Stuiter, ik ben dan misschien een boe roeper, maar zoals ik al aangeef, wil ik er best aan dat er analoog misschien een verschil
kan zijn, maar digitaal gewoon niet. Sorry, daar ben ik dan inderdaad te sceptisch voor, hetzelfde met inspelen van kabels en netsnoeren.
Als het fenomeen van inspelen zou bestaan, en er dus iets "veranderd" aan de kabel, moet je dat gewoon kunnen meten. Onzin zoals "de kristalstructuur van koper die zich moet herstellen van het productieproces" is gewoon pure onzin, kan niet, is niet zo, etc.
Het is gewoon gejat van het concept inspelen van speakers en getransplanteert op kabels, terwijl het bij speakers wel zo is (surrounds enzo die soepeler worden) is een kabel gewoon volkomen passief, het is een geleider, niets meer, niets minder.
Ik vind het voorbeeld met UTP dan ook een goeie. CAT6 UTP waar gigabit overheen gaat, zal juist aanzienlijk
strakkere marges hebben dan een PCM digitale audio bitstream, gigabit ethernet is
veeeeeel meer data die veel meer bandbreedte nodig heeft, op veel hogere transmissiesnelheden, dus fouten zouden daar juist eerder optreden.
Het is gewoon van den zotte, dat zaken bij toepassingen die vele malen foutgevoeliger zijn dat een audio bitstreampje, er volledig niet toe doen, niet bestaan, niet van toepassing zijn, er geen last van hebben, etc, dat dit in de audio wereld opeens volkomen kritisch is geworden, terwijl de hoeveelheid data die verstuurd moet worden over belachelijke korte kabelafstanden opeens wel hoorbaar zou moeten zijn, terwijl de te versturen data in geen enkele verhouding staat met vergelijkbare toepassingen over veel langere afstanden en veelvouden aan data over veel hogere bandbreedtes.
Mensen moeten er gewoon eens aan geloven dat digitale audio gewoon net zo goed een databitstream is als gigabit ethernet over een afstand van 80 meter, en dat die laatste veel foutgevoeliger is. Als je daar al niet die exotische kabels voor nodig hebt, heb je dat zeker niet nodig voor een simpel datastreampje van 2 kanaals audio. (voor mijn part multichannel, stelt alsnog niets voor in verhouding.)
Tenminste, ik heb nog nooit gehoord van speciale UTP met zilveren geleiders en hupsieflups coating die eerst 2 weken ingespeeld moest worden voordat je netwerk goed gaat performen.
Data = data. Wat de toepassing ook is. Vandaar dat ik hier zoveel sceptischer over ben dan analoge audio signalen.
Als jij het verschil hoort, prima. Ik ben dan zo sceptisch dat ik beweer dat het tussen je oren zit.
En nu zijn we dus weer aanbeland waar we altijd aankomen bij kabeldiscussies, beide kanten zitten nu in de loopgraven en proberen elkaar te overtuigen.
Naja, ik probeer jouw te overtuigen dat er geen verschil
kan zijn, jij probeert mij te overtuigen dat ik in meer moet geloven dan de "wetenschappelijke" kant, want jij hoort wel verschil.
[
Voor 43% gewijzigd door
GaMeOvEr op 11-08-2007 13:26
]
Aannames zijn fataal.