Tharoy schreef op maandag 23 maart 2009 @ 14:07:
Beste mensen, omdat het me een beetje overbodig lijkt om een nieuw topic aan te maken, vraag ik het maar hier:
Ik heb een maand geleden een nieuwe PC gekocht bij MaxPC, het gaat hier om deze
PC. Er zit een MSI videokaart in.
Welnu, MaxPC claimt dat deze PC Hybrid Sli ondersteunt. Echter, het icoontje met Hybrid Sli in de taakbalk heb ik nooit gezien,. Ik heb wel tienduizend keer de drivers opnieuw geïnstalleerd, en de bios ingesteld voor Hybrid sli enz. GPU-Z zegt overigens dat het om een 65nm 9800GT gaat, en dat betekent meestal dat die geen Hybrid Sli ondersteunt. Al is GPU-Z niet heel erg betrouwbaar.
Ik heb al een keer naar MaxPC gebeld, maar daar gaven ze als verklaring dat Nvidia in de nieuwe drivers geen Hybrid Sli meer ondersteunt. Klopt dit? Ik zelf kan er niks vinden over Google, en vind het ook een beetje erg vreemd.
Hoe dan ook, ik denk dat dat ik geen Hybrid Sli heb doordat de videokaart(een MSI 9800GT) geen Hybrid Sli ondersteunt. Op verschillende fora lees ik verhalen over mensen die een 9800GT gekocht hebben voor Hybrid Sli, maar dat uiteindelijk blijkt dat die geen Hybrid Sli aankan..
Kloppen mijn gedachtes nu? Zijn er btw nog manieren om Hybrid Sli wel te laten werken?
Zelf de allerlaatste nVidia beta driver ondersteunt Hybrid SLI, ook al moet je letten dat je mGPU wel de juiste drivers heeft (sommige mensen moeten hiervoor een oudere/met hun moederbord geleverde driver versie voor gebruiken).
Voor je verder probeert sofware matig het aan de gang te krijgen check voor eerst of alle bios settings juist zijn (ziet TS) + dat je (in het begin max 1, eenmaal juiste drivers max 2) schermen zijn aangesloten op je video uitgangen van je moederbord.
Een truk ivm met drivers die je kan helpen om het icoon toch zichtbaar te maken is het volgende:
Raar maar waar kan je "2 verschillende" drivers hebben volgens Vista. Dit doe je door eerst de allerlaatste driver te installeren, dan terug de oude (met je moederbord meegeleverde) driver te installeren en dan in je windows systeemconfiguratie enkel voor je extra kaart windows automatisch laten zoeken naar de meest recente drivers(Vista zal dan je eerder geinstalleerde driver terugvinden en deze enkel voor je 9800GT installeren blijkbaar.)
Of dit gaat helpen kan ik je zeker niet garanderen maar persoonlijk had ik ook enorm veel moeite om dit icoon te laten reageren zoals het moest, het was wel zichtbaar maar ik kon niet van modus veranderen.
Ik heb het vermoeden dat ook de mGPU is mee geupdate naar de nieuwe driver (kan je zien doordat ik nu ook 2 beeldschermen op mijn mGPU kan draaien zonder Hybrid SLI te verliezen) Maar Vista blijft zagen om de drivers van mijn mGPU up te graden (wat ten stelligste afgeraden werd op een paar andere fora). Sowieso heeft het upgraden van je igp drivers weinig nut als je een paar extra % performantie wilt zal je toch je dGPU gebruiken.
Ook kunnen extra utilities (of het ontbreken) van de fabrikanten van je mobo of GPU roet in het eten strooien.
Ik denk hier persoonlijk aan de ASUS utilities die daadwerkelijk blijkbaar geïnstalleerd moesten worden, maar achter dat Hybrid SLI werkt niet echt handig zijn (gpu fan laten doordraaien ook al ligt de gpu uit tot dat de gpu 20 graden of koeler heeft vind ik persoonlijk niet zo'n super zet..)
Maar als die 9800GT 100% zeker een 65nm versie is heeft deze dit inderdaad niet. Deze kaarten zijn simpelweg gerebrande 8800GT kaarten die deze technologie totaal niet ondersteunen.
Dit vind ik persoonlijk enorm droevig, doordat mensen die deze technologie willen gewoon weg (adhv van bv de info te vinden op de nVidia site zelf) naar de goedkoopste/minst verbruikende fatsoenlijke kaart zullen grijpen namelijk de 9800GT welke juist een probleem geval is --> ik heb dit proberen zo duidelijk mogelijk te maken in de TS.
9800GT kaarten die niet expliciet "hybrid" in hun naam hebben en toch dit ondersteunen zijn bijna niet te vinden of je moet geluk hebben. (Het is wel mogelijk maar een winkel verkoopt gewoon Fabrikant x model y) en zal nooit kijken naar het versie nummer van je kaart, en vaak heb je een expliciete versie nodig die wel hybrid ondersteunt.)
Let hier goed mee op, in het bijzonder MSI was hierin heel vaag en uiteindelijk ook al stond er Hybrid SLI bij veel van hun kaarten was dit bij veel van hun kaarten niet het geval, Hybrid SLI stond enkel bij de "mogelijke features afhankelijk van hardware" waar je normaal gezien dus moederbord zou plaatsen .. -__- maar niet expliciet vermeld bij de specificaties van de welbepaalde MSI kaarten.
Ook XFX heeft dit met mindere maten, er staat bij hun kaart gegevens support Hybrid SLI maar als je naar hun specifieke versie nummers gaat kijken (normale mensen gaan dit bijna nooit doen) zal je zien dat maar een paar specifieke versie nummers dit daadwerkelijk ondersteunen en deze waren niet echt leverbaar zowel in BE als in NL)
En als je een hybrid versie neemt zit je aan dezelfde prijsklasse van een 9800GTX(+) die deze techniek wel 100% zeker heeft. De enige reden waarom ik dit persoonlijk niet willen doen heb is omdat deze kaarten 2 pci-e 6-pin voedingsaansluitingen vragen, en hierdoor dit misschien niet ging werken op mijn 550 Watt LC voeding.
Natuurlijk moest je een GTS250 met 1 6-pin aansluitingen vinden aan dezelfde prijs ga dan zeker voor deze grafische kaart, extra performance voor dezelfde prijs en wss niet veel meer belasting van je voeding .. wat wil je nog meer