Ik had gisteren tijdens een lang gesprek dat diegene aan de andere kant van de lijn zo nu en dan wegviel en heel zacht te horen was. Meestal lees ik hier andersom (en heb ik ook wel eens), dat je als beller slecht te verstaan bent of wegvalt.
Dan is het sinds een poosje zo, dat mn telefoon enorm vertraagt of zelfs helemaal vastloop na het bellen. Softreset is het enige wat helpt. Ook het touchscreen werkt dan niet, dwz, de wekker wel, maar als ik naar berichten wil middelt een tikje op het scherm, dan werkt dat niet. Selecteren met de drukknop wel. Ik kan de icoontjes in de zwarte balk, zoals dat huisje, poppetje, zonnetje, comm man, muziekspeler e.d. wel gebruiken, maar het menu er na lukt weer niet via touchscreen en wel via knoppen. En ondertussen blijft dat windowslogo maar lopen in beeld, dus soft reset ik maar weer. Want een bericht opmaken gaat na het bellen ook ontiegelijk traag. Ben je al klaar met een zin, moet de eerste letter nog verschijnen.
Afijn, vanmorgen ook weer en daarop een softreset gedaan. En daarna was ik alle sms kwijt, zelfs de apart aangemaakte 'archief-map' waar ik alle te bewaren sms in gooide. Naast mn sms, had hij ook beide emailaccounts er uit gegooid, behalve Live Windows. Leek wel alsof hij weer helemaal clean was zoals ik hem kocht (op mail en sms gebied dan hè, want de rest op mijn foon is onveranderd).
Op zich niet zo'n groot probleem van die mail. Ik heb gewoon die accounts opnieuw ingesteld, en alles rolde wel weer binnen van de server, maar er viel mij iets op wat ik hiervoor niet eerder had. Nml:
Mijn instellingen wb ophalen van mail, zijn precies als vorige keer. Om de 5 minuten, en alleen de laatste 30 dagen. Nu begon hij met binnenhalen van meer dan 300 berichten (alles wat er op de server staat), stopte netjes bij een maand, en ging vervolgens verder met controleren van de headers. Dus na zo'n 100 emails van de afgelopen maand, de rest die ouder is controleren.
Ik dacht, eenmalige handeling. Maar nee. Iedere 5 minuten gaat hij automatisch zoeken naar nieuwe berichten. Haalt die binnen, of ziet dat die er niet zijn, en gaat vervolgens een hele poos meer dan 200 headers controleren.
Dat is wat er gebeurt als hij automatisch ophaalt, maar als ik nu handmatig klik op verzenden/ontvangen, doet hij dit ook allemaal én geeft hij hierna de melding:
Berichten kunnen niet worden gedwonload naar uw mobiele apparaat. Controleer uw verbinding en de instellingen van uw account. Probeer vervolgens de berichten opnieuw te downloaden.
Ik begrijp er niks van, al tig keer de instellingen doorlopen. Accounts verwijderd, soft resets, alle berichten binnenhalen ipv alleen de laatste maand, niks helpt.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ander puntje: Als ik rechtboven in de hoek klik, taakbeheer. Dan draait bij mij heel vaak akt. sync. Hoort dat? Ik zet hem meestal weer uit, aangezien mijn accu al zo snel leegloopt en ik het liefst zo weinig mogelijk draaiende heb. Verder als ik via programma's/verkenner/taakbeheer kijk, dan loopt er niks op de achtergrond. Kijk ik bij instellingen/geheugen, dan loopt 9 van de 10 keer de comm manager. Zet ik alles uit, dan even later vaak weer. Ook als ik comm manager helemaal niet gebruikt heb. En als ik hem gebruik, en nu afsluit via 'afsluiten' linksonder, of op het kruisje klik, maakt niet uit. Iemand van jullie hier een idee hoe dat kan?
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Laatste vraag: ik gebruik Sprite back up. Maar iedere keer als ik een back up maak, dan maakt hij een nieuw bestand van alles. Is het niet mogelijk dat hij alleen de wijzigingen meeneemt? Nu duurt het een hele poos voor-ie klaar is, en heb ik gelijk 2 van die grote bestanden op mn opslagkaart staan (nieuwe en oude). Of heb ik dan een ander programma nodig.
Alvast bedankt!