[MacBook] Discussietopic en Mini-FAQ deel 4 Vorige deel Overzicht Volgende deel Laatste deel

Dit topic is onderdeel van een reeks. Ga naar het meest recente topic in deze reeks.

Pagina: 1 2 ... 11 Laatste
Acties:
  • 6.047 views sinds 30-01-2008

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 35517

Topicstarter
[color=#ffffff]<div style="padding: 10px; font-family: Lucida Grande, Lucida Sans, sans-serif;">MacBook: de meest geavanceerde en betaalbare Mac-notebook ooit.<div>[/color]
Afbeeldingslocatie: http://tweakers.net/ext/f/7af9134b31b3d53225b0074b58e9b4b1/full.jpg
Macbook - Specs:

• 1,83GHz of 2,0GHz Intel Core Duo processor
• Apple Remote met Front Row
• Tot 2GB 667MHz DDR2 SDRAM (standaard 2x256MB)
• Intel GMA950 graphics processor met tot 64MB shared videogeheugen
• mini-DVI connector
• combodrive of superdrive
• 60 of 80 GB harddisk
• Built-in gigabit Ethernet
• Airport Extreme en Bluetooth
• iSight camera ingebouwd
• iLife '06, Mac OS X Tiger
MacBook

We hebben er lang op moeten wachten, maar hier is-ie dan: de nieuwe MacBook. De opvolger van de iBook G4 komt in een prachtig glossy wit of zwart jasje met een widescreen beeldscherm van 13,3 inch. De MacBook is net zoals zijn broertje standaard uitgerust met een Intel Core Duo processor, AirPort Extreme, Bluetooth 2.0, een ingebouwde iSight en Front Row plus de inmiddels welbekende Apple remote.

Enkele vernieuwende dingen die we nog niet waren tegengekomen op de grote broer. Het geniale magneet-design sluitinkje. De MacBook Pro is al uitgerust met een magnetische power adapter, maar de MacBook sluit ook volledig magnetisch. Geen gehannes meer met knopjes en sluitinkjes, maar simpel en strak.

De MacBook wordt geleverd in drie modellen. Het low-end model (€1099) heeft een Intel Core Duo processor van 1,83 GHz, een 60 GB HD en een ComboDrive. Het middenmodel (€1299) heeft een Intel Core Duo processor van 2 GHz, een 60 GB HD en een SuperDrive. Het duurste model (€1499) is zwart, heeft een Intel Core Duo processor van 2 GHz, een 80 GB HD en een SuperDrive.

De resolutie van het scherm is verhoogd naar 1280 x 800 pixels en ook is het LCD-scherm feller gemaakt. Het lijkt erop dat je voortaan ook een tweede beeldscherm kunt gebruiken zonder de screenspanning-hack te hoeven gebruiken.
MacBook - Mini FAQ:

:? Kan ik Windows op mijn MacBook draaien?
Ja dat kan :) Dit komt omdat Apple is overgeschakelt naar het Intel-platform.
Je kunt dit op 2 verschillende manieren doen:
• Met Bootcamp (dual boot): http://www.apple.com/macosx/bootcamp/ Let op! Dit is beta software, het schijnt dat deze ergens in december niet meer te gebruiken is. lees hier de reply van orillion
• Met XOM (dual boot, open source, stuk moeilijker): http://onmac.net/
• Met Parralels (Virtualisatie): http://www.parallels.com/en/products/workstation/mac/
Korte uitleg over virtualisatie (van macosx.nl):
Parralels maakt gebruik van virtualisatie waardoor deze andere besturingssystemen kunnen werken binnen in OS X waardoor opnieuw opstarten overbodig is. Naast Windows ondersteunt de beta versie van Paralles ook verschillende Linux distributies, FreeBSD, Solaris, OS/2, eComStation en MS-DOS.
:? Ik hoor veel slechte dingen over de MacBook, moet ik hem nou niet kopen?
Het is waar je op internet veel slechte dingen leest over de MacBook, maar bedenk wel dat je als je tevreden over een product, er minder snel iets over zegt dan dat er problemen mee zijn. Er zijn al een groot aantal mensen geweest waarbij hun MacBook helemaal goed functioneert. Bedenk ook dat dit de eerste generatie MacBooks zijn. Het is natuurlijk niet zo dat in alle eerste generaties problemen zijn, maar geen enkel product is perfect. Vanwege de relatief hoge prijzen wordt van Apple verwacht dat hun producten 100% functioneren, des te teleurgestelder ben je als dit eens niet het geval is.

:? Mijn MacBook wordt nogal warm, hoort dit?
Nee, dit hoort eigenlijk niet, en is bij veel mensen een probleem. Toch zegt Apple dat dit bij de normale werking hoort.
Veel mensen hebben al naar de oorzaak gezocht en hier is het volgende uitgekomen:
• Tijdens het productieproces zou er vergeten zijn een stuk plastic weg te halen bij het ventilatierooster al is dit slechts bij heel weinig modellen het geval. (http://docs.info.apple.com/article.html?artnum=30612)
• Te grote hoeveelheid koelpasta (al is het bewezen dat dit bijna geen invloed heeft.
• Te laat aanspringen van de CPU fan
Sommige mensen zeggen geen last te hebben, andere zeggen weer dat de temperatuur zo hoog is dat je hem niet op je schoot kan houden. (Een veelgebruikt argument hiertegen is dat de MacBook een notebook is en geen laptop, IMO is dat onzin)
Update 22-08: Apple heeft onlangs een firmware upgrade uitgebracht die de MacBook koeler maakt door de CPU koeler eerder aan te laten springen. Deze kun je gewoon binnenhalen via software-update.

:? Office/Photoshop draait traag, ik dacht dat een Intel Mac sneller zou zijn?
Van Microsoft Office 2004 en Adobe Creative Suite zijn nog geen Universal Binaries beschikbaar, dit betekent dat deze programma's nog niet native kunnen draaien op de nieuwe Intel architectuur en daardoor moeten instructies vertaald worden om het toch te laten draaien, hierdoor krijg je performanceverlies. Zie ook: http://www.apple.com/rosetta/
(Dit is overigens geen MacBook specifiek probleem maar geld voor alle nieuwe Intel Macs)

:? Argh! Mijn MacBook heeft gele vlekken terwijl ik toch altijd mijn handen schoonmaak alvorens ik mijn MacBook gebruik!
Dit is een veelvoorkomend probleem dat vaak pas optreed na enkele weken. De oorzaak hiervan is niet bekend, maar gedacht wordt dat dit eraan kan liggen dat sommige mensen "speciaal" zweet hebben dat de plastic laag van de MacBook aantast. Er is een MacBook met dat probleem naar Apple gestuurd en het is nu wachten of Apple er iets aan gaat doen.

UPDATE: Apple heeft de eerste MacBook met het verkleuringsprobleem vervangen!!

}:O Wat doet die koe in mijn MacBook? (Waarom maakt mijn MacBook zoveel lawaai?)
Veel mensen klagen over een rare geluiden uit hun MacBook. Dit is afkomstig van de processor, en wordt ook wel de CPU-whine genoemd. Als de CPU niet bezig is, veroorzaakt deze een hoog geluid. Dit is te voorkomen door een stukje software te draaien die je MacBook bezig houd, QuietMBP. Dit is te downloaden vanaf http://www.macupdate.com/info.php/id/21714. Een ander programma wat schijnt te werken is MagicNoiseKiller
Wat ook voorkomt, is dat een koeler niet goed wil gaan draaien, waardoor hij aan en uit gaat, dit veroorzaakt een "Moo"-geluid. Dit probleem komt (bijna?) niet meer voor bij de nieuwe modellen. :)
Update 24-08: Ook dit wordt opgelost door de nieuwe firmware die Apple onlangs heeft uitgebracht. Deze kun je gewoon binnenhalen via software-update.


:? Kan ik ... op mijn MacBook draaien?
Kijk eerst op de website van de maker zelf, sommige makers bieden normaal al een Mac versie aan :) (o.a. Azureus, MSN Messenger, LimeWire, Skype)
Blijkt er voor jou programma geen Mac versie te zijn, dan kun je kijken naar een alternatief. In Onmisbare tools / software staan een heleboel programma's die een goed (en soms zelfs beter) alternatief zijn voor het programma wat je zoekt :)
Voorbeelden hiervan zijn:
• AdiumX: IM programma dat veel netwerken ondersteund, waaronder MSN, ICQ, Yahoo, AIM en Jabber. Erg veel gebruikte, goed uitziende IM, uitbreidbaar met skins, plug-ins, emoticons etc.: http://www.adiumx.com/
• NeoOffice, OpenOffice kloon met betere integratie in de Mac-omgeving: http://www.neooffice.org (helaas nog geen Universal versie uit voor iedereen, tot 1 juli moet je een "Early Adopters Fee" downloaden)
• Tramsit, FTP client: http://www.panic.com/transmit/

:? Als ik extra geheugen bestel is het zo enorm duur! Kan dit niet goedkoper?
Ja, dat kan! Veel GoT gebruikers hebben 1 GB reepjes gekocht van een Hong Kongse eBayer wat probleemloos lijkt te functioneren. 2x reepjes van 1 GB wordt daarmee ongeveer even duur als 1 GB in de apple store (2x 512 MB). Let wel op, dat Apple standaard 2x de helft ingebouwd (bij 512 MB, dus 2 reepjes van 256 MB). Dus als je los geheugen koopt, moet je eerst een reepje eruit halen. Het is helaas dus niet zo, dat als er er 1 GB bijkoopt, je 1,5 GB heeft. Vreemd genoeg wordt er bij de MacBook Pro wel 1x 512 MB ingebouwd, en kun je bij 1 GB kiezen of je het in 1 of 2 reepjes wil.

:? Hoe bouw ik mijn extra geheugen in?
Zie hiervoor [rml][ Mem-ervaringen]: Macbook / Macbook Pro / ...[/rml] :)

MacBook - Sleeves & Tassen:

Tassen
• Brenthoven: http://www.brenthaven.com/catalog-edge-i-black.html
Sleeves
• Bitolithic: http://www.bitolithic.com/bags/index.htm (Foto's: [rml]Arthur in "[ MacBook] Discussietopic en Mini-FAQ dee..."[/rml])
• Typepad: http://wrappers.typepad.c...macbook_sleeve/index.html
• Waterfield: http://www.sfbags.com/products/mambocombos/cozmosuite.htm
• Tucano: http://www.tucano.it/ENG/...gs/frame_computerbags.htm
• LaRobe: http://www.be-ez.com/prod_larobeclassic.html
• Chrome: http://www.chromebags.com/laptop_sleeve.php
• FoofPod: http://www.foofpod.com/
MacBook - Meer info:

• Algemene info: http://www.apple.com/macbook/macbook.html
• Foto gallery: http://www.apple.com/macbook/gallery/
• Technische specificaties: http://www.apple.com/macbook/specs.html
• Vergelijking met de MacBook Pro: http://store.apple.com/Ca...ges/comparison_chart.html
• MacBook Foto's op Flickr.com: http://flickr.com/search/?q=MacBook&w=all
• Foto's van het uitpakken van mijn (Gangsteroo) zwarte MacBook: http://www.flickr.com/pho...0/sets/72157594194385411/
MacBook - Reviews

• Ars Technica: http://arstechnica.com/reviews/hardware/macbook.ars
• Notebook review: http://www.notebookreview.com/default.asp?newsID=2946
• Cnet.com: http://reviews.cnet.com/A...4505-3121_7-31884384.html
• Applenieuws (NL): http://www.applenieuws.nl/?p=374
• MacNed (NL): http://www.macned.nl/review.php?id=152
• Time.com: http://www.time.com/time/...le/0,8599,1201878,00.html
Topicregels:

• Houd het svp ontopic, dus geen opmerkingen over bestellingen en levertijden, daarvoor kun je terecht in Levertijd Apple producten
• Over korting voor studenten en developers is met de search genoeg te vinden, posts met vragen of opmerkingen hierover worden verwijderd
• Deel 1: [rml][ 13" MacBook] Discussietopic en Mini-FAQ[/rml]
• Deel 2: [rml][MacBook] Discussietopic en Mini-FAQ deel 2[/rml]
• Deel 3: [rml][MacBook] Discussietopic en Mini-FAQ deel 3[/rml]
• Veel plezier bij het lezen en/of posten over de Apple MacBook :)


Poll: Heb je problemen met je MacBook?
Nee, alles werkt perfect!
Nee, alles werkt perfect maar wel pas na het omruilen/terugsturen van de eerste!
Ja, 1 probleem
Ja, 2 problemen
Ja, 3 of meer problemen
Afbeeldingslocatie: http://poll.dezeserver.nl/results.cgi?pid=142315&layout=2&sort=prc
Ook een poll maken? Klik hier

Poll: Draai jij de nieuwe MacBook firmware update?
Ja, en hij is flink koeler en stil
Ja, en hij is koeler maar maakt lawaai
Nee
Ik w8 eerst nog af wat de ervaringen zijn
Afbeeldingslocatie: http://poll.dezeserver.nl/results.cgi?pid=142718&layout=2&sort=prc
Ook een poll maken? Klik hier
Met dank aan Red en Canaria voor de eerste 2 delen :)

FAQ ga ik komende week weer even bijwerken :)

[ Voor 13% gewijzigd door Anoniem: 35517 op 24-08-2006 03:19 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 35517

Topicstarter
MacBook 2,0 Ghz review

Introductie
Sinds ik gehoord had, dat Apple overstapt van PowerPC naar Intel architectuur, heb ik me steeds meer verdiept in de aankomende Macs met Intel processoren.
De Intel iMac vond ik in het begin geen optie, aangezien niet zolang geleden een erg mooi nieuw (zwart) TFT-scherm heb gekocht incl. bijpassende desktopset waar ik in totaal 550 euro aan uitgegeven heb. Later heb ik toch nog een aantal keren overwogen om een Intel iMac aan te schaffen vanwege de ingebouwde iSight en het voordeel dat je niet zo'n lompe kast onder je PC hebt staan.
De Mac Mini vind ik een mooi kastje, ik vind het alleen jammer dat hij slechts met een 1,66 Ghz Core Duo processor uitgerust is.
Toen kwam de MacBook Pro, een krachtige maar dure laptop die me wel aansprak: ingebouwde iSight, vrij krachtige grafische chip maar wel erg duur. Aangezien ik geen vaste baan heb, en het vooral moet hebben van freelance website opdrachten zou het nog wel even duren voordat ik daar geld genoeg voor had, om maar te zwijgen van de accesoires die er dan nog aangeschaft moesten worden. Ik had nog even door kunnen sparen, maar ik wilde in de vakantie een goede computer hebben waar ik probleemloos mee kon werken.
Toen kwam de MacBook, op het eerste gezicht aantrekkelijk geprijsd, ook ingebouwde iSight en vrij weinig verschil met de MacBook Pro, na mezelf 2 maanden verdiept te hebben in de MacBook heb ik er zelf ook een aangeschaft bij de MediaMarkt in Amsterdam die ik in deze review zal bespreken.


Eerste indruk
Toen ik de doos in handen kreeg dacht ik al van "Wow, wat is deze doos klein". Deze was net iets hoger dan een CD-jewelcase. Toen ik de doos verder openmaakte en uiteindelijk bij de MacBook zelf kwam, was ik erg blij dat ik 150 euro extra voor de zwarte heb neergelegd want o o o wat is ze mooi :) dit zal ongetwijfeld net zo zijn voor de witte, maar aangezien al mijn randapparatuur en beeldscherm zwart is heb ik voor de zwarte gekozen. Wat verder opvalt is hoeveel aandacht er wordt besteed aan het design want zelfs de gebruiksaanwijzing zit samen met de installatie cd's in een mooi grijze doosje.


Software
Ik ben een switcher van Windows naar Mac, en wat me opvalt aan de Mac is dat je als je je bureaublad ziet meteen aan de slag kan gaan, en niet minutenlang hoeft te wachten op onnodige programma's die in je taskbar verschijnen.
Als je eenmaal aan het werk bent hoef je ook niet lang te wachten voordat je programma's opgestart zijn, en zeker als de programma's nog open staan (en dat gebeurt nogal vaak op je Mac, omdat je programma's echt moet stoppen voordat ze niet meer in je geheugen staan) kun je snel nieuwe documenten of websites openen.
Het overstappen van Windows naar Mac OS X heeft me wel enkele dagen gekost om te wennen, en heb dan ook een boek aangeschaft om het OS snel te leren kennen (Leer jezelf professioneel Mac OS X 10.4 Tiger van Johan Henselmans en Fred van der Ende). Opvallende dingen hierbij zijn dat de sluit, minimaliseer en zoom knoppen aan de linkerkant zitten in plaats van de rechterkant zoals bij Windows. Ook werkte ik onder Windows vaak met sneltoetsen, deze zijn onder Mac OS X soms bijna hetzelfde (enkel CTRL moet vervangen worden door het Appletje). Het grote voordeel bij Mac OS X is ook dat deze sneltoetsen in heel veel programma's hetzelfde zijn.


Snelheid
Zoals ik in het deel software al heb geschreven, je hoeft niet lang te wachten totdat je aan de slag kunt, en programa's openen erg snel. Het voelt allemaal een stuk soepeler aan dan in Windows, voor de rest kan ik er hier niet zoveel over zeggen omdat ik voorheen enkel op Windows-computers heb gewerkt.
De opstarttijd wil nog wel een verschillen, en soms wel langer dan een minuut duren. Dit is meestal zo wanneer je de onderhoudsscript hebt uitgevoerd, in de meeste gevallen start hij gewoon heel snel door.
Je merkt wel duidelijk verschil wanneer je de hoeveelheid ram vergroot. Ik begon met een BTO-model met 512 MB geheugen en heb er later zelf 2 GB (2x 1 GB) ingestopt, en dan wordt de opstarttijd wel ietsje langer. Maar de snelheidswinst die je krijgt tijdens het werken met de Mac zelf is vele malen groter, zo kan je zonder problemen een stuk of 10 programma's open hebben staan en toch probleemloos daarnaast Windows XP hebben draaien in Parallels. Bij Parallels moest ik toen ik nog 512 MB had vaak wachten voordat ik weer in Mac OS X kon werken wanneer ik in Windows XP zat. Dit heeft waarschijnlijk te maken dat het virtuele geheugen snel aangesproken wordt bij het gebruik van "maar" 512 MB geheugen.


Geluid en warmte
Een veelgehoorde klacht over de MacBook is de hoge temperatuur, deze is inderdaad te hoog om de MacBook op je blote knieën te gebruiken, maar komt alleen in de uitzonderlijke gevallen boven de 70 graden Celsius. Tegen die tijd springt de koeler ook aan. Deze past zich qua snelheid aan aan de temperatuur en dit merk je dan ook aan het geluid wat de MacBook produceert. Deze hoor je bij simpel tekstverwerken, mailen en internetten totaal niet, maar zodra je een tijdje intensief aan het werk bent met bijvoorbeeld Photoshop dan hoor je hem wel, maar dit ervaar ik niet als storend. Meestal heb ik ook de radio aan en dan hoor je hem zowiezo niet.
Als je een DVD of CD in de Superdrive hebt zitten dan hoor je deze wel spinnen, maar deze is niet luider dan het geluid van de CPU-koeler. Ik maakte me in het begin zelf een beetje zorgen over een raar geluid bij het opstarten, dit klonk namelijk als een koeler die vastloopt, maar dit bleek achteraf gewoon het geluid te zijn die zogenaamde slot-loading drives gebruiken als de Superdrive om te kijken of er een medium aanwezig is in de drive. Van de beruchte CPU-whine of Moo heb ik overigens geen last.


Poorten
Het eerste nadeel waar ik tegenaan liep, zijn het aantal USB-poorten, dit zijn er namelijk maar 2. Omdat er ook geen PS/2 poorten opzitten ben je nogal het haasje als je een los keyboard en muis wilt aansluiten, dan zijn namelijk beide USB poorten meteen bezet. Dit is natuurlijk makkelijk op te lossen met een USB-hubje, maar het zou toch fijn zijn geweest als ze er minstens 2 extra USB poorten op had gedaan. Wat ook vervelend is, maar begrijpelijk vanwege ruimtegebrek, is het gebruik van een Mini-DVI poort in plaats van een normale DVI-I poort. Hierdoor moet je een adapter kopen die alleen verkrijgbaar is bij Apple voor 20 euro, en over slechts 1 poort beschikt (VGA/DVI-D/S-video). Wissen je dus vaak van beeldscherm (CRT/TFT/TV) dan is het noodzakelijk om nog eens 60 euro hiervoor neer te leggen. Een pluspunt is wel de Gigabit Ethernet aansluiting en de ingebouwde Bluetooth en Airport (Wireless LAN). Waar ikzelf persoonlijk erg blij ben, is dat er standaard optische in- en uitgangen opzitten zodat ik mijn MacBook makkelijk aan mijn home-cinema reciever kan aansluiten. Een van de meest handige (hardwarematige-)functies vindt ik de MagSafe connector, dit is een voedingskabel die met een magneetje vastzit aan de MacBook, wat ervoor zorgt dat wanneer iemand over de voedingskabel struikelt, de voedingskabel simpelweg loslaat en niet de hele notebook meeneemt naar de grond :)


Beeldscherm
Het glossy-scherm van de MacBook is een veelbesproken onderdeel. Volgens Apple zou je hiermee makkelijker in de zon kunnen werken, omdat het scherm de zonnestralen weerkaatst. Hierdoor zou je echter wel last hebben van hinderlijke reflecties als het licht van achter jezelf komt. Nou werk ik zelf meestal aan een bureau met een TL-buis erboven, en heb ik in deze situatie totaal geen last van reflecties. Van reflecties heb ik weinig last gehad, en als ik ze had vond ik ze niet bepaald hinderlijk. Waarschijnlijk is dit ook gewoon een kwestie van wennen. De extreme reflecties die je vaak op foto's ziet heb ik nog nooit gehad, alleen als ik met de flitser aan zelf foto's maak zie ik wel reflecties op de foto. De kleuren zijn standaard vreemd genoeg een beetje flets ingesteld, maar dit viel me eigenlijk pas op toen ik voor het "sRGB" kleurprofiel koos, waarbij de gamma iets hoger is (2,1 in plaats van 1,8) hierdoor worden de kleuren echt mooi om naar te kijken. Verder is het beeldscherm niet te klein, waar ik eerst een beetje bang voor was.


Conclusie
Ik heb voorheen op Windows XP gewerkt op een AMD Athlon XP 2600+ met 1 GB geheugen, en was eigenlijk op zoek naar een desktop in plaats van een notebook om deze te vervangen. Ik speel eigenlijk geen spellen en heb daarom ook geen zware grafische kaart nodig (en heb ik daarom ook dat gedeelte uit de review gelaten). Daarnaast wilde ik wel eens een Mac proberen maar de Mac Mini was me net iets te weinig en ben daarom voor de MacBook gegaan. Ik heb deze MacBook inmiddels een maand in gebruik en heb totaal geen spijt van mijn aanschaf. De MacBook is mooi, snel, stil en makkelijk overal naartoe te nemen, en daarmee voor mij eigenlijk op het geringe aantal poorten na, voor mij de ideale computer!

(edit)
Weet iemand waarom ik geen Product Survey kan aanmaken voor de MacBook? Had deze graag toegevoegd :(

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Greetoz
  • Registratie: Juni 2002
  • Laatst online: 21:14
Toch schreef op maandag 14 augustus 2006 @ 21:26:
[...]


Als hij dit blijft doen, en ook soms gewoon in OSX, dan meteen Apple bellen, dat zijn namelijk Random Shutdowns, en die wil je dus niet. Apple weet daar al van.
het is dus niet in OSX maar puur bij het opstarten. deed gewoon knopje restart in osx sluit netjes af.. komt up met zwart beeld wel een doing geluid. dus niet gewoon uit terwijl in OSX

die alt-apple-p-r deed het gewoon en daarna heeft hij het bij een reboot (gelijk daarna) weer 1 keer gedaan nu na 10 reboots al nie meer (ja had ff paar keer getest :P)

[ Voor 15% gewijzigd door Greetoz op 15-08-2006 02:30 ]

https://printcraft3d.nl Protect your BMW! https://BimmerNotify.app


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • appelsientje
  • Registratie: Juli 2001
  • Laatst online: 15-04 10:50

appelsientje

Het beste onder de zon

Ik heb dus ook sinds een paar dagen mijn MacBook (ik kwam terug van de vakantie en daar stond die dan)

Ik ben ook al vanaf het begin een windows gebruiker maar wilde toch eens de overstap wagen, en tot nu toe valt het me echt niet tegen. Werkt allemaal heel logisch. Natuurlijk moet je ff wennen aan de look en feel, maar dat gaat vrij snel.
Hij's mooi en stil... en heb zelf ook geen spijt van deze aanschaf.

LR | 4WD | Deep blue | 19" velgen | Trekhaak


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • wdekreij
  • Registratie: December 2002
  • Laatst online: 06-08-2024

wdekreij

Dubbelzinnig

Weet er iemand wat benchmark-vergelijks tussen de MacBook (met Win XP) en echte pc's?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 165438

Hee thanx voor de tip van het kleurengamma. Heb hem gekalibreerd naar 2,2 ipv de standaard 1,8 en dat is weer een irritatie minder :-) Vond hem idd erg flets, ook in vergelijking met mijn oude iBook..

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Robin
  • Registratie: Juni 2001
  • Niet online
Anoniem: 35517 schreef op dinsdag 15 augustus 2006 @ 01:08:
(edit)
Weet iemand waarom ik geen Product Survey kan aanmaken voor de MacBook? Had deze graag toegevoegd :(
Omdat de MacBook en MacBook Pro schijnbaar nog niet in de PriceWatch stonden en dus ook niet in de Productsurvey. Ik heb een zooi MacBooks alvast in de PriceWatch gezet zodat er in iedergeval ProductSurveys gemaakt kunnen worden:

http://tweakers.net/produ...y&catID=497&query=macbook

Ik vond het al vreemd dat er geen ProductSurveys verschenen van de MacBook, maar dat is nu hopelijk opgelost :X.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • appelsientje
  • Registratie: Juli 2001
  • Laatst online: 15-04 10:50

appelsientje

Het beste onder de zon

Ik heb trouwens toch een kleine vraag (weet eigenlijk niet of dat hier moet)

Ik werk in firefox nogal veel met sneltoetsen (trouwens volgens mij zijn dat dezelfde toesten als in IE maar goed)
Als ik naar mijn url balk wil gaan..... dan typte ik normaal "ctrl+d" maar dat werkt dus niet onder de mac... (ook niet apple+d) weet iemand toevallig welke combinatie daarvoor wel werkt?

LR | 4WD | Deep blue | 19" velgen | Trekhaak


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Zody
  • Registratie: Maart 2004
  • Laatst online: 20-05 13:31
appelsientje schreef op dinsdag 15 augustus 2006 @ 10:37:
Ik heb trouwens toch een kleine vraag (weet eigenlijk niet of dat hier moet)

Ik werk in firefox nogal veel met sneltoetsen (trouwens volgens mij zijn dat dezelfde toesten als in IE maar goed)
Als ik naar mijn url balk wil gaan..... dan typte ik normaal "ctrl+d" maar dat werkt dus niet onder de mac... (ook niet apple+d) weet iemand toevallig welke combinatie daarvoor wel werkt?
BIj mij is het alt+d en volgens de firefox help in osx is het appltje+l (cmd+l) en f6.
Dan gelijk een newbee vraag van mij, mijn "f-toetsen" hebben nu standaard de "alternatieve functie" kheb al zitten proberen naar mogelijke toetsencombinaties om het weg te doen maar het lukt niet. Krijg het ook niet gegoogled...

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 142917

Is het misschien geen goed idee om in de Topicstart cijfers op te nemen van het aantal defecte macbooks tov perfect werkende macbooks? Of de mensen op het hart drukken dat het aantal defecte Macbooks eigenlijk zeer beperkt is en dat het vooral de mensen met defecte MB's zijn die posten in topics al deze! Ik vind het nu een beetje negatief overkomen, ik krijg persoonlijk nogal een wrang gevoel na het lezen van de TS. Moest ik overwegen van een Macbook te kopen, zou ik beginnen twijfelen na deze TS.
Misschien kunnen we een topic beginnen waarin iedereen die geen problemen heeft met zijn MB dit ff kan melden :+

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 157155

Anoniem: 142917 schreef op dinsdag 15 augustus 2006 @ 10:58:
Is het misschien geen goed idee om in de Topicstart cijfers op te nemen van het aantal defecte macbooks tov perfect werkende macbooks? Of de mensen op het hart drukken dat het aantal defecte Macbooks eigenlijk zeer beperkt is en dat het vooral de mensen met defecte MB's zijn die posten in topics al deze! Ik vind het nu een beetje negatief overkomen, ik krijg persoonlijk nogal een wrang gevoel na het lezen van de TS. Moest ik overwegen van een Macbook te kopen, zou ik beginnen twijfelen na deze TS.
Misschien kunnen we een topic beginnen waarin iedereen die geen problemen heeft met zijn MB dit ff kan melden :+
Lijkt mij een beetje nutteloos worden. Een pol zou misschien wel wat zijn in de top van deze post, echter een topic openen over goed werkende macbooks gaat een beetje ver. Iedereen weet nu onderhand wel dat de macbook veel warmte produceert en dat hij veel warmte kan geven. Echter vele andere problemen doen zich niet voor. Elke "laptop" heeft zo zijn problemen. Echter ik ben er zeker van dat dat zeer minimaal is bij Apple. _/-\o_

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 67869

Zody schreef op dinsdag 15 augustus 2006 @ 10:46:

BIj mij is het alt+d en volgens de firefox help in osx is het appltje+l (cmd+l) en f6.
Dan gelijk een newbee vraag van mij, mijn "f-toetsen" hebben nu standaard de "alternatieve functie" kheb al zitten proberen naar mogelijke toetsencombinaties om het weg te doen maar het lukt niet.
bij Keyboard and Mouse onder System Preferences kan je onder het tabje Keyboard een checkbox vinden met de text "Use the F1-F12 keys to control software features" als je die checkt doen de F-toetsen het weer gewoon als F-toetsen. Als nu bv de brightness wilt verlagen druk je op fn+F1.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 142917

Hmm, die Pol lijkt mij wel een leuk idee! Gangsteroo, wat vind jij er van?

BTW, did you notice that little clowny face at the end of my post :p

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 182253

Is het waar dat mac os 25 gig al inneemt? :|
Kan je mac os ook gewoon helemaal eraf halen en hem als win xp pc laptop gebruiken?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • CTwiest
  • Registratie: Juni 2004
  • Laatst online: 14-05 18:11
Hey ik heb een macbook en een vraag.
Als mijn macbook op accu gaat valt steeds het draadloze netwerk weg,
Ook gewoon tijdens het surfen. Kan i op eens een web pagina niet meer open enz.
Hij zegt dan ook dat ik geen netwerk heb geselecteerd dus hij raakt hem echt kwijt.
Ik heb dit al bij verschillende netwerken getest en het gebeurt overal.
Ik ben gister naar apple center gegaan en daar zijden ze dat ze het niet wisten en dat het ook geen accu besparing stand is ofzow. hebben jullie enig idee ?.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 157155

Anoniem: 182253 schreef op dinsdag 15 augustus 2006 @ 11:24:
Is het waar dat mac os 25 gig al inneemt? :|
Kan je mac os ook gewoon helemaal eraf halen en hem als win xp pc laptop gebruiken?
Kan toch niet, os x bestaat uit 2 dvd's.. dat is maximaal 10 GB..

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Zpottr
  • Registratie: Mei 2000
  • Niet online

Zpottr

Henk

Nog een vraagje over sneltoetsen. Stel ik sluit een programma af met een gewijzigd bestand, bv de tekst editor, en er komt een dialog naar voren met knopjes als opslaan, annuleren, etc.

Hoe kan ik nu met het toesenbord door deze knopjes heen lopen? In Windows gaat dit met pijltjes of tab, op de Macbook waar ik soms mee moet (mag ;)) werken heb ik het nog niet gevonden.

Zoef


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • CTwiest
  • Registratie: Juni 2004
  • Laatst online: 14-05 18:11
Zpottr schreef op dinsdag 15 augustus 2006 @ 11:46:
Nog een vraagje over sneltoetsen. Stel ik sluit een programma af met een gewijzigd bestand, bv de tekst editor, en er komt een dialog naar voren met knopjes als opslaan, annuleren, etc.

Hoe kan ik nu met het toesenbord door deze knopjes heen lopen? In Windows gaat dit met pijltjes of tab, op de Macbook waar ik soms mee moet (mag ;)) werken heb ik het nog niet gevonden.
Heb ik ook naar gezocht volgens mij is de enigste optie je muis. Net als dat het zwaar irri is dat ze voor alles sneltoetsen hebben gemaakt behalve verwijderen :S

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • SilverMane
  • Registratie: Mei 2000
  • Laatst online: 19-05 20:50
CTwiest schreef op dinsdag 15 augustus 2006 @ 11:53:
[...]


Heb ik ook naar gezocht volgens mij is de enigste optie je muis. Net als dat het zwaar irri is dat ze voor alles sneltoetsen hebben gemaakt behalve verwijderen :S
fn+<-
:?

(=<`#9]~6ZY32Vx/4Rs+0No-&Jk)"Fh}|Bcy?`=*z]Kw%oG4UUS0/@-ejc(:'8dc


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • appelsientje
  • Registratie: Juli 2001
  • Laatst online: 15-04 10:50

appelsientje

Het beste onder de zon

Anoniem: 157155 schreef op dinsdag 15 augustus 2006 @ 11:42:
[...]


Kan toch niet, os x bestaat uit 2 dvd's.. dat is maximaal 10 GB..
Nee dat zou je denken, maar ik heb hetzelfde 'probleem' ik heb een 80 Gb HD erin zitten en ik krijg nu de melding dat ik nog maar 60 GB ofzoiets over heb.... echt heel vaag.

LR | 4WD | Deep blue | 19" velgen | Trekhaak


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Mikey NL
  • Registratie: Februari 2004
  • Laatst online: 20-05 14:11
Anoniem: 157155 schreef op dinsdag 15 augustus 2006 @ 11:42:
[...]


Kan toch niet, os x bestaat uit 2 dvd's.. dat is maximaal 10 GB..
Uiteraard kan dat wel, osx en de extra programma's staat natuurlijk (deels) ingepakt op die dvd's.
Het kan dus zeker zo zijn dat een complete install 25GB in bestalg neemt.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Greetoz
  • Registratie: Juni 2002
  • Laatst online: 21:14
oke ik word er nu echt ziek van... bagger scherm en een macbook die bij opstarten soms gewoon zwart beeld houd! is binnen 12 uur al 3 keer gebeurd.. niks in de logs natuurlijk het gebeurd bij het aangaan. Ik geef apple nog 1 kans om mij een werkend exemplaar te leveren daarna ga ik mijn geld terug vragen en voor een viao oid dit begint gewoon ronduit belachelijk te worden.

https://printcraft3d.nl Protect your BMW! https://BimmerNotify.app


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Mikey NL
  • Registratie: Februari 2004
  • Laatst online: 20-05 14:11
Zpottr schreef op dinsdag 15 augustus 2006 @ 11:46:
Nog een vraagje over sneltoetsen. Stel ik sluit een programma af met een gewijzigd bestand, bv de tekst editor, en er komt een dialog naar voren met knopjes als opslaan, annuleren, etc.

Hoe kan ik nu met het toesenbord door deze knopjes heen lopen? In Windows gaat dit met pijltjes of tab, op de Macbook waar ik soms mee moet (mag ;)) werken heb ik het nog niet gevonden.
Ga naar systeeminstellingen, en dan naar 'toetsenbord en muis'. Bij het tabblad toetscombinaties staat onderaan de optie 'alle regelaars'. Selecteer die, en je zal met tab kunnen switchen tussen de knoppen in dialogs.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • peddro
  • Registratie: Februari 2004
  • Laatst online: 29-08-2023

peddro

Iets met muziek & ontwerp.

appelsientje schreef op dinsdag 15 augustus 2006 @ 12:05:
[...]


Nee dat zou je denken, maar ik heb hetzelfde 'probleem' ik heb een 80 Gb HD erin zitten en ik krijg nu de melding dat ik nog maar 60 GB ofzoiets over heb.... echt heel vaag.
De DVD's zijn Dual Layer (dacht ik) dus dat is 2 keer 8 GB... :)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 172601

Even een klein vraagje tussendoor.. stel ik wil OSX reinstallen, kan dit dan met behoud van mijn user folder en alles wat daarin staat?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 35517

Topicstarter
Anoniem: 142917 schreef op dinsdag 15 augustus 2006 @ 11:09:
Hmm, die Pol lijkt mij wel een leuk idee! Gangsteroo, wat vind jij er van?

BTW, did you notice that little clowny face at the end of my post :p
Ik zal hem erbij zetten :)
Robin schreef op dinsdag 15 augustus 2006 @ 10:31:
[...]

Omdat de MacBook en MacBook Pro schijnbaar nog niet in de PriceWatch stonden en dus ook niet in de Productsurvey. Ik heb een zooi MacBooks alvast in de PriceWatch gezet zodat er in iedergeval ProductSurveys gemaakt kunnen worden:

http://tweakers.net/produ...y&catID=497&query=macbook

Ik vond het al vreemd dat er geen ProductSurveys verschenen van de MacBook, maar dat is nu hopelijk opgelost :X.
Helaas, ik zie wel Apple Laptops (3) staan bij Product Surveys maar als ik zoek dan krijg ik helaas geen resultaten...

[ Voor 54% gewijzigd door Anoniem: 35517 op 15-08-2006 14:20 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • peddro
  • Registratie: Februari 2004
  • Laatst online: 29-08-2023

peddro

Iets met muziek & ontwerp.

Anoniem: 172601 schreef op dinsdag 15 augustus 2006 @ 14:07:
Even een klein vraagje tussendoor.. stel ik wil OSX reinstallen, kan dit dan met behoud van mijn user folder en alles wat daarin staat?
Tijdens installatie, selecteer Archive and Install...

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • fenrir
  • Registratie: Januari 2002
  • Niet online

fenrir

——-

Robin schreef op dinsdag 15 augustus 2006 @ 10:31:
[...]

Omdat de MacBook en MacBook Pro schijnbaar nog niet in de PriceWatch stonden en dus ook niet in de Productsurvey. Ik heb een zooi MacBooks alvast in de PriceWatch gezet zodat er in iedergeval ProductSurveys gemaakt kunnen worden:
.
onder Apple laptobs in de pricewatch zie ik hier niets staan :?

Van klussen krijg je grijze haren


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 37526

Ik ben een switcher van Windows naar Mac, en wat me opvalt aan de Mac is dat je als je je bureaublad ziet meteen aan de slag kan gaan, en niet minutenlang hoeft te wachten op onnodige programma's die in je taskbar verschijnen.
Dat is een leugen.

[ Voor 34% gewijzigd door Anoniem: 37526 op 15-08-2006 18:11 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Zpottr
  • Registratie: Mei 2000
  • Niet online

Zpottr

Henk

Mikey NL schreef op dinsdag 15 augustus 2006 @ 13:48:
Ga naar systeeminstellingen, en dan naar 'toetsenbord en muis'. Bij het tabblad toetscombinaties staat onderaan de optie 'alle regelaars'. Selecteer die, en je zal met tab kunnen switchen tussen de knoppen in dialogs.
Cool, dank je, dat zal ik proberen. Het is niet mijn eigen 'Book, dus dan ga je niet zomaar wat in de settings neuzen :)

Vreemd dat dat niet standaard aan staat trouwens. Als dit goed werkt is mijn eigen MacBookje weer wat dichterbij.

Zoef


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • O.D.Smolik
  • Registratie: Februari 2001
  • Laatst online: 25-04 01:47

O.D.Smolik

Geen dag, zonder een appel.

Greetoz schreef op dinsdag 15 augustus 2006 @ 13:29:
oke ik word er nu echt ziek van... bagger scherm en een macbook die bij opstarten soms gewoon zwart beeld houd! is binnen 12 uur al 3 keer gebeurd.. niks in de logs natuurlijk het gebeurd bij het aangaan. Ik geef apple nog 1 kans om mij een werkend exemplaar te leveren daarna ga ik mijn geld terug vragen en voor een viao oid dit begint gewoon ronduit belachelijk te worden.
Misschien gelijk bij de Applestore bestellen i.p.v. bij A-Mac :P
Aangezien je daar 11 rotte exemplaren gehad hebt.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 37526

Door al het gesjor zit er nu een klein sneetje in mijn magsafe connector kabel rubbertje.

Heeft iemand enig idee hoe ik de Magsafe connector er makkelijker uit haal? Softwarematig misschien?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Blaxje
  • Registratie: Maart 2005
  • Laatst online: 21-12-2024
Anoniem: 37526 schreef op dinsdag 15 augustus 2006 @ 18:14:
Door al het gesjor zit er nu een klein sneetje in mijn magsafe connector kabel rubbertje.

Heeft iemand enig idee hoe ik de Magsafe connector er makkelijker uit haal? Softwarematig misschien?
Gewoon schuin d'r uit trekken. Softwarematig lijkt me onmogelijk?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 37526

Schuin eruit? Dat is toch giga slecht voor dat ding? Want de pinnetjes die erin zitten gaan dan toch krom?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Blaxje
  • Registratie: Maart 2005
  • Laatst online: 21-12-2024
Anoniem: 37526 schreef op dinsdag 15 augustus 2006 @ 18:17:
Schuin eruit? Dat is toch giga slecht voor dat ding? Want de pinnetjes die erin zitten gaan dan toch krom?
Naja, ik bedoel meer; zoals je DVI aansluiting lostrekt, een beetje "schommelend".

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • JeroenGans
  • Registratie: November 2005
  • Laatst online: 25-04 07:37
Anoniem: 37526 schreef op dinsdag 15 augustus 2006 @ 18:17:
Schuin eruit? Dat is toch giga slecht voor dat ding? Want de pinnetjes die erin zitten gaan dan toch krom?
Van boven naar beneden drukken, dan gaat het heel makkelijk!

* Anoniem: 135952 is proffesioneel friemelaar met z'n MagSafe Connector! :+

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Zpottr
  • Registratie: Mei 2000
  • Niet online

Zpottr

Henk

Anoniem: 37526 schreef op dinsdag 15 augustus 2006 @ 18:14:
Door al het gesjor zit er nu een klein sneetje in mijn magsafe connector kabel rubbertje.

Heeft iemand enig idee hoe ik de Magsafe connector er makkelijker uit haal? Softwarematig misschien?
Rookmeldertje halen dan maar ;) :
http://arstechnica.com/journals/apple.ars/2006/6/26/4449

Zoef


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 37526

JeroenGans schreef op dinsdag 15 augustus 2006 @ 18:20:
[...]


Van boven naar beneden drukken, dan gaat het heel makkelijk!

* Anoniem: 135952 is proffesioneel friemelaar met z'n MagSafe Connector! :+
Dat gaat met een behoorlijke weerstand, en opnieuw krijg ik het gevoel dat ik zo iets kapot buig en druk. Zo haal je toch ook je USB kabel niet los??

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • SyncMaster
  • Registratie: September 2002
  • Laatst online: 20-05 16:02
Anoniem: 37526 schreef op dinsdag 15 augustus 2006 @ 18:14:
Door al het gesjor zit er nu een klein sneetje in mijn magsafe connector kabel rubbertje.

Heeft iemand enig idee hoe ik de Magsafe connector er makkelijker uit haal? Softwarematig misschien?
Steek je vingertop langs achter onder de magsafe connector en trek je vinger vervolgens een beetje omhoog.

Je zou geen enkele stekker uit een stopcontact/gat/whatever mogen verwijderen door aan de kabel te trekken. Dit geeft altijd een belasting op de kabel en dit kan bij elke kabel een breuk/scheur veroorzaken. Probeer altijd aan de stekker zelf te trekken

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • JeroenGans
  • Registratie: November 2005
  • Laatst online: 25-04 07:37
Anoniem: 37526 schreef op dinsdag 15 augustus 2006 @ 18:27:
[...]


Dat gaat met een behoorlijke weerstand, en opnieuw krijg ik het gevoel dat ik zo iets kapot buig en druk. Zo haal je toch ook je USB kabel niet los??
Maar die zit ook niet met een magneet vast, en steekt een cm de laptop in i.pv een paar mm. Hoe oud is je Macbook? Bij mij duurde het ook even voordat ie wat makkelijker ging! Maar van boven naar beneden drukken werkt bij het makkelijkst! Weinig weerstand hier!

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • carfreak02
  • Registratie: Juli 2005
  • Laatst online: 20-05 15:25
Volgende week maakt mijn Mini Solo plaats voor een Macbook.

Alleen zit ik met een vraagje , zal ik het verschi merkenl tussen de 1,83 en de 2,00 ?

Ik lees dit topic al een tijdje mee , ben best bang geworden door jullie problemen , maar ik vraag
gewoon of ik hem mag testen in de winkel. Anders gaat hij gewoon terug.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 37526

Ik heb even goed gekeken, en die pinnetjes op de connector die op de kabel zitten gaan niet in je Macbook, maar ze schuiven in de connector zelf (dmv. van een veertje).

Dan ga ik het toch maar doen door hem op te wippen :) Bedankt!

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 182253

Is het waar dat mac os 25 gig al inneemt?
Kan je mac os ook gewoon helemaal eraf halen en hem als win xp pc laptop gebruiken?


mare komen er gewoond vdtjes bij je macbook dat je altijd kan restalle neem ik aan?
En ik vraag me nou nogsteeds af of je mac os er gewoon helemaal af kan halen en de macbook op win xp kan draaien, mocht ik dit echt wille als mn hd vol is :O

Is het met vorige ibook voorgkeomen dat dure onderdelen zoals scherm buiten garantie vaak stuk gaan? Baar tme toch zorgen maar 1 jaar garantie :/ al dacht ik dat eu wetgeving 3 jaar productie fouten garantie garandeerde...

Heeft het macbook scherm een minder brede inkijk hoek dan andere schermen in het algemeen of heb ik het mis gehad in de winkel?

[ Voor 31% gewijzigd door Anoniem: 182253 op 15-08-2006 19:12 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • GR1221
  • Registratie: Juni 2005
  • Laatst online: 20-05 09:09
carfreak02 schreef op dinsdag 15 augustus 2006 @ 18:46:
Volgende week maakt mijn Mini Solo plaats voor een Macbook.

Alleen zit ik met een vraagje , zal ik het verschi merkenl tussen de 1,83 en de 2,00 ?

Ik lees dit topic al een tijdje mee , ben best bang geworden door jullie problemen , maar ik vraag
gewoon of ik hem mag testen in de winkel. Anders gaat hij gewoon terug.
Het verschil is nauwelijks merkbaar, vooral als je gewoon thuisgebruiker bent. Professionelen zullen het misschien kunnen merken, maar ja, als het goed is halen die een MacBook Pro.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 81539

Nou ik kan ook meteen beginnen hoor :)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Greetoz
  • Registratie: Juni 2002
  • Laatst online: 21:14
Anoniem: 182253 schreef op dinsdag 15 augustus 2006 @ 19:09:
Is het waar dat mac os 25 gig al inneemt?
Kan je mac os ook gewoon helemaal eraf halen en hem als win xp pc laptop gebruiken?


mare komen er gewoond vdtjes bij je macbook dat je altijd kan restalle neem ik aan?
En ik vraag me nou nogsteeds af of je mac os er gewoon helemaal af kan halen en de macbook op win xp kan draaien, mocht ik dit echt wille als mn hd vol is :O
Denk dat dit makkelijk te testen is door gewoon een bootable winxp erin te stoppen en zien of hij boot zo niet lijkt t me lastig. wat ik wel heb gehoord dat t wel mogelijk is zonder bootcamp winxp op een usb hdd te installeren (zelf niet geprobeerd)
O.D.Smolik schreef op dinsdag 15 augustus 2006 @ 18:13:
[...]

Misschien gelijk bij de Applestore bestellen i.p.v. bij A-Mac :P
Aangezien je daar 11 rotte exemplaren gehad hebt.
Nou ben weer terug van A-Mac ik heb ze nog 1 allerlaatste kans gegeven om hem te fixen daarna wil ik hoe dan ook mijn geld terug en dan wacht ik wel wat maanden op eventueel Rev2 of ik haal een andere 13 inch notebook. Ze deden wel heel moeilijk over geld terug geven en dat dat officieel niet mocht maar ik heb ze toch wel duidelijk gemaakt dat er na 11 keer maar een uitzondering gemaakt moet worden. Anders stap ik wel naar alle mogelijke partijen ervoor :P maar laten we hopen dat het niet zover komt en dat hij nu goed terug komt. maar zodra ik hem weer ophaal heb ik ongeveer 700 Km voor dat ding gereden :S

https://printcraft3d.nl Protect your BMW! https://BimmerNotify.app


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 87302

Anoniem: 81539 schreef op dinsdag 15 augustus 2006 @ 19:17:
[...]


Nou ik kan ook meteen beginnen hoor :)
dan zit je in het complot :)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 37526

Anoniem: 81539 schreef op dinsdag 15 augustus 2006 @ 19:17:
[...]


Nou ik kan ook meteen beginnen hoor :)
Hier knipperen Quicksilver, Whatpulse en Adium. Natuurlijk, dat heb ik zelf ingesteld, maar iedereen heeft wel een programmatje dat je ingesteld heb op "Opstarten na het inloggen", dus wat dat betreft klopt het niet.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Greetoz
  • Registratie: Juni 2002
  • Laatst online: 21:14
Anoniem: 37526 schreef op dinsdag 15 augustus 2006 @ 19:26:
[...]


Hier knipperen Quicksilver, Whatpulse en Adium. Natuurlijk, dat heb ik zelf ingesteld, maar iedereen heeft wel een programmatje dat je ingesteld heb op "Opstarten na het inloggen", dus wat dat betreft klopt het niet.
zelfde als met windows dus.. als ik dat niks laat opstarten bij het inloggen isi ook zo klaar iig bij mij :+

https://printcraft3d.nl Protect your BMW! https://BimmerNotify.app


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • carfreak02
  • Registratie: Juli 2005
  • Laatst online: 20-05 15:25
Toch schreef op dinsdag 15 augustus 2006 @ 19:13:
[...]


Het verschil is nauwelijks merkbaar, vooral als je gewoon thuisgebruiker bent. Professionelen zullen het misschien kunnen merken, maar ja, als het goed is halen die een MacBook Pro.
Oke fijn , dan neem ik gewoon de 1,83 . Net als mn iMac :*)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 35517

Topicstarter
Anoniem: 37526 schreef op dinsdag 15 augustus 2006 @ 19:26:
[...]


Hier knipperen Quicksilver, Whatpulse en Adium. Natuurlijk, dat heb ik zelf ingesteld, maar iedereen heeft wel een programmatje dat je ingesteld heb op "Opstarten na het inloggen", dus wat dat betreft klopt het niet.
Quicksilver heb ik ook staan bij het opstarten, maar daarbij heb ik het splash screen uitgezet en dan kan ik echt wel meteen beginnen na het opstarten :)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 182253

heeft iemand al gebruik gemaakt van de gratis ipod studentne actie??? Ben benieuwd of het strax niet misloopt en ik opeens volle pot moet betalen ervoor lol

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • F e r o x
  • Registratie: Mei 2006
  • Laatst online: 18-11-2024
Ik heb nog maar net SmackBook (ja ik loop een beetje achter), en het is echt wel schitterend. Dit mogen ze toch wel standaard steken in Leopard, in samenwerking met Spaces. Man man, de uitvinding van het jaar!

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Daedalus
  • Registratie: Mei 2002
  • Niet online

Daedalus

Moderator Apple Talk

Keep tryin'

Anoniem: 182253 schreef op dinsdag 15 augustus 2006 @ 21:11:
heeft iemand al gebruik gemaakt van de gratis ipod studentne actie??? Ben benieuwd of het strax niet misloopt en ik opeens volle pot moet betalen ervoor lol
Je moet sowieso de volle pot betalen. Je krijgt alleen als je een formulier invult en opstuurt (naar Ierland) een deel van het aankoopbedrag van je iPod terug in de vorm van een cheque. Afhankelijk van welke bank je hebt, zijn er kosten verbonden aan het innen van de cheque.

“You know what I've noticed Hobbes? Things don't bug you if you don't think about them. So from now on, I simply won't think about anything I don't like, and I'll be happy all the time!” | 宇多田ヒカル \o/


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 182253

wtf! dat werd er niet bij verteld :/ gast aan telefoon zei dat ze het storten ;O
Weet je toevallig of postbank geld daarvoor vraagt? :O

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 37526

F e r o x schreef op dinsdag 15 augustus 2006 @ 21:15:
Ik heb nog maar net SmackBook (ja ik loop een beetje achter), en het is echt wel schitterend. Dit mogen ze toch wel standaard steken in Leopard, in samenwerking met Spaces. Man man, de uitvinding van het jaar!
Please, laat het ze er niet in stoppen. Als ik op mijn schoot werk switch hij telkens van desktop.

Ik hoop overigens dat spaces beter werkt dan VirtueDesktops, want dat vind ik maar niets. Ik moet nu telkens een window afsluiten en heropenen als ik hem op een ander desktop geopend wilt hebben.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Daedalus
  • Registratie: Mei 2002
  • Niet online

Daedalus

Moderator Apple Talk

Keep tryin'

Anoniem: 182253 schreef op dinsdag 15 augustus 2006 @ 21:31:
wtf! dat werd er niet bij verteld :/ gast aan telefoon zei dat ze het storten ;O
Weet je toevallig of postbank geld daarvoor vraagt? :O
Hmm, vreemd. Als de voorwaarde zo lees, krijg je gewoon een cheque:
17. Cheques voor het kortingsbedrag worden alleen afgeleverd op adressen in de bovengenoemde landen.
Maar in het formulier kun je een vakje aankruisen:
Ik prefereer een cheque te ontvangen op het bovenstaand adres
Maar mocht het toch overgeschreven worden, dan kan het nog zo zijn dat een deel van het bedrag 'op' gaat aan transactiekosten:
16. Voor het innen van het kortingsbedrag worden mogelijk bankkosten in rekening gebracht.
en ook:
Transactiekosten kunnen doorbelast worden.

“You know what I've noticed Hobbes? Things don't bug you if you don't think about them. So from now on, I simply won't think about anything I don't like, and I'll be happy all the time!” | 宇多田ヒカル \o/


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • .NCK
  • Registratie: December 2002
  • Laatst online: 18-05 22:50
Daedalus schreef op dinsdag 15 augustus 2006 @ 21:47:
Maar mocht het toch overgeschreven worden, dan kan het nog zo zijn dat een deel van het bedrag 'op' gaat aan transactiekosten:

[...]
Ik vermoed zelf dat apple het overmaakt d.m.v. bibit. Waar je ook aan betaald als je wilt overboeken.
Of ze doen het gewoon met IBAN, en daar zijn binnen de EU geen kosten aan verbonden, mits ze zeggen van de kosten zijn voor de ontvangenr.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • F e r o x
  • Registratie: Mei 2006
  • Laatst online: 18-11-2024
Anoniem: 37526 schreef op dinsdag 15 augustus 2006 @ 21:42:
[...]


Please, laat het ze er niet in stoppen. Als ik op mijn schoot werk switch hij telkens van desktop.
Daar heb je wel een punt, maar je kan het toch altijd afleggen? Spaces wel nog gebruiken, maar niet in samenwerking met de Sudden Motion Sensor. Of gewoon een menu waar je kan aangeven, vanaf welk percentage van schok (hoe zwaar ze zijn) hij veranderd van desktop ...

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • dadj
  • Registratie: Februari 2000
  • Laatst online: 15-12-2022

dadj

Boeiend, boeiend!

Anoniem: 37526 schreef op dinsdag 15 augustus 2006 @ 21:42:
[...]


Please, laat het ze er niet in stoppen. Als ik op mijn schoot werk switch hij telkens van desktop.

Ik hoop overigens dat spaces beter werkt dan VirtueDesktops, want dat vind ik maar niets. Ik moet nu telkens een window afsluiten en heropenen als ik hem op een ander desktop geopend wilt hebben.
Heb jij of iemand anders de VirtueDesktops install voor mij? Hun site is down atm.. :{
Pretty Please with Sugar on Top!

[ Voor 3% gewijzigd door dadj op 15-08-2006 23:55 ]

XBOX 360 Gamertag | Mac mini | Macbook | iMac - God Does Not Have a Plan; He is Just a Kid With an Antfarm


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 37526

dadj schreef op dinsdag 15 augustus 2006 @ 23:53:
[...]

Heb jij of iemand anders de VirtueDesktops install voor mij? Hun site is down atm.. :{
Pretty Please with Sugar on Top!
Nee, ik heb het eraf gegooid omdat ik het verwarrend, ingewikkeld en non-apple vond.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 35517

Topicstarter
Geen idee of dit de nieuwste is maar hier heb je een link:
http://www.djuri.info/mac/VirtueDesktops_0.52r177.zip

Overigens is Virtue Desktops even wennen, maar als je het eenmaal onder de knie hebt is het enorm handig :)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 37526

Is het met die versie al mogelijk om vensters live naar een andere desktop te verplaatsen? En om een 6-zijdige kubus te maken? In plaats van de simpele rows / collums settings?

Verder vroeg ik mij af of de Macbook genoeg juice levert om een 2.5" bus-powered HDD aan te sturen?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • dadj
  • Registratie: Februari 2000
  • Laatst online: 15-12-2022

dadj

Boeiend, boeiend!

Anoniem: 35517 schreef op woensdag 16 augustus 2006 @ 00:51:
Geen idee of dit de nieuwste is maar hier heb je een link:
http://www.djuri.info/mac/VirtueDesktops_0.52r177.zip

Overigens is Virtue Desktops even wennen, maar als je het eenmaal onder de knie hebt is het enorm handig :)
Gracias!!! :D

XBOX 360 Gamertag | Mac mini | Macbook | iMac - God Does Not Have a Plan; He is Just a Kid With an Antfarm


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • appelsientje
  • Registratie: Juli 2001
  • Laatst online: 15-04 10:50

appelsientje

Het beste onder de zon

Ik zit toch een beetje te denken aan het besturingssystem (incl de applicatie)
Deze neemt echt 25 Gb in gebruik... dat is echt super veel.
Maar ik kan niet echt terug vinden waar nu het meeste ruimte is in gaan zitten.. zou namelijk wel wat willen verwijderen.

LR | 4WD | Deep blue | 19" velgen | Trekhaak


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Xilantof
  • Registratie: Augustus 2003
  • Laatst online: 20-05 11:49

Xilantof

ik ga lopen tot de zon komt

Anoniem: 35517 schreef op woensdag 16 augustus 2006 @ 00:51:
Geen idee of dit de nieuwste is maar hier heb je een link:
http://www.djuri.info/mac/VirtueDesktops_0.52r177.zip

Overigens is Virtue Desktops even wennen, maar als je het eenmaal onder de knie hebt is het enorm handig :)
Dat ga ik ook even bekijken...

Fotonerd


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • orillion
  • Registratie: April 2006
  • Laatst online: 18:31
appelsientje schreef op woensdag 16 augustus 2006 @ 09:55:
Ik zit toch een beetje te denken aan het besturingssystem (incl de applicatie)
Deze neemt echt 25 Gb in gebruik... dat is echt super veel.
Maar ik kan niet echt terug vinden waar nu het meeste ruimte is in gaan zitten.. zou namelijk wel wat willen verwijderen.
Themes van bijv iMovie en iDVD nemen veel ruimte in, verder nemen de printer drivers (zijn allemaal standaard geinstalleerd) ook 1,5 gb in d8 ik. En natuurlijk alle talen, ook de talen die je nooit zal gebruiken (Chinees enzo). Ook office testdrive neemt veel ruimte in, als ze in alle talen geinstalleerd zijn. Altijd na aanschaf van een Mac opstarten met de install cd en complete reinstall doen (erase), met alleen de nodige talen en printer drivers aan en eventueel geen iMovie en iDVD themes.

Zie ook: http://forum.macosx.nl/viewtopic.php?t=79272

[ Voor 8% gewijzigd door orillion op 16-08-2006 12:15 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 37526

appelsientje schreef op woensdag 16 augustus 2006 @ 09:55:
Ik zit toch een beetje te denken aan het besturingssystem (incl de applicatie)
Deze neemt echt 25 Gb in gebruik... dat is echt super veel.
Maar ik kan niet echt terug vinden waar nu het meeste ruimte is in gaan zitten.. zou namelijk wel wat willen verwijderen.
Vanuit de winkel max. 18Gb, en als je het opnieuw kaal installeert hoogstens 8Gb :)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 182253

innen vna een check bij postbank onder de 5000 euro kost 12 euro! :'(

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Phusebox
  • Registratie: Mei 2002
  • Laatst online: 20:33
Anoniem: 182253 schreef op woensdag 16 augustus 2006 @ 12:14:
innen vna een check bij postbank onder de 5000 euro kost 12 euro! :'(
nou nou, je krijgt een hele mooie korting van apple en dan kan die 12 euro er wel vanaf dacht ik zo

xbox live / psn / steam / nintendo id: phusebox | iRacing


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 182253

ah jawel natuurlijk maar als ik hem verkoop de 2gig nano voor 160 - 12euro - 27 bijbetale hou ik zon 120 euro korting over op mn macbook, ook niet gek :)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • ludo
  • Registratie: Oktober 2000
  • Laatst online: 26-04-2024
Hmm mijn witte MacBook begint te verkleuren :( Mooie roze en bruine vlekken rond de iSight en de pols'steunen'. Dat wordt dus even contact opnemen met Apple...

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Bezulba
  • Registratie: November 2000
  • Laatst online: 22:03

Bezulba

Formerly known as Eendje

kleine correctie op de TS
Een veelgebruikt argument hiertegen is dat de MacBook een notebook is en geen laptop, IMO is dat onzin)
dit is wel zo. Kijk overal maar rond op de applesite en het word overal aangeprezen als notebook. Dit is al sinds de powerbooks het geval, Waarom? omdat Apple toen achter kwam dat de units zo heet werden dat er of xtra fans geplaatst moeten worden, of dat er een andere manier moest worden bedacht om de hitte kwijt te raken. Ze kozen voor optie 2 en maakte de onderkant een soort van megaheatspreader. Je zult ook in je manual tegen komen dat het gewoon niet bedoelt is als schoothondje of om het op je kussen te leggen.

Dit is trouwens bij meerdere fabrikanten het geval

blup


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 172601

Ik kan niet voor anderen spreken trouwens maar ik heb er eigenlijk niet zo veel moeite mee om hem op schoot te gebruiken (in de trein b.v). M'n linkerknie raakt er wat hot van maarja okay, daar kan ik mee leven.

Maar wie weet heb ik een model waarbij de hitte relatief meevalt.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Gamebytes
  • Registratie: April 2006
  • Laatst online: 17-05 23:47
Aaarrrghhh, ik heb een probleem weet niet als dit aan osx ligt of aan mijn macbook hardware zelf, mijn macbook heeft soms de neiging om keihard uit te gaan.
Ik heb het probleem zonet weer 2 maal gehad vlak achter elkaar, terwijl hij laatst weer een uptime had van 5 dagen....

ff een past uit system log (ik zie er niets aan):

Aug 16 19:05:55 computer-van-* kernel[0]: com_parallels_kext_Pvsvnic: Ethernet address 00:01:23:45:67:89
Aug 16 19:06:53 computer-van-* kernel[0]: (219: StuffItAVRDaemon)tfp: failed on 208:
Aug 16 19:09:15 localhost kernel[0]: hi mem tramps at 0xffe00000
Aug 16 19:09:15 localhost kernel[0]: PAE enabled
Aug 16 19:09:15 localhost kernel[0]: standard timeslicing quantum is 10000

19:06 -> 19:09 was de uitval...

ik heb mijn macbook nu 2 maand in bezit en dit het uitvallen doet hij sinds ongeveer 3 weken (6 keer gebeurt)

[ Voor 8% gewijzigd door Gamebytes op 16-08-2006 19:31 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 37526

Gooi StuffIt eens van je Macbook af??

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Gamebytes
  • Registratie: April 2006
  • Laatst online: 17-05 23:47
Stuffit eraf gehaald, ik hoop dat dat het probleem is...

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • boom1001
  • Registratie: November 2004
  • Laatst online: 25-04 08:33
Even een snel vraagje: Is deze Externe WLAN HD ook Mac OSX geschikt? Zal het toch wel graag willen weten voor dat ik hem aanschaf voor bij mijn Macbook. Heb ff in dit topic gezet omdat ik geen idee heb onder welk kopje ik het anders moet zetten. En om nou een nieuw topic te starten is misschien wat te veel van het goede.

[ Voor 16% gewijzigd door boom1001 op 16-08-2006 20:35 ]

Joost


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 87302

boom1001 schreef op woensdag 16 augustus 2006 @ 20:27:
Even een snel vraagje: Is deze Externe WLAN HD ook Mac OSX geschikt? Zal het toch wel graag willen weten voor dat ik hem aanschaf voor bij mijn Macbook. Heb ff in dit topic gezet omdat ik geen idee heb onder welk kopje ik het anders moet zetten. En om nou een nieuw topic te starten is misschien wat te veel van het goede.
wlan staat toch voor wireless lan? als ik het lees is het een externe 2.0 usb/firewire. Lijkt me niks mis mee, denk dat ie het wel doet als extern hd-tje. Maar niet draadloos dus.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • boom1001
  • Registratie: November 2004
  • Laatst online: 25-04 08:33
wlan staat toch voor wireless lan? als ik het lees is het een externe 2.0 usb/firewire. Lijkt me niks mis mee, denk dat ie het wel doet als extern hd-tje. Maar niet draadloos dus.
Waarom denk je dan dat het draadloze gedeelte niet zal werken als ik mag vragen?

Joost


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Zody
  • Registratie: Maart 2004
  • Laatst online: 20-05 13:31
boom1001 schreef op woensdag 16 augustus 2006 @ 21:09:
[...]


Waarom denk je dan dat het draadloze gedeelte niet zal werken als ik mag vragen?
Ik zie op de productpagina helemaal niets over WLAN staan, tis gewoon een usb firewire HD, en dat werkt vast gewoon op je macbook,

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • boom1001
  • Registratie: November 2004
  • Laatst online: 25-04 08:33
Even een andere link dan maar..... die andere was niet helemaal wat ik bedoelde, excuses

Joost


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Murcielago
  • Registratie: September 2003
  • Laatst online: 10-04 22:20
Misschien ben ik de eerste, maar m'n scherm zit nu onder het stof (tijdje niet schoongemaakt) maar nu zie ik allemaal toetsenafdrukken in het scherm staan. Ik dacht dat dat niet kon ivm verzonken toetsenbord. Heeft iemand anders hier ook last van?

PSN: djmurcielago


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 37526

Het toetsenbord is helemaal niet verzonken hoor :)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 87302

orillion schreef op woensdag 16 augustus 2006 @ 12:12:
[...]


Themes van bijv iMovie en iDVD nemen veel ruimte in, verder nemen de printer drivers (zijn allemaal standaard geinstalleerd) ook 1,5 gb in d8 ik. En natuurlijk alle talen, ook de talen die je nooit zal gebruiken (Chinees enzo). Ook office testdrive neemt veel ruimte in, als ze in alle talen geinstalleerd zijn. Altijd na aanschaf van een Mac opstarten met de install cd en complete reinstall doen (erase), met alleen de nodige talen en printer drivers aan en eventueel geen iMovie en iDVD themes.

Zie ook: http://forum.macosx.nl/viewtopic.php?t=79272
Kan ik nu ook achteraf die printers en taaldingen weggooien?
Ik zit met teveel programma's (x-chat, wmv plugins, safari bookmarks, Photoboot pics etc.) om alles er opnieuw op te doen.

Wat is de beste manier op hem dus kleiner te maken, 60GB zit zo vol!

  • Daedalus
  • Registratie: Mei 2002
  • Niet online

Daedalus

Moderator Apple Talk

Keep tryin'

Anoniem: 87302 schreef op woensdag 16 augustus 2006 @ 23:29:
[...]


Kan ik nu ook achteraf die printers en taaldingen weggooien?
Ik zit met teveel programma's (x-chat, wmv plugins, safari bookmarks, Photoboot pics etc.) om alles er opnieuw op te doen.

Wat is de beste manier op hem dus kleiner te maken, 60GB zit zo vol!
Je zou kunnen beginnen met Monolingual om alle niet gebruikte talen weg te gooien. Lees wel even goed de handleiding, want anders moet je Mac OS X alsnog opnieuw installeren. Hoe je eenvoudig de printer drivers weg kunt gooien weet ik niet zo 1-2-3.

“You know what I've noticed Hobbes? Things don't bug you if you don't think about them. So from now on, I simply won't think about anything I don't like, and I'll be happy all the time!” | 宇多田ヒカル \o/


Anoniem: 87302

Daedalus schreef op donderdag 17 augustus 2006 @ 00:20:
[...]
Je zou kunnen beginnen met Monolingual om alle niet gebruikte talen weg te gooien. Lees wel even goed de handleiding, want anders moet je Mac OS X alsnog opnieuw installeren. Hoe je eenvoudig de printer drivers weg kunt gooien weet ik niet zo 1-2-3.
Thanks, precies wak nodig had. 2,7 GB bespaard, heb alleen English overgehouden.
Ik ga wel even kijken voor die printerdingen. By the way, als ik nu alle oude themes in iDVD weggooi, die kan ik toch wel weer laterinstalleren door alleen iDVD opnieuw te installen?

Anoniem: 37526

Anoniem: 87302 schreef op donderdag 17 augustus 2006 @ 00:51:
[...]

Thanks, precies wak nodig had. 2,7 GB bespaard, heb alleen English overgehouden.
Ik ga wel even kijken voor die printerdingen. By the way, als ik nu alle oude themes in iDVD weggooi, die kan ik toch wel weer laterinstalleren door alleen iDVD opnieuw te installen?
Je hoeft iDVD niet eens opnieuw te installeren, je kunt het ook "bijwerken" :)

  • Gamebytes
  • Registratie: April 2006
  • Laatst online: 17-05 23:47
ok mijn macbook valt nu zelfs uit bij het booten dus het hardware matig lijkt me, moet ik hem dan opsturen naar apple ofzo? (hij valt niet altijd uit)

Anoniem: 87302

Anoniem: 37526 schreef op donderdag 17 augustus 2006 @ 01:00:
[...]


Je hoeft iDVD niet eens opnieuw te installeren, je kunt het ook "bijwerken" :)
Dat is dus gewoon de 'themes' van de installatie DVDterugzetten naarde HD. Simpel dus, ok. Garageband heb ik er ook helemaal afgehaald met alle muziekbestanden, was ook al meer dan 2 GB. Nog meer tips voor het schonen?

En wie heeft een nieuwe HD in zijn MacBook gezet? Wat zijn de ervaringen m.b.t. grootte.prijs,snelheid,batterijduur,installatie etc?

  • Greetoz
  • Registratie: Juni 2002
  • Laatst online: 21:14
Gamebytes schreef op donderdag 17 augustus 2006 @ 01:08:
ok mijn macbook valt nu zelfs uit bij het booten dus het hardware matig lijkt me, moet ik hem dan opsturen naar apple ofzo? (hij valt niet altijd uit)
ehm het lijkt me niet oke he als hij telkens uitvalt ik zou apple ff bellen en terug sturen.. ze weten van dit probleem.

https://printcraft3d.nl Protect your BMW! https://BimmerNotify.app


  • kaassouffle
  • Registratie: Januari 2002
  • Laatst online: 20-05 13:54

kaassouffle

Medewerker v/d Maand

Anoniem: 87302 schreef op donderdag 17 augustus 2006 @ 08:30:
[...]


Dat is dus gewoon de 'themes' van de installatie DVDterugzetten naarde HD. Simpel dus, ok. Garageband heb ik er ook helemaal afgehaald met alle muziekbestanden, was ook al meer dan 2 GB. Nog meer tips voor het schonen?
Vandaag zelf ook bezig geweest met opschonen. Progje 'Disk Invertory X' is handig. (UB beta versie is er ook). Laat zien wat grootste bestanden etc zijn op je HD.. helpt ze opsporen enzo.. Ik had wat verstopte DVD studio cache bestanden gevonden van paar gig bijv...

link: http://www.derlien.com/

(zelf werk ik nog wel eens met wat grote bestanden enzo... heb ook externe laCie schijf.. Goede investering al zeg ik het zelf.. 'bewaar' dingen gaan daar op en huidig werk blijft op de HD staan)

[ Voor 13% gewijzigd door kaassouffle op 17-08-2006 14:48 ]


  • Xandrios
  • Registratie: Februari 2001
  • Laatst online: 20-05 10:02
'k heb een klein softwarevraagje voor m'n MacBook: Is het mogelijk om automagich een shell commando uit te voeren als de macbook in sleep mode gaat / uit sleep mode komt?

  • kamerplant
  • Registratie: Juli 2001
  • Niet online
Xandrios schreef op donderdag 17 augustus 2006 @ 15:14:
'k heb een klein softwarevraagje voor m'n MacBook: Is het mogelijk om automagich een shell commando uit te voeren als de macbook in sleep mode gaat / uit sleep mode komt?
http://bbs.applescript.net/viewtopic.php?pid=33653#p33653
>> http://www.bernhard-baehr.de/ SleepWatcher :)

🌞🍃


Anoniem: 185798

Na lang gewoon bezoeker te zijn geweest op het GOT forum, heb ik me nu ook eindelijk aangemeld en wil gelijk melden dat ik zojuist een MacBook heb gekocht (standaard model met sleef en mini-DVI naar TV converter), mijn eerste apple.

Vanwege de enorme hoeveelheid negatieve berichten over de MacBook (tegenover een x aantal positieve), heb ik, na een mailtje naar de Mexpert (Enschede), besloten toch maar op de 'veilige' manier een MacBook aan te schaffen (bij de Mexpert dus).

In een mailtje vroeg ik de verkoper naar bekende probleemgevallen onder de verkochte MacBooks, hierop kreeg ik het volgende antwoord:
"Wat betreft de dingen die je op internet hebt gelezen kan ik heel duidelijk zijn. Veel van deze dingen ben ik nog niet bij onze klanten tegen gekomen. Maar mocht er zich toch een technische probleem voordoen, dan hebben wij onze eigen technische dienst in hengelo zitten. Deze kunnen en mogen alles op het gebied van apple behandelen."

Donderdag kan ik haar ;) waarschijnlijk ophalen, ben benieuwd!

  • kamerplant
  • Registratie: Juli 2001
  • Niet online
Mollie2006. Het kan heel goed zijn dat er mensen zijn die bepaalde problemen hebben, dat zegt alleen niet veel over het totaal. Als je Dell notebook kapot gaat ga je gewoon terug naar Dell en vertel je het verder tegen niemand, als je Macbook kapot gaat verkondig je dat o.a. in het GoT topic :+.

🌞🍃


  • Greetoz
  • Registratie: Juni 2002
  • Laatst online: 21:14
Datafeest schreef op donderdag 17 augustus 2006 @ 17:42:
Mollie2006. Het kan heel goed zijn dat er mensen zijn die bepaalde problemen hebben, dat zegt alleen niet veel over het totaal. Als je Dell notebook kapot gaat ga je gewoon terug naar Dell en vertel je het verder tegen niemand, als je Macbook kapot gaat verkondig je dat o.a. in het GoT topic :+.
dat krijg je als je een discussie forum opent voor een specefieke notebook. dit zou bij elk merk gebeuren.

https://printcraft3d.nl Protect your BMW! https://BimmerNotify.app


Anoniem: 185798

Het is niet dat ik doel op mogelijke gebreken van mijn MacBook, ik ben juist erg benieuwd naar de stabiliteit en alle andere voordelen tov Microsoft Windows, maar je snapt dat zulke berichten wel invloed op een eventuele aankoop kunnen hebben.

En natuurlijk is de verhouding gunstige gevallen / ongunstige gevallen bij lange na niet 50-50 of erger :) . Ik zal het allemaal wel gaan beleven komende donderdag (hopelijk eerder, kan niet wachten!).

  • Xandrios
  • Registratie: Februari 2001
  • Laatst online: 20-05 10:02
Thanks! Werkt perfect!

Door middel van AppleScript heb ik een programma gemaakt die al mijn remote drives kan mounten. Deze SleepWatcher tool voert dit uit vlak na aanmelden (En unmount bij afmelden). Ook kan hij mooi Synergy opstarten/afsluiten. Synergy is een tool om met 1 keyboard/muis (Die van een vaste PC/mac) ook je macbook te kunnen bedienen....erg handig, omdat je dan geen kabelzooi nodig hebt voor extra muizen etc :)

  • ludo
  • Registratie: Oktober 2000
  • Laatst online: 26-04-2024
Aaargh... Nou is er nieuwe firmware beschikbaar voor de MacBook die de 'fan behavior' aanpast. Het komt er op neer dat de fan nu dus wél continu draait, maar dit komt de geluidsproductie helaas niet ten goede. Waar de MacBook vroeger volledig stil was, hoor je nu dus wel de hele tijd die ventilator draaien. Dat is nou ook niet echt geweldig...
Pagina: 1 2 ... 11 Laatste

Dit topic is gesloten.