Armada schreef op vrijdag 02 mei 2008 @ 17:04:
[...]
Samengevat, blijven er voor de PC nog maar vier spelgebieden over:
- Spellen die in on-line werelden gespeeld worden en de servers nodig hebben voor de integrale spelbeleving (lees MMOGs)
- Spellen gemaakt door indie-developers, die de investering niet aandurven of kunnen of bang zijn voor de strikte certificeringseisen van platformhouders van de consoles.
- Spelmakers die nog een specifieke focus hebben op de PC (waarvan Blizzard nog de laatste banner carrier lijkt te zijn). Een duidelijk afbrokkelende markt, die langzaam verschuift naar de laatste markt;
- De ports van spellen die een primaire consoleorientatie hebben en waarbij de PC versie wordt gemaakt als een laatste melkpoging van het reeds verouderde spel. En daarbij maar op de koop toe nemen dat er 80% van ge-pirate wordt.
Ja, ik weet niet, maar is echt heel moeilijk te bevatten dat het om type ontwikkelaars gaat?
Als het echt heel moeilijk is, dan moet je voor de eerste en laatste bullet maar 'makers van' toevoegen.
Goed, je gaat van genres naar spelgebieden naar type ontwikkelaars. Laten we het erop houden dat dat lijstje nergens op slaat. De game is per uitgever, per ontwikkelaar, per project anders. Elke ontwikkelaar probeert een serie op te zetten, velen slagen daar niet in.
Je kan beter praten over de projecten die de nadruk hebben op de online gameplay en de ouderwetse singleplayer games. Die laatste is een niche en je moet erin uitblinken om veel te verkopen. Veel serious games vallen hieronder.
De online features worden STERK uitgebreid, dat is al met Battlefield 2 ingezet.
Laten we jouw punten bespreken:
- Spellen die in on-line werelden gespeeld worden en de servers nodig hebben voor de integrale spelbeleving (lees MMOGs)
Lijkt me duidelijk, vele games gaan hier naartoe, dit is NIET ontwikkelaar specifiek.
- Spellen gemaakt door indie-developers, die de investering niet aandurven of kunnen of bang zijn voor de strikte certificeringseisen van platformhouders van de consoles.[/quote]
Waarom zou een independent developer geen games kunnen maken die onder de MMOG vallen (jouw punt 1). De kosten zijn er vrijwel niet. En de kosten om een console game te maken zijn simpel: een tonnetje certificering voor MS, een ton aan devkits en voor de testing en je bent er. Als je als ontwikkelaar geen 2 ton hebt te besteden, dan is je budget sowieso al veels te laag, hoe betaal je dan je team? Daarnaast maken independent ontelbaar veel soorten games en kan je ze niet onder een noemer plaatsen.
- Spelmakers die nog een specifieke focus hebben op de PC (waarvan Blizzard nog de laatste banner carrier lijkt te zijn). Een duidelijk afbrokkelende markt, die langzaam verschuift naar de laatste markt;
Blizzard gaat juist richting jouw punt 1: zie WoW, zie SC2, zie Diablo 3 en de geruchten van de nieuwe MMORPGs in deze werelden. Het blijft een PC ontwikkelaar, maar voor hoe lang? Ze gaan samen met ATVI, het geld stroomt binnen. De verlokking naar het grote geld is groot, en ze zullen hier ook achteraan gaan. EA haalt al 80% van de omzet uit de consoles, Activision is vergelijkbaar in cijfers.
Daarnaast: uit jouw 4 typen overzicht: waarom zou Blizzard een eigen type zijn en niet bij type 1?
- De ports van spellen die een primaire consoleorientatie hebben en waarbij de PC versie wordt gemaakt als een laatste melkpoging van het reeds verouderde spel. En daarbij maar op de koop toe nemen dat er 80% van ge-pirate wordt.
Wake up! Elke grote engine is volledig cross platform. U3, de nieuwe ID engine, Frostbite, Crytek/Crysis, etc etc. Dit is totaal geen melkpoging en totaal geen "type ontwikkelaar". Dit is de realiteit waarin je als ontwikkelaar je assets over 3 titles/platforms kan delen ipv 1. Dit kan elke ontwikkelaar doen.
Cheetah schreef op vrijdag 02 mei 2008 @ 17:06:
[...]
offtopic:
BTW: Als men je ignorance optelt bij je arrogantie en dat weer optelt bij je betweterigheid dan komen we al heel aardig in de richting van de onaangename kant die discussies waaraan je hier deelneemt opgaan
Mee eens, maakt het nogal onplezierig.
TheZeroorez schreef op vrijdag 02 mei 2008 @ 21:49:
[...]
Juist dan niet zou ik zeggen. Maar als hij stelt dat je de Cell in z'n geheel niet hoeft te gebruiken zit hij aardig scheef ja.
[...]
Hmz. Ik weet niet wat ik ophad voordat ik dat las en schreef, maar vergeet het maar.. Ik las quotes en originelen daarvan tegelijk, en reageerde op een combinatie daarvan. Solly
[...]
Ranking zal best veel uitmaken denk ik. Niet alleen op de PC, maar het kan er wel prima op toegepast worden om het weer gelijker te trekken.
Ranks zorgen ervoor dat:
- Mensen geneigd zijn langer te blijven spelen, en weer verder te gaan.. Ze moeten 'bij' blijven.
- Spelers, ookal hebben ze in de game op zich even geen zin, vaak toch even blijven spelen 'voor de rank' (ja, je hebt er verassend veel die zo denken)
- Alles met ranks on-line gaat, en dan vooral via de producer. Iedereen die 'echt' ranked wil spelen zal het spel echt moeten kopen, met een illegale kopie kun je weinig meer dan zonder ranks spelen of een crappy eigen ranking-ladder opzetten.
...En ik denk dat die dingen er weer voor zorgen dat er minder piraterij zal zijn en mensen eerder geneigd zijn een game te kopen. Als ze het spel eenmaal hebben zullen ze er misschien ook nog iets langer tevreden mee zijn

Met ranking bedoelde ik vooral de achterliggende databases die de ontwikkelaar opzet en beheert. Alle spelers zitten erin, spelervaring wordt omhoog getild (van potje naar de volledige scope van de game en wereldwijd) en de social features maken het dat je terugkomt. Piracy is vrijwel onmogelijk gezien alles online gebeurd. CoD4 is keihard onderuit gegaan met de ranking. Meeliften op de hype, maar uiteindelijk is het een slechte zet gebleken. En dan gaat de uitgever klagen dat 50% van de pc spelers de game illegaal heeft.
Armada schreef op vrijdag 02 mei 2008 @ 20:23:
[...]
De development-omgeving is zo in elkaar gezet dat je iets compiled voor 360 of voor PC, even afgezien van optimalisaties. Of dat de targetsystems hetzelfde maakt, nee. Er zit nogal een verschil tussen Power PC architectuur en x86 architectuur. Het is meer een mooie integratie die MS softwarematig voor elkaar heeft gekregen. Ik heb overigens nog geen enkele reactie gezien waarin gesteld werd dat het moeilijk coden voor de PC is.
Ik weet uit eigen ervaring dat dat wel zo is. Op het PC platform zijn er tig variabelen en bugs treden velen malen sneller op. Grootste ergernis van developers: de clientside drivers.
Wmm schreef op vrijdag 02 mei 2008 @ 22:09:
[...]
Meh, ben ik het uit ervaring niet echt mee is. Ik vat rankings hier op als een iets waar er een ladder is waar je punten voor kunt halen en hoe meer punten hoe hoger je op de ladder staat. Als ik hier zo lees wat er over het onderwerp gezegd is heeft CoD4 ofzo ook andere rankings (

) dus misschien zit ik er wel compleet naast

.
Maar het is veel meer; vooral social features komen erin. Zie BF Heroes, Quake Live, etc.
Anyway, waar ik het over heb is niet echt zo bijzonder dat het mensen naar een game gaat lokken. 90% van de spelers van een game zijn casual spelers die echt nooit genoeg tijd in het spel steken om een redelijke ranking te verkrijgen. Neem Trackmania Nations United, gratis game met 300k mensen op de ladder (als het al niet meer is). Voor iemand die af en toe een uurtje dat spel speelt is het al zeer lastig om boven de 10k te komen, en wat stelt 10k nou voor.
Dat is een verkeerd opgezette ranking. Doel zou moeten zijn dan newbies en ervaren spelers beide een leuke ervaring hebben.
Daarnaast is het helaas zo dat er toch nog grote jaloezie is op dat vlak. Heb je een hoge ranking dan ben je per definitie een nerd zonder leven. Ook kan zo'n ranking een spel in twee kampen verdelen wat je vooral ziet bij RTS. Om in RTS een top ranking te krijgen moet je alle mogelijkheden van het spel gebruiken, dus ook rushen. Iets wat voor ontzettend veel casuals not done is. Op de EA fora lopen er mbt CNC3 threads of de top gamers het spel niet verpesten omdat EA gameplay en balance voor competitive topgaming aanpast.
Dus niet dat rankings moeten verdwijnen (zeker niet), maar ze bestaan al en zijn zeker geen redding voor pc gaming ofzo.
Maar dit is slechts ingame en fase 1. Zodra de nieuwe games uitkomen zal je zien waarop ik doel. De gameplay wordt veel verder doorgetrokken.
Bij C&C3 zitten vele gaten in het systeem: je kan zo nieuwe accounts aanmaken, er is geen toezicht, en je kan je ranking boosten door niet te verliezen (disconnect geintjes).
Let ook op de tot nu toe mislukte integratie tussen Vista en Xbox360. De volgende generatie Xbox en Windows zullen nog verder samen geintegreerd worden. Het serverplatform is kei en keihard in ontwikkeling. Wij hebben dit al live staan in Parijs en London, dit draait super. Technisch kan ik nu al Xbox360 spelers, PC spelers (en zelfs PS3 spelers) samenvoegen in 1 online omgeving. Ook dit zal van invloed zijn op de PC games die uit gaan komen.