Soms helpt een grapje of cartoon iemand inzien wat voor kromme redeneringen hij of zij volgt, iets wat woorden blijkbaar niet kunnen

. Het verschil wat je zelf aanbrengt is er echter niet automatisch voor de ontvanger, en ook met getuigen ben je wel degelijk bezig iets ongevraagd uit te dragen.
Nofi, maar waarom kom je er niet gewoon eerlijk voor uit dat je voor vrije meningsuiting bent, zolang het maar geen evangelisatieiets religieus is, want daar erger je je aan? Vind het altijd zo zwak dat je als een dwangmatig automatisme met de term "opdringen" aan komt zetten, maar met je mond vol tanden staat als het om concrete voorbeelden gaat.
Mag ik even lachen? Ik geef zat voorbeelden van de opdringerigheid, de euthanasie-discussie is al een heel duidelijke, abortus iets minder, homohuwelijk, lidmaatschap/politieke functies voor vrouwen, een CDA-leider die denkt dat Calvinisme goed is voor ieder en dat de VOC alleen maar goed was, etc etc.
Verder kan ik zelf heel goed onder woorden brengen wat mijn mening is, en is jouw versie niet meer dan een stromanverwringing. Er zit een heel groot verschil tussen een mening geven en die dwingend tot uitvoering brengen. Ik ageer niet tegen de religieuze stemmen in de politiek, maar tegen het
implementeren van een deel van hun visies. Zie bovenstaande voorbeelden.
Geef gewoon toe dat het je niet om de uiting gaat, maar dat de inhoud je niet aanstaat. De oorzaak ligt bij jezelf, want anders zou je niet zo'n heilig vuur hebben om bij ieder reli-topic in bedekte termen te ventileren dat men toch vooral hun mond dicht moeten houden.
Heb je nu nog niet door dat ik religieuzen niet het recht wil ontnemen hun mening te geven, maar duidelijk wil maken dat men vaak niet om die mening zit te wachten? Het is belangrijk te kunnen onderscheiden dat je altijd een mening kunt hebben, en het weten wanneer die tot uiting te brengen. Vergelijk het maar met de mening te hebben dat iemand een overspel-plegende kl**tzak is, en dit daarna aan iedereen te willen vertellen.
Het is trouwens dan wel erg triest dat diezelfde religieuze groepen in het Parlement (en erbuiten) wel strijden om het artikel over godslastering in de strafwet te houden. Dan willen ze anderen dus niet volledige meningsuiting toelaten, maar wel zelf hun mening kunnen uiten?
Het zou je sieren als je eens ophield met van de vage suggestieve zinnetjes en gewoon zei waarover je het wil hebben: over mij, of over politieke partijen en niet daar allerlei vage dwarsverbanden tussen maken en dan verwachten dat ik daar antwoord op ga geven.
Ik ben helemaal niet suggestief, en ook niet vaag. Ik heb het heel duidelijk over de politieke partijen, want die hebben de mogelijkheid dergelijke maatregelen te implementeren. Op straat kan ik zelf heel goed enqueteurs, collectanten, foldertjesuitdelers en andere meningsuiters aan of ontwijken.
Oh, nu krijg ik toch het gevoel dat je mij iets opdringt. Foei.
Ik laat het hier maar bij.. 
Tut tut, wat dan? Een vriendelijke suggestie, niet meer
I had a decent lunch, and I'm feeling quite amiable. That's why you're still alive.