Ben ik het niet helemaal mee eens dat je (niet direct jij, maar mensen die dat zeggen) de rest zelf doet.
Ten eerste: ik vind het mooi om te zien dat dashboards (dat zijn het effectief omdat er weinig grondwerk wordt gedaan qua afkomst van bv. data) nu volledig te maken zijn zonder noemenswaardige programmeerervaring, want dat maakt gewoon veel meer mogelijk voor iedereen die er niet tienduizenden euro's voor kan of wil betalen. En je hoeft ook niet meer te sparren met zo'n vervelende ontwikkelaar die alles beter weet
Maar als je er met ervaring naar kijkt dan vallen al snel dingen op en dat zit op verschillende niveau's door de hele code heen verspreid.
De code lijkt netjes te zijn, maar als ik zoiets als
dit open dan gaan de haren overeind staan omdat er veel meer te zien is dan alleen de op het eerste gezicht netjes geschreven code: meerdere omgevingsvariabelen die hetzelfde doen (en dus voor drift gaan zorgen), hardcoden van queries, binnen 1 bestand al een leuke hoeveelheid met injectiemogelijkheden, het afvangen en afhandelen van exceptions op locaties die pijn kunnen gaan doen of de generator mooie omwegen zal doen "bedenken", nog meer hardcoden van constanten met bijbehorende duplicatie (als je agent ze bij een wijziging niet terugvindt geeft dat extra kansen op nog meer dubbele paden en bijbehorende bugs), hardcoden van lege objecten, een routine om proxy authenticatie te checken die standaard succesvol is en errors inslikt (ja die ene regel daar, je moet goed kijken maar je ziet 'm!

), het lokaal trimmen van strings voor meer kans op bugs (want meerdere paden die verschillende resultaten geven), auto provision (wut?) met veel gespecialiseerde code die dat niet zou mogen zijn, het mixen van domeinen (informatie/architectuur, niet die van de urls), een hele mooie hack met een global, enz.
Dat maakt het een gatenkaas die wel werkt, maar in de praktijk kun je er veel plezier aan beleven als je lange nachten aan de slag wil omdat een betalende klant die ervan afhankelijk is problemen heeft die je zelf niet kon voorzien. En dat is nog maar één van de bestanden met code.
De echte AI had het vervangen door zoiets als NextAuth.js of tegenwoordig Better-Auth zodat er geen dure tokens worden verbruikt voor het genereren van deze code en zodoende automatisch gebruik kan maken van de expertise die er voor iedere release op los is gelaten om te voorkomen dat jij midden in de nacht een mailtje krijgt omdat je authenticatie én authorisatie is omgevallen, waar je in deze tijd sowieso niet aan zou moeten werken als onderdeel van een heel ander product.
Nogmaals: het kan zo overkomen, maar ik bedoel dit niet slecht of neerbuigend. Ik wil vooral duidelijk maken dat het makkelijk is om te denken dat je het wel kan omdat de generator het werk voor je doet, terwijl de generator dus inderdaad letterlijk
alleen de code voor je produceert. Architectuur en andere belangrijke zaken zijn hier een ondergeschoven kind.
Dat zit wel Schnorr.