De PS3 doet aan transcoding inderdaad.
Ik zou zeggen, pak de benchmarks erbij.
Als even vlug een blik werp bij ome Tom moet ik wat charts combineren maar dan zie ik dat de E8600 een stukje sneller is dan de E6600. In een andere chart zie ik dat de Athlon II X2 250 veel sneller is dan de E8600.
Aangezien de 240 weinig trager is zal die ook veel sneller zijn dan de E6600.
Mocht je het alsnog niet genoeg vinden kan je natuurlijk altijd een zwaardere processor erin hangen.
winnie schreef op vrijdag 23 oktober 2009 @ 07:52:
Twee vragen:
- dat MSI 760GTM-P33 bord biedt geen RIAD5 controller. Wil je RAID5 gebruiken, dan zul je dus moeten vertrouwen op je OS. Maakt dat nog verschil met mobo's die wel zo'n RAID5 controller hebben? Ik bedoel: is een RAID5 controller op je mobo een voordeel tov puur RAID5 via je OS? Of blijft bijvoorbeeld de cpu-belasting even hoog?
Zowel software raid van het OS als firmware raid van je moederbord gebruiken de CPU voor de berekeningen.
Beiden zorgen dus voor extra belasting.
Welke beter is kan je over discussiëren. Mijn mening is dat in het geval van Linux het OS het beter kan dan de moederborden, in het geval van Windows kan je het beter door het moederbord laten doen.
Het grote nadeel van RAID via het moederbord is dat als hij stuk gaat je een moederbord met exact dezelfde chipset moet zoeken.
Als je OS crasht is het ook een probleem, maar dat valt nog te recoveren, zeker onder Linux.
Als je dus echt geen CPU belasting wil moet je een aparte controller kopen, kost wel een paar honderd euro.

- in het atom systeem wordt een usb-stick gebruikt om vanaf te booten. Is dat voldoende gebruikersvriendelijk voor een BBG? Ik interpreteer het doel van een BBG als de manier om de minder handige tweaker een pasklare oplossing aan te bieden, zonder dat hij uitgebreid de hardware specs in hoeft te duiken. Imho zijn dat dezelfde mensen die het liefst een cd-tje erin douwen vaak op next, next, finish klikken en een OS hebben geïnstalleerd. Die dus niet uitgebreid willen sleutelen aan OS installaties. En zeker niet de behoefte hebben om USB-sticks in te zetten voor een OS-installatie of als OS-installatie bron. Dat dit dus meteen gevolgen heeft voor de goedkope server, besef ik. Maar een OS-HD en een optical (samen nog eens +/-70euro) lijkt me voor het gebruiksgemak een goede investering.
Dan interpreteer je het doel van de BBG verkeerd.
Deze is bedoeld voor alle soorten en maten tweakers die geïnteresseerd zijn in een nieuw systeem.
Zij kunnen gebruik maken van de BBG om verschillende redenen, om er een paar te noemen:
• tweaker is vreselijk handig maar heeft geen tijd en/of zin om hardware specs te vergelijken en reviews te lezen;
• tweaker is absoluut niet handig en vertrouwt blind op de BBG welke hij dan kant en klaar bij een winkel bestelt;
• tweaker heeft zelf al ideeën over wat hij wil maar wil ook graag tegenargumenten en advies vanuit het oogpunt van een ander.
Zo zijn er nog zat redenen te bedenken waarom de BBG gebruikt wordt.
Ik denk dat iemand die een OS zo installeren te moeilijk vindt maar moet kiezen voor een kant-en-klare PC van de Media Markt ofzo.