Het probleem is hier dat je een begrip 'waarschijnlijkheid' introduceert, dat totaal nergens op gebaseerd is. Hoe kwantificeer je die waarschijnlijkheid? Waarop is die gebaseerd? Het ene verzinsel is niet waarschijnlijker dan het andere. Je vergelijking loopt dus spaak.Jack Walsh schreef op vrijdag 27 februari 2009 @ 17:14:
<vergelijking kabouters, pluto en god>
Ach, hoeveel van de mensen die hier posten en uitspraken doen over wetenschap, hebben door hoe wetenschap in elkaar zit? Lees het topic eens goed door, dan vind je genoeg voorbeelden van mensen die wetenschap niet helemaal doorgronden. Dat is ook eigen aan dit soort discussies: iedereen denkt dat hij of zij expert is op dit gebied. Daarnaast moet ik zeggen dat ik zelf nog geen enkel argument tegen een van mijn vele posts hier gelezen heb, dat aantoont dat ik het mis heb. Dus in mijn geval kan ik zeggen dat ik redelijk zelfverzekerd over de correctheid van mijn redeneringen ben.bangkirai schreef op vrijdag 27 februari 2009 @ 17:55:
PS: even een vraagje, hoeveel van de "wetenschappers" hier, heeft de bijbel ook ooit is echt bestudeerd en dan bedoel ik niet gelezen of verhaaltjes van gehoord of dingen erover gehoord via via, maar echt bestudeerd?
Want, ik had begrepen, dat wetenschappers dat ook vaak doen, zich eerst verdiepen in de materie, voordat ze er uitspraken over doen, maar ach, misschien vergis ik me wel
Inhoudelijke reactie op je vraag: er staan stapels fouten in de bijbel, dat is bekend. Het christendom bepaalt ook dat de bijbel de enige juiste bron is voor het christelijk geloof. De bijbel zegt ook dat de bijbel god's woord is, en dat god onfeilbaar is. Ik kan een bijbel, geschreven (of ingegeven) door een godheid die onfeilbaar zou moeten zijn, die toch vol met fouten blijkt te staan, niet accepteren. Als daarnaast ook nog geen enkel bewijs voor een dergelijke godheid bestaat, dan is het al vrij snel over. Veel meer hoef je niet te weten van de bijbel om hem op gedegen wijze af te wijzen. Ik weet er natuurlijk wel veel meer van, maar dat is niet echt relevant.
Onjuist, en dit is al behandeld:Jack Walsh schreef op vrijdag 27 februari 2009 @ 20:36:
Onjuist, de mens kan nog steeds naar gods evenbeeld zijn gemaakt, of de mens al of niet uit de evolutie voortkomt doet niet ter zake. En of de mens geschapen is door God volgt op zich ook al niet uit de evolutietheorie, alleen zou de wijze van scheppen wel anders zijn dan een letterlijke interpretatie van de bijbel zegt.
Verwijderd schreef op woensdag 25 februari 2009 @ 16:11:
Het evolutieproces is dusdanig beschreven, dat daar geen enkele invloed van buitenaf (buiten het natuurwetenschappelijk verklaarde deel dan) nodig is om het proces te laten werken. Met gebruik van Occam's Razor moet je dus tot de conclusie komen dat er ook echt niets meer was dan dat - je kan een invloed van een godheid hier dus verder niet in betrekken. Evolutie is gebaseerd op toeval. Dus wat er gebeurde met de eerste levensvorm tot aan de huidige staat van de natuur, is een aaneenschakeling van toevalligheden geweest. Daaruit volgt dat de verschijningsvorm van de mens ook toeval is - we hadden er makkelijk heel anders uit kunnen zien.
Hoe is dat te verenigen met het feit dat god ons geschapen zou hebben naar zijn evenbeeld? Hij heeft geen invloed gehad op onze verschijningsvorm - dat heeft de evolutie volledig eigenhandig geregeld.
Huh? Voorbeelden? Die redenering staat volledig op zichzelf, daar is geen voorbeeld bij nodig. Ik snap je vraag niet, en hij kan ook niet beantwoord worden.bangkirai schreef op vrijdag 27 februari 2009 @ 21:08:
Gaarne voorbeelden erbij? Men stelt onderbouwingen op prijs.
Je snapt het niet. De evolutietheorie zegt niets over een opperwezen, maar is wel een sluitende theorie. Dat betekent dat alles wat nodig is, in de theorie zit. Meer is er niet nodig om de theorie te laten werken. Dus waarom zou je er nog een god bij betrekken?Huh, omdat een theorie niks over een opperwezen zegt, vindt jij, dat het boekdelen spreekt?
Das net zoiets redeneren als: 1+1=2, DUS water is nat. Het laatste kun je ook niet concluderen uit de 1+1=2, omdat het niks over elkaar zegt.
De evolutie theorie zegt niks over een eventueel opperwezen, maar sluit het ook niet uit.
Ja, de theorie sluit hem niet uit, dat is juist. Maar geen bewijs voor het niet bestaan van een fenomeen zegt helemaal niets over het feit of het wel bestaat. Zo'n redenering mag namelijk niet in de wetenschap.
Ik geef je drie voorbeelden van zaken in de bijbel die niet kunnen en dus ook niet waar zijn: het scheppingsverhaal, adam en eva als voorouders van alle mensen en de ark van noach.Ja, das wel erg onwetenschappelijk en weinig onderbouwde aannames, gelukkig deed Darwin niet aan zulke redeneringen, maar ging hij zelf onderzoeken en zn eigen conclusies trekken.
Gaarne voorbeelden van aannames bijvoorbeeld.
Spijt me, maar als je wilt discusseren, dan moet je niet met zulke zeer vage zinnen en stellingen en aannames komen.
Dat heeft hij al gedaan.Zou gaarne zien, waarom volgens jou filosofisch een alwetende en alom tegenwoordige god niet houdbaar is.
Zou je dat kunnen onderbouwen?
[ Voor 20% gewijzigd door Verwijderd op 27-02-2009 21:32 ]