Denk om uw spatiegebruik. Dit scheelt Tweakers.net kostbare databaseruimte! | Groninger en geïnteresseerd in Domotica? Kom naar DomoticaGrunn
Ik zal hem nog wel eens schoon installeren maar voorlopig blijf ik nog even bij Linux mint. (mooier standaard thema, fijn startmenu met favorites en standaard ondersteuning voor flash, mp3 etc)
Anoniem: 324852
Ik krijg de meeste programma's gewoon gestart via Wine. Nu vraag ik me alleen af of het mogelijk is om autodesk invertor 2008 onder Ubuntu dmv Wine of wellicht andere programma's te runnen.
Ik heb op de site van Wine gekeken en hier staat geen ondersteuning voor dit programma. Heb het nodig voor school dus zolang dit niet werkt draai ik gewoon 2 OS...
Is er een mogelijkheid om dit toch voor elkaar te krijgen?
Denk om uw spatiegebruik. Dit scheelt Tweakers.net kostbare databaseruimte! | Groninger en geïnteresseerd in Domotica? Kom naar DomoticaGrunn
Anoniem: 324852
Ja kan, maar kost zo vrij veel ruimte, en als op de site van wine staat dat de andere versie's allemaal niet werken, heb ik er ook weinig vertrouwen in...MsG schreef op maandag 02 november 2009 @ 16:34:
Je kan het toch eens proberen onder Wine? of start de executable van je Windows installatie oid.
Ik heb een
Asus M3A78 EM
AMD X2 7750 dualcore
Ati HD4850
4GB intern
en sinds upgrade naar Jaunty had ik een probleem met "Ata1 soft reset failed", niet dat het directe merkbare gevolgen had, maar die bug is eruit (oh, ik vind nu prompt oplossingen...)
Welke dingen stonden nog open in Jaunty (lees: waar had ik last van):
- Skype, zowel de 2.0.0.x versie als de 2.1.x versie hadden beiden zo hun eigen problemen. Gebruik nu de 2.1.x versie en ik kan via de nieuwe Sound Preferences dialoog live wisselen tussen input-device en Skype pakt ze nu gewoon probleemloos. Ook is de videodriver voor de Terratec cam blijkbaar verbeterd, die reageert nu op lichter/donkerdere omgeving. Logitech cam vertoont nog steeds groen beeld, lees: geen zichtbaar beeld, behalve groene static ruis.
- extern display (beamer, oid.): nog niet geprobeerd.
- Team Fortress wilde niet goed werken via wine. Nu dus wel
- Ati drivers: ik heb nog een paar keer de drivers van de Ati site geprobeerd, maar uiteindelijk in Jaunty toch terug naar de ubuntu repro-drivers. Nou, het lijkt erop dat met de nieuwe ubuntu restricted drivers (in ieder geval in VLC via X11 output) normale videocontent full screen vloeiend beeld geeft met compiz aan (ipv het eerst uit moeten zetten)
Verder had ik nergens last van geloof ik. Wel duidelijk allemaal problemen die met proprietaire sofware te maken hebben.
Edit: met Compiz aan TF2 resulteerde heel snel in een Alt-SysRq-R-E-I-S-U-B-je...
Edit2: zonder compiz na 5 minuten spelen ook
Verdorie, kan die xp partititie nog steeds niet de deur uit...
[ Voor 6% gewijzigd door letatcest op 02-11-2009 20:36 ]
Schreef Cryptovaluta voor dummies, 3de druk in print | eBook-versie
OpenGL version string: 2.1.9016
Nieuwer is er niet ( bron Phoronix ).
Ik ben tevree met deze driver, geen problemen meer met compiz dat ik voor het eerst in een jaar weer eens standaard aan heb staan, video's lopen idd vloeiend. Ook pulse is rijper geworden, vooral leuk dat skype op mijn netboekje en laptop probleemloos werkt.
Grootste ergernis, dat stomme login-scherm dat gehackt moet worden om er toonbaar uit te laten zien
Ik heb het geprobeerd met inventor 10, 2008 en 2009, maar geen succes. Voor dit soort windows-specifieke programma's is nog altijd de beste oplossing: Windows draaien.Anoniem: 324852 schreef op maandag 02 november 2009 @ 16:19:
Ik heb nu een tijdje om te proberen Ubuntu geinstalleerd op mijn pc, naast windows xp.
Ik krijg de meeste programma's gewoon gestart via Wine. Nu vraag ik me alleen af of het mogelijk is om autodesk invertor 2008 onder Ubuntu dmv Wine of wellicht andere programma's te runnen.
Ik heb op de site van Wine gekeken en hier staat geen ondersteuning voor dit programma. Heb het nodig voor school dus zolang dit niet werkt draai ik gewoon 2 OS...
Is er een mogelijkheid om dit toch voor elkaar te krijgen?
Sowieso zou ik je aanraden eerst eens in de repositories te kijken naar alternatieven, voordat je klakkeloos je windows programma's in wine probeert. Je zult verbaast staan wat er allemaal gratis te verkrijgen is.
Dat probleem heb ik hier ook.. met de standaard 9.10 desktop.El Cid schreef op maandag 02 november 2009 @ 15:20:
Nou, YouTube is voor mij dus onbruikbaar met 9.10. Mijn Athlon XP 2400 is mischien ook wel aan vervanging toe. Maar met de vorige versie van Ubuntu deed Flash het altijd vrij soepel. Nu is het net alsof ik naar dia's aan het kijken ben bij het afspelen van Flash-filmpjes. Op deze manier denk ik niet dat ik deze versie van Ubuntu lang blijf gebruiken.
Gebruik ik kde (die ik als test ook geinstalleerd heb dan werkt alle Flash wel goed).
Op http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=1293921 staat een mogelijke oplossing en een probleem beschrijving...die nog klopt ook Disabling the compiz eyecandy effects (system>preferences>appearance) there is no problem on any video.
[ Voor 16% gewijzigd door baggah op 02-11-2009 21:35 . Reden: url toevoegen ]
Anoniem: 269399
Verder voelt het allemaal erg stabiel en snel aan. Maar ik heb deze computer (laptop, HP) dan ook gekozen omdat er bij gezegd werd dat deze goedgekeurd was voor linux.
-edit-
Ik vind wel dat het opstartproces ronduit tegenvalt. Er is een hoop aan gesleuteld en veranderd, maar ik vond het bij Jaunty beduidend mooier, en sneller is het in mijn geval ook niet geworden.
[ Voor 25% gewijzigd door mcDavid op 02-11-2009 22:19 ]
Heb nu ook een verse installatie gedaan van Ubuntu op mijn laptop, draaide namelijk eerst Kubuntu. Dit draaide hartstikke mooi, alleen ik vind Ubuntu grafisch toch wat beter. Het lijkt soms net of het allemaal niet bij elkaar past, dat Kubuntu. En APT heeft ook vaak de neiging om Gnome pakketten teinstalleren. Dus nu Ubuntu ook op mijn laptop draaiende en vind het erg snel en werkt soepel.
Wel heb ik het zelfde probleem als zo velen: Mijn WIFI werkt niet... Erg vervelend. Moet ik maar even wat mee stoeien. NDISWrapper schijnt te werken. Dus moet maar even kijken.
Lian Li O11 Dynamic EVO | Corsair HX1500i | Intel i9 13900K | ASUS Maximus HERO Z790 | 32GB GSkill Trident Z5 7200 DDR5 | Samsung 980 Pro 2TB | RTX 4080 | Simucube 2 Pro wheel
Op welke manier bedoel je? Dat ie langer op een accu kan?Anoniem: 269399 schreef op dinsdag 03 november 2009 @ 07:18:
Vergis ik me of is energiebeheer een stuk beter geworden?
1. Geen geluid meer. Hij vind de hele geluidskaart niet meer (eenvoudig MSI onboard geval). Kan dit met de "Use audio devices" rechten te maken hebben waar strandbal het in het vorige topic over had?
2. Een voortdurend (zolang X draait) aanwezig artefact midden bovenaan mijn scherm. Het is ca. 10 pixels hoog en eenderde van het scherm breed en bestaat uit irritant knipperende voornamelijk groene pixels. Als dit relevant is: ik heb een nvidea videokaart en ik had voor de upgrade de closed sourse driver.
Heb nog geen tijd gehad om er verder naar te kijken; toen de upgrade klaar was was het bedtijd en nu zit ik op mijn werk.
Op zich vind ik alles wel redelijk werken. Synapsis Package Manager crashte wel een paar keer in het begin, maar dit lijkt nu over te zijn.
Verder vind ik Firefox met name het laden van pagina's ERG traag geworden. Soms duurt het wel 10 - 20 seconden om alleen Google te laden, zover ik merk is dit puur bij het laden van pagina's, niet het opstarten van Firefox.
Daarnaast heb ik altijd FreeNX server gedraait, maar sinds 9.10 (clean install) krijg ik het genereren van een custom SSH key niet voor elkaar. Elke keer krijg ik een melding dat het stopargument van NX server anders is dan verwacht maw als ik "sudo dpkg-reconfigure freenx-server" doe. Tijdens de install wel de default key gebruikt van Nomachine, maar ik zie dit toch als een echt security leak. Hopelijk dat over dit probleem binnenkort wat meer te vinden is op forums of een fix beschikbaar komt.
Iemand dezelfde ervaringen? En misschien ook een oplossing?
Statistieken zijn als bikini's: wat ze tonen is erg suggestief, wat ze niet tonen is essentieel
Anoniem: 324852
Dat doe ik met de standaard programma's ook ja. Probleem is alleen dat ik echt autodesk invertor wil gebruiken omdat we dit op school ook gebruiken en ik dit programma beter ken dan de andere cad programma's.mcDavid schreef op maandag 02 november 2009 @ 20:54:
[...]
Ik heb het geprobeerd met inventor 10, 2008 en 2009, maar geen succes. Voor dit soort windows-specifieke programma's is nog altijd de beste oplossing: Windows draaien.
Sowieso zou ik je aanraden eerst eens in de repositories te kijken naar alternatieven, voordat je klakkeloos je windows programma's in wine probeert. Je zult verbaast staan wat er allemaal gratis te verkrijgen is.
Ik heb zelf met Catia gewerkt en nu met Inventor, en overschakelen tussen die twee was niet erg moeilijk. Maar voor zover ik weet bestaan er wel linux-3D-CAM programma's, maar niet gratis. En ik gebruik(te) Inventor thuis te weinig om veel geld neer te leggen voor een soortgelijk programma.Anoniem: 324852 schreef op dinsdag 03 november 2009 @ 11:05:
[...]
Dat doe ik met de standaard programma's ook ja. Probleem is alleen dat ik echt autodesk invertor wil gebruiken omdat we dit op school ook gebruiken en ik dit programma beter ken dan de andere cad programma's.
[ Voor 58% gewijzigd door mcDavid op 03-11-2009 11:14 ]
Ze hebben de optie 'niets doen' bij het sluiten van de laptopklep eruit gehaald. Vind ik nu niet echt een verbetering, aangezien dat op mijn systeem hardwarematig wordt geregeld, en het externe scherm ook uitflikkert. Is al aangemeld op launchpad overigens.Anoniem: 269399 schreef op dinsdag 03 november 2009 @ 07:18:
Vergis ik me of is energiebeheer een stuk beter geworden?
Ik ben er nog niet uit.Anoniem: 269399 schreef op dinsdag 03 november 2009 @ 07:18:
Vergis ik me of is energiebeheer een stuk beter geworden?
Kubuntu 9.10 slurpte mijn batterij in 1 uur en 45 minuten leeg gisteren als een test, en de dag ervoor deed Windows 7 er 2 uur en 45 minuten over, beiden na een complete dag volgeladen te zijn op een docking station op het werk, en beide in principe constant in gebruik. Da's toch een uur verschil...... het viel me wel op dat Windows 7 uit zichzelf al stukken donkerder was op het beeldscherm.
Beiden x64 versie overigens, maar denk niet dat dat heel veel uitmaakt.
"I reject your reality and substitute my own!"
Proud to be an American.
Hier woon ik
- mogelijkheid om mensen te blocken
- log van activiteiten contactpersonen (online komen, status veranderen etc)
- instellen met welke status je zelf online komt
- zien wie jou in zijn contactlijst heeft
- verschillende plugins
en dan mis ik er vast nog een hoop. Zie ik dingen over het hoofd of ga ik asap weer pidgin installeren?
Ik begrijp best dat het onderliggende idee van Empathy door het gebruik van Telepathy meer toekomst heeft, maar als er nog ZOVEEL features ontbreken vind ik het de overstap NOG niet waard!
Computers ain't that smart, Whatever man built could be taken apart
• waarom waren de icoontjes van de systeemmenus verdwenen?
• compiz had een paar settings gedelete (waaronder de viewport, waardoor ik niet meer met het muiswiel de desktop kon draaien
En verder vind ik het ook jammer dat pidgin er standaard uit was...
Verder vond ik het oude login scherm mooier. Is dat nog te restoren ?
[ Voor 8% gewijzigd door Master FX op 03-11-2009 16:32 ]
Stay safe
sudo aptitude remove empathy && sudo aptitude install pidginKnEuTeR schreef op dinsdag 03 november 2009 @ 16:25:
Waarom hebben ze in godsnaam Pidgin vervangen door Empathy? In Empathy ontbreken echt VEEL functies die in Pdigin wel zaten. Lijstje van dingen die ik NU al mis bij MSN gebruik:
- mogelijkheid om mensen te blocken
- log van activiteiten contactpersonen (online komen, status veranderen etc)
- instellen met welke status je zelf online komt
- zien wie jou in zijn contactlijst heeft
- verschillende plugins
en dan mis ik er vast nog een hoop. Zie ik dingen over het hoofd of ga ik asap weer pidgin installeren?
Ik begrijp best dat het onderliggende idee van Empathy door het gebruik van Telepathy meer toekomst heeft, maar als er nog ZOVEEL features ontbreken vind ik het de overstap NOG niet waard!
In de tijd die je nodig had om je brouwser op te starten, dit topic te openen, dit bericht te typen, en te versturen had je je "probleem" kunnen oplossen. Het is linux, je kan alles zo instellen zoals jij dat wilt, waarom zou je je laten beperken door een packaging beslissing van een distrobouwer?
This too shall pass
Debian | VirtualBox (W7), Flickr
Het zou wel wat verbeterd moeten zijn in 9.10, maar energiebeheer is nog steeds niet de beste kant van linux.maartena schreef op dinsdag 03 november 2009 @ 16:06:
[...]
Ik ben er nog niet uit.
Kubuntu 9.10 slurpte mijn batterij in 1 uur en 45 minuten leeg gisteren als een test, en de dag ervoor deed Windows 7 er 2 uur en 45 minuten over, beiden na een complete dag volgeladen te zijn op een docking station op het werk, en beide in principe constant in gebruik. Da's toch een uur verschil...... het viel me wel op dat Windows 7 uit zichzelf al stukken donkerder was op het beeldscherm.
Beiden x64 versie overigens, maar denk niet dat dat heel veel uitmaakt.
Ga ook maar eens in de specs van netbooks kijken. Daar staan vaak twee verschillende getallen voor de opgegeven accu-gebruiksduur, bij windows al snel een uur of 2 meer dan bij linux.
Maar de helderheid van je scherm kun je natuurlijk met een klik op de knop aanpassen. Misschien is het wel interessant om eerst eens te proberen dat een beetje gelijk te krijgen, en dan nog eens te timen...
ja dat snap ik ook wel, maar vind het gewoon raar dat ze pidgin vervangen door deze troep. Ik dacht misschien kan je ergens anders dingen instellen wat ik over het hoofd zie...Sallin schreef op dinsdag 03 november 2009 @ 16:37:
[...]
sudo aptitude remove empathy && sudo aptitude install pidgin
In de tijd die je nodig had om je brouwser op te starten, dit topic te openen, dit bericht te typen, en te versturen had je je "probleem" kunnen oplossen. Het is linux, je kan alles zo instellen zoals jij dat wilt, waarom zou je je laten beperken door een packaging beslissing van een distrobouwer?
Computers ain't that smart, Whatever man built could be taken apart
Heb je er ooit over nagedacht dat Pidgin en Empathy meer ondersteunen dan het MSN-protocol, dat dat misschien niet het meest gebruikte protocol is in de Ubuntu-community (dat is een aanname, ik weet dat er véél MSN-gebruikers zijn ook op Linux, including meKnEuTeR schreef op dinsdag 03 november 2009 @ 16:49:
[...]
ja dat snap ik ook wel, maar vind het gewoon raar dat ze pidgin vervangen door deze troep. Ik dacht misschien kan je ergens anders dingen instellen wat ik over het hoofd zie...
Unix doesn't prevent a user from doing stupid things, because that would necessarily prevent them from doing brilliant things.
while true ; do echo -n "bla" ; sleep 1 ; done
Bij een upgrade blijft pidgin gewoon staan, hier is dat ook het geval.KnEuTeR schreef op dinsdag 03 november 2009 @ 16:49:
[...]
ja dat snap ik ook wel, maar vind het gewoon raar dat ze pidgin vervangen door deze troep. Ik dacht misschien kan je ergens anders dingen instellen wat ik over het hoofd zie...
Clean install is idd empathy, maar is zo te veranderen.
Ik blijf vrolijk emesene gebruiken.
Lekker kort.
Alleen hier blijft hij vrij veel communicatie errors. Berichten die niet aankomen of gewoon foutmeldingen krijgen. Zowel van mijn kant als de andere kantHoite schreef op dinsdag 03 november 2009 @ 17:38:
Ik was niet tevreden over Pidgin, over Empathy ben ik helemaal niet te spreken.
Ik blijf vrolijk emesene gebruiken.
_@/' _@/' _@/' _@/' _@/' _@/' _@/' Bombus Flavifrons adoratie _@/' _@/' _@/' _@/' _@/' _@/'? '\@_ || Let's Play: Paradox-billiards-vostroyan-roulette-fourth dimensional-hypercube-chess-strip-poker
Helaas zit ik nog wel een beetje met Evolution en Empathy te kloten.
Ik kan nergens vinden hoe ik Evolution én Empathy als een silent (daemon) kan draaien zodat deze via upstart meteen e-mail/IM-berichten kan ontvangen zonder meteen vol de GUI in mijn gezicht te toveren...
Ook kan ik in Evolution geen verwijzing maken naar de IMAP spam en trash folders, terwijl dit wel kan met de drafts en sent folders?!?
Dat vond ik wel een half doordacht/uitgewerkt idee.
Nu ga ik even met Wine stoeien, ik poker altijd online, en ja, alle pokerrooms hebben alleen windows software natuurlijk. Dus leuk om het onder Linux ook draaiend te krijgen
Lian Li O11 Dynamic EVO | Corsair HX1500i | Intel i9 13900K | ASUS Maximus HERO Z790 | 32GB GSkill Trident Z5 7200 DDR5 | Samsung 980 Pro 2TB | RTX 4080 | Simucube 2 Pro wheel
Anoniem: 269399
Ohja, inderdaad... Maar ik doe wel langer met mijn batterij (zoals eerder werd gevraagd), dus dat vond ik er wel beter aan geworden...RetroTycoon schreef op dinsdag 03 november 2009 @ 11:28:
[...]
Ze hebben de optie 'niets doen' bij het sluiten van de laptopklep eruit gehaald. Vind ik nu niet echt een verbetering, aangezien dat op mijn systeem hardwarematig wordt geregeld, en het externe scherm ook uitflikkert. Is al aangemeld op launchpad overigens.
Ik heb voor mijn broertje wel eens zo'n pokerprogrammatje geinstalleerd, en dat ging prima. Pokerstars ofzo heette dat?DAMAGE schreef op dinsdag 03 november 2009 @ 18:38:
Woot heb me wireless al aan de praat gekregenWerkt heerlijk man! Wilde ik nog even kwijt
Nu ga ik even met Wine stoeien, ik poker altijd online, en ja, alle pokerrooms hebben alleen windows software natuurlijk. Dus leuk om het onder Linux ook draaiend te krijgen
De functionaliteit van aMSN is top, maar WLM look? Dat programma staat bij mij hoog in de lijst met lelijkste progsels ooitRedHat schreef op dinsdag 03 november 2009 @ 18:53:
Als je functionlaliteit en Windows Live look wilt zou ik gewoon aMSN gebruiken. Die heeft o.a. ook webcam support.

Unix doesn't prevent a user from doing stupid things, because that would necessarily prevent them from doing brilliant things.
while true ; do echo -n "bla" ; sleep 1 ; done
Yeah dat is onderandere een van de pokerrooms ja. Alleen zelf zit ik op FTP. Dat werkt ook wel, alleen sommige fonts laat hij nu niet zien, dat is een beetje lastig... Dan kun je dus bepaalde tekst niet lezen. Ook zeurt hij om Flash... Eens kijken of ik flash er bij kan installeren volgens mij zou dat wel mogelijk moeten zijn.mcDavid schreef op dinsdag 03 november 2009 @ 18:52:
[...]
Ik heb voor mijn broertje wel eens zo'n pokerprogrammatje geinstalleerd, en dat ging prima. Pokerstars ofzo heette dat?
Lian Li O11 Dynamic EVO | Corsair HX1500i | Intel i9 13900K | ASUS Maximus HERO Z790 | 32GB GSkill Trident Z5 7200 DDR5 | Samsung 980 Pro 2TB | RTX 4080 | Simucube 2 Pro wheel
Of moet ik het even laten uitzieken
[ Voor 9% gewijzigd door RetroTycoon op 03-11-2009 19:42 ]
Anoniem: 95825
Heb je de instructies op bisigi-project.org wel gelezen? Op de pagina "Install" staat heel precies beschreven hoe je de repositories van bisigi toevoegt aan /etc/apt/sources.list en hoe je een key importeert. daarna kun je gewoon doen (in een shell) :Orian schreef op vrijdag 30 oktober 2009 @ 23:11:
[...]
Ik zie daar inderdaad wat mooie themes staan, maar ik krijg ze niet geinstalleerd? Ik download netjes de .tar.gz, maar zodra ik dan via theme's installeren kies en dan het theme aanklik dat ik heb gedownload verdwijnt gewoon het theme kies scherm (ben weer op de desktop) en is er niets geinstalleerd?
Heb ik nu al bij 3 theme's daar, iemand enig idee wat ik fout doe? Ik gebruik degene die bij mijn ubuntu hoort (jaunty nog)?
1
| sudo aptitude install bamboo-zen-theme |
en dan wordt het theme Bamboo-zen helemaal automatisch geinstalleerd met alle vereisten die ervoor nodig zijn.
Werkelijk waar een top programma.
Het leven is te kort om geduld te hebben!
Het voordeel van Linux is dat je een hoop kan tweaken. Even een googletje en je had geweten dat het gewoon kan via een skin.Demoniac schreef op dinsdag 03 november 2009 @ 19:12:
[...]
De functionaliteit van aMSN is top, maar WLM look? Dat programma staat bij mij hoog in de lijst met lelijkste progsels ooit
Ik heb dit gedaan via de Xubuntu Alternate Commandline Install. Toen deze klaar was heb ik gedaan:
1
| sudo apt-get install gdm xorg xfce4 xubuntu-restricted-extras |
Geen eyecandy en zo min mogelijk daemons op de achtergrond dus. Resultaat: een zeer lichte XFCE-desktop zoals IMO XFCE ooit bedoeld was. Daarna alleen nog de benodigde apps (firefox, abiword, pidgin, etc) installeren en klaar.
Omdat ik ergens gelezen had (/dacht te hebben) dat de winst in boottijd door parralelle bootprocessen vooral voor multicore processors zou zijn te merken, was ik aangenaam verrast toen mijn ouwe athlon3200 zo snel bootte. ca. 15-20sec na GRUB in een volledig ingeladen desktop. Afsluiten gaat als helemaal snel!
Toch ben ik niet helemaal tevreden en, achteraf gezien, had ik misschien zelfs beter bij 9.04 kunnen blijven. De desktop ervaring is voor mij veel trager geworden in 9.10.
- Wanneer ik een scherm buiten beeld sleep en deze weer in het beeld sleep, schokt deze heel even en zie je de schermdecoratie opgebouwd worden. Dit gaat allemaal in een fractie van een seconde, maar doet toch erg log aan.
- Als ik van het ene fullscreen scherm naar het andere ga, heb je de hierbovengenoemde opbouw ook, met daarbij ook nog eens de inhoud (in Thunar dus de bestanden) die met vertraging in het scherm verschijnen.
- Als ik in Thunar (verkenner van XFCE) door mappen heenblader en bijv. op de map-omhoog-knop druk, mag ik na elke muisklik een kleine seconde wachten voordat het scherm geupdate is.
De 3 hierboven genoemde problemen lijken zich vooralsnog tot Thunar te beperken. Ook de grootte van Thunarschermen aanpassen gaat niet van harte... Merken anderen deze (Thunar)traagheid in XFCE/Xubuntu 9.10 ook? Edit: Oh, ook Totem heeft last van deze problemen...
Ik moet ook zeggen dat ik Compiz/Emerald had geïnstalleerd. Deze bleken niet goed te werken i.c.m. mijn schermresolutie. Alle andere resoluties gaven geen probleem, maar uitgerekend mijn native resolutie dus wel. Het bureaublad verdween en alles werd extreem schokkerig. Hiervoor bleek al een bug te zijn gesubmit, dus ik ben maar teruggegaan naar XFCE's eigen XFWM4. Ik heb die hele Compiz toch niet nodig.
Daarna nog de Xsplash geprobeerd, maar ik vond het maar niets. Al was het maar omdat ik met geen mogelijkheid meer in kon loggen: ik werd na inlog direct GDM ingebounced.. via de zgn veilige modus maar weer gedeïnstalleerd. Zal nog kijken of hier een bugreport voor is.
ik had een werkende raid1 array (sda1 + sdb1)
en een werkende ubuntu server installatie op een apparte usb stick
nu heb ik ubuntu moeten herinstalleren en wil nu de raid array weer maken.
maar als ik in /dev kijk zie ik geen sda1 en sdb1 meer. Wel zie ik de disken zelf (sda en sdb)
als ik fdisk /dev/sda doe dan zie ik gewoon een partitie (sda1) met linux raid autodetect staan.
nu krijg ik het dus niet voor elkaar om mijn raid array te fixxen, maar ik kan de disken ook niet meer individueel bekijken.
iemand een idee hoe ik sda1 en sdb1 weer zichtbaar krijg zodat ik deze kan mounten?
Ziet er sick goed uit! ik ga hem nu gelijk even proberenRetroTycoon schreef op dinsdag 03 november 2009 @ 19:15:
Emesene (is dat gewoon fonetisch Nederlands MSN?) lijkt best wel aardig op WLM, trouwens
--EDIT:
Inderdaad, deze messenger is heel erg nice. Deze ga ik voortaan gebruiken, dit is wat ik zocht
[ Voor 14% gewijzigd door DAMAGE op 03-11-2009 23:38 ]
Lian Li O11 Dynamic EVO | Corsair HX1500i | Intel i9 13900K | ASUS Maximus HERO Z790 | 32GB GSkill Trident Z5 7200 DDR5 | Samsung 980 Pro 2TB | RTX 4080 | Simucube 2 Pro wheel
Ben gisteren uit frustratie Linux Mint gaan proberen. Dat is het beste dat mijn computer ooit is overkomen. Eindelijk een interface die mij volledig kan bekoren, en geen problemen verder. Dit is een blijvertje.El Cid schreef op maandag 02 november 2009 @ 15:20:
Nou, YouTube is voor mij dus onbruikbaar met 9.10. Mijn Athlon XP 2400 is mischien ook wel aan vervanging toe. Maar met de vorige versie van Ubuntu deed Flash het altijd vrij soepel. Nu is het net alsof ik naar dia's aan het kijken ben bij het afspelen van Flash-filmpjes. Op deze manier denk ik niet dat ik deze versie van Ubuntu lang blijf gebruiken.
Ik draai kubuntu, maar de upgrade vond ook voor deze versie plaats. Na dubbele backup heb ik vorige week vrijdag de upgrade gestart en naar bed gegaan. In de ochtend trof ik een stallende updater, nog 4% resterend, hij was blijven hangen (voor 3 uur) op configuring applications (uwf).
Daarna ging het helemaal mis, KDE liep vast, opnieuw aanmelden lukte niet, opnieuw opstarten vond hij de oude kernel welke niet door wilde starten.
Hierna maar dus een fresh install gestart, had gelukkig ook een cdrom gebakken. Dit ging vlot en goed, al snel kon ik mijn vertrouwde software terug zetten, mijn home dir leeg gelaten en alleen configs van bepaalde aps van de backup terug gehaald. NVidia deze x via de hardware installer geïnstalleerd, had voorheen een beta driver. mijn X config van de backup gehaald en gaan.
Heb nog aanvullende pulseaudio apps binnen gehaald en met de hand alsa-firmware gecompileerd tbv mijn emu 1212m sound card, na een reboot werkte ook deze. (incl inputs). Nog even met alsa/pulse gerommeld zodat al het geluid van mijn tvcard/onboard en emu 1212m optimaal werkte. (pulse ingesteld op 48000 bit).Als ook LMsensors, dat was ook easy met de configs vanaf mijn backup. Nog wat extra software source tbv voor wine, google, virtualbox, etc toegevoegd. Flash 10, 64 bit beta in mozilla plugins gezet.
Als laatste de finishing touch, compiz erop met alle addons, extra themes, icons, wallpapers en de desktop ingericht naar mijn wens met widgets.
Het draait als een zonnetje hier, lekker vlot starten en werken, alles doet het en ik ben geen problemen tegengekomen.
Ik moet wel toegeven, voor iemand die nieuw is met linux, er moet een hoop op de commandline gedaan worden wat kan afschrikken, maar dan nog, een leek zal ook in windows hard/software problemen niet kunnen oplossen.
Volgens mij is dat programma ook van Nederlanders en komt het van MSNen. "Pap, mag ik ff msne?" (emesene). Ik vind het wel leuk bedacht.RetroTycoon schreef op dinsdag 03 november 2009 @ 19:15:
Emesene (is dat gewoon fonetisch Nederlands MSN?) lijkt best wel aardig op WLM, trouwens
Denk om uw spatiegebruik. Dit scheelt Tweakers.net kostbare databaseruimte! | Groninger en geïnteresseerd in Domotica? Kom naar DomoticaGrunn
Maar ik ben het er zeker mee eens dat Emesene de beste client is voor msn-only. Maar om nou 2 chatprogramma's tegelijk open te zetten gaat me iets te ver. Als ik wil webcammen switch ik gewoon even.
Gebruik hem al behoorlijk tijdje, misschien ook leuk voor in de TS?
She was beautiful. God I loved her. I just didn't know how to show it, that's all. I killed her, Red. I didn't pull the trigger, but I pushed her away. And that's why she died, because of me.
Klein vraag je tussendoor: kun je ergens zien hoe lang het OS al op je bak staat? Ik heb enige tijd geleden afscheid genomen van windows vista en ik ben benieuwd hoe lang ik al geniet van ubuntu ^^
Anoniem: 289377
hilgo schreef op woensdag 04 november 2009 @ 13:00:
Klein vraag je tussendoor: kun je ergens zien hoe lang het OS al op je bak staat? Ik heb enige tijd geleden afscheid genomen van windows vista en ik ben benieuwd hoe lang ik al geniet van ubuntu ^^
ls -la /var/log/installer/casper.log
Als ik hier casper.log weglaat zie ik aan de bestandsdata wel mijn installatiedatum, handyAnoniem: 289377 schreef op woensdag 04 november 2009 @ 13:13:
[...]
ls -la /var/log/installer/casper.log
casper.log blijkt bij mij niet aanwezig...
Super, dank je wel. (4/7/2009, was al weer langer dan ik dachtAnoniem: 289377 schreef op woensdag 04 november 2009 @ 13:13:
[...]
ls -la /var/log/installer/casper.log
Anoniem: 249002
http://www.theregister.co...karmic_koala_frustration/
en hier zie:
http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=1305924
is nogal schrikbarend

Na een paar eerdere grapjes van Ubuntu voor mij geen Ubuntu meer
* Anoniem: 249002 draait gewoon weer Debian op de Desktop.
Waarom dan wel? Simpelweg omdat ik het gevoel heb dat een hoop bestaande fundamentele problemen met Ubuntu niet opgelost lijken te worden en het oplossen van deze bugs ondergeschikt lijken te zijn aan het introduceren van nieuwe 'features'
Een paar voorbeelden. Bij de introductie van 8.10 hadden veel gebruikers last van problemen met de suspend modus, desktops en laptops wilden ineens geen beeld meer laten zien. In de loop van 8.10 en gelukkig ook met 9.04 loste dat probleem op. Groot was mijn verbazing dan ook dat na installatie van 9.10 het hele suspend probleem weer terug was, zowel op mijn twee desktops als mijn Dell latitude 630c. Kan aan mijn hardware liggen, maar helaas de fora staan vol met vragen over dit onderwerp.
Zo ook de beruchte NM applet. deze zorgt sinds 8.10 al voor veel ergernis met verbrekende verbindingen of helmaal niet meer aanloggen op de wireless router. Jammer, maar dezelfde hardware onder vista en nu win7 doet het wel gewoon zonder morren, een gemiste kans.
De update van het PostgreSQL pakket naar 8.4, niet onbelangrijk in mijn geval, laat gewoon de release notes van PostgreSQL zelf voor wat ze zijn en zet een gebroken versie van het configuratie bestand pg_hba.conf neer, gevolg, sleutelen op de commandline.
Daarnaast nog een aantal andere 'ergernissen' maar die zijn meer van cosmetische aard en belemmeren het werk niet.
Na een aantal frustrerende avonden heb ik de stoute schoenen maar eens aangetrokken en de boel schoongeveegd en Debian 5 geinstalleerd om eens te onderzoeken of die dezelfde problemen heeft. Tot mijn verbazing deden de basis dingen, zoals een snelle wireless aanmelding, x-server en sleep/resume het allemaal zonder hikken.
Kortom, om Ubuntu echt als een volwaardig alternatief aan te kunnen bieden naast OSX en nu Win7 is nog een lange weg te gaan. (neemt niet weg dat ik Ubuntu over het algemeen als prettige omgeving ervaar)
Mijn vraag aan jullie is dan ook: welke basis zaken zouden echt verbeterd moeten worden om Ubuntu tot een echt goed en robuust systeem te maken?
Volgende dag bleek het systeem ergens tijdens het installeren van de packages vastgelopen. Systeem met een power-off uit moeten zetten. Daarna werkt niet meer
Toen maar een schone 9.10 installatie gedaan vanaf CD. Dat ging wel prima. Alle hardware werkt (maar dat deed het onder 9.04 ook al). Vind alleen de software store geen verbetering. Beetje verwarrend dat hij sommige programma's wel vind, maar je dan niet de mogelijkheid krijgt deze te installeren. Terwijl het via Synaptic wel gewoon kan.
Conclusie. 9.04 was beter en als alles daar gewoon werkt zou ik niet updaten.
Leuke vraag, in je verhaal lijk je te vallen over slordigheden in releases. Dat sluit bij mijn beleving aan dat de stricte release data misschien wat te optimistisch zijn. Ikzelf heb toch bij elke kubuntu distupgrade een soort van angstig gevoel of het allemaal wel goed gaat. Het blijkt dan ook vaak niet goed te gaan, zie veel commentaar in dit topic. Zelf heb ik ook last van youtubefilmpjes waarvan het beeld hapert. Mijn antwoord op je vraag is dus dat ze van mij meer tijd mogen besteden aan het afronden van een release, zodat deze ook een verbetering opleverd in plaats van een verslechtering waaraan getweakt moet worden.divvid schreef op woensdag 04 november 2009 @ 15:13:
Mijn vraag aan jullie is dan ook: welke basis zaken zouden echt verbeterd moeten worden om Ubuntu tot een echt goed en robuust systeem te maken?
This too shall pass
Debian | VirtualBox (W7), Flickr
Anoniem: 289377
Die belachelijke release schedules van ze. Twee weken voor de final een beta uitbrengen en 4 dagen van te voren een RC kan gewoon echt niet. De RC stond niet eens aangekondigd op de begin pagina van ubuntu.com (daar stond nog steeds beta).divvid schreef op woensdag 04 november 2009 @ 15:13:
Mijn vraag aan jullie is dan ook: welke basis zaken zouden echt verbeterd moeten worden om Ubuntu tot een echt goed en robuust systeem te maken?
Daarnaast zijn ze naar mijn idee te veel bezig met het pushen van nieuwe functies, waardoor veel andere pakketten slecht gemaintained worden. Veel software in de repo's is van voor het jaar krijtje en anders is het een verzameling patches op een oude versie.
Ik val niet alleen over 'slordigheden', maar met name het herintroduceren van reeds opgeloste bugs is wat mij betreft een doodszonde en niet nodig. Hierdoor krijg een distributie toch al gauw een slechte naam. Op mijn werk is om die reden ooit een software leverancier de deur gewezen. De traagheid van Debian upgrades was voor mij ooit een reden geweest om over te stappen op Ubuntu, maar ik krijg daar steeds meer begrip voor.
@karmose: helemaal mee eens
[ Voor 4% gewijzigd door divvid op 04-11-2009 15:40 . Reden: te langzaam typen ;-) ]
Het herintroduceren van opgeloste bugs valt bij mij onder slordighedendivvid schreef op woensdag 04 november 2009 @ 15:38:
@sallin:
Ik val niet alleen over 'slordigheden', maar met name het herintroduceren van reeds opgeloste bugs is wat mij betreft een doodszonde en niet nodig. Hierdoor krijg een distributie toch al gauw een slechte naam. Op mijn werk is om die reden ooit een software leverancier de deur gewezen. De traagheid van Debian upgrades was voor mij ooit een reden geweest om over te stappen op Ubuntu, maar ik krijg daar steeds meer begrip voor.
@karmose: helemaal mee eens
This too shall pass
Debian | VirtualBox (W7), Flickr
Anoniem: 249002
1 jaar is opzich wel een prima cycle, maar de huidige mentaliteit van Ubuntu is dat ze pas elke nieuwe release grote dingen toevoegen(Gnome 2.xx, KDE 4.3.xx) Deze dingen moeten wel tijdig genoeg worden geupdate. Aangezien er nog wat ontwikkeltijd in zit. Als ze dus die release dingen op tijd uitbrengen is er weinig tot niets aan de hand. Dan mag het wat mij betreft ook wel om het jaarAnoniem: 249002 schreef op woensdag 04 november 2009 @ 16:11:
Ubuntu moet echt van die half-jaarlijkse release afstappen. Een half-jaar is echt veels te kort als je zo'n 20.000 packages in beheer hebt en nog nieuwe features wilt introduceren. Mijn advies aan Ubuntu: ga 1 x per jaar releasen!
_@/' _@/' _@/' _@/' _@/' _@/' _@/' Bombus Flavifrons adoratie _@/' _@/' _@/' _@/' _@/' _@/'? '\@_ || Let's Play: Paradox-billiards-vostroyan-roulette-fourth dimensional-hypercube-chess-strip-poker
Ik vind idd ook dat er veel te veel fouten in releases blijft zitten, en idd is een Release Candidate die nog geen 3 dagen online is gewoon te zot voor woorden. Met alle gevolgen van dien: zo zitten er in de final van Karmic kernel problemen waardoor de Netbook Remix bijv. niet goed draait op MSI Wind & klonen, en de Asus 1000H serie ook problemen heeft. De twee belangrijkste netbooks van nu! Ik vind dat dus echt niet kunnen.
Er zijn daar alleen helaas niet genoeg voorstanders voor te vinden (2/3 tegen, 1/3 voor), wat me wel tegen viel. Het voornaamste argument wat wordt aangevoerd is dat in linux veel 6maanden cycli worden gebruikt, en dat je daardoor lekker snel nieuwe features hebt. Daar is natuurlijk ook wat voor te zeggen maar ik heb zelf liever stabiele software ipv steeds het nieuwst van het nieuwste niet draaiend krijgen.
[ Voor 17% gewijzigd door DeNachtwacht op 04-11-2009 16:47 ]
youtube.com/@hisrep
En daar zijn dan de LTS-releases voor, voeren zij aan...HetWonder schreef op woensdag 04 november 2009 @ 16:38:
Ik heb zelf ook een poll hierover gestart op de ubuntuforums waarbij mijn standpunt is dat de releasecycle verlengd zou moeten worden naar 1 jaar.
Ik vind idd ook dat er veel te veel fouten in releases blijft zitten, en idd is een Release Candidate die nog geen 3 dagen online is gewoon te zot voor woorden. Met alle gevolgen van dien: zo zitten er in de final van Karmic kernel problemen waardoor de Netbook Remix bijv. niet goed draait op MSI Wind & klonen, en de Asus 1000H serie ook problemen heeft. De twee belangrijkste netbooks van nu! Ik vind dat dus echt niet kunnen.
Er zijn daar alleen helaas niet genoeg voorstanders voor te vinden (2/3 tegen, 1/3 voor), wat me wel tegen viel. Het voornaamste argument wat wordt aangevoerd is dat in linux veel 6maanden cycli worden gebruikt, en dat je daardoor lekker snel nieuwe features hebt. Daar is natuurlijk ook wat voor te zeggen maar ik heb zelf liever stabiele software ipv steeds het nieuwst van het nieuwste niet draaiend krijgen.
Anoniem: 249002
Helaas werd ik al snel in het diepe gegooid met grub2. Aangezien ik een apparte /boot partitie heb voor 8.04 werkte het automatisch tonen van operating systems in grub2 niet goed. Dit zorgde toch even voor een paar zweetdruppeltjes, aangezien ik nog afhankelijk ben van mijn 8.04 installatie momenteel, waar ik toen dus niet meer bij kon komen. Uiteindelijk met behulp van de linkjes uit de startpost ben ik er wel vrij snel uit gekomen.
Ondertussen een netwerk bridge opgezet onder 9.10 die nodig is voor mijn virtuele machines. Hier heb ik een hele lange tijd mee lopen stoeien omdat network manager automatisch de verkeerde interface koos voor dns en routing (en dus deed mijn internet het de helft van de tijd niet). Ook dit uiteindelijk opgelost, dus weer een stapje verder.
Tot nog toe ben ik vooral heel erg enthousiast over de opstart tijd. De huidige server/workstation installatie is nogal vervuild geraakt (voorheen draaiden alle services die de server moest serveren gewoon op het main OS) en het opstarten kost dan ook minuten (vooral op één punt blijft de server lang hangen). Met 9.10 ben ik slechts een half minuutje onderweg van power on naar het inlog scherm.
Verder voelt alles strak en snel aan. De komende weken kijken of ik geheel over kan gaan naar de nieuwe installatie.
The Flying Dutchman
Red Hat en Novell waren zoals verwacht aanwezig, nog wel wat ubuntu meuk kunnen scoren bij een Ubuntu partner, dus mijn laptop siert weer een hoop nieuwe stickers.
Lekker kort.
Ook de LTS releases bevatten nog flink wat bugs en hebben een voor bedrijven veel te korte ondersteuning.RetroTycoon schreef op woensdag 04 november 2009 @ 16:57:
[...]
En daar zijn dan de LTS-releases voor, voeren zij aan...
Bedenk dat Windows XP op de kop af 9 jaar oud is nu en nog steeds op 60% van de pc's ter wereld geïnstalleerd staat! Bedrijven zullen denk ik hoogstens ééns per 3, maar liever eens per 5 jaar updaten aangezien dat veel geld kost.
Bugtesten van de Release Candidate is nu 6 dagen voordat de final uit komt voor 10.04. Je kan nu al raden dat dat fouten gaat opleveren. Ik zou dus pleiten voor eens per 3 jaar een LTS release met 5 jaar ondersteuning. Ubuntu is erg leuk maar het blijft toch nog steeds een OS dat voornamelijk aan de wensen van tweakers is aangepast, niet aan die van bedrijven.
youtube.com/@hisrep
daar zijn dan ook versies als SUSE en RedHat voor. inclusief professionele ondersteuning.HetWonder schreef op woensdag 04 november 2009 @ 18:58:
[...]
Ubuntu is erg leuk maar het blijft toch nog steeds een OS dat voornamelijk aan de wensen van tweakers is aangepast, niet aan die van bedrijven.
Lekker kort.
Lees wel even de disclaimer:Anoniem: 249002 schreef op woensdag 04 november 2009 @ 15:09:
en hier zie:
http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=1305924
is nogal schrikbarend
Ik gebruik al een paar jaar ubuntu. Ik doe ALTIJD een clean install bij een nieuwe release. Als je het handig aanpakt is dat niet meer werk dan een dist upgrade (met alle problemen die daarbij meestal komen kijken). Maar karmic is tot nu toe de release geweest met de MINSTE problemen voor mij. Zelfs mijn dual monitor setup kon ik dit maal zelfs vanuit de GUI instellen zonder X11 config file aan te raken.*** Disclaimer for those willing to analyse this poll ***
Most of users voting here are users with issues.
Users with painless experience are not likely to come here.
Computers ain't that smart, Whatever man built could be taken apart
Onder de disclaimer staan linkjes naar de polls van Jaunty, Intrepid etc. Zo op het eerste gezicht wijkt Karmic daar weinig van af. Niet dat er geen problemen zijn, maar dat zet het wel in perspectief.
Ik las dat men voor 10.04 (een LTS) packages import van Debian testing ipv Debian unstable. Hopelijk draagt dat verder bij aan de stabiliteit (die voor mij al uitstekend is)
[ Voor 33% gewijzigd door user109731 op 04-11-2009 22:36 ]
De LTS support is echter niet schrikbarend lang. Ik kom nog vaak Oracle systemen tegen, draaiende op een HP-UX versie uit 1998 ofzo....gewoon weer van de CD geinstalleerd die ze al hebben op nieuwere server hardware.RetroTycoon schreef op woensdag 04 november 2009 @ 16:57:
En daar zijn dan de LTS-releases voor, voeren zij aan...
Retestabiel allemaal natuurlijk, maar ik denk dat je van Linux ook wel mag verwachten dat het vele jaren mee gaat. Daarom heeft RedHat ook een enorm goede LTS, maar ja.... dat is natuurlijk weer niet gratis.
"I reject your reality and substitute my own!"
Proud to be an American.
Hier woon ik
De hoge release snelheid heeft natuurlijk voor en nadelen maar ik denk dat uiteindelijk hierdoor de hele Linux community baat bij heeft, ook Debian zelf
Juist. En waardoor zou dat komen? [kuch]*Vista*[/kuch]HetWonder schreef op woensdag 04 november 2009 @ 18:58:
[...]
Ook de LTS releases bevatten nog flink wat bugs en hebben een voor bedrijven veel te korte ondersteuning.
Bedenk dat Windows XP op de kop af 9 jaar oud is nu en nog steeds op 60% van de pc's ter wereld geïnstalleerd staat! Bedrijven zullen denk ik hoogstens ééns per 3, maar liever eens per 5 jaar updaten aangezien dat veel geld kost.
Bedrijven kunnen support kopen en ik persoonlijk vind 3 jaar GRATIS updates voor een GRATIS OS niet slecht...Bugtesten van de Release Candidate is nu 6 dagen voordat de final uit komt voor 10.04. Je kan nu al raden dat dat fouten gaat opleveren. Ik zou dus pleiten voor eens per 3 jaar een LTS release met 5 jaar ondersteuning. Ubuntu is erg leuk maar het blijft toch nog steeds een OS dat voornamelijk aan de wensen van tweakers is aangepast, niet aan die van bedrijven.
Edit:
Geruchten gaan dat de volgende LTS 10.10 (Wheezy Waitaha) zou zijn ipv. 10.04 omdat dat gelijk zou vallen met de Debian release Wheezy, weet daar iemand meer van?
[ Voor 5% gewijzigd door xpc op 04-11-2009 23:13 ]
Maar iets anders; zijn er parental control / family settings in te stellen in Ubuntu tegenwoordig (al dan niet met een hulpprogramma'tje?) Ik zou graag willen dat de pc's hier in huis niet aan kunnen gaan tussen bepaalde tijden. Iemand een idee of daar een makkelijk GUI tooltje voor te vinden is met een weekklok? In de repositories kom ik zelf niet echt ver...
youtube.com/@hisrep
Ik ben dit tegengekomen op internet:HetWonder schreef op donderdag 05 november 2009 @ 02:57:
Maar iets anders; zijn er parental control / family settings in te stellen in Ubuntu tegenwoordig (al dan niet met een hulpprogramma'tje?) Ik zou graag willen dat de pc's hier in huis niet aan kunnen gaan tussen bepaalde tijden. Iemand een idee of daar een makkelijk GUI tooltje voor te vinden is met een weekklok? In de repositories kom ik zelf niet echt ver...
http://packages.ubuntu.com/karmic/timeoutd
&&
http://www.91courtstreet....-desktop-usage-in-ubuntu/
timeoutd
Zorgt dat je maar een bepaalde tijd kan inloggen, vast wel in te stellen zodat het voldoet aan jouw vraag.
Het niet aan kunnen zetten van een computer lijkt me niet echt handig, zou eerder restricties leggen op inloggen.
Doe niet, ik herhaal NIET de herstelpartitie van de windows-installatie op je laptop booten!
Ben er vanaf een uur of 6 mee bezig geweest, en heb nu pas weer een werkend systeem. Op een of andere manier stonden er ineens 250 partities van 210GB op mijn harde schijf, en alle bestaande partities waren corrupted. Heb dus alles kunnen verwijderen, inclusief /home.
Anoniem: 116063
Bij welke versie was dat dan? en hoe kon je die partitie booten dan, die is normaal toch verborgen.mcDavid schreef op donderdag 05 november 2009 @ 20:52:
Hier nog een gratis tip van een ervaringsdeskundige:
Doe niet, ik herhaal NIET de herstelpartitie van de windows-installatie op je laptop booten!
Ben er vanaf een uur of 6 mee bezig geweest, en heb nu pas weer een werkend systeem. Op een of andere manier stonden er ineens 250 partities van 210GB op mijn harde schijf, en alle bestaande partities waren corrupted. Heb dus alles kunnen verwijderen, inclusief /home.
Windows Vista en Ubuntu 9.10
Deze problemen (en nog wat kleine) zijn inmiddels volledig verdwenen. Het blijkt dus vaak voor te komen dat grub niet de nieuwe kernel in de lijst heeft. Op ubuntuforums staat het zelfs in de sticky over geluidsproblemen na de upgrade. Handig als je niet weet welke je hoort te hebben. Ik heb menu.lst aangepast (in een oude entry die toch niet werkte 2.6.31-15 gezet) en het duurde wel iets langer met booten (hoop dat dat alleen de eerste keer is), maar ik ben blij dat alles meteen weer naar behoren werkt.Quincy5 schreef op dinsdag 03 november 2009 @ 09:28:
Ook ik heb wat problemen overgehouden aan de upgrade gisteravond:
1. Geen geluid meer. Hij vind de hele geluidskaart niet meer (eenvoudig MSI onboard geval). Kan dit met de "Use audio devices" rechten te maken hebben waar strandbal het in het vorige topic over had?
2. Een voortdurend (zolang X draait) aanwezig artefact midden bovenaan mijn scherm. Het is ca. 10 pixels hoog en eenderde van het scherm breed en bestaat uit irritant knipperende voornamelijk groene pixels. Als dit relevant is: ik heb een nvidea videokaart en ik had voor de upgrade de closed sourse driver.
Heb nog geen tijd gehad om er verder naar te kijken; toen de upgrade klaar was was het bedtijd en nu zit ik op mijn werk.
De vraag rest alleen: waarom staat 2.6.31-15 standaard niet in de lijst in tegenstelling tot alle andere upgrades/updates waarbij dit wel gewoon goed ging?
Ook niet leuk voor de programmeurs van Ubuntu zelf natuurlijk
Releasen om het jaar zou w.m.b. alleen kunnen als ook de update-strategie wordt aangepast. Maar dat zal dan weer ten koste gaan van de uniformiteit en daarmee stabiliteit.
Ik denk dat een betere oplossing is om gewoon 0% regression toe te staan. Op dit moment worden veranderingen doorgevoerd die bijv 10 bugs fixen, en één nieuwe introduceren, onder het motto "netto 9 bugs gefixt".
Probleem is echter, dat het veel vervelender is als iets wat altijd goed werkte er ineens mee ophoudt, dan dat iets wat nooit gewerkt heeft het nog steeds niet doet.
Een andere methode zou bijv. kunnen zijn: de .10 releases feature-releases maken, en de .04 releases bugfix-releases.
Een probleem is wel een beetje dat welke oplossing dan ook, sowieso tot gevolg zal hebben dat de ongelooflijk stijle ontwikkelingscurve toch wat afgevlakt zal worden.
Nee.Simyager schreef op vrijdag 06 november 2009 @ 12:31:
9.10 vind ik persoonlijk slechter dan 9.04. mn pc boot ook nu langzamer.Volgens mij komt dat door die GRUB
GRUB is een bootloader. Die wordt bij het opstarten aangesproken zodat je een OS kunt kiezen, maar zodra je gekozen hebt welk OS je start.... of dat nu Windows is of Linux, verdwijnt GRUB geheel uit je geheugen en wordt het OS gestart. Alles wat er ong. 2 seconden en verder NAdat je op "Enter" hebt gedrukt of de teller hebt afgewacht..... heeft helemaal niets meer met GRUB te maken.
"I reject your reality and substitute my own!"
Proud to be an American.
Hier woon ik
Dit kon ik eerst niet! Superfijn en handige toevoeging dus
_@/' _@/' _@/' _@/' _@/' _@/' _@/' Bombus Flavifrons adoratie _@/' _@/' _@/' _@/' _@/' _@/'? '\@_ || Let's Play: Paradox-billiards-vostroyan-roulette-fourth dimensional-hypercube-chess-strip-poker
Zodra ik het uitzet werkt Google Earth wel prima.
"I reject your reality and substitute my own!"
Proud to be an American.
Hier woon ik
Dat probleem had ik in 9.04, maar is in 9.10 verholpen. In fullscreen (F11 meen ik) had ik nergens last van. Ik heb zelfs met veel zoeken geen oplossing gevonden, maar wellicht dat die er nu wel is?maartena schreef op vrijdag 06 november 2009 @ 21:56:
Hebben julie ook dat Google Earth enorm flikkert als je ook Desktop Efffects aan hebt staan? (compiz dus).
Zodra ik het uitzet werkt Google Earth wel prima.
Anoniem: 289377
Dat komt omdat zowel Compiz als Google Earth gebruikt maakt van OpenGL. En twee keer OpenGL over elkaar heen gaat niet zo goed. Wat je kunt doen is Google Earth full-screen draaien. Er is ook een optie op per window in te kunnen stellen om OpenGL te redirecten, dan is het geflikker ook weg.maartena schreef op vrijdag 06 november 2009 @ 21:56:
Hebben julie ook dat Google Earth enorm flikkert als je ook Desktop Efffects aan hebt staan? (compiz dus).
Zodra ik het uitzet werkt Google Earth wel prima.
Helaas wil Hold Em Manager niet onder wine, en sommige lettertypes doen het niet. Maar goed, verder alles native draait heerlijk! Net mijn systeem even geupdate.
Lian Li O11 Dynamic EVO | Corsair HX1500i | Intel i9 13900K | ASUS Maximus HERO Z790 | 32GB GSkill Trident Z5 7200 DDR5 | Samsung 980 Pro 2TB | RTX 4080 | Simucube 2 Pro wheel
Daarom vroeg ik me af of het mogelijk was een gast account te maken, zodat de dief daar kan inloggen, en dan de foto gemaakt kan worden. Maar vreemd genoeg kan ik deze optie niet vinden. Ik kan wel een account maken, en zo'n beetje alles uitschakelen, maar altijd moet er een wachtwoord worden ingevuld. De optie "geen wachtwoord vragen tijdens inloggen" is altijd grijs, en niet aanklikbaar. Iemand die weet hoe dit moet?
[ Voor 96% gewijzigd door Orian op 07-11-2009 08:14 ]
Desktop is om, laptop en netboekje draaien nog Karmic...
Als en indien ik skype goed aan het werk zou kunnen krijgen op mijn laptop, gaat die ook om. Moet ik me nog op orienteren echter.
( Skype doet het op een low-end compaq erg lekker icm pulse . )
Wil je uitleggen waarom je om stag gaat?neeroeter schreef op zaterdag 07 november 2009 @ 12:13:
sorry guys, ben kennelijk verliefd aan het worden op Arch...
Mis je niet bijvoorbeeld de repo's?
Maar daar komt wel het een en ander voor terug. Zoals meer inzicht in je eigen systeem, daarbij goed gedocumenteerd via vooral de wiki. Sneller systeem, hoewel ubuntu nat. niet traag is..
Heb tot nu toe nog geen grote problemen met Arch, ubuntu is zeker een goede basis om verder te kijken..
Het is gewoonweg net een tikje leerzamer..
Gelukkig werkte ik al meer dan een jaar op mijn laptop met Ubuntu, dus de overstap was niet meer zo groot. Microsoft

iPhone 15 Pro Max Titanium Black 256GB - iPad Pro 2018 12.9" Space Gray 64GB - AirPods Pro - Watch 5 Space Gray LTE - TV 4K 128GB - TV 4 64GB - Wireless CarPlay
Alleen op me laptop wil die niet meer naar mijn wireless router connecten (tenminste alleen de 1e keer), en als ik download van nieuwsgroepen knalt die om de zoveel tijd er uit. Beetje raar.
Ben vandaag de hele dag bezig geweest met Arch maar ik kan nou niet zeggen dat ik erbij zal blijven. Als eerste is het een rotwerk om alles precies te krijgen zoals je het wilt. Je merkt meteen dat dingen als autologin kennelijk niet zo standaard zijn zoals je zou denken. Verder moet je problemen verhelpen die in elke andere distributie al bij installatie verholpen zijn (netwerkkaarten/harddisks die random geswapt worden bijv.). Boot snelheid is helaas nauwelijks verandert, geheugenverbruik is wel iets minder. En uiteindelijk merk je dat je het precies (of bijna precies) als ubuntu eigenlijk wilt hebben. Voordeel van Arch is wel dat mijn center speaker op mijn X-fi werkt waar die kennelijk in Ubuntu weigert geluid te geven. Ik moet wel zeggen dat je er inderdaad meer inzicht in krijgt maar ik denk dat ik voorlopig geen tijd en zin heb om alles wat mis is te fixen in Arch.neeroeter schreef op zaterdag 07 november 2009 @ 17:24:
Nou en of ik die mis!
Maar daar komt wel het een en ander voor terug. Zoals meer inzicht in je eigen systeem, daarbij goed gedocumenteerd via vooral de wiki. Sneller systeem, hoewel ubuntu nat. niet traag is..
Heb tot nu toe nog geen grote problemen met Arch, ubuntu is zeker een goede basis om verder te kijken..
Het is gewoonweg net een tikje leerzamer..
Dit topic is gesloten.
NEE ! ook hier geen vragen neergooien, open een nieuw topic !!