Hoi, ik ben druk bezig om een nieuwe bak samen te stellen ik heb goed naar de BBG mainstream gamebak gekeken, maar daar zitten momenteel een paar onderdelen in die slecht leverbaar zijn. Daarnaast heb ik ondanks de geringe snelheidswinst toch gekozen voor een AM3+DD3 combo om daarmee gelijk klaar te zijn voor de toekomst.
- Mijn Budget,ongeveer €800 mag een beetje meer zijn liever minder wel inclusief verzending.
- Doel van de computer;
* Ik ben een casual gamer en wil er op kunnen gamen met nieuwe games als DemiGod, Neverwinter Nights 2 (mysteries of westgate), Overlord (II). Maar ook met wat oudere games als de hele Age of Empires series, maar als die nieuwe werken zullen de oude zeker werken.
* Verder zal de computer voor huis/tuin en keuken zaken gebruikt worden als internetten, foto's beheren (bijna niet bewerken), financiën/administratie, muziekcollectie en gemiddeld downloaden (via wireless) van (nieuwe) films, tv-series en muziek.
* Ook mag ik graag een filmpje kijken (bij voorkeur DVD-kwaliteit of hoger) of tijdens het internetten naar een muziekje luisteren (gewoon mp3 geen high-end spul)
- Voorkeur voor behuizing;
Bij voorkeur een behuizing die "klein" is, stil maar groot genoeg om de beoogde componenten in kwijt te kunnen zoals 2 videokaarten en 2 a 3 harddisks (heb nog schijven liggen). Ook moet de kast groot genoeg zijn om deze componenten relatief makkelijk in te kunnen bouwen en voldoende airflow te houden ten behoeve van de koeling. Hij mag op de grond staan maar gezien ik een klein kind thuis heb rondlopen liever op het bureau maar dan moet hij stil zijn(groot bureau). Ik vermoed dat ik dat in de Midi tower range uit kom zoals hieronder opgenomen in de lijst. Ik heb overigens ook gehoord dat de kasten van Antec goed en vooral stil moeten zijn!? Is de Antec Sonata Elite of de Antec P183 bijvoorbeeld groot genoeg? Naar mijn idee moeten die een stuk stiller zijn of valt dat wel mee?
- Randaparatuur;
Hoeft er niet bij het gaat dus om kast en inhoud. Ik heb een G7 laser/wireless muis en een standaard keyboard. Daarnaast heb ik een 19" Samsung syncmaster P970 tft met een native resolutie van 1280*1024 ook heb ik een stel boxen.
- Voorstel voor systeem;
Ik heb na enige research het volgende systeem samengesteld graag jullie onderbouwde mening over de verschillende componenten, algehele samenhang (bekende problemen met onderlinge componenten?) en of het systeem een beetje uitgebalanceerd is qua processor, geheugen, videokaart, voeding en overige componenten.
Een toelichting op de gekozen videokaart, ik heb nu voor HD4770 gekozen omdat deze redelijk stil en zuinig is en toch behoorlijke prestaties levert. Ik denk dat ik volgend jaar een DX11 kaart wil gaan halen (als dat nodig is), daarom investeer ik nu niet in een top-of-the-art kaart.
| # | Product | Prijs | Subtotaal |
| 1 | AMD Phenom II X4 955 Black Edition | € 174,90 | € 174,90 |
| 1 | Cooler Master HAF 922 Zwart | € 97,- | € 97,- |
| 1 | Cooler Master Real Power M620 | € 75,15 | € 75,15 |
| 1 | Gigabyte GA-MA790XT-UD4P | € 106,- | € 106,- |
| 1 | OCZ Gold AMD Edition OCZ3G1600LVAM4GK | € 68,36 | € 68,36 |
| 1 | Samsung SH-S222A | € 18,92 | € 18,92 |
| 1 | Samsung Spinpoint F1 HD103UJ, 1TB | € 69,89 | € 69,89 |
| 1 | Sapphire HD 4770 512MB GDDR5 PCI-E | € 80,65 | € 80,65 |
| 1 | Scythe Mugen 2 - SCMG-2000 | € 32,24 | € 32,24 |
| Importeren | Totaal | € 723,11 |
Dit alles op dit moment voor +/ 765 via Azerty. Qua voorkeur voor winkels wil ik graag bij Azerty en Univendi shoppen, beide winkels staan goed aangeschreven en liggen voor mij op rij afstand (woonplaats en vanaf werk)
- Ter afsluiting;
Voor de volledigheid ik ben (normaliter) geen overclocker maar hoor zulke positieve geluiden over de overclockbaarheid van deze mobo/proccesor dat ik mij daar voorzichtig) aan wil wagen. Ik zal daarbij echter geen riscico nemen omdat ik graag mijn spullen heel houd

.
Ik werk momenteel op een Acer L100 "Mediacentre PC" zoals je zult begrijpen is dit hierboven een compleet ander systeem, games op de Acer zijn niet vooruit te branden en deze machine is ook niet uit te breiden, hij is wel super compact en stil (primaire reden voor aanschaf geweest). Ik ben nu weer een op zoek naar een mainstream game machine die ik zelf ook kan aanpassen als ik dat wil. Ik verwacht dat ik met deze configuratie de komende 2 a 3 jaar de (nieuwste) games moet kunnen blijven spelen, ik zal verder in de toekomst moeten inleveren op details en dergelijke in de games, maar daarvoor kun je upgraden
Alvast bedankt voor jullie opmerkingen en tips!!