Waarschuwing, opperprutser aan het werk... en als je een opmerking van mij niet snapt, klik dan hier
Bij twee of meer banden geen verzendkosten. Je kunt wel een of andere service (Logistiek+) erbij doen voor €2,99. Stond een of ander lulverhaaltje bij van verzekerd bij vermissing, directe contactpersoon bij After Sales etc.Stampertje schreef op maandag 10 oktober 2011 @ 12:23:
[...]
Wat zijn daar de verzendkosten? Ik heb mijn winterbanden bij reifen.com besteld (inclusief 4 stalen velgen) en was aan verzendkosten maar 15,80 Euro kwijt. Bij diverse sites in NL was ik minimaal 40 Euro kwijt.

Inderdaad een 2CV. 135 past in principe ook wel maar 125 heeft toch sterk de voorkeur.Maasluip schreef op maandag 10 oktober 2011 @ 13:09:
[...]
Wat is dat, een thuiskomertje? Of een Eend. Ik denk eigenlijk niet dat daar wat voor te vinden is. Voor een eend is 135/70 R15 nog wel te krijgen.
[...]
www.reifen.com Verstuurt ook naar Nederland voor een schokkende 3,95.
Dan vind ik 4 euro per stuk goedkoop.
Signatures zijn voor boomers.
WhoepsGouwden schreef op maandag 10 oktober 2011 @ 14:41:
[...]
Opletten graag..![]()
Wij hadden het over de site www.topbanden.com die vanuit Frankrijk de banden verstuurd.
[ Voor 30% gewijzigd door Gunner op 10-10-2011 14:42 ]
Still warm the blood that courses through my veins. | PvOutput | ARSENAL FC
Opletten graag..
Wij hadden het over de site www.topbanden.com die vanuit Frankrijk de banden verstuurd.
M'n huidige voorbandjes (Bridgestone ER300) hadden nog 2,5 mm profiel, met de regen van de afgelopen dagen was dat geen pretje meer, dus dan maar de veilige optie en nu alvast de winterbandjes eronder.
Verwijderd
Niets is zo permanent als een tijdelijke oplossing.
Verwijderd
Als het eind volgende week een keertje vriest en je moet net om 6:00 de deur uit denk je misschien had ik ze er nu maar onder zitten.
Garagebedrijven beginnen nu ook al flink met wisselen, als je toch daar bent voor een beurt of APK kan je net zo goed wisselen.
Al wacht ik zelf ook nog ff, half november komen die van mij er pas onder, maar als je toch moet gaan, geen probleem lijkt me.
Steam | SXQncyBhbGwgZ29vZCwgbWFuISDwn5iO
Alsof je er last van hebt als het een keertje een beetje vriest ?? Niet dat het zo er is om ze te wisselen, maar het is wel beter om nog even te wachten totdat er echt sneeuw/ijs komt. Het grootste probleem daarmee is natuurlijk wel dat het dan bij de bandenboeren zo druk is dat ze geen tijd hebben om je banden te wisselen en daarnaast veel type banden al op zijn. Het blijft een afweging die je moet maken.Klippy schreef op maandag 10 oktober 2011 @ 22:02:
Sja, het heeft al een keer nachtvorst gehad paar dagen geleden, dus de tijd begint er wel aan te komen.
Als het eind volgende week een keertje vriest en je moet net om 6:00 de deur uit denk je misschien had ik ze er nu maar onder zitten.
[removed]
http://www.wdr.de/mediath...ktuelle-stunde-unfall.xml
Zijn spaties in de aanbieding ofzo? www.spatiegebruik.nl
Steam | SXQncyBhbGwgZ29vZCwgbWFuISDwn5iO
Ten eerste zitten we hier niet in Duitsland maar in Nederland dus dat zegt niet zoveel. Duitsland is nu eenmaal kouder en met wat extremer weer al kun je natuurlijk ook hier een hagelbui krijgen.fsfikke schreef op maandag 10 oktober 2011 @ 22:13:
In Nederland is het natuurlijk minder erg, maar het is niet voor niets dat ze in Duitsland zeggen van O tot O:
http://www.wdr.de/mediath...ktuelle-stunde-unfall.xml
Ten tweede heb je bij een hagelbui zeer weinig aan winterbanden of wat voor banden dan ook. Je kunt wel grip hebben op hagelstenen, maar helaas glijden die gewoon over de weg/elkaar heen en glijd je dus nog steeds alle kanten op.
Als het nu vriest is het nog niet gelijk glad omdat de grond nog te warm is. Pas als het een tijdje echt kouder is geweest moet je op gaan letten voor nachtvorst en hebben winterbanden nut. Momenteel is de gemiddelde temperatuur gewoon nog te hoog.Klippy schreef op maandag 10 oktober 2011 @ 22:22:
Het is ook niet erg als het een keertje vriest, maar het is wel extra zuur als je nét op die dag tegen een paaltje zit terwijl je eigenlijk je winterbanden had kunnen hebben. En net veel van die ongelukjes gebeuren de eerste paar dagen, want dan is niemand er op bedacht.
[ Voor 30% gewijzigd door redwing op 10-10-2011 22:29 ]
[removed]
Verwijderd

En ik zeg iets anders dan dat? Waarom worden sommige mensen zo fanatiek over dit soort dingenredwing schreef op maandag 10 oktober 2011 @ 22:27:
[...]
Ten eerste zitten we hier niet in Duitsland maar in Nederland dus dat zegt niet zoveel. Duitsland is nu eenmaal kouder en met wat extremer weer al kun je natuurlijk ook hier een hagelbui krijgen.
Zijn spaties in de aanbieding ofzo? www.spatiegebruik.nl
* V&A Advertenties * Systemen: Inventaris
NOSIG
Verwijderd
Bekijk eens een paar testen (bijvoorbeeld zoals gepresenteerd op de site van autobandenmarkt) en dan zie je dat er bij banden die het predikaat M & S dragen grote verschillen zijn op het onderdeel : grip in sneeuw_Christiaan_ schreef op maandag 10 oktober 2011 @ 23:23:
Weet iemand waarom ik met mijn winterbanden op mijn Golf maar matig grip heb in de sneeuw enzo? Het winterbanden-logo staat er wel op. Kan het komen doordat ze misschien wat breed zijn en de auto te licht? Of omdat het een soort intermediates zijn?
.
Misschien heb je gewoon relatief slechte., zoals op een droge weg zonder sneeuw wordt het uiteraard nooit..
Combinatie van veel factoren. Type band, bandenspanning, gewicht van de auto, breedte van de band, etc, etc, etc. Vuistregel, wil je in de Nederlandse sneeuw grip hebben, dan wil je bijna altijd een zo smal mogelijke band, om zo een zo hoog mogelijke druk per cm2 te creëren. Dit zorgt dat je door de sneeuw zakt. Is de sneeuwlaag zo dik dat je hoe dan ook op de sneeuw blijft rijden (zoals afgelopen winter het geval was), wil je juist weer zo breed mogelijk met een lage bandenspanning, zodat het contact oppervlak zo groot mogelijk wordt. Maar verwissel de banden bij de situatie en je bent in beide gevallen nergens meer._Christiaan_ schreef op maandag 10 oktober 2011 @ 23:23:
Weet iemand waarom ik met mijn winterbanden op mijn Golf maar matig grip heb in de sneeuw enzo? Het winterbanden-logo staat er wel op. Kan het komen doordat ze misschien wat breed zijn en de auto te licht? Of omdat het een soort intermediates zijn?
Kortom, het is zo echt niet te zeggen waarom je geen grip had.
Wat betreft het moment van wisselen, ik hou eigenlijk altijd de herfstvakantie aan. Gemiddeld genomen daalt dan de temperatuur onder de 7 graden gemiddeld, met de eerste nachtvorst. De winterbanden hebben dan nog niet direct een voordeel, maar het weer is nog goed genoeg om ze even snel te wisselen en het is al koud genoeg om overbodige slijtage door de hoge temperaturen te voorkomen.
Waarschuwing, opperprutser aan het werk... en als je een opmerking van mij niet snapt, klik dan hier
Als ik het vergelijk met andere auto's, die van mn pa bijvoorbeeld: die rijdt een zware sedan op winterbanden en die heeft 3x betere grip. Die auto is gewoon fijn te berijden als het glad is, en bij die van mij zit je echt op het puntje van je stoel door de gladheid.begintmeta schreef op maandag 10 oktober 2011 @ 23:31:
Op sneeuw kom je denk ik nooit echt boven 'matig grip' uit.
Het gaat overigens om goodyear banden (kwamen met de auto) waar ik ook gewoon mee in de zomer doorrijd. Maar mijn banden zijn relatief breed vergeleken met die van mn pa. Zou het te maken kunnen hebben met het feit dat mijn auto maar 1050 kg weegt en die van hem iets van 1600 kg?
[ Voor 3% gewijzigd door _Christiaan_ op 11-10-2011 08:59 ]
NOSIG
Mijn auto kwam gisteren net van beurt+APK vandaan maar mijn winterbanden blijven mooi nog even op zolder liggen hoor. Ik kijk het zeker nog even een maandje aan, vooralsnog denk ik aan begin november.Klippy schreef op maandag 10 oktober 2011 @ 22:02:
Sja, het heeft al een keer nachtvorst gehad paar dagen geleden, dus de tijd begint er wel aan te komen.
Als het eind volgende week een keertje vriest en je moet net om 6:00 de deur uit denk je misschien had ik ze er nu maar onder zitten.
Garagebedrijven beginnen nu ook al flink met wisselen, als je toch daar bent voor een beurt of APK kan je net zo goed wisselen.
Al wacht ik zelf ook nog ff, half november komen die van mij er pas onder, maar als je toch moet gaan, geen probleem lijkt me.
En alsof winterbanden op ijzel helpen. Het hangt er imo van af hoe erg je het vind dat ze 'harder' slijten, hoe goed ze zijn in regen (c.q. welk type) en belangrijker. Ben je afhankelijk van de bandenboeren of heb je ze al in je bezit.redwing schreef op maandag 10 oktober 2011 @ 22:11:
Alsof je er last van hebt als het een keertje een beetje vriest ?? Niet dat het zo er is om ze te wisselen, maar het is wel beter om nog even te wachten totdat er echt sneeuw/ijs komt. Het grootste probleem daarmee is natuurlijk wel dat het dan bij de bandenboeren zo druk is dat ze geen tijd hebben om je banden te wisselen en daarnaast veel type banden al op zijn. Het blijft een afweging die je moet maken.
Die van mij liggen op zolder dus het maakt voor mij niet uit waar ik heen ga of wanneer, ze hoeven alleen maar verwisseld te worden. Dat is eigenlijk gewoon een 'klaar terwijl u wacht'-klusje.
Look for the signal in your life, not the noise.
Canon R6 | 50 f/1.8 STM | 430EX II
Sigma 85 f/1.4 Art | 100-400 Contemporary
Zeiss Distagon 21 f/2.8
Welk type precies, en hoeveel profiel zit er nog op?_Christiaan_ schreef op dinsdag 11 oktober 2011 @ 08:58:
[...]
Het gaat overigens om goodyear banden (kwamen met de auto)
http://frontpage.fok.nl/n...oude-winter-op-komst.html
Signatures zijn voor boomers.
Weet ik nietTimmert schreef op dinsdag 11 oktober 2011 @ 09:13:
[...]
Welk type precies, en hoeveel profiel zit er nog op?

NOSIG
En die weerpiet van het NOS zei gister dat het nog veels te vroeg was om daar ook maar iets zinnigs over te zeggen.Maasluip schreef op dinsdag 11 oktober 2011 @ 09:47:
Maak je borst maar nat...
http://frontpage.fok.nl/n...oude-winter-op-komst.html
Zijn spaties in de aanbieding ofzo? www.spatiegebruik.nl
True, maar wheather online verkondigd het ook al en die waren de laatste 3 jaar vrij accuraat met de temps en de sneeuw. Ook op hun lange termijn verwachting.fsfikke schreef op dinsdag 11 oktober 2011 @ 10:57:
[...]
En die weerpiet van het NOS zei gister dat het nog veels te vroeg was om daar ook maar iets zinnigs over te zeggen.
We zullen zien, desnoods verwissel ik ze in de sneeuw
K to the KillaZ
Look for the signal in your life, not the noise.
Canon R6 | 50 f/1.8 STM | 430EX II
Sigma 85 f/1.4 Art | 100-400 Contemporary
Zeiss Distagon 21 f/2.8
Verwijderd
Het was vandaag nat, dus dan kan profieldiepte wel verschil maken. Met 2mm door plassen rijden of met 8mm maakt wel wat uit.Verwijderd schreef op dinsdag 11 oktober 2011 @ 20:12:
Ha, het was vandaag 18 graden en nu al een stuk veiliger?
Wat zelfhypnose vermag....
Bij mij persoonlijk zouden winterbanden nu zeker een achteruitgang zijn, want dan ga ik terug van 225/45/17 naar 205/60/15. Dat voelt gewoon veel minder strak en koersvast aan. Ik doe ze er dan ook echt pas onder als er sneeuw op weg is. Maar mijn zomerbanden hebben dan ook geen 2mm profiel.

De aanbieding van de garage om ze direct te monteren sla ik vriendelijk af. Mij nog te warm.
Zero SR/S 17.3kWh / 2700WP PV / HRSolar zonneboiler
Dat heeft dan natuurlijk weinig met de switch naar winterbanden te maken, maar meer met de switch naar banden met profielVerwijderd schreef op dinsdag 11 oktober 2011 @ 19:37:
Vandaag de eerste meters op de GoodYears winterschoenen gemaakt, sjees wat een verschil! Voelt echt nu al een heel stuk veiliger. Niet heel gek, m'n oude achter banden hadden minder dan 2mm profiel over.
Imitation is the sincerest form of flattery
Stressed is desserts spelled backwards
Verwijderd
Uhh ja.. kan je lachen maar is zoVerwijderd schreef op dinsdag 11 oktober 2011 @ 20:12:
Ha, het was vandaag 18 graden en nu al een stuk veiliger?
Wat zelfhypnose vermag....

Correct en tevens juist, m'n vorige banden waren gewoon op. Iemand kopen?Grrrrrene schreef op dinsdag 11 oktober 2011 @ 20:30:
[...]
Dat heeft dan natuurlijk weinig met de switch naar winterbanden te maken, maar meer met de switch naar banden met profielIk denk dat ik ook maar een afspraak maak voor een bandenwissel over een week of 2, niet dat ik al sneeuw verwacht, maar inderdaad om de meute voor te zijn. Het is eind oktober qua weer waarschijnlijk toch om het even of je op winterbanden of zomerbanden rijdt.

Kun je dit ook onderbouwen met bronnen? Want volgens mij is gewoon niet waar.Winterbanden gaan over het algemeen ook wat beter met nat wegdek niks raars aan toch?
Mijn winterbanden (op velg) blijven in ieder geval op zolder liggen totdat de eerste sneeuw omlaag komt.
[ Voor 23% gewijzigd door havana op 11-10-2011 20:40 ]
Verwijderd
http://www.wintersport.nl...erbanden-feiten-en-fabelshavana schreef op dinsdag 11 oktober 2011 @ 20:38:
[...]
Kun je dit ook onderbouwen met bronnen? Want volgens mij is gewoon niet waar.
Mijn winterbanden (op velg) blijven in ieder geval op zolder liggen totdat de eerste sneeuw omlaag komt.
puntje 3..
http://www.winterbandenla...iew=article&id=7&Itemid=9
met het weeralarm van 2006 heb ik de winsten op dit punt ondervonden...
de hollandse brug (a6) stond een laag water op en dat ging zonder problemen terwijl andere heen en weer zeilde
[ Voor 7% gewijzigd door Verwijderd op 11-10-2011 20:49 ]
Ik reed zaterdag op zondagnacht door Oostenrijk (waar het stevig sneeuwde bij 0 graden!) en ik was blij dat ik mijn winterbandjes eronder had liggen.._Apache_ schreef op dinsdag 11 oktober 2011 @ 20:19:
De aanbieding van de garage om ze direct te monteren sla ik vriendelijk af. Mij nog te warm.
Overigens waren deze banden gemonteerd toen het hier nog 30+ graden was (Italie) en ik moet toegeven, ik kreeg wat rare blikken toegeworpen van de bandenboer
La dolce vita - non farmi ridere
Betrouwbare en onafhankelijke bron graag, informatie geproduceerd door bandenfabrikanten of -boeren kan niemand serieus nemen.Verwijderd schreef op dinsdag 11 oktober 2011 @ 20:46:
[...]
http://www.wintersport.nl...erbanden-feiten-en-fabels
puntje 3..
http://www.winterbandenla...iew=article&id=7&Itemid=9
met het weeralarm van 2006 heb ik de winsten op dit punt ondervonden...
de hollandse brug (a6) stond een laag water op en dat ging zonder problemen terwijl andere heen en weer zeilde

Wát een onzingrafiekjes. Pure verzinsels. Ik zie iedereen dwepen met die 7 graden grens, maar ik heb nog nooit een test gezien op gewoon asfalt, met een topklasse zomer- en winterband.
Tirerack.com doet goede vergelijkingstest. Zie: YouTube: Kanaal van thetirerack
[ Voor 54% gewijzigd door Gabliboeba op 11-10-2011 21:06 ]
Die zijn er zat, kijk maar eens bij de ADAC. Neemt niet weg dat de grafiekjes in bovenstaande vorm sowieso weinig waarde hebben, je weet namelijk verder geen enkele variabele.Gabliboeba schreef op dinsdag 11 oktober 2011 @ 21:01:
[afbeelding]
Wát een onzingrafiekjes. Pure verzinsels. Ik zie iedereen dwepen met die 7 graden grens, maar ik heb nog nooit een test gezien op gewoon asfalt, met een topklasse zomer- en winterband.
Tirerack.com doet goede vergelijkingstest. Zie: YouTube: Kanaal van thetirerack
Neem je zo'n goede test dan zie je dat de betere winterbanden het inderdaad winnen in de regen, maar de overige winterbanden verliezen het gewoon dik. Winterbanden koop je voor sneeuw, niet voor regen, niet voor koude. Dat mag natuurlijk, maar dan moet je jezelf nog wel even wijsmaken dat het ook echt nuttig is. Zie boven, waarvan akte.
Look for the signal in your life, not the noise.
Canon R6 | 50 f/1.8 STM | 430EX II
Sigma 85 f/1.4 Art | 100-400 Contemporary
Zeiss Distagon 21 f/2.8
Maar ADAC heeft ook geen vergelijkingstest tussen een zomer- en winterband in droge of natte omstandigheden bij bijv. 3 graden celsius en 25 graden celsius. Dat is iets waar ik benieuwd naar ben. Ik zie regelmatig 'reclamefilmpjes' voorbij komen waarbij de 7 graden grens genoemd wordt, maar nergens wordt ide met een test onderbouwd...Gonadan schreef op dinsdag 11 oktober 2011 @ 21:12:
[...]
Die zijn er zat, kijk maar eens bij de ADAC. Neemt niet weg dat de grafiekjes in bovenstaande vorm sowieso weinig waarde hebben, je weet namelijk verder geen enkele variabele.
Neem je zo'n goede test dan zie je dat de betere winterbanden het inderdaad winnen in de regen, maar de overige winterbanden verliezen het gewoon dik. Winterbanden koop je voor sneeuw, niet voor regen, niet voor koude. Dat mag natuurlijk, maar dan moet je jezelf nog wel even wijsmaken dat het ook echt nuttig is. Zie boven, waarvan akte.
Hoe worden die cijfers bij ADAC trouwens bepaald? Ik zie namelijk dat de beste winterband nagenoeg gelijk scoort met de beste zomerband. Staat het cijfer 2,0 voor een bepaalde remweg in meters, en is die bepaling hetzelfde als bij de winterband? BIjv. een remweg van 20meter op droog wegdek bij 50km/h is een 2,0 voor zowel de winterbanden- als de zomerbandentest?

[ Voor 17% gewijzigd door Gabliboeba op 11-10-2011 21:25 ]
Verwijderd
rijgedrag / verbruik / remafstand / slijtage.
op adac zeggen ze dat het met regen minder is... maar zeggen ze dat:
1 de remafstand langer is?
of 2 het verbruik / slijtage / rijgedrag hoger is
beetje wazig
[ Voor 55% gewijzigd door Verwijderd op 11-10-2011 21:40 ]
Al is het nieuws nog zo slecht, het wordt leuker als je het op zijn Brabants zegt :)
Neuh, is ook niet nodig. Die 7 gradenregel werkt prima, voor de eerste drie kilometer. Daarna is de band warm en maakt het geen reet meer uit. Of je moet stapvoets blijven rijden. Daar hebben we geen ADAC voor nodig, is al veelvuldig beredeneerd in het topic.Gabliboeba schreef op dinsdag 11 oktober 2011 @ 21:16:
Maar ADAC heeft ook geen vergelijkingstest tussen een zomer- en winterband in droge of natte omstandigheden bij bijv. 3 graden celsius en 25 graden celsius. Dat is iets waar ik benieuwd naar ben. Ik zie regelmatig 'reclamefilmpjes' voorbij komen waarbij de 7 graden grens genoemd wordt, maar nergens wordt ide met een test onderbouwd...
Was dat niet een relatieve waardering? Ik weet even niet welke test jij het nu specifiek over hebt maar waarden kan je normaal gesproken wel vergelijken, daar zijn ze juist voor.Hoe worden die cijfers bij ADAC trouwens bepaald? Ik zie namelijk dat de beste winterband nagenoeg gelijk scoort met de beste zomerband. Staat het cijfer 2,0 voor een bepaalde remweg in meters, en is die bepaling hetzelfde als bij de winterband? BIjv. een remweg van 20meter op droog wegdek bij 50km/h is een 2,0 voor zowel de winterbanden- als de zomerbandentest?
[afbeelding]
Edit: Ah, hotlinkbescherming. Dat zijn samengevatte testgegevens, ik doel meer op een complete test met echte resultaten. Zoals deze:
http://www.eska-reifendie...Bild_Winterreifentest.pdf
Droog en gematigde temperatuur. Losse banden staand, banden met velg kan liggend.The Eagle schreef op dinsdag 11 oktober 2011 @ 22:07:
D'r staat op de genoemde linkjes best wat nuttige info. Wat ik alleen nog niet gevonden heb: Stel je slaat je zomerbanden / wielen thuis op, onder wat voopr omstandigheden moet je ze dan bewaren? Ik was niet van plan om zoiets in huis te zetten, maar een onverwarmde kelderbox waar het soms rond het vriespunt komt, kan dat?
[ Voor 5% gewijzigd door Gonadan op 11-10-2011 22:13 ]
Look for the signal in your life, not the noise.
Canon R6 | 50 f/1.8 STM | 430EX II
Sigma 85 f/1.4 Art | 100-400 Contemporary
Zeiss Distagon 21 f/2.8

Wat ik met name verrassend vond:

Verwijderd
Harder rubber en betere vulstoffen.Verwijderd schreef op dinsdag 11 oktober 2011 @ 23:25:
Scheelt nogal ja.. vraag me af wat Michelin dan zo anders doet.
Gaat in het algemeen te koste van grip.
Gratis lunch bestaat niet.
Tja, alleen jammer dat uit alle testen die hier voorbij zijn gekomen alleen de duurdere winterbanden vergelijkbaar zijn met zomerbanden, alle anderen zijn slechter op nat wegdek. De groeven van winterbanden zijn gemaakt om sneeuw er uit te drukken en niet om water weg te voeren.
[removed]
[ Voor 8% gewijzigd door Stamgastje op 12-10-2011 08:21 ]
Look for the signal in your life, not the noise.
Canon R6 | 50 f/1.8 STM | 430EX II
Sigma 85 f/1.4 Art | 100-400 Contemporary
Zeiss Distagon 21 f/2.8
Zelfde vraag als hiervoor al over die testen is gesteld, wat zijn de omstandigheden ? Als ze die winterbanden op een standaard opstelling zetten krijg je waarschijnlijk alleen al meer slijtage omdat die gemaakt zijn voor zomerbanden. Gaan ze verder uit van veel snelwegkilometers of juist veel binnenwegen etc. Losse getallen zoals ze hier geven zegt hooguit iets over het verschil tussen de banden, maar de waardes zeggen verder bar weinig zonder te weten hoe er precies is getest.Stamgastje schreef op woensdag 12 oktober 2011 @ 08:20:
Ligt het aan mij of zijn dit aantallen km's over het algemeen erg laag? Ik heb zelf de Goodyear Vector 4 Seasons sinds bijna een jaar. Gisteren heb ik, na vrijwel precies 10.000km, de banden van voor naar achter en vice versa laten verplaatsen voor gelijkmatigere slijtage. Achter was er <1mm af, voor tussen de 1 en 2 mm. Dat zou betekenen dat ik al ruim meer dan 30.000km kan rijden voordat ik aan de 4mm grens zit (einde lamellen, dus verlies wintereigenschappen). Voordat ik dan aan de 1,6mm grens zit, ben ik nog wel even wat verder.
[removed]

"There is that sort of assumption by the government that we're all driving around at 8 o'clock in the morning to be really annoying"
~ James May
Vaak bu'j te bang!
Is dat inclusief stalen velg?Gabliboeba schreef op vrijdag 14 oktober 2011 @ 15:55:
Ik heb een setje Dunlop Winter Sport 4D 196/65/15 voor 289eu gekocht. Over de grens in Leer. Het loont zeer zeker om als je vlakbij de grens woont even de oversteek te maken.
Als het niet gaat zoals het moet, dan moet het maar zoals het gaat.
62,40€ per band + velgjes van MP = net onder de 300,- klaar
Een redelijk setje op MP vragen ze tegenwoordig al meer voor dus je kunt beter nieuwe kopen is mijn ervaring..
[ Voor 48% gewijzigd door arjants op 14-10-2011 16:21 ]
We worden allemaal geconfronteerd met een reeks grootse kansen, op schitterende wijze vermomd als onoplosbare problemen. (John W. Gardner)
Nee, exclusief. Wel incl montage en uitlijning. De banden kunnen gewoon gemonteerd op de veld waar de huidige winterbanden om liggen.
Professor Hubert Farnsworth: Shut up friends.
My internet browser heard us saying the word Fry and it found a movie about Philip J. Fry for us. It also opened my calendar to Friday and ordered me some french fries.
Bij welke Ford dealer ben jij geweest? Ik kan op de site van Ford niet veel vinden over winterbanden.Widow schreef op dinsdag 04 oktober 2011 @ 18:29:
Net bij de lokale Ford dealer een setje banden gescoord voor mn Fiesta. Prijs viel best mee voor nieuwe banden uit 2011 met stalen velgen, slechts 465 euro. Dat valt gelukkig onder fiscaal voordeel @ work, dus dat bespaart weer een boel centen. En als ik over een paar jaar een andere auto heb, verkoop ik deze lekker en speel ik het redelijk quitte
Ik heb ook een Fiësta en wil ook naar de Ford dealer gaan. Het gaat in dit geval om Van Kalmthout Haarlem.
Heb jij jouw dealer gebeld met de vraag wat het allemaal kost? Of ben je gewoon naar binnen gelopen?
Verwijderd
Tenzij je persee genaaid wil worden.
Ik heb ze er 1, heel misschien 2 maanden onder gehad (hooguit 1000 tot 2000 km mee gereden). Behalve dat ze wat meer lawaai maken, merkte ik geen verschil... Zonde van mijn geld dus.
Alhoewel het een moeilijke keus was, want de zomerbanden die er nu onderliggen (ook Michelin), zijn niet als te vers meer, maar gezien de geringe afstanden die ik nog rijd... Ik kan er altijd nog verse nieuwe zomerbanden onder laten leggen.
Naar mijn idee heb je dan door het betere profiel ook meer grip in sneeuw... En heb je er dus het hele jaar plezier van.
Wat ik altijd heel typisch vind, is als het wat kouder begint te worden, de nieuwberichten al weer komen over zeer strenge winters. Volgens mij is het gewoon pure reclame om mensen te overtuigen peperdure winterbanden te kopen. Ik geloof er niet zo in.
Ik weet uit ervaring dat het in de sneeuw, en bij ijzel, wel degelijk wat uitmaakt. Je hebt wel wat meer grip. Maar als je het gaat pushen, dan kan je band nog zo goed zijn, glijden ga je dan toch...
Naar mijn idee heb je met die "zachte" winters hier, meer dan voldoende aan goede zomerbanden.
Ik heb verleden jaar de winterbanden gekocht omdat er veel met de auto gereden werd. Dan vond ik het wel de moeite, maar het rijden zelf is nu veel minder, dus wat heb ik er dan nog aan?
[ Voor 37% gewijzigd door eX0duS op 15-10-2011 09:35 ]
Widow schreef op dinsdag 04 oktober 2011 @ 18:29:
*leest topic titel*
*steekt vanaf vandaag zijn hand op*
Net bij de lokale Ford dealer een setje banden gescoord voor mn Fiesta. Prijs viel best mee voor nieuwe banden uit 2011 met stalen velgen, slechts 465 euro. Dat valt gelukkig onder fiscaal voordeel @ work, dus dat bespaart weer een boel centen. En als ik over een paar jaar een andere auto heb, verkoop ik deze lekker en speel ik het redelijk quitte
ach genaaid worden...ieder zijn mening.Verwijderd schreef op vrijdag 14 oktober 2011 @ 19:42:
Waarom zou je in jezusnaam voor winterbanden naar een forddealer?
Tenzij je persee genaaid wil worden.
Ik heb mijn banden ook bij de Ford dealer gekocht, wel iets duurder dan Widow maar ik weet niet welke maat en merk banden hij heeft.
Voor mijn Vredestein Snowtracs 3 in maat 195/50/15 ben ik 550 euro kwijt inclusief stalen velgen, wielmoeren, montage en balanceren. 9 november gaan ze eronder
4 x 45 € voor een stalen velg = 180
4 x 95 € voor de banden = 380
montage/wielmoeren/balanceren = zeg 75 euro ?
loon dealer (1h?) = 65 euro ?
Het zal best goedkoper kunnen maar ik heb geen zin om stad en land af te rijden om voor een paar tientjes goedkoper banden te scoren of op MP 2e hands banden te kopen waar je maar moet afvragen of alles past/in orde is.
Ben vandaag bij een kwiffitter geweest en bij een dealer. Prijs maakt echt niet uit.Verwijderd schreef op vrijdag 14 oktober 2011 @ 19:42:
Waarom zou je in jezusnaam voor winterbanden naar een forddealer?
Tenzij je persee genaaid wil worden.
Still warm the blood that courses through my veins. | PvOutput | ARSENAL FC
Autobandenmarkt-tom-562 schreef op vrijdag 14 oktober 2011 @ 15:10:
Dat is niet duur. Waar precies?
"There is that sort of assumption by the government that we're all driving around at 8 o'clock in the morning to be really annoying"
~ James May
Gewoon 195/55 ipv 185/65
Zero SR/S 17.3kWh / 2700WP PV / HRSolar zonneboiler
Verwijderd
Nu noem je precies de verkeerde kwikfitter.Gunner schreef op zaterdag 15 oktober 2011 @ 12:19:
[...]
Ben vandaag bij een kwiffitter geweest en bij een dealer. Prijs maakt echt niet uit.
Ford Hoofddorp. Voor zover ik weet staat het ook niet op de site, ik zag het toevallig staan toen ik er laatst was. Vervolgens gevraagd wat het moest kosten zonder montage, en dat bespaart 75 euro. Vier banden wisselen en opslaan kan ik zelf ook nog welMr_Size schreef op vrijdag 14 oktober 2011 @ 17:04:
[...]
Bij welke Ford dealer ben jij geweest? Ik kan op de site van Ford niet veel vinden over winterbanden.
Ik heb ook een Fiësta en wil ook naar de Ford dealer gaan. Het gaat in dit geval om Van Kalmthout Haarlem.
Heb jij jouw dealer gebeld met de vraag wat het allemaal kost? Of ben je gewoon naar binnen gelopen?
Zoek voor de lol eens op wat vier stalen velgen kosten, met vier Vredestein Snowtracs erbij, en montageVerwijderd schreef op vrijdag 14 oktober 2011 @ 19:42:
Waarom zou je in jezusnaam voor winterbanden naar een forddealer?
Tenzij je persee genaaid wil worden.
Niets is zo permanent als een tijdelijke oplossing.
Laatste model Fiesta
Fiesta wielenset staal 175/65r14 (Firestone) vanaf € 465,-
Montage €40,-
Montage incl. opslag € 75,-
Niet verkeerd toch?

bij autobandenmarkt:

Zit dus niet heel veel verschil tussen, circa € 15 per band meer bij Ford. Zelf monteren en opslaan is voor mij geen optie, dus die meerprijs moet ik sowieso betalen.
Gisteren toch maar even gekeken: GoodYear Ultragrip Performance 225/45/17. Met nog genoeg profiel.Timmert schreef op dinsdag 11 oktober 2011 @ 09:13:
[...]
Welk type precies, en hoeveel profiel zit er nog op?
Zou 225 te breed zijn voor een hatchback van 1050 kg? Ik blijf erbij dat ik echt belabberde grip heb met deze band in de winter. (ik heb ook geen traction control of iets dergelijks maar wel abs)
NOSIG

225 is echt te breed..Zou gewoon voor 195/205 gaan. Mijn andere wagen staat op zomer sloffen 225 breed rondom maar daar is niet mee te rijden in de sneeuw. Zelfde gewichtsklasse, wel 52% gewicht op de achterwielen maar 1 verkeerde beweging en weg is die._Christiaan_ schreef op maandag 17 oktober 2011 @ 12:23:
[...]
Gisteren toch maar even gekeken: GoodYear Ultragrip Performance 225/45/17. Met nog genoeg profiel.
Zou 225 te breed zijn voor een hatchback van 1050 kg? Ik blijf erbij dat ik echt belabberde grip heb met deze band in de winter. (ik heb ook geen traction control of iets dergelijks maar wel abs)
Hebben jullie al het winterrubber eronder liggen? Ik wou het vandaag doen maar zit gigantisch te twijfelen. Had een vrije dag denk hej das mooi maar die temps liggen way te hoog. En 14 daags weer vooruitzicht (tot zover je daar een indicatie kan hebben) is het ook nog niet koud genoeg..Ja min temp is koud zat maar max ook nog rond de 14 graden!
Als de wereld vergaat; Ja dan zijn alle mussen dood:+
Nee, pas als het sneeuwt.Meneer aard schreef op maandag 17 oktober 2011 @ 19:23:
Hebben jullie al het winterrubber eronder liggen?
[ Voor 29% gewijzigd door zimbab op 17-10-2011 19:36 ]
Overigens lees ik in dit topic dat er beredeneerd zou zijn dat de temperatuur niet uit zou maken, echter is dat niet onderbouwd met testen. Zijn er onderzoeken bekend waarbij ze gewoon proberen wat meer grip heeft bij 0 graden en droog wegdek?
ZO SE - 5,76kWp - Shade: Low - PVoutput | NOZW APS QS1 - 3,84kWp - Shade: High - PVoutput | Volvo XC40 Pure Electric Ultimate | Volvo EX30 Plus SMSR
Als de wereld vergaat; Ja dan zijn alle mussen dood:+


Niet als je bedenkt dat na 10km rijden het rubber van zowel een winter als een zomerband dezelfde temp heeft grotendeels onafhankelijk van de buitentemp. Dus die eerste 10 km maakt het wat uit, daarna is het rubber toch warm en maakt de samenstelling van de rubber ten gevolge van de temp dus niets meer uit.Meneer aard schreef op maandag 17 oktober 2011 @ 19:56:
Heb ooit wel eens gelezen in de ADAC gids..over het effect van het rubber met koude omstandigheden. Aangezien het winterrubber toch wel iets zachtere compound heeft. En daarbij is het ook logisch als je er over na gaat denken!
[removed]
Een mogelijke oorzaak van minder grip die ik vinden kan, is het grovere profiel van winterbanden en daardoor minder rubber in contact met de weg.
ZO SE - 5,76kWp - Shade: Low - PVoutput | NOZW APS QS1 - 3,84kWp - Shade: High - PVoutput | Volvo XC40 Pure Electric Ultimate | Volvo EX30 Plus SMSR
Heb je dat op internet besteld? Gaat dat een beetje OK met verzenden e.d. althans, lijkt me dat zoiets weinig problemen mag opleveren maar meer gezien het ontvangen? Lijkt me nou niet dat een tnt gabber daar vrolijk van zou worden en dan gewoon een niet thuis briefje in de bus mikt en dat je het zelf bij het post kantoor mag ophalen..Don3k schreef op maandag 17 oktober 2011 @ 20:01:
Mijn wintersetje is ook binnen. Toch eind van de week erop gooien.
[afbeelding]
[afbeelding]
@ hierboven, denk wel dat door de wrijving een winterband, zeker door de lamellen structuur sneller opwarmt. Dat filmpje wat hier eerder is gepost het verschil op een nat wegdek (wat vast gereden sneeuw moest voorstellen?) met zomer en winterbanden van de ANWB, leek me ook wel een goede benchmark. Verbaasde me over het feit dat op winterrubber sneller stil stond..
Als de wereld vergaat; Ja dan zijn alle mussen dood:+
Nee, er staat hier eerder in dit topic een onderzoek over waaruit blijkt dat het grootste gedeelte van hoe warm de band wordt veroorzaakt door wrijving/vervorming van de band tijdens het rijden. Overdracht vanaf de weg speelt daarbij haast geen rol. Het onderzoek ging over de druk in de band die onafhankelijk was van de temperatuur buiten, en aangezien de druk van de band overeenkomt met de temp in de band kun je er dan van uit gaan dat de band onafhankelijk van de buitentemperatuur/wegtemperatuur een bep. temperatuur wordt.Ophidian schreef op maandag 17 oktober 2011 @ 20:13:
Dan ga je er vanuit dat de weg warm is en het rubber de warmte prima geleidt. Als het echter al een paar dagen goed vriest is de weg niet meer zo warm en rubber geleidt warmte nou ook weer niet heel goed.
Een mogelijke oorzaak van minder grip die ik vinden kan, is het grovere profiel van winterbanden en daardoor minder rubber in contact met de weg.
[removed]
Zou er iets verkeerd kunnen zijn gegaan bij het monteren? Het viel tevens op dat mijn velg (!) best warm was na een ritje op de autosnelweg... En zo hard rem ik nu ook weet niet.
Ik frut, dus ik epibreer
Verwijderd
100% nattevingerwerk, nergens op gebaseerd.Meneer aard schreef op maandag 17 oktober 2011 @ 20:40:
@ hierboven, denk wel dat door de wrijving een winterband, zeker door de lamellen structuur sneller opwarmt.
Oh mijn god! Mocht je ze nu al laten monteren door de leasemaatschappij? Wat een pannekoeken.....het is nog boven de 7 graden!! Die banden smelten letterlijk langzaam weg nu.pistole schreef op maandag 17 oktober 2011 @ 22:08:
Winterbandjes laten monteren (dat moest/mocht al van de leasemij) en het valt mij op dat ik iedere keer na het rijden een soort gesmolten plastic/rubber-achtig luchtje ruik als ik uitstap. Ook als het een ritje van slechts 1 of 2 km is geweest.
Zou er iets verkeerd kunnen zijn gegaan bij het monteren? Het viel tevens op dat mijn velg (!) best warm was na een ritje op de autosnelweg... En zo hard rem ik nu ook weet niet.

Dit setje niet, maar wel eens een ander setje banden bij autobandenmarkt besteld. Ik was toevallig niet thuis, en hebben ze het bij de buren afgeleverd. Denk niet dat ze zo blij waren aangezien banden nogal een geur kunnen gevenMeneer aard schreef op maandag 17 oktober 2011 @ 20:40:
[...]
Heb je dat op internet besteld? Gaat dat een beetje OK met verzenden e.d. althans, lijkt me dat zoiets weinig problemen mag opleveren maar meer gezien het ontvangen? Lijkt me nou niet dat een tnt gabber daar vrolijk van zou worden en dan gewoon een niet thuis briefje in de bus mikt en dat je het zelf bij het post kantoor mag ophalen..
Das heel gewoon bij leasemaatschapijen, in oktober wisselen. En in maart weer terug.zimbab schreef op maandag 17 oktober 2011 @ 22:35:
[...]
Oh mijn god! Mocht je ze nu al laten monteren door de leasemaatschappij? Wat een pannekoeken.....het is nog boven de 7 graden!! Die banden smelten letterlijk langzaam weg nu.![]()
spoiler:Neem mij niet serieus aub.....En verder kan ik je helaas ook niet helpen. Kan wel zijn dat je remklauw aanloopt.....althans dat heb ik eens gehad.
You can take a picture of something you see. In the future, where will I be?
Daar moet je toch zelf een afspraak voor maken? Met m'n auto van leaseplan hoef ik niet nu al te wisselen. Ik gok dat ik ze vanaf 11 november weer goed kan gebruikenSithWarrior schreef op maandag 17 oktober 2011 @ 23:31:
[...]
Das heel gewoon bij leasemaatschapijen, in oktober wisselen. En in maart weer terug.
De velg is echter een inch kleiner en het rubber zachter wat ik niet zo fijn vind rijden als het niet nodig is. Vooral vanaf 4-5bft (zij)wind zwalkt de auto veel meer dan met de standaard set en met 800km snelweg/week en herfstweer vind ik dat genoeg reden om nog even te wachten.
Klopt, ik kreeg een aantal weken geleden de brief al met het verzoek om ivm te verwachten drukte alvast een afspraak te maken voor het wisselen van zomer- naar winterbanden. Wordt overigens de eerste keer voor mij, dat ik winterbanden krijg. Ben benieuwdSithWarrior schreef op maandag 17 oktober 2011 @ 23:31:
[...]
Das heel gewoon bij leasemaatschapijen, in oktober wisselen. En in maart weer terug.
MCSE NT4/2K/2K3, MCTS, MCITP, CCA, CCEA, CCEE, CCIA, CCNA, CCDA, CCNP, CCDP, VCP, CEH + zwemdiploma A & B
_JGC_ schreef op maandag 17 oktober 2011 @ 12:27:
1050kg is amper zwaarder dan een Golf MK3. Ik had daar destijds 195/50/15 onder in de zomer en 185/60/14 in de winter. Denk dat 225 best wel breed is voor zo'n "relatief licht" karretje. Standaard scheen zelfs 175/70/13 te zijn op die auto.
Okee dan dat iig verklaard, alleen ik ga geen andere banden en velgen kopen (iets met student en duur).Meneer aard schreef op maandag 17 oktober 2011 @ 19:23:
[...]
225 is echt te breed..Zou gewoon voor 195/205 gaan. Mijn andere wagen staat op zomer sloffen 225 breed rondom maar daar is niet mee te rijden in de sneeuw. Zelfde gewichtsklasse, wel 52% gewicht op de achterwielen maar 1 verkeerde beweging en weg is die.
(...)
Zodra deze versleten zijn dan weet ik iig wat me te doen staat
Overigens rij ik ook in de zomer met deze winterbanden maar ze zijn niet stuk te krijgen. Ik heb ze tweedehands gekocht en 30.000 erop gezet maar nog altijd ruim voldoende profiel.
NOSIG
"There is that sort of assumption by the government that we're all driving around at 8 o'clock in the morning to be really annoying"
~ James May
Zelf beetje snijden (of plakken) en je hebt weer profiel genoegVerwijderd schreef op dinsdag 18 oktober 2011 @ 19:26:
Ben je een Tweaker of niet?
4mm is zat voor de zomer en wat moet maken wel uit,
Gelukkig maar, want dat is inderdaad precies het eerstvolgende seizoen dat gaat beginnen.Verwijderd schreef op dinsdag 18 oktober 2011 @ 19:26:
Ben je een Tweaker of niet?
4mm is zat voor de zomer en wat moet maken wel uit,
"There is that sort of assumption by the government that we're all driving around at 8 o'clock in the morning to be really annoying"
~ James May
Dit topic is gesloten.