Verwijderd schreef op maandag 31 maart 2014 @ 19:54:
Deze week ga ik beginnen met het opknappen van mijn Thorens TD-166 MKII.
Kan helaas niet zeggen dat ik super handig ben, dus ik houd het bij een aantal niet technische zaken.
To-Do
Bitumen demping aanbrengen aan binnenzijde kast.
Hardboard bodemplaat vervangen voor 18mm MDF plaat
De nieuw bodemplaat voorzien van spikes i.p.v. de rubbere voetjes
Snaar vervangen (origineel thorens snaar)
Kast schuren en opnieuw zwart spuiten.
Zilveren knoppen vervangen voor zwarte knoppen
Vervangen van de slipmat
Ben Inmiddels flink opgeschoten met mijn Thorens TD-166 MKII, niet alles is gegaan zoals verwacht. Maar ben toch zeer tevreden met het huidige resultaat. (foto's zijn klikbaar)
Zo als hij eruit zag
Plan was dus om de huidige plint op te knappen en te voorzien van demping, echter bleek dat er al demping was aangebracht, echter helaas op een beroerde manier.
De oude plint bleek uiteindelijk niet meer te redden, mede dus door het slecht aanbrengen van demping door de vorige eigenaar. Heb de demping nog geprobeerd te verwijderen, maar dat maakte de plint er niet beter op, bleef teveel troep achter op de plint.
Vriend van me kon wel een nieuwe plint voor me maken en geheel kostenloos
Nieuwe plint is van 3cm dik eiken hout, daarnaast is hij met 8,5cm ook wat hoger dan het origineel.
Verder gelijk een nieuwe bodemplaat laten maken van 28mm MDF.
Demping aangebracht aan de binnenkant van de nieuw plint en aan de onderkant van het chassis.
Ik heb het lager van de platter voorzien van nieuwe olie (van den Hul bearing oil) en ik heb het plaatwerk, de platter en knoppen flink lopen poetsen. Huidige snaar is direct ook vervangen voor een nieuwe (originele) snaar.
Alles daarna weer in elkaar gezet en toen zag het er zo uit.
Komt verder nog een nieuwe mat op en komen nog spikes onder op de bodemplaat. De knoppen blijven uiteindelijk toch zilver, zag er beter uit dan de zwarte knoppen.
Heb er inmiddels vanmiddag ook een nieuw element opgezet, een Audio Technica AT440MLa