte/s Tx, 17.48 MByte/s Rx.
Packet size 8k bytes: 19.06 MByte/s Tx, 15.58 MByte/s Rx.
Packet size 16k bytes: 19.39 MByte/s Tx, 18.62 MByte/s Rx.
Packet size 32k bytes: 19.30 MByte/s Tx, 15.04 MByte/s Rx.
Done.
---
Heel raar, want dat kan met 1.0.14.98 nou juist wel. Extern:8080 naar interne_host:80 gaat prima.Rayures schreef op vrijdag 27 mei 2011 @ 19:41:
[...]
_
[...]
wat jullie hier beschrijven heet geen ´port forwarding´ maar ´port translation´. Dit zal de WNDR3700 hoogstwaarschijnlijk nooit gaan doen (op basis van uitspraken van Netgear support).
info
Robert Elsinga =8-) | IT security, Scouting, zendamateur (PC5E, WC5E) | www.elsinga.net/robert, www.pc5e.nl
Erm wat is de tijdsduur van elk van die tests? Of is die packet size alles? Dan kom ik ook aan dat soort snelheden natuurlijk. Kun je niet beter met jPerf testen?Rayures schreef op vrijdag 27 mei 2011 @ 19:50:
zouden meer mensen hun snelheidsresultaten eens willen delen met stock firmware?
aangezien ik al na een week na aanschaf na OpenWRT ben gegaan, waar ik met een benchmark einde 2010 al onderstaande resultaten haalde, ben ik heel benieuwd wat de performance van stock is.
---
5GHZ
NETIO - Network Throughput Benchmark, Version 1.31
(C) 1997-2010 Kai Uwe Rommel
TCP connection established.
Packet size 1k bytes: 15.44 MByte/s Tx, 14.58 MByte/s Rx.
Packet size 2k bytes: 16.73 MByte/s Tx, 13.49 MByte/s Rx.
Packet size 4k bytes: 18.50 MByte/s Tx, 17.48 MByte/s Rx.
Packet size 8k bytes: 19.06 MByte/s Tx, 15.58 MByte/s Rx.
Packet size 16k bytes: 19.39 MByte/s Tx, 18.62 MByte/s Rx.
Packet size 32k bytes: 19.30 MByte/s Tx, 15.04 MByte/s Rx.
Done.
---
DD-WRT, met stock gaat het niet helaas.Ozhan99 schreef op vrijdag 27 mei 2011 @ 17:47:
[...]
Hoe kan je de WNDR3700 voor VPN instellen? Kan dat met de stock software of moet ik daarvoor een andere software op zetten? Ik wil namelijk net als @Exorcist een VPN op zetten voor whatsApp en dergelijke.
Heb hem wel net terug naar stock gezet, wifi N snelheid viel tegen. 5 MB/sec met DD-WRT, heel soms ineens 10/12 MB/sec maar dat was eenmalig. Nu weer rond de 8/9 MB/sec .
Voor de VPN kan ik terugvallen op een Linksys router hier in het netwerk die nog wel DD-WRT draait, met wat portforwarding moet dat wel lukken. En anders m'n 2008 R2 server goed instellen.
Van mijn externe HDD naar SSD op de computer (aangesloten op de router als DLNA):Rayures schreef op vrijdag 27 mei 2011 @ 19:50:
[...]
zouden meer mensen hun snelheidsresultaten eens willen delen met stock firmware?
aangezien ik al na een week na aanschaf na OpenWRT ben gegaan, waar ik met een benchmark einde 2010 al onderstaande resultaten haalde, ben ik heel benieuwd wat de performance van stock is.
---
5GHZ
NETIO - Network Throughput Benchmark, Version 1.31
(C) 1997-2010 Kai Uwe Rommel
TCP connection established.
Packet size 1k bytes: 15.44 MByte/s Tx, 14.58 MByte/s Rx.
Packet size 2k bytes: 16.73 MByte/s Tx, 13.49 MByte/s Rx.
Packet size 4k bytes: 18.50 MByte/s Tx, 17.48 MByte/s Rx.
Packet size 8k bytes: 19.06 MByte/s Tx, 15.58 MByte/s Rx.
Packet size 16k bytes: 19.39 MByte/s Tx, 18.62 MByte/s Rx.
Packet size 32k bytes: 19.30 MByte/s Tx, 15.04 MByte/s Rx.
Done.
---
100.49 Mbit/s naar 120.19 Mbit/s (cabled)
43.67 Mbit/s naar 10.51 Mbit/s (wireless 5 Ghz)
Van mijn SSD naar mijn externe HDD:
77.66 Mbit/s naar 110.76 Mbit/s (cabled)
30.27 Mbit/s naar 3.45 Mbit/s (wireless 5 Ghz)
gemeten door een 1000 mbit file met robocopy over te pompen op stock firmware
De wireless is waarschijnlijk zo langzaam omdat ik hem op een DFS kanaal heb staan. Een RADAR werkt mogelijk ook op deze frequentie en er zit een binnen-haven in de buurt. (rijn)
Even naar Jperf gekeken, maar dat is niet handig. Dat kan ik niet testen met alleen mijn laptop? heb geen server einde dan. Netio kan je ook direct op je WNDR (als package) starten, welke dan de server is.Nivk schreef op vrijdag 27 mei 2011 @ 22:40:
[...]
Erm wat is de tijdsduur van elk van die tests? Of is die packet size alles? Dan kom ik ook aan dat soort snelheden natuurlijk. Kun je niet beter met jPerf testen?
Netio gebruikt 10sec als tijdsduur per package size. Jperf heeft ook als tijdsduur 10sec zag ik.
hiernaast heb ik geen reden om de waardes in twijfel te trekken, als ik een file copy doe naar een andere machine, geeft windows (en ook du meter) ook waardes van rond de 16MB/s.
[ Voor 11% gewijzigd door Rayures op 28-05-2011 16:15 ]
Verwijderd
Ik heb sinds een tijdje (paar maanden) een netgear wndr3700 router. Tot vandaag heeft hij prima gewerkt, alleen nu gaat het mis met het draadloze netwerk, ik heb heel slecht bereik.
Ik krijg alleen internet met het draadloze netwerk als ik een meter of 1-2 van de router afzit, met 1-3 streepjes. Alleen de 5ghz verbinding is zichtbaar, de 2,4ghz vindt hij helemaal niet (ja ik heb ze allebei aanstaan, voorheen werden beide netwerken getoond).
bedraad werkt het internet gewoon zonder problemen
ik heb al verscheidene dingen geprobeerd:
-uit/aan
-firmware downgraden/upgraden
-switchen tussen alle mogelijke kanalen
Wie kan mij helpen?
Bedankt
Wie ziet hem (2.4GHz) niet, kan die hem ook niet met inSSIDer zien?Verwijderd schreef op zondag 29 mei 2011 @ 22:07:
Ik krijg alleen internet met het draadloze netwerk als ik een meter of 1-2 van de router afzit, met 1-3 streepjes. Alleen de 5ghz verbinding is zichtbaar, de 2,4ghz vindt hij helemaal niet (ja ik heb ze allebei aanstaan, voorheen werden beide netwerken getoond).
Enable SSID Broadcast bij setup / wireless settings (van de 2,4GHz radio) staat aangevinkt?
Je 2,4GHz radio staat ook aan(gevinkt) onder advanced / wireless settings: Enable Wireless Router Radio? Eventueel onder advanced wireless settings disablen dan applyen (wachten!) en dan weer aanvinken brengt hem ook niet tot leven?
Verwijderd
opnieuw inschakelen van de radio helpt ook helaas niet, het inschakelen van ssid staat wel aan
kan het zijn dat de 2,4ghz en 5ghz radio's beschadigd zijn? hij deed het namelijk tijdens het internetten in een keer niet meer
[ Voor 31% gewijzigd door Verwijderd op 29-05-2011 22:43 ]
Precies hetzelfde hier. Router is 1 jaar en een maand in gebruik en helaas ook maar 1 jaar garantieVerwijderd schreef op zondag 29 mei 2011 @ 22:07:
Hallo allemaal!
Ik heb sinds een tijdje (paar maanden) een netgear wndr3700 router. Tot vandaag heeft hij prima gewerkt, alleen nu gaat het mis met het draadloze netwerk, ik heb heel slecht bereik.
Ik krijg alleen internet met het draadloze netwerk als ik een meter of 1-2 van de router afzit, met 1-3 streepjes. Alleen de 5ghz verbinding is zichtbaar, de 2,4ghz vindt hij helemaal niet (ja ik heb ze allebei aanstaan, voorheen werden beide netwerken getoond).
bedraad werkt het internet gewoon zonder problemen
ik heb al verscheidene dingen geprobeerd:
-uit/aan
-firmware downgraden/upgraden
-switchen tussen alle mogelijke kanalen
Hoewel ik geen jurist ben heb je in Nederland sowieso 2 jaar garantie. Na het eerste jaar komt de bewijslast echter bij jou te liggen. Je moet dus bewijzen dat je niet heb lopen rommelen met firmware of fysiek het apparaat heb gemolesteerd. Dat zal bij een router wel meevallen, dus ik zou als ik jou was toch maar eens gaan babbelen met de verkoper.Mrbeam schreef op maandag 30 mei 2011 @ 08:00:
[...]
Precies hetzelfde hier. Router is 1 jaar en een maand in gebruik en helaas ook maar 1 jaar garantie
Kijk bijvoorbeeld eens op www.consuwijzer.nl. Succes.
Groot genoeg voor 2 hoofdletters
Iemand anders dit al geprobeerd?LzpAppel schreef op donderdag 12 mei 2011 @ 22:40:
Dit heb ik al een aantal keer geroepen in het topic, maar niemand heeft het nog voor me willen meetesten.
Toen ik mijn router naar DD-WRTheb geflashed ging inderdaad de wireless preformance onderuit.
*MAAR*
De default settings in DD-WRTzijn niet optimaal voor Atheros gebaseerde hardware, en inderdaad nadat ik de aanbevolen settings heb opgespoord en ingesteld is het beter als stock.
Ze refereren er zelf naar in de wiki.
Link
Ik ben van plan deze router te gaan kopen. Ik draai momenteel op Conceptronic C100BRS4H Broadband router. Echter hier ben ik toch niet tevreden over. Momenteel hebben wij het ziggo alles in een pakket 120/10
echter ik krijg op mijn computer maar 30 mbit door per seconden zowel op speedtest.net als met programma's als spotnet. Als ik mijn laptop direct vanaf de UBEE modem aansluit dan krijg ik wel 120 mbit binnen dus ik ben tot de conclusie gekomen dat mijn router het probleem is.
Nu heb ik nog een vraag waarbij ik denk dat een paar ziggo gebruikers mij wel mee kunnen helpen.
Als ik deze router aansluit dus 1 kabel naar de modem 1 naar mijn computer 1 naar mijn ouders z'n computer krijg ik dan wel 120 mbit binnen dus niet de 30 mbit die ik nu krijg?
Want ik ben niet heel bekend in dit wereldje maar als ik het goed heb heeft deze router een doervoersnelheid van 400 mbit p/s max. dit is dan toch ook het getal waar ik na moet kijken. Alles boven de 120 mbit is toch voldoende voor mij of is dat het verkeerde getal waar ik na kijk?
Ik ben niet zo thuis in de wereld van router dus ik vroeg me ook af als ik deze er tussen zet of ik nog wat informatie moet meenemen van de oude router. Ik neem aan dat ik mijn host name + mac adress moet mee nemen maar is er nog iets anders wat ik moet opslaan en is de installatie moeilijk?
alvast bedankt
Ja dat is juist, WAN simultane snelheid boven de 130 (120+10). Ervan uitgaande dat je computer het aan kan en dat er geen andere bandbreedte gebruikend apparaatje bezig is, krijg je de 120Mbps die Ziggo je levert.Cutiecutest schreef op maandag 30 mei 2011 @ 14:10:
Als ik deze router aansluit dus 1 kabel naar de modem 1 naar mijn computer 1 naar mijn ouders z'n computer krijg ik dan wel 120 mbit binnen dus niet de 30 mbit die ik nu krijg?
Want ik ben niet heel bekend in dit wereldje maar als ik het goed heb heeft deze router een doervoersnelheid van 400 mbit p/s max. dit is dan toch ook het getal waar ik na moet kijken. Alles boven de 120 mbit is toch voldoende voor mij of is dat het verkeerde getal waar ik na kijk?
Modem uit, oude router loskoppelen dan rustig de nieuwe eraan hangen. Modem weer inschakelen, nieuwe router ook en dan even nog wireless beveiliging instellen (WPA2-AES).Ik ben niet zo thuis in de wereld van router dus ik vroeg me ook af als ik deze er tussen zet of ik nog wat informatie moet meenemen van de oude router. Ik neem aan dat ik mijn host name + mac adress moet mee nemen maar is er nog iets anders wat ik moet opslaan en is de installatie moeilijk?
Wat moet je met die hostname/MAC, volgens mij heb je het over iets wat Ziggo al lang niet meer gebruikt?
Als ik inlog in mijn router dan zie ik dynamic ip adress hostname en mac adress ingevuld staan.
Ik lees wel dat er veel verschil zit in v1 en v2 is dat inmiddels al opgelost. Want als ik het goed begrepen heb dan is V2 instabiel op wireless netwerk en dat kan ik niet hebben dan word het oorlog hier in huis.
Helemaal overheen gelezen... pff.. ik zit echt enorm te twijfelen of ik DD-WRT op moet zetten of niet.. ik zou namelijk wel graag VPN connectie willen, maar niet een pc die 24/7 aan staat daarvoor.. Ik zal er nog over na denken.CrashOne schreef op maandag 30 mei 2011 @ 13:51:
LzpAppel heeft hierna nog benchmarks gepost, deze vallen tegen in verhouding tot stock.
Heb deze router ook net een maandje in combinatie met ziggo 120/10, en het werkt uitstekend. Met mijn oude netgear haalde ik 80mbit, maar met deze de volle 120mbit.Cutiecutest schreef op maandag 30 mei 2011 @ 14:10:
Als ik deze router aansluit dus 1 kabel naar de modem 1 naar mijn computer 1 naar mijn ouders z'n computer krijg ik dan wel 120 mbit binnen dus niet de 30 mbit die ik nu krijg?
Ik heb trouwens niets overgenomen van de oude router, maar gewoon alles opnieuw ingesteld naar mijn wensen.
[ Voor 10% gewijzigd door thisegzz op 30-05-2011 16:39 ]
En niks moeilijk doen, gewoon aansluiten, werkt zonder al te veel moeite.
Waiting on the world to change
Kan inderdaad zo zijn dat je 2,4GHz radio dood is, de 5GHz was eerst dan beter? Misschien heeft hij het te warm gekregen of zo?Verwijderd schreef op zondag 29 mei 2011 @ 22:38:
kan het zijn dat de 2,4ghz en 5ghz radio's beschadigd zijn? hij deed het namelijk tijdens het internetten in een keer niet meer
Zou anders eens je verkoper vragen zoals al werd aangeraden, anders als die niet meewerken direct via NETGEAR zijn support.
Om deze reden heb ik ook overwogen om DD-WRT te installeren, maar omdat m'n mediaplayer ook via draadloos is aangesloten heb ik de performance nodig (heb geen zin in stotterende films).Ozhan99 schreef op maandag 30 mei 2011 @ 15:51:
[...]
Helemaal overheen gelezen... pff.. ik zit echt enorm te twijfelen of ik DD-WRT op moet zetten of niet.. ik zou namelijk wel graag VPN connectie willen, maar niet een pc die 24/7 aan staat daarvoor.. Ik zal er nog over na denken.
Verwijderd
Ik kan je een voorzet geven maar niet helemaal......Ozhan99 schreef op maandag 30 mei 2011 @ 15:51:
[...]
Helemaal overheen gelezen... pff.. ik zit echt enorm te twijfelen of ik DD-WRT op moet zetten of niet.. ik zou namelijk wel graag VPN connectie willen, maar niet een pc die 24/7 aan staat daarvoor.. Ik zal er nog over na denken.
Kan aan mij liggen maar heb alle firmware versies geprobeerd. De DD_WRT, Open-WRT en de stock firmware.
Probleem is dat bij de stockfirmware wel VPN connectie met mijn server opgebouwd kan worden maar geen WOL vanuit het internet kan krijgen.
Bij de DD_WRT ontvangt wel WOL vanuit het internet en stuurt deze correct door maar er is geen VPN connectie mogelijk.
Bij de Open-wrt geen van beide. (tenminste niet ik)
Kan aan mij liggen maar heb alles al geprobeerd, en heb elk forum al erop na geslagen.....maar als iemand mij hier kan vertellen dat hij deze 2 zaken voor elkaar heeft gekregen en met welke firmware maar vooral HOE?
Dan ben ik je eeuwig dankbaar.
[ Voor 5% gewijzigd door stuffer op 31-05-2011 12:55 . Reden: typo's ]
Schaamteloze verkoop van:
http://tweakers.net/aanbod/user/311422/
*** NIKS ***
Ik heb een v1 en een collega van me een v2, allebei hebben we Ziggo 120Mbit, en allebei zijn we zeer tevreden.Cutiecutest schreef op maandag 30 mei 2011 @ 14:10:
Beste tweakers,
Ik ben van plan deze router te gaan kopen. Ik draai momenteel op Conceptronic C100BRS4H Broadband router. Echter hier ben ik toch niet tevreden over. Momenteel hebben wij het ziggo alles in een pakket 120/10
-knip-
alvast bedankt