Toevallig heb ik exact dezelfde ervaring met mijn sony hoofdtelefoon. Op het begin klonken ze enorm boemerig (hou ik wel een beetje van overigens) maar na een tijdje was ik er aan gewend, althans dat dacht ik. Toen ik na een jaar een nieuwe kocht waren deze ook weer met heel veel bas. Maar bij het wisselen en vergelijken tussen de oude was het verschil zo duidelijk als dag en nacht. Maar het typische is dat dit zo gelijdelijk gaat dat je het eigenlijk niet eens merkt.Exirion schreef op zaterdag 22 september 2007 @ 00:05:
Mijn meest heftige ervaring met inspelen was met een stel Sony MDR-E888 headphones (topmodel destijds). Nieuw klonken ze zwaar tegenvallend en was ik bijna in staat ze terug te brengen, maar na 2 weken veel spelen was de klank duidelijk anders. Een vriend van me heeft dezelfde dopjes later gekocht en toen heb ik ze vergeleken: die van hem klonken zoals de mijne nieuw klonken en na een paar weken was er geen hoorbaar verschil meer tussen de mijne en de zijne. Hetzelfde heb ik ervaren met m'n AKG hoofdtelefoon en alle speakers die ik nieuw heb meegemaakt.
Ik denk dat het best mogelijk is dat een speaker of koptelefoon even moet los komen als deze net uit de fabriek komt en dat er daarna een stabiele situatie optreed waar er langetijd niets meer veranderd. Maar zoals altijd wordt zoiets in de audiowereld enorm overdreven en worden de verhalen na komen er steeds meer onzin verhalen in omloop.
Overigens heb ik tot nu toe altijd gehad dat ik nieuwe speakers altijd slechter vind klinken als de oude (hoe gammel de oude ook zijn). Als ik dan op een later moment de oude en nieuwe speakers vergelijk dan klinken ze opeens anders dan dat ik me herinner