Alice DSL: nieuwe provider, nieuwe ervaring Overzicht Volgende deel Laatste deel

Dit topic is onderdeel van een reeks. Ga naar het meest recente topic in deze reeks.

Pagina: 1 ... 12 ... 18 Laatste
Acties:
  • 109.024 views sinds 30-01-2008

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • morpheus
  • Registratie: November 1999
  • Laatst online: 09-07 21:38
Ervaringen Morpheus met Alice
ma 20-8-2007Bestelling telefonisch gedaan (geen KPN aansluiting)
Locatie: Hilversum, postcode: 1215
wo 28-8-2007Bevestiging per post over bestelling Alice.

Vreemd detail 1: Ik heb gevraagd om mijn telefoonnummer niet publiekelijk te maken. In de brief staat beschreven "Weergave eigen abonneenummer: ja".

Vreemd detail 2: Ik heb mijn 06 nummer doorgegeven als nummer voor geval contact nodig is. Er wordt melding gedaan dat ik een nieuw telefoonnummer krijg. (ik kom in dat appartement te wonen, dus geen oud nummer) Met als extra text: "Uw oude nummer *06nummer* zal komen te vervallen. Knap dat ze dat voor elkaar gaan krijgen.

Ik verwacht dat ze gewoon wat administratieve opstartproblemen hebben en zal er morgen een telefoontje aan wagen.
do 29-8-2007Telefonisch contact gehad met de helpdesk over bovenstaande 2 punten.
Punt 1 is veranderd op mijn aangeven.
Punt 2 blijkt een standaard weergave van het systeem en mijn 06 zal ook niet geporteerd worden. Is ook niet mogelijk gaven ze aan. Ik ben dus niet de enige die verwarring had. Ik hoop voor hun dat ze dit relatief snel op kunnen lossen, want dit brengt onnodige verwarring.
di 18-9-2007Even gebeld met de Alice helpdesk aangezien ik het 4 weken geleden besteld heb, maar tot op heden enkel een opdrachtbevestiging ontvangen had. Sommige personen hier gaven al aan ook geen opleverbrief ontvangen te hebben, maar wel het modem. Het modem heb ik helaas ook nog niet ontvangen.

9:30 Na telefonisch contact is bevestigd dat de opleverdatum 20-9-2007 zou moeten zijn. Er is notitie gemaakt dat ik nog geen modem ontvangen zou hebben. Wordt later vandaag nog teruggebeld met een statusupdate gaven ze aan.

12:30 Zojuist terug gebeld door de helpdesk. Er is niets geconstateerd in mijn order wat een verlate levering zou kunnen verklaren. 20 september moet het opgeleverd worden dus de verwachting is dat het modem nog komt.
vr 21-9-2007Even gebeld met Alice. op 20-9-2007 is er nog geen modem geleverd en ook geen bevestigingsbrief. Zoals eerder deze week werd gevraagd om nog even geduld te hebben. Voor mij was dit niet direct genoeg en gevraagd of uberhaupt het modem verstuurd is, omdat dit hetzelfde is wat ik eerder deze week hoorde. Deze zou de 19e verstuurd zijn. Normaal gesproken kun je dan 1 a 2 dagen wel rekenen. Hopelijk komt hij vandaag :)
di 25-9-2007Wederom zojuist een belletje richting Alice gedaan. Immers nog steeds geen modem ontvangen en ook geen opleverbrief. Wat blijkt, administratief ben ik nog niet geactiveerd, fysiek ben ik nog niet geactiveerd en er is ook nog geen modem verstuurd. Er zou wel al een telefoonnummer voor mij bekend zijn... heb ik veel aan.

De persoon aan de telefoon kon mij helaas nog niet echt bevredigend antwoorden wanneer het dan wel opgeleverd werd, wat de reden was van nog niet opleveren en waarom mijn modem nu blijkbaar nog niet verstuurd is. Ook kon niet aangegeven worden wanneer ik wel geactiveerd zou worden, ik sta immers gewoon in de planning.

Dat ik moet wachten vind ik in dit geval niet erg (zit nog midden in verbouwing en ga aankomend weekend pas over), geen antwoorden vind ik dan ook het vervelendst.
za 29-9-2007Volgende telefoontje naar Alice om een update te vragen. Het was 21:30 dus geen technische dienst aanwezig, maar het zou maandag opgepakt worden. Dinsdag zou ik teruggebeld worden. Verder geen update
wo 3-10-2007Op dinsdag geen telefoontje ontvangen, dus zelf bellen. 5x 2min in de wacht en gestopt (zit immers op werk) 6e keer langer volgehouden en na 5min iemand aan de lijn. Die kon me gelukkig wel vooruitgang vertellen. BBned gaf aan dat KPN iets in de wijkcentrale moet doen, helaas kon KPN geen datum aangeven wanneer dit gebeuren zou...

In ieder geval iets vooruitgang. Ga nu 10dagen op vakantie. Ik hoop dat het erna geregeld is...

3kwp pvoutput


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

argus1910 schreef op woensdag 03 oktober 2007 @ 00:29:
Maandag 17 september 2007:
Brief ontvangen waarin aangekondigd wordt dat ik donderdag wordt overgezet naar Alice. Het is mogelijk dat ik dan enige minuten mijn verbinding kwijt ben.

Donderdag 20 september 2007 10.30 uur:
Mijn internet verbinding valt weg.

Donderdag 20 september 2007 13.30 uur:
Ik ben nu toch echt wel enige minuten mijn verbinding kwijt. Helpdesk gebeld: waar blijft mijn verbinding? "Als die er om 18.00 uur nog niet is even terugbellen."

[...]

Vrijdag 28 september 2007 15.30 uur:
De helpdesk weet te melden dat ik nog geen verbinding heb. Nee. Dat weet ik. Daar bel ik voor. Het schijnt dat er na 3 oktober meer nieuws is. Hoe verzinnen ze het.
Dezelfde dag nog een brief verstuurd naar Alice met mijn klachten en vragen omtrent het uitblijven van de verbinding, waarom de helpdesk € 0,25 per minuut kost als ze toch niet kunnen helpen enz. Met het verzoek mij per ommegaande te antwoorden. Nog steeds niets gehoord.
In de brief van 17 september stond ook dat mijn telefoonnummer na 2 weken zou worden overgezet. Dus mijn telefoonverbinding zal ik binnenkort ook wel kwijt zijn. En dat is jammer want ik had van zolder een modem opgeduikeld zodat ik in ieder geval via een langzame en dure inbelverbinding mijn email op kan halen.

Zo duidelijk is Alice dus.
|:(

Ongelooflijk, dit hoop je echt niet mee te maken....

Ik zal ook mijn ervaringen eens gaan delen, wellicht dat anderen er wat aan hebben:

Alice bestelling Neville
ma 02-10-2007Bestelling telefonisch gedaan. Kon niet online want dit deel van de site was down. 15min in wacht gehangen, wel erg aardige meneer. Wordt aangesloten op de reeds bestaande lijn van KPN.
di 03-10-2007Bevestiging per mail binnen dat de aanvraag loopt. Opleverdatum gepland voor 1 november. Klantnummer 10700+ :o .


Ik neem aan dat de chaos die inmiddels is ontstaan o.a. wordt veroorzaakt door het grote aantal mensen wat zich aanmeldt. Ik ben dus klant 10700+ !!! Al zijn er ook mensen met lagere klantnrs die problemen hebben. Ik hou mijn hart vast... Aan de andere kant heb ik weinig keus omdat mijn xs4all speedtoch modem er net de brui aan heeft gegeven. Voordeel is dat ik door toedoen van Alice mijn internetconnectie niet kan kwijtraken, die doet het toch al niet meer :P

[ Voor 11% gewijzigd door Verwijderd op 03-10-2007 15:12 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Madone schreef op woensdag 03 oktober 2007 @ 10:43:
Hmzzz. mijn beoogde vervanger voor Alice nl. speedlinq biedt sinds 1 okt. geen 20MB abo's aan. Nu lees ik ook in deze thread dat iemand anders met een toevoeging aan het huisnummer uit de procedure 'gekickt' is door Alice.

Twee vragen:
1. Zijn er al mensen aangesloten op Alice met een toevoeging aan hun huisnummer (Bijv. a) in hun adres?
2. Is er al iemand succesvol overgestapt naar Alice van InternetPlusBellen van KPN?

Ik hoor graag even van jullie.
Kan je alleen maar vertellen dat ik op nummer 83 woon, op de 4de etage. E.e.a. schijnt zo n probleem te geven bij Alice dat ik vandaag na 6 weken wachten en met een kluitje in het beroemde riet te zijn gedonderd, volledig heb geannuleerd. Heb mij meteen aangemeld bij Orange voor Orange Extra&Telefonie. Wordt over twee weken gegarandeerd aangesloten en heb nu al een werkend e-mailadres.

Alice schijnt dus problemen met hun eigen software te hebben en kunnen dit schijnbaar niet oplossen. Dat geeft geen vertrouwen.

Groet

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Ik ben ook bezig met een overstap maar krijg steeds meer twijfels

22 sept. aangevraagd direct de bevestigings mail verder niets.

week later eens de telefoon gepakt direct een medewerker.
Op mijn naam kon hij niets vinden op mijn telefoon nummer wel, alles zou goed komen

Paar dagen later nog niets weer de telefoon gepakt zelfde medewerker direct aan de foon, het kwam door de drukte en zou echt in orde komen.

vandaag weer de telefoon gepakt moest 10 minuten wachten voor ik iemand aan de lijn kreeg, deze persoon wist mij te vertellen dat mijn aanvraag in de wacht stond?????????????????

Nu gaat alles goed komen ( zeggen ze ) ik wacht nog een week, als er dan nog niets is gebeurd.
Is het bye bye Alice

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Madone schreef op woensdag 03 oktober 2007 @ 10:43:
Hmzzz. mijn beoogde vervanger voor Alice nl. speedlinq biedt sinds 1 okt. geen 20MB abo's aan. Nu lees ik ook in deze thread dat iemand anders met een toevoeging aan het huisnummer uit de procedure 'gekickt' is door Alice.

Twee vragen:
1. Zijn er al mensen aangesloten op Alice met een toevoeging aan hun huisnummer (Bijv. a) in hun adres?
2. Is er al iemand succesvol overgestapt naar Alice van InternetPlusBellen van KPN?

Ik hoor graag even van jullie.
Ik hoop hier snel een positief antwoord op te kunnen geven.
Vanmiddag via Alice.nl aangevraagd.
Ik heb nu nog internetplusbellen - go, en ook een "C" achter mijn huisnummer :|

Het valt op dat tijdens het invullen van de hele riedel (bij de aanvraag) de toevoeging achter het huisnummer direct al weggelaten word (een paar vensters verder in de procedure is dit zichtbaar).

Ik heb wel een alternatief adres opgegeven (gewoon nogmaals mijn adres) waar nu wel de toevoeging van blijft bestaan.

Ik hoop dat het een beetje duidelijk overkomt bij Alice, en dat het hele proces pijnloos gaat verlopen.

Rest mij niet meer dan wachten.... :O

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • antiheroic
  • Registratie: Januari 2006
  • Laatst online: 01-09 06:49
Madone schreef op woensdag 03 oktober 2007 @ 10:43:
1. Zijn er al mensen aangesloten op Alice met een toevoeging aan hun huisnummer (Bijv. a) in hun adres?
Ik woon op een huis met een toevoeging (4de etage, van de 4). ofwel de toevoeging 19d.
Bij mijn eerste brief van alice stond de "d" bij mijn naam, gelukkig kwam deze wel in mijn brievenbus.
Mijn modem is al 4 keer aangeboden (volgens Alice....) maar de postbode heeft geen "briefje" achter gelaten. 5 Minuten later werd ik gebeld dat de postbode het adres niet vertrouwde omdat het huis nog niet "op mijn naam staat" (althans bij de brievenbus ...) Nu stuurt Alice de modem wederom op, dus ik hoop binnen korte tijd reactie te geven.

Wel kan ik alvast zeggen dat mijn Alice lijn actief is en werkt volgens de KPN gozer. (helaas heb ik geen reserve modem en zit ik op mijn oude adres op een kabel modem).

P.s. mijn bestelling was telefonisch aangezien ik geen active koperlijn had in mijn huis

[ Voor 4% gewijzigd door antiheroic op 03-10-2007 18:21 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Madone
  • Registratie: Augustus 2007
  • Laatst online: 06-09-2022
Heppieboedah
Heb mij meteen aangemeld bij Orange voor Orange Extra&Telefonie. Wordt over twee weken gegarandeerd aangesloten en heb nu al een werkend e-mailadres.
Over Orange heb ik ook al nagedacht. Ik zit nog steeds te dubben wat ik zal doen. Misschien een jaar Ornage en dan overstappen of toch nog eens Alice proberen. Ik zorg er toch voor dat ik IPB pas opzeg als Alice actief is. Dan maar 1 maand extra. Succes...
Flippendebits
Ik hoop hier snel een positief antwoord op te kunnen geven.
Vanmiddag via Alice.nl aangevraagd.
Ik heb nu nog internetplusbellen - go, en ook een "C" achter mijn huisnummer :|

Het valt op dat tijdens het invullen van de hele riedel (bij de aanvraag) de toevoeging achter het huisnummer direct al weggelaten word (een paar vensters verder in de procedure is dit zichtbaar).

Ik heb wel een alternatief adres opgegeven (gewoon nogmaals mijn adres) waar nu wel de toevoeging van blijft bestaan.

Ik hoop dat het een beetje duidelijk overkomt bij Alice, en dat het hele proces pijnloos gaat verlopen.

Rest mij niet meer dan wachten.... :O
Ik wens je succes. Ik hoop dat het lukt maar aanvragen met een toevoeging via internet lijkt toch tegen problemen aan te lopen als ik dat zo lees allemaal. TIP: Kijk goed je bevestigingbrief na, daar stond bij mij geen A. Ze konden toen niets aanpassen en de order is door hun opnieuw ingevoerd. Maar dat heeft dus ook niet gewerkt omdat de koperdraad nog niet actief is denk ik.
antiheroic
P.s. mijn bestelling was telefonisch aangezien ik geen active koperlijn had in mijn huis
Het lijkt erop dat dat de truuc is... telefonisch bestellen en aangeven dat de koperlijn nog actief gemaakt dient te worden. Laat je me weten als het goed gegaan is?

.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • musicfreak
  • Registratie: Juni 2002
  • Laatst online: 15:23
Verwijderd schreef op dinsdag 02 oktober 2007 @ 12:07:
Ik betaal nu €50,00 per maand voor internet en ongeveer €35 per maand voor telefoon via KPN.

Bij elkaar is dit dus €85,00.
Weet je zeker dat je nu 35 euro per maand aan KPN betaald? Is dat geen 36 euro per 2 maanden (Benlvrij weekend)?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

@musicfreak

Je maakte aan het twijfelen dus heb ik het nog ff nagekeken. :)
Laatste rekening was 72 euro en daarvoor 66 euro.

Ik heb het belvrij avond en weekend abonnement. (vaste kosten al 24 euro per maand)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • supernova
  • Registratie: Augustus 2000
  • Laatst online: 13-09 20:44

supernova

Zabbix specialist 7 ;-)

Even wat informatie van mijn kant..

De informatie die ALice gaf over de snelheid bij mij klopt als een huis.. Nou ja iets meer dan.
De test gaf aan maximaal 4Mb en zit eigenlijk op 6MB.. Dus ga er niets op achteruit.

Speedtest.nl

580,4 KByte/sec
98,3 KByte/sec
842,0 Conn/sec
16ms Ping

Speedtest.bbned.nl
5,6MB

Ga er dus niet zo veel op achteruit... Volgens de site van bbned ligt er hier ook geen ADSL-2 in de centrale

PS5 User ;-) ...


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • franssie
  • Registratie: Februari 2000
  • Laatst online: 15:57

franssie

Save the albatross

nog 4 dagen - niets gehoord van Alice, geen modem, echt nada :(
8 oktober is de dag maar als ik vrijdag nog geen modem heb ga ik naar orange, zelfde voor EUR35 (ok4mbit down maar met mijn afstand tot de centrale is dat denk ik rond het max haalbare en wat ik zo lees hier gaat het met Alice niet echt meer lukken).
Sorry - ik heb het vertrouwen (voor zover ik dat al had maar ik geef voordeel bij twijfel) nu wel een beetje heel erg verloren.
en orange heeft wel een wifi modem! :*)

franssie.bsky.social | 🎸 Niets is zo permanent als een tijdelijke oplossing | Een goed probleem komt nooit alleen | Gibson guitar Fender Guitar God Damn Guitar


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Hachy
  • Registratie: Augustus 1999
  • Laatst online: 06-09 10:52

Hachy

Laadpas Nerd

Omdat er meestal negatieve reacties staan hier een successtory.

25-09 Alice aangevraagd voor mijn zwager, regio Groningen. Klantnummer 000399x.
Vandaag opgeleverd, zonder problemen.

Enig minpuntje is dat hij geen brief heeft gekregen waar zijn nieuwe telefoonnummer in staat.

Ioniq5 & Zoe | 13000 Wp | LaadpasTop10.nl | Goedkoperrijden.blogspot.com


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • kaajee
  • Registratie: November 2002
  • Laatst online: 07-05 19:44
Is het nou al bekend of andere modems ook werken?
Ik weet dat het 'niet mag' van Alice, maar er mag zoveel niet.....

Ik heb een Speedtouch 716 en/of 780 staan, gaan deze werken?
En dan met name het spraak gedeelte (internet alleen zou sowieso geen probleem moeten zijn lijkt me).
Ik lees dat Alice niet echt VOIPed so to say, maar VoDSL gebruikt is er dan uberhaupt een kans dat deze modems aan de praat te krijgen zijn?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Drogo
  • Registratie: Augustus 1999
  • Laatst online: 00:12
Ik heb op dit moment ADSL2 van Versatel, zonder KPN abo. Er is nu een KPN monteur langsgeweest om 'verscheidene werkzaamheden uit te voeren'.

Volgens mijn simplistische idee haal je het modem van Versatel uit de ADSL splitter, en sluit die van Alice aan. Nou is deze monteur drie kwartier bezig geweest om met veel moeite de tweede koperlijn uit de ISRA te halen, en heeft daar een nieuwe ADSL splitter op gezet. Dit omdat ze het oude Versatel abo niet zomaar mogen 'verbreken'. Ik heb nog niet kunnen testen (en was er zelf ook niet bij) maar het lijkt me sterk dat ik nu 2x ADSL binnen krijg. Waarom doen ze zoveel moeite voor zoiets simpels??

[edit] En dan heb ik het over KPN en de ISP's dus, niet over Alice specifiek

[ Voor 5% gewijzigd door Drogo op 04-10-2007 14:16 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Jiriki
  • Registratie: Februari 2001
  • Laatst online: 08-09 15:07
kaajee schreef op donderdag 04 oktober 2007 @ 13:13:
IIk lees dat Alice niet echt VOIPed so to say, maar VDSL gebruikt
Ik weet dat Copperjet 1616 modems VDSL aankunnen, en de 816 misschien ook wel. TweakDSL is ook begonnen met VoDLS, dus oude TweakDSL modems kunnen misschien werken?

"Yes," said the skull. "Quit while you're a head, that's what I say." -- (Terry Pratchett, Soul Music)


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • ikbenwouter
  • Registratie: Februari 2003
  • Laatst online: 12-09 08:30

ikbenwouter

! w t R

kaajee schreef op donderdag 04 oktober 2007 @ 13:13:
Is het nou al bekend of andere modems ook werken?
Ik weet dat het 'niet mag' van Alice, maar er mag zoveel niet.....

Ik heb een Speedtouch 716 en/of 780 staan, gaan deze werken?
En dan met name het spraak gedeelte (internet alleen zou sowieso geen probleem moeten zijn lijkt me).
Ik lees dat Alice niet echt VOIPed so to say, maar VDSL gebruikt is er dan uberhaupt een kans dat deze modems aan de praat te krijgen zijn?
Is eerder al gemeld in dit topic, hier moet het mee lukken?

PPP verbinding:
dialout username: user0@alice.nl
dialout password: idem
ATM protocol
Tx Vci: 35
Tx Vpi: 0
Rx Vci: 35
Rx Vpi: 0
Peak cell rate: 2415
ATM Traffic Class: UBR

voor vodsl:
VPI: 0
VCI: 37
PCR: 900 cells/s
CDVT: 2 cells
Coder LAW: ALAW
Signalling: BLES ELCP
profile: ATM-Forum-9

Bron:
http://alice.gebruikers.e...?forum_id=33&thread_id=25

........................................................................................................................................................


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • kaajee
  • Registratie: November 2002
  • Laatst online: 07-05 19:44
ikbenwouter schreef op donderdag 04 oktober 2007 @ 14:26:
[...]


Is eerder al gemeld in dit topic, hier moet het mee lukken?

PPP verbinding:
dialout username: user0@alice.nl
dialout password: idem
ATM protocol
Tx Vci: 35
Tx Vpi: 0
Rx Vci: 35
Rx Vpi: 0
Peak cell rate: 2415
ATM Traffic Class: UBR

voor vodsl:
VPI: 0
VCI: 37
PCR: 900 cells/s
CDVT: 2 cells
Coder LAW: ALAW
Signalling: BLES ELCP
profile: ATM-Forum-9

Bron:
http://alice.gebruikers.e...?forum_id=33&thread_id=25
Sorry vergeten te melden dat ik dat idd ook al gevonden had, echter ik heb in m'n 716/780 nog niet de mogelijkheid kunnen ontdekken waar en hoe deze waardes in te vullen, en belangrijker wellicht:
Mijn vraag was wellicht niet concreet genoeg:

Zijn er users die succesvol gebruik maken van een Speedtouch (780) icm Alice op het telefonie vlak?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • s3n
  • Registratie: Juli 2000
  • Laatst online: 15:51

s3n

s3n schreef op woensdag 26 september 2007 @ 19:57:
Mijn ervaring tot dusver:

Zondag 16 september bestelling gedaan via internet gevolgd door een email dat ik binnen 48 een bevestiging krijg met een activatie datum.

Woensdag 26 september maar een gebeld waar de betreffende bevestiging blijft. Krijg een enorm <censuur> verhaal te horen over waarom mijn order niet verwerkt is. Vervolgens krijg ik te horen dat de order alsnog doorgezet wordt, maar in het zelfde gesprek sluit ze telefonisch een nieuwe order af. Ben benieuwd of ik nu wel een bevestiging krijg. De eerste indruk is iig niet al te best. Wordt vervolgd…
Donderdag 4 oktober. Tot op heden niks gehoord. Inmiddels 4x gebeld, iedere keer meer dan 20 minuten in de wacht gestaan zonder succes. Als ze geen klanten willen is het ook prima, maar zet dat gewoon op de publieke website..

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Naresh
  • Registratie: Mei 2006
  • Laatst online: 30-09-2020
Cochrane schreef op donderdag 04 oktober 2007 @ 14:13:
Ik heb op dit moment ADSL2 van Versatel, zonder KPN abo. Er is nu een KPN monteur langsgeweest om 'verscheidene werkzaamheden uit te voeren'.

Volgens mijn simplistische idee haal je het modem van Versatel uit de ADSL splitter, en sluit die van Alice aan. Nou is deze monteur drie kwartier bezig geweest om met veel moeite de tweede koperlijn uit de ISRA te halen, en heeft daar een nieuwe ADSL splitter op gezet. Dit omdat ze het oude Versatel abo niet zomaar mogen 'verbreken'. Ik heb nog niet kunnen testen (en was er zelf ook niet bij) maar het lijkt me sterk dat ik nu 2x ADSL binnen krijg. Waarom doen ze zoveel moeite voor zoiets simpels??

[edit] En dan heb ik het over KPN en de ISP's dus, niet over Alice specifiek
Het kan zijn dat Alice Dsl bij jouw heeft geleverd op het 2de aderpaar. En dat de monteur daarom dus de 2de koperlijn uit jouw Isra heeft moeten halen.

360 BLOG


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

s3n schreef op woensdag 26 september 2007 @ 19:57:

Zondag 16 september bestelling gedaan via internet gevolgd door een email dat ik binnen 48 een bevestiging krijg met een activatie datum.
Ze hebben dus inmiddels hun termijnen aangepast. Ik kreeg bij de bevestiging van mijn bestelling te horen dat ik binnen twee weken een bevestiging krijg met de definitieve activatiedatum.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • gerbruggeman
  • Registratie: September 2001
  • Laatst online: 11-10-2024
Zijn er mensen die wel een kosteloze ISP-migratie hebben kunnen realiseren mbv de lijn-service-id ?

Ik heb zojuist weer gebeld met Alice.Een ISP-HOP kan volgens 2 verschillende medewerkers van de technische dienst en servicedesk niet. Ik kan me alleen aanmelden als ik:
1.een kpn-nummer heb
2.een nieuwe lijn aanvraag a 69 euro
omdat er geen kpn-nummer is (wel een voip nummer).Dat is mijns insziens geen ISP-hop maar een NLS-procedure(New Line Service).

Verklaring die de medewerker van Alice ervoor gaf is dat het laatste stukje lijn van de centrale naar mijn huis van KPN is en blijft. En daarom gaat KPN niet akkoord met een ISP-HOP. Ik heb hem uitgelegd dat dat onzin is omdat zowel BBNED als Tweakdsl als Fiberworld hebben gezegd dat dit wel kan en in het verleden ook is gebeurd. Daarop antwoordde hij dat zijn systeem hem geen andere mogelijkheden bood.
Pfff. |:(
In het verleden heb ik bij Tweakdsl al een BBNED NLS aangevraagd en de overstap (ISP-migratie) van TweakDSL naar Fiberworld is een jaar later ook gerealiseerd.
Bovendien heeft "Mrs Markering Manager" toegezegd dat deze ISP-HOP kosteloos gerealiseerd kon worden.Ook de helpdeskmedewerker die ik afgelopen zaterdag (30 september) aan de lijn had zei dat het kon, alleen was de weekend-ploeg niet in staat een ISP-Hop-procedure te verwerken...

Al met al zou dit betekenen dat ik 69 euro NLS van Alice moet betalen en ook nog eens 77 euro aan Fiberwolrd afsluitkosten moet gaan betalen voor het opheffen van de oude lijn.

Wat een puinzooi bij Alice.
Op deze manier heb ik niet echt veel zin meer in.
:(

Daarom deze vraag:
Zijn er mensen die wel een kosteloze ISP-migratie hebben kunnen realiseren mbv de lijn-service-id ?

Help Java!


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Drogo
  • Registratie: Augustus 1999
  • Laatst online: 00:12
Wat een puinzooi bij Alice
Volgens mij kan Alice hier vrij weinig aan doen. Overigens is mijn situatie hetzelfde: geen KPN abo, wel een DSL abo met voip. Ook in mijn geval komt er een KPN monteur langs. Ik heb geen 69 euro hoeven te betalen maar het kan zijn dat dit een foutje geweest is...

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • gerbruggeman
  • Registratie: September 2001
  • Laatst online: 11-10-2024
Cochrane schreef op donderdag 04 oktober 2007 @ 15:35:
[...]Volgens mij kan Alice hier vrij weinig aan doen. Overigens is mijn situatie hetzelfde: geen KPN abo, wel een DSL abo met voip. Ook in mijn geval komt er een KPN monteur langs. Ik heb geen 69 euro hoeven te betalen maar het kan zijn dat dit een foutje geweest is...
Natuurlijk kan Alice daar wat aan doen.
Zoals ik het nu begrijp: Een ISP-migratie kan wel, alleen zijn de systemen voor de aanmeldprocedure van Alice daar niet op ingericht.Dat gaf de medewerker zelf ook aan. Bovendien is mijn ADSL-lijn in het verleden ook (aan de hand van de lijn-service-id) gewoon gemigreerd, dus ik zie niet in waarom dat nu niet zou kunnen.Er is destijd geen kpn-monteur langsgeweest, waarom zou dat ook moeten ? De BBned-aansluiting is immers al werkend...

Help Java!


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Verwijderd schreef op dinsdag 02 oktober 2007 @ 19:57:
Alice bestelling
zo 16-09-2007Bestelling via website gedaan. Wordt aangesloten op de reeds bestaande lijn van KPN.
ma 17-9-2007Bevestiging per mail binnen dat de aanvraag loopt.
wo 19-9-2007Ontvangstbevestiging per post ontvangen.
ma 1-10-2007Order bevestiging per e-mail gekregen. Wordt 4-10 aangesloten, modem wordt toegestuurd.
di 2-10-2007Modem ontvangen :)


2 weken en 2 dagen verder nu, en wordt over 2 dagen aangesloten. Zit een aardige vaart in dus. Er is nog niks administratief misgegaan (alles in de bevestigingen klopt), kan alleen nog niet inloggen op de Alice Lounge met de verkregen gegevens, maar volgens de email die ik 1-10 kreeg kan dat pas als ik aangesloten ben. Hopelijk loopt de rest ook zo voorspoedig.
Alice bestelling
do 04-10-2007Brief gekregen dat ik vandaag aangesloten zou worden. En halverwege de dag is de verbinding van Planet Internet plat gegaan, en na het aansluiten van het Alice modem heb ik weliswaar verbinding! Zowel internet als telefonie.


Enige 'probleempje' is dat nummer herkenning van zowel inkomende als uitgaande telefonie (nog) niet werkt, maar dat is op zich, voor ons dus, niet belangrijk (aangezien we toch al vaak anoniem gebeld werden door bekenden) :) We hebben het nummer dat we bij KPN hadden meegenomen en zijn daar momenteel gewoon op te bereiken.

Naar schatting zit ik op 1117 meter van de centrale vandaan (woon in Papendrecht, zit op de centrale Dordrecht-Papendrecht). Download snelheid ligt op de 1780 KB/sec wat ongeveer 14.24 Mbps is. Upload snelheid ligt net iets onder de 110 KB/sec.

Modem valt wat tegen maar zal binnenkort eens uitzoeken of er nog wat aan te tweaken valt. Verder ben ik dus dik tevreden. Vooral de levertijd van 2,5 week vind ik zeer netjes.

Volgende stap is het opzeggen van Planet.

_/-\o_

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • s3n
  • Registratie: Juli 2000
  • Laatst online: 15:51

s3n

s3n schreef op donderdag 04 oktober 2007 @ 14:45:
[...]


Donderdag 4 oktober. Tot op heden niks gehoord. Inmiddels 4x gebeld, iedere keer meer dan 20 minuten in de wacht gestaan zonder succes. Als ze geen klanten willen is het ook prima, maar zet dat gewoon op de publieke website..
Weer een update.. Na een half uur in de wacht staan iemand aan de lijn gekregen. Nadat mijn order van 16sept is mislukt, is blijkbaar ook die van 26sept mislukt. Volgens de (overigens behulpzame medewerker) woon ik op huisnummer 48 ipv 44. Volgens mij weet ik dat wel beter als hem, maar ok.
Order #3 is inmiddels aangemaakt, kijken of het ze nu wel lukt. Helaas is de verwachte opleverdatum nu al doorgeschoven naar 30okt.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Marc H
  • Registratie: Juni 1999
  • Laatst online: 15:22

Marc H

- - Is wakker - -

Vandaag Alice bij mijn ouders aangesloten.

Alles werkt goed, op 1 ding na. Mijn ouders hebben twee telefoontoestellen, en heb ook beide toestellen op het modem aaangesloten. Maar slechts een van de twee werkt, en als ik de poortjes omwissel werkt het andere toestel, dus bekabeling werkt goed.

is dit een modeminstelling? Heb al gegoogeld, maar er is nog weinig te vinden over alice instellingen op internet.

Ik maak geen fouten, ik creëer leer momenten.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • yspriem
  • Registratie: Oktober 2006
  • Laatst online: 25-02-2023
Verwijderd schreef op donderdag 04 oktober 2007 @ 20:17:
[...]


[table border=1 width=550 cellpadding=2 bordercolor=#000000]
[tr][th colspan=2]
Alice bestelling
[/th][/tr]
[tr][td valign=top]do 04-10-2007[/td][td]
Modem valt wat tegen maar zal binnenkort eens uitzoeken of er nog wat aan te tweaken valt. Verder ben ik dus dik tevreden. Vooral de levertijd van 2,5 week vind ik zeer netjes.

Volgende stap is het opzeggen van Planet.

_/-\o_
Ik begrijp 2 dingen niet. Dat ligt vast aan mij maar stel toch maar even mijn vraag. Wat valt er tegen aan het modem? Is dat niet een ding dat het doet en dan is het goed? Of kun je die bijv. "opvoeren"

En over het opzeggen heb ik ook een vraag. Ik begrijp dat Alice dat niet doet. Ik zit bij het net en mijn abo loopt 1 december af. Wat gebeurt er als de boel niet op tijd, dus voor 1 november, klaar is, dan kan ik nog niet opzeggen en gaat mijn abo door/opnieuw lopen. Dan zit ik daar weer aan vast?

En dan nog over het modem. Zelf zou ik wel een alles in 1 modem willen. Draadloos en dus ook bellen. Zie hier wel dat er "gegogelt" (en dat bedoel ik niet negatief, sterker nog ben er jaloers op en vind het heel knap) Ik ben er echter niet zo handig in dus een plug and play zou fijn zijn of een duidelijke instructie;) Maar in de eerste plaats is mijn vraag of het überhaupt kan???

[ Voor 16% gewijzigd door yspriem op 04-10-2007 21:38 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • murdock
  • Registratie: November 2000
  • Laatst online: 15:25
Marc H schreef op donderdag 04 oktober 2007 @ 21:24:
Vandaag Alice bij mijn ouders aangesloten.

Alles werkt goed, op 1 ding na. Mijn ouders hebben twee telefoontoestellen, en heb ook beide toestellen op het modem aaangesloten. Maar slechts een van de twee werkt, en als ik de poortjes omwissel werkt het andere toestel, dus bekabeling werkt goed.

is dit een modeminstelling? Heb al gegoogeld, maar er is nog weinig te vinden over alice instellingen op internet.
als je de 2 telefoon aansluitingen achter op het modem bedoelt klopt dat deze niet werken je moet alleen nummer 1 gebruiken nummer 2 is voor als je nog een telefoon lijn wilt hebben met nog een telnummer dus je moet gewoon een spliiter na poort 1 erop zetten ik heb er ook 5 toestellen op staan werkt goed splitter kan je zo bij de gamma ofzo halen

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Ik heb me nog niet echt ingelezen, maar kan zo'n beetje heel erg niets instellen wat ik wil instellen op het modem :P Had altijd een vrij dichtgetimmerde verbinding (e-tech modem/router met een Linksys router erachter) maar als ik nu m'n poorten extern laat scannen dan staat alles op closed ipv stealth, pings worden ontvangen etc.. Daarbij is ook m'n interne ip-range veranderd, dus er valt nog behoorlijk wat te configgen komende dagen. Al wist ik dit wel van tevoren hoor, al is erover lezen toch altijd anders dan zelf meemaken.

Is wat lastig als je eerst alles van A tot Z zelf configureert en nu opeens A tot K al voor je gedaan is (draai ook niet voor niets Linux). Dan verlies je een beetje de controle die je altijd gehad hebt. Maar zal wel een kwestie van inlezen zijn, waar ik momenteel geen tijd/zin in heb. Dat zoek ik komend weekend wel allemaal uit.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Creepy
  • Registratie: Juni 2001
  • Laatst online: 16:39

Creepy

Tactical Espionage Splatterer

Sinds vandaag de boel ook aangesloten. Levertijd van 3 weken dus redelijk snel. Grappig detail: als ik de zaken aansluit zoals op het schema dan werkt er niks. Als ik stekkers omdraai die in de "A" en "B" aansluiting zitten dan werkt het wel. Waarschijnlijk wordt er een andere splitter meegeleverd.

Wat ik overigens niet had verwacht is dat als ik via het modem bel nog steeds via de KPN lijn bel. Nu is het KPB abbo nog niet opgezegd maar ik had eigenlijk wel verwacht met het tijdelijke nummer van Alice te kunnen bellen, dit lijkt nu niet te kunnen.

"I had a problem, I solved it with regular expressions. Now I have two problems". That's shows a lack of appreciation for regular expressions: "I know have _star_ problems" --Kevlin Henney


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Voxie2
  • Registratie: December 2001
  • Laatst online: 02-01-2022

Voxie2

//\\RoCkS//\\

Ik probeer al sinds gisteren iemand van verkoop aan de lijn te krijgen, maar heb inmiddels al 20 euro uitgegeven en nog niemand gesproken!!!! Iemand ook die ervaringen? Voorspeld niet veel goeds als ze je als nieuwe klant zolang laten wachten...

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • bjck
  • Registratie: Mei 2000
  • Laatst online: 15-08 16:13
gerbruggeman schreef op donderdag 04 oktober 2007 @ 15:23:
Zijn er mensen die wel een kosteloze ISP-migratie hebben kunnen realiseren mbv de lijn-service-id ?

Ik heb zojuist weer gebeld met Alice.Een ISP-HOP kan volgens 2 verschillende medewerkers van de technische dienst en servicedesk niet. Ik kan me alleen aanmelden als ik:
1.een kpn-nummer heb
2.een nieuwe lijn aanvraag a 69 euro
omdat er geen kpn-nummer is (wel een voip nummer).Dat is mijns insziens geen ISP-hop maar een NLS-procedure(New Line Service).

Verklaring die de medewerker van Alice ervoor gaf is dat het laatste stukje lijn van de centrale naar mijn huis van KPN is en blijft. En daarom gaat KPN niet akkoord met een ISP-HOP. Ik heb hem uitgelegd dat dat onzin is omdat zowel BBNED als Tweakdsl als Fiberworld hebben gezegd dat dit wel kan en in het verleden ook is gebeurd. Daarop antwoordde hij dat zijn systeem hem geen andere mogelijkheden bood.
Pfff. |:(
In het verleden heb ik bij Tweakdsl al een BBNED NLS aangevraagd en de overstap (ISP-migratie) van TweakDSL naar Fiberworld is een jaar later ook gerealiseerd.
Bovendien heeft "Mrs Markering Manager" toegezegd dat deze ISP-HOP kosteloos gerealiseerd kon worden.Ook de helpdeskmedewerker die ik afgelopen zaterdag (30 september) aan de lijn had zei dat het kon, alleen was de weekend-ploeg niet in staat een ISP-Hop-procedure te verwerken...

Al met al zou dit betekenen dat ik 69 euro NLS van Alice moet betalen en ook nog eens 77 euro aan Fiberwolrd afsluitkosten moet gaan betalen voor het opheffen van de oude lijn.

Wat een puinzooi bij Alice.
Op deze manier heb ik niet echt veel zin meer in.
:(

Daarom deze vraag:
Zijn er mensen die wel een kosteloze ISP-migratie hebben kunnen realiseren mbv de lijn-service-id ?
Alice biedt die mogelijkheid gewoon simpelweg niet aan.

Ze doen niet aan ISP-ISP-migratie (dus je zit al op BBNed netwerk) en doen ook niet aan telco-telco-migraties (dus je hebt al ADSL van een andere telco en wisselt van netwerk op dezelfde lijn).

Als je al ADSL hebt wordt er simpelweg een nieuwe lijn naast gelegd (NLS - NewLineService) en als je alleen KPN telefonie hebt (Analoog, ISDN mag niet) sluiten ze daarop aan gewoon.

Ondanks zo'n 50% van de Nederlanders ADSL heeft doen ze niet aan overstappen. Je kan wel overstappen, maar dan liggen beide naast elkaar op een andere lijn. Deze oplossing is wel meer trefzeker in sommige gevallen als je ook je telefoonnummer wilt porteren etc.

Ik kan mij alleen voorstellen dat als er geen tweede aderpaar/lijn is ze niet kunnen aansluiten als de eerste lijn al bezet is.

[ Voor 7% gewijzigd door bjck op 05-10-2007 08:56 ]

Een onderschrift moet altijd zinvol zijn.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Madone
  • Registratie: Augustus 2007
  • Laatst online: 06-09-2022
Nou daar gaan we weer... gezien het uitblijven van een alternatief heb ik maar weer Alice aangevraagd. Ik zag dat de aanmeldprocedure via alice.nl is aangepast (vorige keer was 4 weken geleden). Nu heb ik maar aangegeven dat ze een lijn moeten aanvragen bij KPN. Ik heb IPB dus geen actieve lijn. Nu vroeg ik me af of je na de oplevering van Alice je nummer nog kunt porteren aangezien ik IPB pas ga opzeggen als Alice daadwerkelijk draait.

Hoor graag van jullie.

Ik lijk wel gek maar ja je bent jong en je wilt wat 8)7

Alice bestelling
vr 05-10-2007Alice aangevraagd via internet.

[ Voor 19% gewijzigd door Madone op 05-10-2007 13:46 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Alice bestelling Neville
ma 02-10-2007Bestelling telefonisch gedaan. Kon niet online want dit deel van de site was down. 15min in wacht gehangen, wel erg aardige meneer. Wordt aangesloten op de reeds bestaande lijn van KPN.
di 03-10-2007Bevestiging per mail binnen dat de aanvraag loopt. Opleverdatum gepland voor 1 november. Klantnummer 10700+ :o .
do 05-10-2007Nu per post identieke brief ontvangen als twee dagen geleden per mail

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

We moeten, indien u van onze diensten gebruik wilt maken, een New Line Service voor u uitvoeren om de lijn actief en gebruiksklaar te maken. Hiervoor wordt eenmalig 69,00 Euro in rekening gebracht. Vervolgens kunt u van alle voordelen van Alice gebruik maken. Alleen in de gevallen van een KPN belbudget, belbasis en belplus kan er zonder maatregelen/acties worden overgestapt.
We hopen u hierbij voldoende informatie te hebben gegeven.


Met vriendelijke groet,

Het Alice team

U hebt de volgende vraag aan ons gesteld:
Ik heb nu ADSL + Telefonie bij Pilmo via het BBned network.

Ik zou graag over willen stappen naar Alice, maar uit het aanmelden geeft hij aan dat "Het systeem zegt dat je lijn niet geschikt is en dat het wel mogelijk is met een nieuwe lijn waarop Alice (+ oude nr) dan wordt geleverd".

Klopt dit, want volgens mij kunnen jullie toch zo de boel overzetten van Bbned naar Bbned?


Waarom heb ik een nieuwe lijn nodig?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • kaajee
  • Registratie: November 2002
  • Laatst online: 07-05 19:44
Verwijderd schreef op vrijdag 05 oktober 2007 @ 14:22:
We moeten, indien u van onze diensten gebruik wilt maken, een New Line Service voor u uitvoeren om de lijn actief en gebruiksklaar te maken. Hiervoor wordt eenmalig 69,00 Euro in rekening gebracht. Vervolgens kunt u van alle voordelen van Alice gebruik maken. Alleen in de gevallen van een KPN belbudget, belbasis en belplus kan er zonder maatregelen/acties worden overgestapt.
We hopen u hierbij voldoende informatie te hebben gegeven.


Met vriendelijke groet,

Het Alice team

U hebt de volgende vraag aan ons gesteld:
Ik heb nu ADSL + Telefonie bij Pilmo via het BBned network.

Ik zou graag over willen stappen naar Alice, maar uit het aanmelden geeft hij aan dat "Het systeem zegt dat je lijn niet geschikt is en dat het wel mogelijk is met een nieuwe lijn waarop Alice (+ oude nr) dan wordt geleverd".

Klopt dit, want volgens mij kunnen jullie toch zo de boel overzetten van Bbned naar Bbned?


Waarom heb ik een nieuwe lijn nodig?
Maar dat stond 2 post hierboven toch ook al? Wat voegt dit toe? Alleen een bevestiging van hetgeen al bekend was?

Sorry hoor, maar dit topic is al zo enorm vervuild dat ik dit even kwijt wil Wat hebben we nou al al die 'statussen' etc. Gewoon je ervaring opschrijven of reageren op een concrete vraag/opm. van een gebruiker of iemand die over wil gaan lijkt me veel zinniger.........
Door als die vervuiling komen er vrij weinig zinnige reacties waar anderen wat aan hebben, vind ik.

Wat hebben we er nou aan dat iemand op dag x aangevraagd heeft en op dag y nog niets gehoord heeft etcetera, etcetera.
Als je nou gewoon aan het einde een kort verslagje maakt hoe alles gegaan is en dat hier post weten lezers maar dan genoeg......

Of meldingen van: 'm'n modem valt zomaar uit, gisteren deed ie et nog wel'
Ja en? De mijne bij m'n huidige (niet Alice) provider valt ook wel eens uit.........
Als zoiets conseqeunt lijkt te zijn en het bijv. elke dag een keer uitvalt, dan pas lijkt het mij nuttig om dit als Alice-ervaring hier te posten......

[ Voor 26% gewijzigd door kaajee op 05-10-2007 14:58 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • franssie
  • Registratie: Februari 2000
  • Laatst online: 15:57

franssie

Save the albatross

Ervaringen Franssie met Alice
ma 20-08-2007Bestelling per website gedaan
ma 20-08-2007keurig automatische email dat er binnen 48 uur meer volgt
do 23-08-2007Maar eens gebeld - bevestiging zou echt nog deze week komen
vr 24-08-2007Maar een een mailtje gestuurd, kreeg wel antwoord: het zou echt komen
Di 28-08-2007Eindelijk een brief! gegevens kloppen, nu wachten tot ze met de aansluitdatum doorkomen (est. 2 weken)...(nummer in de 600)
Ma 17-09-2007Maar even gebeld: ze hadden geen rekeningnummer dus stond ik on hold :( ...Ben wel netjes teruggebeld (hun systeem hing nl. :) )
Vr 05-10-2007Geprobeerd te bellen maar na 25 minuten de moed opgegeven. Ik zou/zal (?) maandag aangesloten worden maar heb nog niets gehoord en of ontvangen :( ... wat een bagger bedrijf als je zo met klanten omgaat. Beter is denk ik de order te annuleren en opnieuw in te leggen want het lijkt erop de de oude aanvragen niet doorkomen.
Za 06-10-2007rond etenstijd bellen helpt! net direct contact gehad - mijn order stond weer eens op hold omdat mijn postcode niet zou kloppen :( :( :( lutsers.krijg maandag bericht van Bep (zo heet ze echt- prima mensoverigens). Ook zijn ze mijn klantnummer kwijt of zo. Ik begin een beetje UPC nachtmerries te krijgen... Zo moeilijk is het toch niet om een workflow op te zetten als je dat al in twee landen gedaan hebt? Ik ga me maar eens aanbieden want volgens mij is er genoeg te doen op BPA/IT gebied daar 8)

[ Voor 17% gewijzigd door franssie op 06-10-2007 17:47 ]

franssie.bsky.social | 🎸 Niets is zo permanent als een tijdelijke oplossing | Een goed probleem komt nooit alleen | Gibson guitar Fender Guitar God Damn Guitar


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • HoppyF
  • Registratie: Oktober 2003
  • Laatst online: 13-09 23:22
HoppyF schreef:
Ervaringen HoppyF met Alice
maandag 27 augustus:
Bestelling geplaatst via de website (ik heb nog KPN telefonie + een werkende ADSL2+ via een BBned provider)
maandag 27 augustus:
Automatische bevestiging van de order per email
vrijdag 31 augustus:
Per gewone post een ontvangstbevestiging ontvangen met de gegevens die ik met de bestelling heb ingevuld. Levertijd ongeveer vier weken staat in de brief. Definitieve activeringsdatum volgt binnen 2 weken.

vrijdag 7 september:
Een email ontvangen van Alice met een annuleringsbrief in PDF formaat

vrijdag 14 september:
Een email ontvangen met PDF brief. Wederom een ontvangstbevestiging (de 2de!!) met verkeerde info erin. Er wordt gesproken dat men mijn huidige telefoonnummer wil beeindigen en dat ik een nieuw nummer van Alice krijg.
Het genoemde nummer is niet juist en bestaat zelfs niet. Het is een netnummer met een abonneenummer wat met "000" begint.
Alice is dus helemaal de weg kwijt!

zaterdag 15 september:
De brief die gisteren per email was verstuurd nu per gewone post ontvangen.
Daarna gebeld met de Alice KS.

zaterdag 15 september:
Excuses van Alice per email vanwege de verkeerd verstuurde 2de opdrachtbevestiging.
Wel een snelle reactie van Alice op mijn email van gisteren.

maandag 17 september:
Email + PDF brief ontvangen van Alice.
Deze keer dat de order op mijn verzoek was geannuleerd.
Dat is echter niet juist, ik heb niet geannuleerd en wil mijn order gewoon uitgevoerd zien.
Waarschijnlijk is deze actie het gevolg van de verkeerd verstuurde tweede ontvangstbevestiging.
Toch maar weer een email retour naar Alice om te voorkomen dat mijn eerste order geannuleerd wordt.

dinsdag 18 september:
De derde ontvangstbevestiging ontvangen.
(per email + PDF), gewone brief zal wel morgen binnen komen met de post. Is al vaker zo gegaan.

woensdag 19 september:
Vandaag per post de brief ontvangen die gisteren al met de email was gekomen. Was te verwachten.
Ook een email ontvangen met de excuses en de mededeling dat men het gaat uitzoeken waarom ik zoveel ontvangstbevestigingen krijg.

zaterdag 22 september:
Nog geen bericht van Alice over wat er mis gegaan is.
Wel heb ik in de Alice Lounge (website van Alice) gekeken. Daar staat dat mijn activeringsdatum 19-9 zou moeten zijn. Dit datum is voorbij en er is niets gebeurd.
Toch maar even gebeld met de KS. De datum zou nu 26-9 moeten zijn. Ik verwacht de komende dagen/week dus wat actie. De modem moet ook nog binnenkomen.

dinsdag 25 september:
Een email ontvangen van Alice.
De eerder genoemde activeringsdatum van 19-9 (Alice Lounge) en 26-9 (telefonisch klantenservice op 22-9) kloppen niet.
Volgens de email wordt het nu 16 oktober (jawel!).

donderdag 4 oktober:
Na een tijdje van relatieve rust heeft Alice haar excuses aangeboden voor de vertraagde/verkeerde levering. De activeringsdatum kan helaas niet worden vervroegd en blijft op 16 okt. staan.
Men verzekerd mij ook dat de modem op tijd zal arriveren. (we zullen wel zien)

vrijdag 5 oktober:
Een "mannetje" van KPN belt mij (op mijn mobiel) dat hij graag op 16 oktober in de middag wil langskomen om mijn lijn 'door te meten'.
Ik zeg: ik heb al jaren ADSL, moet dat? Ja, het is een lijnmeting. Vooruit dan maar. Kan geen kwaad, kan hij meteen kijken of de lijn goed werkt.


Update vrijdag 5 oktober.
Zie tekst hierboven.

Ik lees dat er (gelukkig) ook mensen zijn die wel snel aangesloten worden. Helaas gaat het ook vaak fout. Het lijkt er op dat er veel meer fout gaat en dat de Klantenservice het drukker krijgt. De wachttijden schijnen toe te nemen. Een week of twee drie geleden was ik direct aan de beurt.
Mijn klantnummer: iets boven de 2000.
De nieuwste klanten zitten boven de 10.000 dus het aantal loopt aardig op. Ik weet niet wat het streven van Alice is, maar ze zullen vast wel tevreden zijn met het aantal.
Dat aantal zegt niets, want tevreden klanten zijn nog veel belangrijker, zij zorgen immers voor MEER klanten, andersom kan echter ook, dat hebben we gezien met KPN IPB.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • franssie
  • Registratie: Februari 2000
  • Laatst online: 15:57

franssie

Save the albatross

HoppyF schreef op vrijdag 05 oktober 2007 @ 20:09:
[...]


Update vrijdag 5 oktober.
Zie tekst hierboven.

Ik lees dat er (gelukkig) ook mensen zijn die wel snel aangesloten worden. Helaas gaat het ook vaak fout. Het lijkt er op dat er veel meer fout gaat en dat de Klantenservice het drukker krijgt. De wachttijden schijnen toe te nemen. Een week of twee drie geleden was ik direct aan de beurt.
Mijn klantnummer: iets boven de 2000.
De nieuwste klanten zitten boven de 10.000 dus het aantal loopt aardig op. Ik weet niet wat het streven van Alice is, maar ze zullen vast wel tevreden zijn met het aantal.
Dat aantal zegt niet, want tevreden klanten zijn nog veel belangrijker, zij zorgen immers voor MEER klanten, andersom kan echter ook, dat hebben we gezien met KPN IPB.
precies - dit ga ik (nog) niemand aanbevelen ... en ik (en ik denk vele tweakers) zijn vaak wel een adviespunt voor hun omgeving dus dit kost wel klanten inderdaad.

franssie.bsky.social | 🎸 Niets is zo permanent als een tijdelijke oplossing | Een goed probleem komt nooit alleen | Gibson guitar Fender Guitar God Damn Guitar


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • vadeluma
  • Registratie: December 2001
  • Laatst online: 25-01-2023
18 sept aangevraagd via internetten.nl. Via Alice kon ik de huisnummer toevoeging niet goed invoeren.

28 sept gebeld waar mijn bevestiging blijft. Nog steeds in behandeling

1 okt mail ontvangen dat het met de nummer toevoeging mis is gegaan. 2de lijns is hier mee bezig.

5 okt telefonische bevestiging dat alles nu in orde is. Bevestigingsbrief moet volgende week komen. Over 3 weken aansluiting. Ben benieuwd.

maran


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • gerbruggeman
  • Registratie: September 2001
  • Laatst online: 11-10-2024
HoppyF schreef op vrijdag 05 oktober 2007 @ 20:09:
[...]
vrijdag 5 oktober:
Een "mannetje" van KPN belt mij (op mijn mobiel) dat hij graag op 16 oktober in de middag wil langskomen om mijn lijn 'door te meten'.
Ik zeg: ik heb al jaren ADSL, moet dat? Ja, het is een lijnmeting. Vooruit dan maar. Kan geen kwaad, kan hij meteen kijken of de lijn goed werkt.
Het is klinklare nonsense, dat dat moet.
Bij een al werkende bbned-ADSL-aansluiting is een lijnmeting een complete nutteloze tijdverslindende procedure & geldklopperij.
Bij een echte NLS (nieuwe aansluiting of 2e aderpaar) lijkt me dat logisch : OK, ff checken...

Alice-medewerkers leggen overigens de verantwoordlijkheid van de noodzaak (en ook de oorzaak van de kosten & procedure) van een NLS bij de KPN.
Kromme is dat mensen die wel een kpn-nummer (ter overname) hebben geen NLS hoeven te betalen,
en mensen die een werkende bbned-adsl-lijn hebben maar geen kpn-nummer moeten wel een NLS betalen. Dus wat Alice hier beweert betwijfel ik.
Ik heb inmiddels diverse internetproviders benaderd en hen dezelfde vraag gesteld en er zijn legio ISP's die voor de ISP-overstap binnen het bbned-netwerk helemaal niets rekenen...

Help Java!


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • franssie
  • Registratie: Februari 2000
  • Laatst online: 15:57

franssie

Save the albatross

Nu hebben ze de welkomst boodschap van de ACD ook aangepast :ze zeggen doodleuk dat ze niet meer goed bereikbaar zijn.
Ik heb geen probleem om te wachten maar wel als dat EUR0.25 per minuut kost - zet dan een normaal nummer open. Wat een prutsers- doet me bijna aan KPN denken :( :(

franssie.bsky.social | 🎸 Niets is zo permanent als een tijdelijke oplossing | Een goed probleem komt nooit alleen | Gibson guitar Fender Guitar God Damn Guitar


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

harbri schreef op maandag 01 oktober 2007 @ 14:34:
[...]


Ik heb nu inderdaad een tijdelijk nummer van Alice waarover mijn uitgaande gesprekken worden gerouteerd. De nummerweergave hierop staat uit zodat mensen die door mij gebeld worden het nummer niet te zien krijgen. Omdat mijn eigen nummer nog niet geporteerd is en dus via een 'omweg' binnenkomt is ook daarop momenteel de nummerweergave uit, als iemand mij belt krijg ik 'nummer onbekend' te zien. Als je echter naar het tijdelijke Alice-nummer belt wordt wel het nummer zichtbaar. De uitleg van Alice dat de nummerweergave weer volledig werkt nadat het nummer van KPN naar Alice is geporteerd lijkt mij plausibel.
Ik had hetzelfde probleem en verhaal van Alice is onzin. Mijn nummer is inmiddels overgezet en heb nog steeds hetzelfde probleem: ingaan telefoongesprekken zie ik het nummer van de beller en bij uitgaande gesprekken ziet de ander mijn nummer niet :?

Voor de rest ben ik tevreden: internetverbinding werkt goed en downloaden gaat supersnel. Telefoonverkeer goede kwaliteit en geen problemen met bereikbaarheid. Porteren van nummer duurde bij mij overigens veel langer dan de beloofde 2 weken.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • HoppyF
  • Registratie: Oktober 2003
  • Laatst online: 13-09 23:22
gerbruggeman schreef op zaterdag 06 oktober 2007 @ 11:21:
[...]

Het is klinklare nonsense, dat dat moet.
Bij een al werkende bbned-ADSL-aansluiting is een lijnmeting een complete nutteloze tijdverslindende procedure & geldklopperij.
Bij een echte NLS (nieuwe aansluiting of 2e aderpaar) lijkt me dat logisch : OK, ff checken...

Alice-medewerkers leggen overigens de verantwoordlijkheid van de noodzaak (en ook de oorzaak van de kosten & procedure) van een NLS bij de KPN.
Kromme is dat mensen die wel een kpn-nummer (ter overname) hebben geen NLS hoeven te betalen,
en mensen die een werkende bbned-adsl-lijn hebben maar geen kpn-nummer moeten wel een NLS betalen. Dus wat Alice hier beweert betwijfel ik.
Ik heb inmiddels diverse internetproviders benaderd en hen dezelfde vraag gesteld en er zijn legio ISP's die voor de ISP-overstap binnen het bbned-netwerk helemaal niets rekenen...
Ik vind het ook merkwaardig vooral omdat ik al een goed werkende BBned lijn (via een analoge KPN lijn) had. Ik zeg "had' omdat deze per 1 oktober wel gestopt is.
Ik kan me voorstellen dat men bij een tweede lijn aansluiting (2de paar) wel een controle wil laten doen door KPN. Het is niet altijd duidelijk of er wel een tweede paar aanwezig is en hoe dat precies aangesloten moeten worden op het ISRA punt.
Niet- technische mensen zouden daar wel eens een probleem mee kunnen hebben, dat is begrijpelijk.
In mijn geval is het niet nodig, maar de beste man is welkom. Dan weet ik in ieder geval dat ik ook daadwerkelijk aangesloten wordt en dat is gezien mijn ervaringen bij Alice tot nu toe geen slecht plan.
De kosten voor het KPN bezoekje zullen wel door KPN aan Alice doorberekend worden. Hoe Alice dat verder doet is hun zaak. Het heeft echter ook hun ook weer een voordeel want bij klanten die klagen over de kwaliteit van de lijn kunnen ze dan onderbouwen dat KPN een onderzoek heeft gedaan en zullen dit dus als referentie gebruiken.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • murdock
  • Registratie: November 2000
  • Laatst online: 15:25
Sinds vandaag kan ik op de alice lounge met de login die in de brief staat.

Let wel op als je een nieuw email adres aanmaakt dat dat dan ook je login is in de alice lounge.

Want wat je daarvoor gebruikt hebt werkt niet meer.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Stinger_Ventura
  • Registratie: Maart 2000
  • Laatst online: 15:15
Vanmiddag succesvol Alice aangesloten.

ACS splitter er tussen vandaan gehaald, want anders werkte het niet.

Zojuist trek ik de stroom even van het modem, en gooi wat draaidjes om.
Opeens werkt de internet verbinding niet meer!
Hij blijft maar op Attempting to connect en Checking Username/Password, als ik inlog op het modem.
Het ADSL lampje brand wel gewoon??

Wat is er aan de hand?

American Express vraagbaak


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Iddefridde
  • Registratie: Mei 2005
  • Laatst online: 31-03 20:30
Hee mensen, vriend van mij heeft zojuist hetzelfde probleem ondervonden en kan ook geen verbinding krijgen met internet.

Iemand enig idee waar dit aan ligt, ik vermoed een storing bij Alice/BBned?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • ivo-nl
  • Registratie: Juli 2006
  • Laatst online: 13-09 23:36
Over het meegeleverde modem:
- kun je deze instellen als router?
- wat kun je eigenlijk zelf instellen?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Stinger_Ventura schreef op zaterdag 06 oktober 2007 @ 21:59:
Vanmiddag succesvol Alice aangesloten.

ACS splitter er tussen vandaan gehaald, want anders werkte het niet.

Zojuist trek ik de stroom even van het modem, en gooi wat draaidjes om.
Opeens werkt de internet verbinding niet meer!
Hij blijft maar op Attempting to connect en Checking Username/Password, als ik inlog op het modem.
Het ADSL lampje brand wel gewoon??

Wat is er aan de hand?
Storing bij Alice! :( postcode 1544
Ook ik krijg geen verbinding,adsl lamje brand modem gereset,dit alles helpt niet!

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • HoppyF
  • Registratie: Oktober 2003
  • Laatst online: 13-09 23:22
Verwijderd schreef op zondag 07 oktober 2007 @ 10:29:
[...]


Storing bij Alice! :( postcode 1544
Ook ik krijg geen verbinding,adsl lamje brand modem gereset,dit alles helpt niet!
Als het ADSL lampje brandt zou de lijn actief moeten zijn. Kun je wel bellen via het modem?
Ik zie dat Alice geen "Storingen/Werkzaamheden pagina" heeft, dat zou wel handig zijn!!!

Vooral bij bekende storingen of geplande werkzaamheden weet je dan waar je aan toe bent.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

HoppyF schreef op zondag 07 oktober 2007 @ 11:25:
[...]


Als het ADSL lampje brandt zou de lijn actief moeten zijn. Kun je wel bellen via het modem?
Ik zie dat Alice geen "Storingen/Werkzaamheden pagina" heeft, dat zou wel handig zijn!!!

Vooral bij bekende storingen of geplande werkzaamheden weet je dan waar je aan toe bent.
Ik kan bellen via modem maar internetten ho maar...
Gelukkig kan ik nog ff gebruik maken via mijn chello verbinding....... _/-\o_

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Iddefridde
  • Registratie: Mei 2005
  • Laatst online: 31-03 20:30
nou hier heb ik dus nog steeds geen internet! Grrr.. (net team fortress 2 kan ik hem nog niet spelen)
vreemd genoeg blijft ook hier het lampje van adsl gewoon branden. op de pagina van me modem staat ook dat de DSL verbinding gewoon actief is. ik heb echt al van alles geprobeerd maar hij blijft op connecting staan en checking username and password.
Het leuke hiervan is dat we helemaal geen username en password hebben gekregen wat ik bij de eerste keer installeren al vreemd vond.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Iddefridde schreef op zondag 07 oktober 2007 @ 14:08:
nou hier heb ik dus nog steeds geen internet! Grrr.. (net team fortress 2 kan ik hem nog niet spelen)
vreemd genoeg blijft ook hier het lampje van adsl gewoon branden. op de pagina van me modem staat ook dat de DSL verbinding gewoon actief is. ik heb echt al van alles geprobeerd maar hij blijft op connecting staan en checking username and password.
Het leuke hiervan is dat we helemaal geen username en password hebben gekregen wat ik bij de eerste keer installeren al vreemd vond.
Weet je wat het ergste is....... KLANTENSERVICE IS DICHT OP ZONDAG ! 8)7

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • bjck
  • Registratie: Mei 2000
  • Laatst online: 15-08 16:13
Verwijderd schreef op zondag 07 oktober 2007 @ 17:13:
[...]

Weet je wat het ergste is....... KLANTENSERVICE IS DICHT OP ZONDAG ! 8)7
Als de login/wachtwoord combinatie niet goedgekeurd wordt meer en alle modems gebruiken dezelfde is het een kwestie van tijd dat de groep mensen met hinder snel groter wordt. Je hebt zelfs grote kans dat het niet een regionaal iets is, maar juist landelijk voor een ISP.

Meestal worden login/wachtwoord bij dit soort PPPoA verbindingen tegen een Radius server gevalideerd en als die geen antwoord geeft wordt het niet goedgekeurd door de apparatuur.

Als het Alice vandaag niet opvalt dat er iets mis is, bellen kan je ze immers niet om ze het te melden, lijkt het mij dat het morgen vanaf 9:30 weer zal werken :)

Een onderschrift moet altijd zinvol zijn.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • HoppyF
  • Registratie: Oktober 2003
  • Laatst online: 13-09 23:22
Verwijderd schreef op zondag 07 oktober 2007 @ 17:13:
[...]

Weet je wat het ergste is....... KLANTENSERVICE IS DICHT OP ZONDAG ! 8)7
Ja, dat zie ik nu ook!

Alice is bereikbaar op werkdagen van 8:00 tot 22:00 uur en op zaterdag van 9:00 tot 22:00 uur op: 0900 1560 (€ 0,25 per minuut

Ik ben nog niet op Alice aangesloten (komt 16 okt) dus kan de storing niet beoordelen, maar ik vind het niet acceptabel dat bij grote regionale of landelijke storingen de klantenservice niet bereikbaar is.
Dat kan natuurlijk niet.

Het kan wel zijn dat de 2de lijns BBned support de storing wel ziet en de zaken oppakt in dat soort gevallen. Je moet dan echter wel de status van een storing kunnen bekijken, anders weet je nog niks. Vandaar dat een internet pagina met storing status / werkzaamheden belangrijk is.
In het geval je internet niet werkt kun je dat niet zien maar wel een vriend/kennis/familie lid vragen even op die pagina te gaan kijken.

Incidentele storingen in het weekend kunnen ook voorkomen, en als je dan ook niet kan bellen heb je een echt probleem. Vandaar dat er (naar mijn mening altijd een storingsnummer te bereiken zijn waar je een probleem kunt aanmelden. Desnoods een antwoordapparaat waar je een bericht kunt achterlaten zodat je hierover teruggebeld kunt worden.
Providers zoals TweakDSL hebben dat wel.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • murdock
  • Registratie: November 2000
  • Laatst online: 15:25
nadat bij mij de de stroom uitviel van de verlengsnoer waar het modem op zit.

Kom ik ook niet meer online gelukkig heb ik ook nog een chello lijntje

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • BigBonanza
  • Registratie: Juni 2003
  • Laatst online: 21-08 19:55
Tja... dan is inderdaad of de radius server van slag of onbereikbaar in het netwerk. Bestaande connecties blijven werken (die zijn al gevalideerd immers) en nieuwe verbindingen kunnen niet meer opgezet worden. Wel triest dat zoiets niet op een zondag ergens gemeld kan worden, en nog triester als Alice van één radius server afhankelijk zou zijn voor haar hele netwerk.

Oversteken is an art ;-)


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Stinger_Ventura
  • Registratie: Maart 2000
  • Laatst online: 15:15
Ik heb nog steeds geen internet!
Als ik bel naar Alice, zijn ze wegens de grote belangstelling niet bereikbaar en verwijzen naar de site.

American Express vraagbaak


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • harbri
  • Registratie: Juni 2004
  • Laatst online: 09-09 21:40
Afgelopen vrijdag is mijn nummer succesvol geporteerd van KPN naar Alice (was ook door KPN aangekondigd in een brief). Nummerherkenning/nummerweergave werkt nu ook goed. Het enige openstaande probleem is nog het inloggen in de alicelounge, ik krijg nog steeds de melding dat mijn account de status 'in behandeling' heeft. Alice heeft inmiddels laten weten dat dit rond 9 oktober opgelost zal zijn. Als ook dat laatste probleem is opgelost ben ik vooralsnog tevreden over de overstap naar Alice.
Heb ik nog een vraag voor de techeuten onder ons: kan ik de splitter verwijderen nu mijn nummer geporteerd is of is die splitter nog steeds technisch noodzakelijk?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • bravoure
  • Registratie: September 2007
  • Laatst online: 13-09 08:16
harbri schreef op maandag 08 oktober 2007 @ 10:16:
Heb ik nog een vraag voor de techeuten onder ons: kan ik de splitter verwijderen nu mijn nummer geporteerd is of is die splitter nog steeds technisch noodzakelijk?
Die splitter heb je niet meer nodig inderdaad. KPN heeft het analoge telefoonsignaal immers van je lijn gehaald - dus is er ook geen reden meer om aan jouw kant dat analoge signaal eruit te filteren.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • franssie
  • Registratie: Februari 2000
  • Laatst online: 15:57

franssie

Save the albatross

harbri schreef op maandag 08 oktober 2007 @ 10:16:
Afgelopen vrijdag is mijn nummer succesvol geporteerd van KPN naar Alice (was ook door KPN aangekondigd in een brief). Nummerherkenning/nummerweergave werkt nu ook goed. Het enige openstaande probleem is nog het inloggen in de alicelounge, ik krijg nog steeds de melding dat mijn account de status 'in behandeling' heeft. Alice heeft inmiddels laten weten dat dit rond 9 oktober opgelost zal zijn. Als ook dat laatste probleem is opgelost ben ik vooralsnog tevreden over de overstap naar Alice.
Heb ik nog een vraag voor de techeuten onder ons: kan ik de splitter verwijderen nu mijn nummer geporteerd is of is die splitter nog steeds technisch noodzakelijk?
De splitter kan er tussenuit maar ik zou nog even wachten tot de problemen met de radius server opgelost zijn - als je nu je verbinding verbreekt kan je misschien wel helemaal niet meer op internet...

franssie.bsky.social | 🎸 Niets is zo permanent als een tijdelijke oplossing | Een goed probleem komt nooit alleen | Gibson guitar Fender Guitar God Damn Guitar


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • supernova
  • Registratie: Augustus 2000
  • Laatst online: 13-09 20:44

supernova

Zabbix specialist 7 ;-)

harbri schreef op maandag 08 oktober 2007 @ 10:16:
Afgelopen vrijdag is mijn nummer succesvol geporteerd van KPN naar Alice (was ook door KPN aangekondigd in een brief). Nummerherkenning/nummerweergave werkt nu ook goed. Het enige openstaande probleem is nog het inloggen in de alicelounge, ik krijg nog steeds de melding dat mijn account de status 'in behandeling' heeft. Alice heeft inmiddels laten weten dat dit rond 9 oktober opgelost zal zijn. Als ook dat laatste probleem is opgelost ben ik vooralsnog tevreden over de overstap naar Alice.
Heb ik nog een vraag voor de techeuten onder ons: kan ik de splitter verwijderen nu mijn nummer geporteerd is of is die splitter nog steeds technisch noodzakelijk?
Wat ik van Alice begreep is dat je die splitter niet meer nodig hebt nadat je telefoon nummer is overgezet. Je hebt die splitter alleen maar nodig als je KPN nog hebt.

Edit/

Oeps net te laat ... Franssie was me net voor _/-\o_

[ Voor 3% gewijzigd door supernova op 08-10-2007 10:33 ]

PS5 User ;-) ...


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • HoppyF
  • Registratie: Oktober 2003
  • Laatst online: 13-09 23:22
Stinger_Ventura schreef op maandag 08 oktober 2007 @ 10:10:
Ik heb nog steeds geen internet!
Als ik bel naar Alice, zijn ze wegens de grote belangstelling niet bereikbaar en verwijzen naar de site.
Niet zo mooi, zeker al omdat er blijkbaar al een dag lang een storing is.
Op de website van Alice kan ik niets vinden over een eventuele storing, het zou wel eens prettig zijn als men daar een plekje voor maakt.

Ik vind overigens dat voor het melden van storingen een normaal telefoonnummer beschikbaar moet zijn. Dat de klantenservice een betaald nummer is vind ik niet zo erg want als men support moet leveren om jouw probleem op te lossen is dat prima.
Als het probleem echter bij Alice zelf ligt is het een beetje vreemd dat je als gebruiker daarvoor kosten moet maken. Buiten het feit dat je er last van hebt moeten vele mensen gaan bellen tegen een x-bedrag per minuut.
Zodoende "betaald' een storing zichzelf terug... Vreemde gang van zaken!

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

HoppyF schreef op zondag 07 oktober 2007 @ 11:25:
[...]


Als het ADSL lampje brandt zou de lijn actief moeten zijn. Kun je wel bellen via het modem?
Ik zie dat Alice geen "Storingen/Werkzaamheden pagina" heeft, dat zou wel handig zijn!!!

Vooral bij bekende storingen of geplande werkzaamheden weet je dan waar je aan toe bent.
Het is inmiddels maandagmorgen nog steeds geen internetverbinding !
0900-1560 geeft ingesprektoon!
Niks te lezen op de Alice Site!
ZO DUIDELIJK IS ALICE ! 8)7

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • yspriem
  • Registratie: Oktober 2006
  • Laatst online: 25-02-2023
Yspriem’s ervaring met Alice.nl
Ma 24-09-2007 Bestelling gedaan via www.alice.nl
Ingangsdatum 1 december gekozen vanwege 1 maand opzegtermijn HetNet
Bevestiging van Alice direct per mail. In de samenvatting staat dat ik een SMS ter begroeting krijg. Niet gehad.
Di 25-09-2007 Bevestiging per mail van Alice (met pdf file) Hierin zou volgens de eerste bevestigingsmail staan wanneer mijn Alice-aansluiting actief is. Maar nu wordt verwezen naar een brief die nog moet komen in de komende 2 weken. Wel heb ik nu een klantnummer (in de 9000serie). Levertijd verwacht van 4 weken. Over de ingangsdatum van 1 december wordt niet gesproken. Geen paniek want zo te zien (wat ik hier lees) duurt het toch allemaal langer dan verwacht. Wel staat er in dat met een latere startdatum rekening wordt gehouden. Ik hoop dat terug te zien op de factuur:). Toezegging: enkele dagen voor de activeringsdatum krijg ik een Alicebox met modem
Ma 08.10.2007: Opdrachtbevestiging via de mail. 3 december zal ik aangesloten worden. 1 december stopt hetnet....

Ik moet dus vóór 1 november opzeggen. Ik neem aan dat ik dat zelf moet doen. Maar wanneer???
Staat niet in de mail. Weet iemand van jullie dat. Hang al een aantal minuten aan de lijn.....

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • HoppyF
  • Registratie: Oktober 2003
  • Laatst online: 13-09 23:22
HoppyF schreef:
Ervaringen HoppyF met Alice
maandag 27 augustus:
Bestelling geplaatst via de website (ik heb nog KPN telefonie + een werkende ADSL2+ via een BBned provider)
maandag 27 augustus:
Automatische bevestiging van de order per email
vrijdag 31 augustus:
Per gewone post een ontvangstbevestiging ontvangen met de gegevens die ik met de bestelling heb ingevuld. Levertijd ongeveer vier weken staat in de brief. Definitieve activeringsdatum volgt binnen 2 weken.

vrijdag 7 september:
Een email ontvangen van Alice met een annuleringsbrief in PDF formaat

vrijdag 14 september:
Een email ontvangen met PDF brief. Wederom een ontvangstbevestiging (de 2de!!) met verkeerde info erin. Er wordt gesproken dat men mijn huidige telefoonnummer wil beeindigen en dat ik een nieuw nummer van Alice krijg.
Het genoemde nummer is niet juist en bestaat zelfs niet. Het is een netnummer met een abonneenummer wat met "000" begint.
Alice is dus helemaal de weg kwijt!

zaterdag 15 september:
De brief die gisteren per email was verstuurd nu per gewone post ontvangen.
Daarna gebeld met de Alice KS.

zaterdag 15 september:
Excuses van Alice per email vanwege de verkeerd verstuurde 2de opdrachtbevestiging.
Wel een snelle reactie van Alice op mijn email van gisteren.

maandag 17 september:
Email + PDF brief ontvangen van Alice.
Deze keer dat de order op mijn verzoek was geannuleerd.
Dat is echter niet juist, ik heb niet geannuleerd en wil mijn order gewoon uitgevoerd zien.
Waarschijnlijk is deze actie het gevolg van de verkeerd verstuurde tweede ontvangstbevestiging.
Toch maar weer een email retour naar Alice om te voorkomen dat mijn eerste order geannuleerd wordt.

dinsdag 18 september:
De derde ontvangstbevestiging ontvangen.
(per email + PDF), gewone brief zal wel morgen binnen komen met de post. Is al vaker zo gegaan.

woensdag 19 september:
Vandaag per post de brief ontvangen die gisteren al met de email was gekomen. Was te verwachten.
Ook een email ontvangen met de excuses en de mededeling dat men het gaat uitzoeken waarom ik zoveel ontvangstbevestigingen krijg.

zaterdag 22 september:
Nog geen bericht van Alice over wat er mis gegaan is.
Wel heb ik in de Alice Lounge (website van Alice) gekeken. Daar staat dat mijn activeringsdatum 19-9 zou moeten zijn. Dit datum is voorbij en er is niets gebeurd.
Toch maar even gebeld met de KS. De datum zou nu 26-9 moeten zijn. Ik verwacht de komende dagen/week dus wat actie. De modem moet ook nog binnenkomen.

dinsdag 25 september:
Een email ontvangen van Alice.
De eerder genoemde activeringsdatum van 19-9 (Alice Lounge) en 26-9 (telefonisch klantenservice op 22-9) kloppen niet.
Volgens de email wordt het nu 16 oktober (jawel!).

donderdag 4 oktober:
Na een tijdje van relatieve rust heeft Alice haar excuses aangeboden voor de vertraagde/verkeerde levering. De activeringsdatum kan helaas niet worden vervroegd en blijft op 16 okt. staan.
Men verzekerd mij ook dat de modem op tijd zal arriveren. (we zullen wel zien)

vrijdag 5 oktober:
Een "mannetje" van KPN belt mij (op mijn mobiel) dat hij graag op 16 oktober in de middag wil langskomen om mijn lijn 'door te meten'.
Ik zeg: ik heb al jaren ADSL, moet dat? Ja, het is een lijnmeting. Vooruit dan maar. Kan geen kwaad, kan hij meteen kijken of de lijn goed werkt.

maandag 8 oktober:
Eindelijk dan de langverwachte brief (per email) met de bevestiging van de activeringsdatum.
Er staat echter wel een fout in, het genoemde telefoonnummer is niet mijn nummer maar een niet-bestaand telefoonnummer. Mijn oude KPN nummer moet echter wel geporteerd worden, ik wil geen nieuw nummer van Alice.
Weer een email sturen....


Update maandag 8 oktober.
Zie tekst hierboven.

Heeft iemand ervaring met het nummerporteren?
Wat staat er in de activeringsbrief genoemd als je je KPN nummer wilt laten porteren?

Bij mij staat er nu dit in de brief, het genoemde nummer is niet juist, mijn nummer begint niet eens met 050. !


Abonneenummer: 0500003000
Let op! Op uw huidige telefoonnummer bent u vanaf de activeringsdatum niet meer bereikbaar

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Creepy
  • Registratie: Juni 2001
  • Laatst online: 16:39

Creepy

Tactical Espionage Splatterer

Nog steeds een storing dus? Ik kreeg eerst een vreemde foutmelding van het modem dat deze uit z'n geheugen was gelopen (!) en daardoor de DHCP server had uitgeschakeld. En nadat ik het modem had gereset inderdaad geen verbinding meer. DSL status is prima maar de PPP verbinding gaat steeds de mist in. Na authentificatie wordt de PPP verbinding weer direct platgegooid door het modem. Ik hoop dat ze dat snel gaan regelen.

En service nummer in gesprek, niet zo heel gek want ik gok dat er heel wat mensen aan het bellen zijn ;)

[ Voor 11% gewijzigd door Creepy op 08-10-2007 12:19 ]

"I had a problem, I solved it with regular expressions. Now I have two problems". That's shows a lack of appreciation for regular expressions: "I know have _star_ problems" --Kevlin Henney


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

hallo
is onbeperkt gratis bellen naar vaste telefoonnummer in Nederland met Alice alleen nacht en weekend of ook overdag?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Verwijderd schreef op maandag 08 oktober 2007 @ 13:25:
hallo
is onbeperkt gratis bellen naar vaste telefoonnummer in Nederland met Alice alleen nacht en weekend of ook overdag?
Wat snap je niet aan het woordje "onbeperkt" ?

Ik heb ruim een week naar tevredenheid met Alice kunnen internetten maar dit vin ik toch wel minder hoor... Mijn verbinding ligt er ook uit sinds gisteravond. Gelukkig heb ik een goeie buur die niet weet wat beveiliging is :P Maar ik hoop toch dat ik geen spijt krijg dat ik @home de deur uitgedaan heb....

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • kaajee
  • Registratie: November 2002
  • Laatst online: 07-05 19:44
Verwijderd schreef op maandag 08 oktober 2007 @ 13:25:
hallo
is onbeperkt gratis bellen naar vaste telefoonnummer in Nederland met Alice alleen nacht en weekend of ook overdag?
Een beetje zelfwerkzaamheid mag wel, toch? Er staat een tariefkaart bij Alice, kijk daar eerst eens naar.....

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

@bcool
dat snap ik maar dat heb ik niet gevraagt. :+ Maar daar staat nacht/weekend. Mijn vader vraagt daarna, omdat hij denkt alleen nachts en weekend is onbeperkt gratis bellen. Als ik goed lees is piek/dal door de week?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Iddefridde
  • Registratie: Mei 2005
  • Laatst online: 31-03 20:30
AA de storing is hier voorbij als je het mij vraagt ik kan weer gewoon het net op.
als men van de storing weet regelen ze het dus wel snel.
alleen is dat dus wel een grote fout in het bedrijf, het niet zondag berijkbaar zijn. Ook de helpdesk gevraagd wanneer ze hiervan op de hoogte waren en dat was dus pas vanaf vanochtend. Als het bij deze ene storing blijft krijgen ze het voordeel van de twijfel.....
nou maar hopen dat het bij dee ene storing blijft..

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • yspriem
  • Registratie: Oktober 2006
  • Laatst online: 25-02-2023
HoppyF schreef op maandag 08 oktober 2007 @ 12:16:
[...]


Update maandag 8 oktober.
Zie tekst hierboven.

Heeft iemand ervaring met het nummerporteren?
Wat staat er in de activeringsbrief genoemd als je je KPN nummer wilt laten porteren?

Bij mij staat er nu dit in de brief, het genoemde nummer is niet juist, mijn nummer begint niet eens met 050. !


Abonneenummer: 0500003000
Let op! Op uw huidige telefoonnummer bent u vanaf de activeringsdatum niet meer bereikbaar
Mijn nummer staat er goed in, op de 2e pagina. Vandaag gekregen per mail. Nummer wordt in de drie weken na aansluiting overgezet. Heb ik over gebeld. Stond niet duielijk in de brief. Ik dacht dat het de komende 3 weken zou gebeuren maar ik ga pas op 3 december over. Dus dan zou ik geen tel. hebben tot 3 december. Dat begreep ik verkeerd zei de dame aan de lijn van Alice. Dus NA aansluiting duurt het drie weken en dan ben je over. Gedurende die drie weken heb je 2 nummers. 2e nummer staat ook in de brief van vandaag.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • franssie
  • Registratie: Februari 2000
  • Laatst online: 15:57

franssie

Save the albatross

Iddefridde schreef op maandag 08 oktober 2007 @ 13:55:
AA de storing is hier voorbij als je het mij vraagt ik kan weer gewoon het net op.
als men van de storing weet regelen ze het dus wel snel.
alleen is dat dus wel een grote fout in het bedrijf, het niet zondag berijkbaar zijn. Ook de helpdesk gevraagd wanneer ze hiervan op de hoogte waren en dat was dus pas vanaf vanochtend. Als het bij deze ene storing blijft krijgen ze het voordeel van de twijfel.....
nou maar hopen dat het bij dee ene storing blijft..
nou snel - zaterdag avond 21.59 wordt hier de eerste storing gemeld: http://gathering.tweakers...bookmark/1239092/28854160
Dat is nog wel even een tijdje geleden - en dat Alice hun sevrvers en verbindingen niet monitord en er dus door klanten op gewezen moet worden dat er iets niet meer werkt is niet van deze eeuw (en eigenlijk ook niet de vorige).

franssie.bsky.social | 🎸 Niets is zo permanent als een tijdelijke oplossing | Een goed probleem komt nooit alleen | Gibson guitar Fender Guitar God Damn Guitar


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • HoppyF
  • Registratie: Oktober 2003
  • Laatst online: 13-09 23:22
yspriem schreef op maandag 08 oktober 2007 @ 14:04:
[...]


Mijn nummer staat er goed in, op de 2e pagina. Vandaag gekregen per mail. Nummer wordt in de drie weken na aansluiting overgezet. Heb ik over gebeld. Stond niet duielijk in de brief. Ik dacht dat het de komende 3 weken zou gebeuren maar ik ga pas op 3 december over. Dus dan zou ik geen tel. hebben tot 3 december. Dat begreep ik verkeerd zei de dame aan de lijn van Alice. Dus NA aansluiting duurt het drie weken en dan ben je over. Gedurende die drie weken heb je 2 nummers. 2e nummer staat ook in de brief van vandaag.
Mmm, bij jou staat het dus goed.
Ik word helemaal gestoord van al die fouten die Alice maakt.
Het vervelende is dat je er ook iedere keer zelf achteraan moet, er komt vanuit Alice zelf niets.

Dat porteren zal inderdaad gebeuren nadat je aangesloten bent. Op dat moment bel je uit via Alice en komen binnenkomende gesprekken nog via je KPN lijn.
Als het nummer daadwerkelijk geporteerd is loopt alles via de Alice lijn en kun je ook je splitter verwijderen. Er is dan immers geen analoge (KPN) telefonie meer aanwezig.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • yspriem
  • Registratie: Oktober 2006
  • Laatst online: 25-02-2023
OK. Ik heb net voor de zekerheid hetnet gebeld en die vertelden mij dat ik niets hoef te doen. Ik hoef hetnet niet op te zeggen. Alice neemt de lijn over dus dan hoef ik nix op te zeggen. Wel zo makkelijk. Hoop wel dat dat juist is en dat ik niet strax met 2 abo's zit.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Verwijderd schreef op maandag 08 oktober 2007 @ 13:45:
@bcool
dat snap ik maar dat heb ik niet gevraagt. :+ Maar daar staat nacht/weekend. Mijn vader vraagt daarna, omdat hij denkt alleen nachts en weekend is onbeperkt gratis bellen. Als ik goed lees is piek/dal door de week?
Volgens mij is de tarievenkaart maar op 1 manier uit te leggen:

Starttarief: gratis
piektarief: gratis
dal/nachttarief: gratis
weekendtarief: gratis

Wanneer het piek/dal tarief is maakt dan toch niet uit. Gratis is gratis.

[ Voor 7% gewijzigd door Verwijderd op 08-10-2007 15:38 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • humpert
  • Registratie: Juli 2007
  • Laatst online: 14-07 08:40
Ik heb nu na 8 dagen nog steeds last van een klapperlijn. Direct bij het 1e telefoontje uitgelegd dat ik een isra-test heb uitgevoerd. Helaas vond de 2e lijns het toch nodig om nog extra vragen te stellen. Hier moest ik echter na enkele dagen zelf achter komen. Helaas heb ik nu helemaal geen sync meer op de lijn. (modem traint niet meer in). Ander modem ertussen gehangen, zonder resultaat. (ook uitgesloten). De melding zou opnieuw aan de 2e lijns worden doorgegeven, maar omdat ik er weinig vertrouwen in heb, toch vanmorgen maar even gebeld. Resultaat: 45 minuten aan de lijn, 10 Euri armer, en de lijn werd hierna gewoon verbroken. Aaargh.....

Nu maar hopen dat de 2e lijns het echt oppakt, want je komt er op dit moment niet meer doorheen.
:(

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • geiszzz
  • Registratie: September 2007
  • Laatst online: 15-04-2017
Kreeg vanmiddag een manneke van KPN aan de lijn. Op 23 oktober komt er iemand langs van KPN. Toen ik een tijdje geleden via de telefoon Alice bestelde, kreeg ik van de dame te horen, dat ik per 18 oktober via Alice aangesloten zou worden. Ben erg benieuwd dus, of alles goedkomt.

Mvg, Gijs


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • franssie
  • Registratie: Februari 2000
  • Laatst online: 15:57

franssie

Save the albatross

Ervaringen Franssie met Alice
ma 20-08-2007Bestelling per website gedaan
ma 20-08-2007keurig automatische email dat er binnen 48 uur meer volgt
do 23-08-2007Maar eens gebeld - bevestiging zou echt nog deze week komen
vr 24-08-2007Maar een een mailtje gestuurd, kreeg wel antwoord: het zou echt komen
Di 28-08-2007Eindelijk een brief! gegevens kloppen, nu wachten tot ze met de aansluitdatum doorkomen (est. 2 weken)...(nummer in de 600)
Ma 17-09-2007Maar even gebeld: ze hadden geen rekeningnummer dus stond ik on hold :( ...Ben wel netjes teruggebeld (hun systeem hing nl. :) )
Vr 05-10-2007Geprobeerd te bellen maar na 25 minuten de moed opgegeven. Ik zou/zal (?) maandag aangesloten worden maar heb nog niets gehoord en of ontvangen :( ... wat een bagger bedrijf als je zo met klanten omgaat. Beter is denk ik de order te annuleren en opnieuw in te leggen want het lijkt erop de de oude aanvragen niet doorkomen.
Za 06-10-2007rond etenstijd bellen helpt! net direct contact gehad - mijn order stond weer eens op hold omdat mijn postcode niet zou kloppen :( :( :( lutsers.krijg maandag bericht van Bep (zo heet ze echt- prima mensoverigens). Ook zijn ze mijn klantnummer kwijt of zo. Ik begin een beetje UPC nachtmerries te krijgen... Zo moeilijk is het toch niet om een workflow op te zetten als je dat al in twee landen gedaan hebt? Ik ga me maar eens aanbieden want volgens mij is er genoeg te doen op BPA/IT gebied daar 8)
Ma 08-10-2007Nog maar eens gebeld (ik zou vandaag aangesloten danwel teruggebeld wordden immers - wat geen van beide gebeurde) Het blijkt dat ik een huisnummer toevoeging heb (die alleen de gemeente en belastingdienst maar nu blijkt ook KPN als oud staatsbedrijf) gebruikt. Het zou nu goed doorgegeven worden, al ben ik een groot deel van het voordeel al kwijt aan telefoonkosten naar dat onbereikbare nummer :S
Afgesproken dat we het nog 1x proberen en dat we dan opzeggen... Vriendelijke mensen aan de telefoon, blij dat ik niet bij Alice.nl werk!!! (ik zou dan nl.niet kunnen

franssie.bsky.social | 🎸 Niets is zo permanent als een tijdelijke oplossing | Een goed probleem komt nooit alleen | Gibson guitar Fender Guitar God Damn Guitar


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • jporter
  • Registratie: December 2006
  • Laatst online: 07-03 16:50
Kheb net aangemeld zonder hier eerst te kijken, oh god :D

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • franssie
  • Registratie: Februari 2000
  • Laatst online: 15:57

franssie

Save the albatross

jporter schreef op dinsdag 09 oktober 2007 @ 10:15:
Kheb net aangemeld zonder hier eerst te kijken, oh god :D
Ach - de meeste mensen bij wie het goed gaat klagen natuurlijk niet.

franssie.bsky.social | 🎸 Niets is zo permanent als een tijdelijke oplossing | Een goed probleem komt nooit alleen | Gibson guitar Fender Guitar God Damn Guitar


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • m3gA
  • Registratie: Juni 2002
  • Laatst online: 12-09 21:02
franssie schreef op maandag 08 oktober 2007 @ 14:06:
[...]

nou snel - zaterdag avond 21.59 wordt hier de eerste storing gemeld: http://gathering.tweakers...bookmark/1239092/28854160
Dat is nog wel even een tijdje geleden - en dat Alice hun sevrvers en verbindingen niet monitord en er dus door klanten op gewezen moet worden dat er iets niet meer werkt is niet van deze eeuw (en eigenlijk ook niet de vorige).
@home werkt zo ook. die hebben het ook nooit door.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

En niet alleen ISP's hebben hier last van... Op mijn werk hosten wij onze software bij een grote club, zodat zij dit 24x7 kunnen monitoren. Komt er in de praktijk ook op neer dat wij van onze gebruikers moeten horen wanneer er een probleem optreedt en dit dan zelf aan de grote club door moeten geven (a X bedrag per gemeld issue...).
Het mag dan niet van deze eeuw zijn, maar veel bedrijven hebben dit gewoon nog niet goed voor elkaar.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • EasyJet
  • Registratie: Juni 2002
  • Laatst online: 01-09 08:56
Heb het topic zo goed als helemaal doorgenomen, maar er heb toch nog een paar vragen aan de kenners van Alice:

Als ik Alice bestel kan dan nog..........:

- online gamen? (America's Army/ Flight Simulator?
- E-mule downloaden
- Nieuwsgroepen downloaden.

Het e.e.a. moet draadloos worden, wat is dan het handigst?

- Draadloos router?
- Draadlooze switch?

:)

The sky is the limit


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • franssie
  • Registratie: Februari 2000
  • Laatst online: 15:57

franssie

Save the albatross

EasyJet schreef op dinsdag 09 oktober 2007 @ 17:11:
Heb het topic zo goed als helemaal doorgenomen, maar er heb toch nog een paar vragen aan de kenners van Alice:

Als ik Alice bestel kan dan nog..........:

- online gamen? (America's Army/ Flight Simulator?
Ja (al heb ik geen ervaring). Een game server opzetten is lastiger ivm port mappings.
- E-mule downloaden
Als je geen mappings nodig hebt geen probleem (geen ervaring met emule)
- Nieuwsgroepen downloaden.
Ja maar Nee : Alice heeft geen nieuwsservers dus moet je je nieuws bij een derde partij halen (eweka oid - zie dit topic en anderen)
Het e.e.a. moet draadloos worden, wat is dan het handigst?

- Draadloos router?
- Draadlooze switch?
Switch (of router in bridge modus).

franssie.bsky.social | 🎸 Niets is zo permanent als een tijdelijke oplossing | Een goed probleem komt nooit alleen | Gibson guitar Fender Guitar God Damn Guitar


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • supernova
  • Registratie: Augustus 2000
  • Laatst online: 13-09 20:44

supernova

Zabbix specialist 7 ;-)

franssie schreef op dinsdag 09 oktober 2007 @ 17:20:
[...]
Ja (al heb ik geen ervaring). Een game server opzetten is lastiger ivm port mappings.

[...]
Als je geen mappings nodig hebt geen probleem (geen ervaring met emule)

[...]
Ja maar Nee : Alice heeft geen nieuwsservers dus moet je je nieuws bij een derde partij halen (eweka oid - zie dit topic en anderen)

[...]

Switch (of router in bridge modus).
Mappings zijn geen enkel probleem... Heb zelf een server draaien waar verschillende poorten op open staan en het werkt perfect. Dus daar is geen enkel probleem mee.
Dus een Gameserver.. Nema Problema.. :z

Alleen let wel op het dynamische IP adres... Of te wel neem een DNS registratie bijv. bij Dynsdns.. Dat werkt prima i.c.m het modem van Alice _/-\o_

PS5 User ;-) ...


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • HoppyF
  • Registratie: Oktober 2003
  • Laatst online: 13-09 23:22
franssie schreef op dinsdag 09 oktober 2007 @ 10:23:
[...]

Ach - de meeste mensen bij wie het goed gaat klagen natuurlijk niet.
Dat is maar de vraag.
Als het bij goed werkt zal ik het hier ook laten weten, andersom dus ook, werkt het niet of gaat het niet goed met de voortgang van de bestelling hoor je het ook.
Waarom? omdat de lezers hier hun voordeel er mee kunnen doen, daar is een forum voor.

Verder komen hier niet alleen ALLE klagers want er zijn vast genoeg mensen die klachten hebben en van het bestaan van een forum zoals GoT niet weten.
Zo ook weer andersom, mensen bij wie het wel goed werkt en ook dit forum niet weten te vinden.

Kortom, de 'bevolking' hier zal wel een doorsnee zijn van de gemiddelde gebruiker, met de nadruk op de techneuten kant.
De ervaringen met Alice, maar ook met andere ISP's komt dus overeen.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Verwijderd schreef op donderdag 04 oktober 2007 @ 15:15:
[...]


Ze hebben dus inmiddels hun termijnen aangepast. Ik kreeg bij de bevestiging van mijn bestelling te horen dat ik binnen twee weken een bevestiging krijg met de definitieve activatiedatum.
Ah vandaar, ik heb er morgen al 1 week wachten opzitten, nog een weekje geduld dan maar

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

@ franssie
ik heb ook alice genomen en het gaat helemaal volgens schema. 3 weken geleden aangevraagd en vandaag de modem gekregen,alles nieuw in de doos en morgen wordt ik aangesloten en donderdag komt het kpn-mannetje de lijn ff meten. dus tot nu toe gaat het lekker en hoor je me inderdaad niet klagen :*)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • ivo-nl
  • Registratie: Juli 2006
  • Laatst online: 13-09 23:36
Switch (of router in bridge modus).
Werkt een Linksys WRT54GC als router? Of kun je dan draadloos het modem niet meer bereiken? Of moet je dan meer denken aan een Linksys WAP54G? Ik heb nu de KPN Experiabox en wil graag met Alice ook draadloos, welke kastje moet ik aanschaffen? Werkt de Alice-modem als DHCP-server?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • supernova
  • Registratie: Augustus 2000
  • Laatst online: 13-09 20:44

supernova

Zabbix specialist 7 ;-)

ivo-nl schreef op dinsdag 09 oktober 2007 @ 20:08:
[...]


Werkt een Linksys WRT54GC als router? Of kun je dan draadloos het modem niet meer bereiken? Of moet je dan meer denken aan een Linksys WAP54G? Ik heb nu de KPN Experiabox en wil graag met Alice ook draadloos, welke kastje moet ik aanschaffen? Werkt de Alice-modem als DHCP-server?
Omdat ik een LinkSys WAG300N aan mijn Demon lijntje had hangen heb ik die nu alleen maar als WIFI piont in gebruikt...
Maar als router is hij ook te gebruiken.. Dus waarom de WRT54GC niet..
Wel de poorten opzetten in de Copperjet.

PS5 User ;-) ...


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Verwijderd schreef op donderdag 04 oktober 2007 @ 20:17:
[...]


Alice bestelling
do 04-10-2007Brief gekregen dat ik vandaag aangesloten zou worden. En halverwege de dag is de verbinding van Planet Internet plat gegaan, en na het aansluiten van het Alice modem heb ik weliswaar verbinding! Zowel internet als telefonie.
Ondertussen een paar dagen verder. Nog geen downtime of andere rare dingen met mijn verbinding gehad. Snelheid is sinds vrijdag strak blijven hangen op 1.65 M/s. Erg lekker i.c.m. Eweka (wat ik daarvoor ook al gebruikte, maar niet zo snel ;) ).

M'n IP is 1 keer veranderd, tijdens het herstarten van het modem. De dyndns-client in het modem is erg handig, en werkte die ene keer dat het nodig was perfect. Port forwarding (verschillende ssh en een print server in huis) werkt ook goed, zonder gebruik te maken van een 'admin tool' o.i.d.. Heb achter de CopperJet een Linksys WRT54GL hangen welke ingesteld staat als switch/access point (voor de mensen die een half wired/wireless netwerk willen i.c.m. het modem van Alice).

Vandaag nog een brief gehad (van een email die ik vorige week ontving) met daarin de activeringsbevestiging en dat het porteren van mijn KPN-nummer ongeveer 2 weken in beslag zal nemen. Vind het wel netjes/makkelijk dat ik alles in tweevoud krijg. Bij Planet vond ik dat altijd maar een chaos.

Tot nu toe 0 klachten van mijn kant dus - alles werkt en klopt tot dus ver (op nummer-herkenning na). Hoop voor de mensen die wel klachten hebben dat alles wat voorspoediger zal verlopen.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Wij hebben zondag Alice aangevraagd en dus alleen nog het mailtje gehad. Tot nu toe tevreden dus :D

Maar ik heb nu als router/accespoint/alles wat nodig is de Linksys WRT54GL gekocht.
Hoe kan ik dat nu het beste op het modem aansluiten?

Ik hoor dingen van 'in de bridge zetten' maar hoe moet dat precies? Ik wil het graag alvast weten :)

Als ik gewoon de installatieprocedure volg van mijn router, wat voor verbindinggegevens en instellingen moet ik dan invullen? Krijg ik dat van Alice of hoe zit dat precies?

Groeten,

Thijl.

Ps. Ben erg benieuwd hoe het hier zal verlopen, ik heb iig het geluk het internet te delen met de buren dus hoe lang het ook duurt ik heb niks te verliezen.
[edit]
@Zerthis (ik post zo traag ondertussen wordt er alweer nieuwe gepost :) )
Hoe heb je dat ding ingesteld als switch/acces point? Kan dat in de installatie procedure of daarvoor/daarna?

Hé onze Alice is weer op tv!! :)

[edit2]
Ik zit trouwens 200 meter van de centrale dus ik ben benieuwd wat mijn snelheid gaat worden...

[ Voor 19% gewijzigd door Verwijderd op 09-10-2007 20:59 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

@ Hierboven

Heb hem ingesteld aan de hand van deze uitleg (in het Engels):
http://www.dslwebserver.c...uter-as-access-point.html

Kwestie van instellen en inprikken. Werkt als een trein.

M'n desktops zitten nog gewoon met een draadje vast, en langs komende apparatuur (gebruik het zelf voor m'n PSP) verbindt gewoon wireless.

En m.b.t. het modem van Alice, je hoeft niets in te stellen (althans, voor gewoon internetten niet). Kwestie van de handleiding volgen (je moet alleen een keer A en B omdraaien volgens mij, zoiets las ik heir al in het topic, dus gelijk maar gedaan) en gaan. Verdere instellen m.b.t. port forwards is niet heel anders dan anders, kwestie van de opties van het modem een keer goed doornemen dan kom je er wel uit.

[ Voor 35% gewijzigd door Verwijderd op 09-10-2007 21:24 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Bedankt ga het proberen zodra het hier komt!

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Ik heb Alice nu een dag of 4 en het loopt prima. Op dit forum en op alice.gebruikers.eu wordt flink geklaagd over Alice. Ik snap dat wel want je merkt aan alles dat het bedrijf in alles nieuw is. Helpdeskmedewerkers hebben nog nauwelijks ervaring met het product en kunnen je dus niet zoveel zinnigs vertellen. In de brieven staan soms vreemde fouten en de aansluitfolder bevat een kapitale blunder.
Ik denk echt dat het startproblemen zijn. Vergeet niet dat er nu 30.000 mensen zijn die Alice hebben of binnenkort krijgen. Al die mensen hebben vragen of zijn in de war geraakt door brieven die ook maar zojuist 'bedacht' zijn. Als de helft van al die mensen de helpdesk belt heb je 15.000 bellers...
Als over een tijdje alle aansluitingen gerealiseerd zijn en er een wat normaler verloop in de klanten zit, zal dat aantal radicaal afnemen.

Bij mij is de geluidskwaliteit van de telefoon prima.
Op 600 meter afstand van de centrale heb ik een verbinding van ca. 16 Mb. Ik loop vaker tegen servers aan die minder snel zijn dan dat ik aan de limiet van mn bandbreedte zit. Ik heb een testje gedaan met Rapidshare en 10 bestanden tegelijk gedownload. Bij elkaar opgeteld haalde ik ca. 1,8 MB/s, mooi genoeg voor mij.

Wat betreft een eigen netwerk: Mijn IP wisselt iedere keer als ik het modem herstart en soms tussendoor (ik denk door werkzaamheden aan het netwerk). Ik heb een WRT54g en die doet het prima erachter, alleen is het me niet gelukt de portforwarding door de router te loodsen. Ik heb een Synology DS107 NAS en die is niet meer bereikbaar. Voorheen (via Casema) was dat geen probleem, ik hoor het graag als iemand daar een oplossing voor heeft.

Pas op met het veranderen van je configuratie. Begin ALTIJD met het maken van een backup van je config. Dat kan via de web-interface van je modem. Ga dan pas dingen veranderen. Je kunt ook als user/user dingen veranderen die je niet meer goed krijgt als je de instellingen niet weet. Met een backup ben je dan gered, ik heb een halve dag moeten zoeken naar alle settings.
Denk niet dat 'reset to vendors defaults' je redt... daarmee maak je je probleem mogelijk groter. Begin dus met een backup.

Als je het toch verklooid hebt, doe je het volgende:
Ga naar de web-interface, kies system->restart en vink 'reset to vendors defaults' aan.
Het modem wordt opnieuw gestart. Mocht je ooit het ip-adres hebben veranderd, dan kan je browser het modem niet meer vinden. Het default-adres is 172.19.3.1
Ga nu naar het menu 'Quick Start'.
Bij select configuration kies je voor: (RFC2364) PPoA Routed
klik op Next>
Vul de volgende instellingen in:
VPI: 0
VCI: 35
user: user0@alice.nl
Password: user0
Klik op Next> en dan op Store

Als het modem is herstart, ga je naar het menu Configuration->VoDSL
VPI: 0
VCI: 37
PCR: 500
CDVT: 5
Coder: ALAW
VoDSL Signalling: BLES ELCP, ATM Forum - 9

Klik op Apply.
Klik dan op het menu Configuration->Save config
Klik op Save
Herstart het modem door even de stroom er af te halen (1 seconde is genoeg).

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • franssie
  • Registratie: Februari 2000
  • Laatst online: 15:57

franssie

Save the albatross

Verwijderd schreef op dinsdag 09 oktober 2007 @ 21:46:
Ik heb Alice nu een dag of 4 en het loopt prima.
[en een heel verhaal]
Dit ga ik nog wel eens nodig hebben zodra het werkt. Thanx!

franssie.bsky.social | 🎸 Niets is zo permanent als een tijdelijke oplossing | Een goed probleem komt nooit alleen | Gibson guitar Fender Guitar God Damn Guitar


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • jwillem
  • Registratie: Oktober 2007
  • Laatst online: 12-12-2021
In theorie kan een ISDN-modem wellicht ook op het ALICE VoDSL.
En ik bedoel dan voornamelijk het isdn telefonie-deel.

bijv de CopperJet 1614 of 1624-2B .
Heeft iemand dat al geprobeerd?

Kan je eigenlijk met twee lijnen tegelijkertijd bellen (analoog)?

Hoe zit het met nummerherkenning /nummerverzending.
Werkt dat lekker analoog, en is het makkelijk inschakelbaar/uitschakelbaar zoals bij KPN ( per individueel telefoongesprek, of in het algemeen door bijv een 0800 nummer te bellen of website)

Hartelijk dank

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • reddevil
  • Registratie: Februari 2001
  • Laatst online: 04-09 10:21
Gisteren alles geprobeerd aan te sluiten:

Geen telefoonaansluiting in de woonkamer (alleen afdekplaatjes voor de plek waar de doos moet zitten). Geen probleem, want ik had dat al gezien, dus even de rode en blauwe kabeltje aansluiten en m'n aansluiting is er.

Ik sluit direct m'n telefoon aan... geen kiestoon (dus geen lijn nog zou je zeggen?)

Naja, even voor de zekerheid de alice spullen aansluiten, 2 keer gecontroleerd... geen kiestoon.

Voor de zekerheid alles eruit gehaald, rode en blauwe kabeltjes omgedraaid voor de zekerheid en nog is testen... niks nog steeds :(

Ff alice mailen maar.


PS. Morgen komt de KPN een lijn test doen, dus vraag ik ze wel even de aansluiting in de woonkamer te controleren
Pagina: 1 ... 12 ... 18 Laatste

Dit topic is gesloten.