Verwijderd schreef op vrijdag 24 april 2009 @ 14:10:
De LG Arena. Naar mijn mening niet al te best. In het bezit sinds 09-04-2009 T-mobile verlenging met web n walk via 2call.nl.
Reeds krassen op het touchscreen(zonder de folie), zorgvuldig gebruikt. Krasvrij? Batterij bij normaal gebruik net 1 dag Geen streaming: functie wordt niet ondersteund zowel bij wifi.Nu.nl niet lezen foutmelding inzake script. Meegeleverde CD corrupt, divx-converter valt niet te installeren. Zoals eerder op dit topic vermeld, bluetooth stereo valt kwaliteit weg indien toestel in lock gaat. De bluetoothfunctie kan soms alleen worden beeindigd door het toestel uit te doen. GPS antenne stand alone kilometers naast met Amaze want andere navigatie, vanwege LG eigen OS, nog niet mogelijk. Toestel start regelmatig zelf weer op. Films overbrengen via pc suite naar telefoon duurt een eeuwigheid,langer dan bij andere merken zoals Nokia.Overgebrachte film vaker laden in de videospeler vanwege foutmelding. Icoon snelheid ingebrachte film blijft in het beeld staan zodra je volume aanpast. Tijd voor nieuwe firmware?
Vooral de krassen irriteren mij mateloos. Bij 2call.nl moet je zelf het toestel aangetekend terugsturen zonder te weten of de klachten gegrond verklaard worden en de garantie ingaat. Zelf betalen voor het frankeren en verzekerde verzending. Ben niet echt blij. Kijk op mylgarena.com voor de wereldwijde problematiek betreffende dit toestel.
Op het eerste gezicht leuk toestel echter zeer matige kwaliteit, Kan wel wat advies gebruiken hoe nu verder?
Ook ik heb hetzelfde probleem met het beelscherm.
Zoals gezegd wordt is het touchscreen krasvrij, nou verre van dat. na enkele dagen al krassen op terwijl ik er zeer zorgvuldig mee omga. Een mobiel wordt tegenwoordig vaak in zakken en tassen gebruikt waar weleens iets anders bij zit , daarnaast is een touchscreen normaliter gevoelig voor dingen van buitenaf. En aangezien het touchscreen het belangrijkste is van zo'n mobiel en hij 2 jaar moet meegaan (minimaal) mag het niet zo zijn dat er na 1 week al krassen op verschijnen. Ik ben hier echt verbaasd en boos over.
Daarnaast beschrijf jij hoe ze met de klachten omgaan en of het wel of niet onder de garantie valt.
Ik heb hem dus opgestuurd en ze doen het bij Hi af als Gebruikersschade, gebruikersschade na 3 dagen??
We hebben al jaren abonnementen bij Hi lopen en 1e klacht en ze behandelen je zo want het erge ervan:
-De schade valt niet onder de garantie maar kan worden gerepareerd voor het bedrag van: €239,99,-
- Indien U niet akkoord gaat wordt het toestel teruggestuurd en wordt er een bedrag van €40.- euro afgeschreven van uw bankrekening.
Ten eerste, bij het lezen van de brief las ik het bedrag van 244 euro, mijn ogen tolden bijna mijn hoofd uit van verbazing. Er zat enkel een krasje of 2 op en om dat te repareren moet je 244 euro betalen, belachelijk.
Dat is gewoon 64% van de waarde van de LG(ongeveer 375,-) en dat voor 2 a 3 krasjes.
Ten tweede, 40 euro betalen voor wat? Het opsturen kost echt niet zoveel. Ja arbeidskosten, ze hebben helemaal niets gedaan , we hebben zelf van tevoren moeten aangeven wat de klacht is, dus gewoon krassen op beeldscherm.
Het krasvrijetouchscreen van de LG Arena is helemaal niet zo krasvrij als ze beweren.
Dus de kwaliteit van het belangrijkste onderdeel van deze mobiel is zeer en zeer zwak.
Mobiel opzich is zeer mooi maar dit is toch wel het eerste wat je van goede kwaliteit probeerd te maken bij het ontwikkelen van een touchscreenmobiel.
Hier is nog niet het laatste woord over gesproken met Hi!!!!!
mvg een teleurgestelde koper