En dat is nu net de marketing truuk bij de xbox.
Goedkoop instappen en een interessant handeltje in accessoires en micropayments. Liever een consument die continu telkens een klein beetje gemolken wordt dan eentje die in één keer een iets duurder maar compleet en duurzaam apparaat koopt (ps3)
Het is ook een techniek die werkt, en je kan er weinig tegen inbrengen. Maar dan verwacht ik ook wel dat de consument slim genoeg is om dit te beseffen en ziet dat een xbox onder de streep echt wel minstens even duur of duurder is dan een ps3. (dan heb ik het nog niet gehad over de defacto opvolger van de dvd om van uw HD tv te genieten die ook nog ergens vandaan moet komen) Helaas ziet de kortzichtige consument alleen de prijs aan de kassa. Dan heb je imo weinig te klagen, de consument draagt ook nog enige verantwoordelijkheid. (ik richt me nu niet aan de persoon die ik quote, maar aan de talloze andere 'zeurende' mensen)
Ik geef toe dat sinds de cashback-actie de xbox wel érg scherp geprijsd staat en de balans redelijk naar zich toe kan trekken. Het zou mij nu zelfs kunnen overtuigen*, maar dat kon het vroeger zeker niet. (premium @280 euro)
*enkel als ik geen wifi zou willen en voor mezelf beslis nooit online te gamen, nipt dus...
Anyway, ik kan me twee/drie jaar geleden nog herinneren:
=> Hoe geweldig was het toch allemaal wel dat ms hun xbox systeem modulair zou aanbieden!!
Geen Blu Ray 'door mijn strot' !!! en meer van zulks... Niemand 'verplichten' tot een hd als hij die niet nodig had. Wtf 'verplichten', een apparaat is af of is het niet, geen gedoe met modulariteit. Alhoewel jullie nederlanders nogal gefixeerd zijn op 'vrijheid', zelfs toegepast op elektronica, vooral als het een goedkoper apparaat toelaat. Ik vind het maar niets.
Desondanks had elke xbox 1 al de beschikking over een harddisk, en nu kon het ineens niet meer voor de 'next gen opvolger'??!

Die fout maken ze echt nooit meer. Enorm enorm kortzichtig. Had dan 6 maand gewacht met introductie (de ps3 was nog in geen velden of wegen te bekennen) en elke xbox een hd gegeven.
Dit terwijl je met een ps3 een apparaat inplugt en meteen klaar bent: wifi, HD naar believen, en een HD player voor de tv, en meteen online-actie zonder kaartjes en punten gedoe.
Hoor de users nu eens als een verwend kind jammeren (ten onrechte wat mij betreft, maar ze doen het toch maar)
Btw, het valt me op dat er in het lijstje 'ik werd genaaid door ms' nog iets mist:
Herinnert iedereen zich nog die geweldige HD DVD drive voor een cinema platform dat nu helemaal dood is? Daar hoor je nu ook niemand meer over, en ms hoopt waarschijnlijk ook maar dat wie het gekocht heeft stilletjes vergeet daar 200 euro voor te hebben neergelegd. Het was op zichzelf al een knullige oplossing, maar nu is het helemaal een nutteloos accessoire, waar kan je het nog voor gebruiken?
Phusebox schreef op zondag 02 november 2008 @ 14:26:
ruimte voor 1 spel? zelfs dat is er niet.
Heb dus ook nog eens geld gestoken in uitbreiding, welke mensen zonder HDD niet hebben, en daarvoor wordt ik nu gestraft. Ik heb net 4gb vrij als ik alles verwijder behalve expansion packs en savegames...
Ach ja, als trouwe klant kan ik ze in ieder geval melden dat als wij geen goedkope upgrade optie krijgen ik vanaf volgende maand een gemodde xbox met zelf-bouw hdd uitbreiding heb staan... en nooit meer een spel zal kopen.
Dat is echt het gemakkelijkste excuus ooit om piraterij goed te praten, maar goed, whatever makes you feel good zullen we maar zeggen.
Ik heb zelden zo een belachelijk excuus gelezen om games te kopiëren. Maar zolang je maar een 'verantwoording' hebt, is er geen probleem, toch?
Uit één of ander misplaatst gevoel van 'gekrenktheid' en 'ze hebben niet aan mij gedacht', en ander calimerogedrag, haal jij deze rechtvaardiging. En dan waarschijnlijk nog jezelf overtuigen dat je moreel correct bezig bent?
Als je een probleem hebt met ms, dan is de enige mogelijke CORRECTE handeling het product gewoon weg te doen en verder geen ms consoles of games meer te kopen. Zo maak je als consument een statement, en als genoeg consumenten dat doen heeft ms het ook begrepen. Zo werkt de markt. Maar jij blijft intussen wel liever genieten van uw 'brak product' ipv echt consequent te zijn.
Ach ja, ik herinner me hoe je gigantisch hard kon zeuren over de ps3 en van elke mug een olifant kon maken. Misschien kan je beter gewoon niet meer investeren in elektronica? Misschien kan je wel iets anders vinden wat je meer voldoening en minder frustraties schenkt? Want ik heb de indruk dat je nog maar weinig echt hebt genoten van welke console je ook gekocht hebt. Of je moet het iets minder serieus nemen zeg, het is 'maar' speelgoed uiteindelijk.

Vertier en ontspanning, geen gigantische principe-kwestie.
[
Voor 4% gewijzigd door
Verwijderd op 03-11-2008 01:57
]