TweakerNummer schreef op woensdag 25 maart 2009 @ 22:40:
[...]
Die res is te laag; ik wil in de trein lekker kunnen lezen of een film kunnen kijken. Voor zover ik weet is dit de enige smartphone met een 800x640x16M kleuren display en een OS dat het ondersteunt. Bij WM 6.x heb ik nog geen device gezien dat meer als 65k support (OS limitatie?) en bij Symbian heb ik nog geen device gezien dat meer als 640x380x16M support (OS limitatie?). Vandaar dat ik liefst een LG Arena wil, ook vanwege de lage prijs. Inmiddels denk ik er aan om een 5800 tele abbo te nemen en dan maar over 1 jaar een betere smartphone te kopen. Mijn probleem is eigenlijk dat ik lekker wil kunnen lezen in de trein en ik niet geloof dat dit met een res 640 kan, maar misschien vergis ik me (en misschien is het zowieso niet te doen om te lezen vanaf een smartphone in de trein omdat het scherm zo klein is).
Sinds wanneer is die resolutie nodig om video te bekijken? Ik kan prima films kijken op m'n iPod Nano met 240*320 en dat ziet er ook haarscherp uit (hoewel het schermpje natuurlijk wel klein is) Voor video op een erg klein scherm maakt het echt helemaal niets uit, maar je moet me niet geloven natuurlijk. De resolutie is trouwens 800*480, en niet 800*640 (nogal logisch, want dan klopt de verhouding niet meer). De meeste serie-rips die je afhaalt op internet zijn trouwens maar 624*352 en die kijk ik zonder problemen op m'n 42" plasma. Dus daar sta je dan met die resolutie-eis voor een klein schermpje.
Lezen op de trein kan je sowieso vergeten. De schermpjes zijn klein en niet gemaakt om comfortabel lange teksten te kunnen lezen. Als je sowieso gebruik wil maken van de hoge resolutie om veel tekst op het display te krijgen, worden de letters simpelweg te klein om nog relax te kunnen lezen. Het is dan ook geen laptop. Mensen die al te hard zeuren ivm resolutie hebben duidelijk nog nooit een iPod touch oid vastgehad: een groter scherm met 480*320 resolutie, en daar is ook niets te klagen wat betreft leesbaarheid of hoeveelheid tekst en alles ziet er scherp uit.
Verder zal deze telefoon volgens de meeste tweakers niet als smartphone geclassificieerd worden omdat er geen OS op staat zoals WM/Symbian/Android/iPhone OS. Waarop dus applicaties kunnen draaien die niet enkel in java geschreven zijn, met een appstore, veel meer software. Noem maar op.
Dit staat natuurlijk open ter discussie, want sommigen willen het begrip smartphone eerder definiëren aan de hand van de functionaliteit. En dan kan het misschien wel.
Dit is eerder een uitgebreide feature phone met uitzonderlijke toepassingen zoals gps, ed.
Retir schreef op woensdag 25 maart 2009 @ 20:01:
[...]
Ja met ditzelfde 'probleem' zit ik ook. Om iets te gaan kopen waarvan je niet weet wat ervoor gaat komen, daar hou ik ook niet van. Ik zou ook niet weten of het mogelijk is een nieuwe OS erop te zetten. Ik kan er nu ook nog niets over vinden. Op zich vind ik de telefoon nog steeds geweldig maar ondertussen vind ik de samsung ultra touch s8300 ook een heel redelijk alternatief, deze heeft alleen geen wifi..
Nieuw OS kan je zoals gezegd vergeten. Op zich is extra software ook niet nodig als de functionaliteit die er op zit voldoende goed uitgewerkt is (en daar ziet het er toch naar uit). Dat is het 'nadeel' van feature phones zoals deze: een beperkte software library. Anderzijds is een feature phone wel heerlijk fool proof en stabiel.
Het is voor de doelgroep ook totaal niet relevant hoeveel software er voor zal zijn en wat voor OS het is. Dit wordt voornamelijk gekocht als een 'beefed up' samsung/LG/Sony Ericsson 'standaard' gsm met meer multimediamogelijkheden en een leuke interface. De overgrote meerderheid van de doelgroep zal nooit een extra programmaatje installeren. Omdat de telefoon out of the box al alles doet wat die consument verwacht. Fotootje maken, muziekje luisteren, filmpje kijken. Hoe moeilijk wil je het hebben?
De S8300 is trouwens ook een telefoon met het proprietary Samsung OS, dus daar heb je hetzelfde probleem. Wel een consequent alternatief omdat het ook een capacitief scherm is, net zoals de LG. Dat kan ik ten zeerste aanbevelen.
Dus wat er op staat zal voldoen. Het enige probleem is dat er waarschijnlijk geen of weinig 3rd party navigatiesoftware zal verschijnen. Maar het is dan ook aan jou om te beslissen hoe belangrijk dat is.
Redondo1982 schreef op donderdag 26 maart 2009 @ 22:42:
[...]
Ja, maar die upgrade komt hoogstwaarschijnlijk pas in de zomer. Ik denk zelf nog wel iets later, zoals dat wel vaker het geval is. Dus jij hebt iets gekocht voor in de toekomst.
Iets waarvan de technologie sneller gaat, dan het verwisselen van mijn boxershort.
Morgen ga ik even een trui kopen, maatje XL. Ik ben zo hard aan het body-builden, dat ik daar vast wel in pas over een jaar. Ik hoop alleen dat ik er dan nog wat aan heb, want er staat 'maart 2009' op.
Doe eens niet onnozel zeg. Dit slaat echt nergens op. Zelfs met iPhone OS 2.0 is de iPhone nog veel veelzijdiger dan deze LG, voornamelijk door de grote hoeveelheid software.
En wat dan nog als hij iets koopt voor de 'toekomst'? Met een iPhone heb je tenminste het voldoening gevende gevoel dat het hardwareplatform niet zomaar als een steen gedumpt wordt bij elke nieuwe release. Je koopt één keer een toestel, maar de iPhone eigenaars zullen deze zomer het gevoel hebben een 'nieuwe gsm' te hebben gekregen. Dat schept vertrouwen met de consument en is ook gewoon een goed bedrijfsmodel. De iPhone als toestel en gsm wordt gedefinieerd door z'n
software. De hardware is volledig ondergeschikt en slechts een middel tot het aanbieden van mobiele software. En zo hoort het ook. Bij de meeste andere phones is de software die er op komt meestal ook de software waarmee het ding in de prullenbak belandt na x jaar gebruik. Wil je enkele fixes? Koop dan maar het volgende modelletje met WM 6.5 ipv 6.1 (of symbian 60v3 ipv 60v2).
Ik snap heel goed dat hij voor een iPhone kiest, alleen al vanwege de ondersteuning.
En "welke technologie gaat dan zo snel"? Dat heb ik echt nooit gesnapt, alsof het zo belangrijk is om elke zes maand van gsm te wisselen "omdat de techniek zo snel gaat". Techniek gaat niet snel, software gaat snel, en daar zit je met de iPhone gewoon goed. De iPhone is bijna twee jaar oud en nauwelijks veranderd, en kan met de huidige mogelijkheden nog prima wedijveren met telefoons die nu pas verschijnen. Nu mag jij mij eens vertellen wat er dan zo snel is gegaan?
Verder zit ook alle nodige hardware in de iPhone. Alle vormen van draadloze communicatie, gps en een goed scherm. Ik heb liever dat er dan een strak OS rond gecode wordt, zodat ik over twee jaar nog altijd prima alles kan doen met die 500 Mhz processor. Sneller enkel omwille van het sneller zijn heeft voor mij geen enkele meerwaarde. Enkel de camera loopt een beetje achter.
Nu goed, ik begrijp dat je blijkbaar weinig inzicht hebt in hoe de mobiele handset wereld werkt, en eigenlijk gewoon elk half jaar 'een nieuwe mobiel wil om de patsen met de o zo snel veranderende technologie'. Ik koop een gsm voor minstens 2, liefst zelfs 3 jaar.
En die paar maand tot iPhone OS 3.0 zijn echt zo om hoor, dat is echt totaal niet relevant.
Verwijderd schreef op zaterdag 28 maart 2009 @ 00:49:
van sommige andere mensen hoor ik dat hij dan
direct verbinding maakt met de GPS, en je dus geen internetkosten hoeft te betalen. Ik wil dit namelijk weten omdat dit het verschil gaat maken of ik er internet bij neem of niet.
Slaat ook nergens op. Ofwel staan de kaarten op de gsm zelfs ofwel maakt hij gebruik van google maps zodat de kaarten via 3G moeten binnengehaald worden. Dat is het enige wat hier van belang is. En volgens mij haalt de KM900 altijd de maps binnen via googlemaps en 3G, want daar is de gps software op gebaseerd.
Dus dat moet je gewoon even nagaan. De 'gps' is enkel de ontvanger die er in zit om je locatie te bepalen.
En voor de geïnteresseerden (de eigenlijke reden dat ik hier in dit topic kwam kijken, om deze link te posten)
==>
LG KM900 Arena preview: First look<==