Anoniem: 91375 schreef op vrijdag 21 maart 2008 @ 11:07:
[...]
Idd, veel gelezen over mensen die erg tevreden zijn met hun 24-105, en deze grag gebruiken als overall-lens. De IS die 3 stops winst zou geven vond ik ook erg aantrekkelijk, in combinatie met het bereik en het lichtere gewicht. En heb ook wel gevallen gelezen van iets meer vignettering, flare en CA tov de 24-70.
Toch maar gekozen voor de 24-70... ondanks het flinke gewicht. Je moet toch een keuze maken en ik vond het wel aantrekkelijk om beter uit de voeten te kunnen in ruimtes waar je zo min mogelijk zou willen flitsen en om tov de 24-105 een mooiere bokeh voor portretten te kunnen realiseren. Een rol die hierin ook gespeeld heeft, is ook dat ik niet uitsluit later nog een 70-200 aan te schaffen als ik per se meer bereik zou wensen voor wat dan ook...
In de loop van de browse/google/internet-nachten gezien dat deze lenzen eenmaal erg dicht bij elkaar zitten en dat met de bijbehorende eigenschappen het erg moeilijk blijft om een keuze te kunnen maken als je ze niet zo 123 / kosteloos beiden uitgebreid kan gebruiken in de praktijk.
De resultaten en mijn kwaliteiten als uit de hand gelopen hobbyfotograaf zou maar moeten uitwijzen in hoeverre ik het beste eruit kan halen en of ik me ook geen moment zal hoeven afvragen of ik geen 24-105 zou behoeven.
Die kans om kosteloos te werken met beide objectieven heb ik wel gehad. Mijn 24-105 heeft het 3 keer begeven achter elkaar na reparatie en toen kon ik kosteloos een nieuwe 24-70 2.8 nemen met nieuwe garantie, hoefde enkel het prijsverschil te betalen, die door de cashback bijna gedekt had kunnen worden als ik niet een week te vroeg was

.
De 24-105 is een superobjectief voor buiten, maar omdat ik binnen ook wel eens schiet vind ik de 24-70 gewoon prettiger. Optisch ontlopen ze elkaar niet veel. Enige echte nadeel van de 24-105 is de zonnekap op fullframe. Die ging bij mij wel eens net íetsje scheef zitten, en ook al was dat maar 1 millimeter, is had meteen een paar mooie zwarte balken op de foto. De zonnekap is heel nauw/precies uitgemeten. Op crop heb je daar geen last van. Maar de zonnekap van de 24-70 is gewoon technisch beter uitgedacht. Deze is bij 24mm heel kort en bij 70mm heel diep. De 24-70 is namelijk op 24mm heel lang, en de zonnekap zit op de 'body' van het objectief vast.
Dus schiet je nog wel eens een feestje, neem dan de 24-70 2.8, schiet je veel buiten, dan is de 24-105 helemaal niet verkeerd.
Voor portretten, tja daar is maar 1 lens voor, de 85mm 1.8 (in mijn geval dan!).