Demoniac schreef op vrijdag 18 juni 2010 @ 14:39:
De losse adapter kan je vervelend vinden, maar het gebruik van een ingebouwde voeding heeft wel als nadeel dat het ding flink wat groter wordt. Daarbij denk ik dat HP hier zeer bewust voor heeft gekozen, het ding kan namelijk ook via
PoE gevoed worden en dan kan die losse adapter mooi de kast in.
Tja en een switch met adapter is ook erg groot met als toegevoegd nadeel dat zo'n grote adapter andere stopcontacten afdekt waardoor ze niet meer te gebruiken zijn. Een grotere switch is een veel kleiner probleem, dat valt nog wel een keer makkelijk weg te werken. Zo gek veel groter wordt een switch met ingebouwde voeding nou ook weer niet. Apple heeft sindskort een ingebouwde voeding voor de Mac mini, al met al is de nieuwe mini een stuk kleiner dan de oude die nog een losse voeding had. Het kan dus ook het apparaat kleiner maken

Dat DHCP niet ingeschakeld staat, nee gelukkig niet zeg, dan had ik weer in mijn server mogen zoeken op welk IP-adres dat ding nou eigenlijk te vinden is. Dat DHCP in praktijk niet fatsoenlijk blijkt te werken is slordig, maar zeg nou zelf, is het zoveel moeite om een adresje in te stellen? Sowieso ben ik geen voorstander van het gebruik van DHCP voor infrastructuur.
Daar kan ik alleen maar over zeggen dat je dan echt geen flauw idee hebt waar DHCP voor toe te passen is. HP gaat er vanuit dat je weet wat DHCP is en hoe je het allemaal moet instellen. Zij verwachten dat jij een fixed ip-adres middels DHCP aan de switch (en evt. andere componenten) kan uitdelen. Dat is niet zo raar aangezien deze switch een smart switch is. Smart switches hebben geen commandline gebeuren en zijn niet via een com-poortje te beheren. Het enige wat die dingen hebben is een webinterface en dan zit je al aan het gebruik van een ip-adres vast. Het gebruik van DHCP is overigens sterk aan te raden voor infrastructuur, zeker als het aantal apparaten fors is. Je hebt nu 1 centrale plek voor het beheer van je ip-adressen, je hoeft dus niet alle apparaten af te gaan (en als het er 10 zijn is dat nog te doen, bij 100 absoluut niet). Werkstations kun je dan laten voorzien van een adres uit een pool en dingen als printers, switches, servers, etc. kun je middels DHCP laten voorzien van een vast adres. Bijkomend voordeel: mocht er ooit iets door een update/upgrade op dhcp springen dan bespaart je het enorm veel moeite omdat het oude bekende adres wordt uitgedeeld.
Antwoord op je vraag: ja zoveel moeite is het om handmatig een ip-adresje in te stellen, dat soort dingen vind ik via DHCP toch een stukje handiger en slimmer. Dat DHCP is er juist om het beheer van ip-adressen gemakkelijker te maken. Why not use it?
NTP-server uit DHCP wordt niet overgenomen, zie hierboven. Stel het handmatig in en je hebt nergens meer last van.
Dit soort problemen zou een reden zijn om geen DHCP te gebruiken voor het betreffende apparaat. Helaas kun je bij sommige devices nou eenmaal geen aparte NTP server instellen (ik ben het bijv. bij Snom telefoons tegengekomen).
Je mist hier alleen het belangrijke intro stukje van de review. Daar staat namelijk het volgende:
I've just been asked to deploy some HP ProCurve 1810G-8 switches (J9449A) into a network environment containing a large number of managed and unmanaged ProCurve switches. This network has an existing ProCurve Manager installation which controls all policies for existing managed ProCurve switches. Whilst on paper the switch looks pretty good, it is not really an appropriate product for medium-sized business networks.
De kritiek richt zich dan ook op het gebruik in een grote omgeving wat niet de doelgroep van de switch is. In zulke omgevingen wil je heel erg graag via DHCP ip-adressen aan apparatuur uitdelen omdat het anders onbegonnen werk is; er gaan teveel uren zitten in configuratie van je infrastructuur. Datzelfde geldt voor de kritiek op het NTP verhaal. In zo'n groot netwerk wil je alles graag centraal doen en dat werkt niet lekker met deze switch. Is dat een probleem voor menigeen hier die 'm voor thuis wil gebruiken? Neuh, die hebben vast niet meer dan 1 switch dus dan kun je 'm nog wel eens een keertje handmatig instellen.
Het probleem van de review zit 'm in het feit dat een SOHO switch wordt getest in een medium-sized netwerk waarbij men de mogelijkheden switches zoals de HP 2510-24 is gewend. Het moge duidelijk zijn dat een SOHO netwerk totaal anders is dan een medium-sized netwerk en dat een 1800 & 1810 die hierop zijn gericht ook een totaal ander soort switch zijn dan een 2510-24. De conclusie van die review is dan ook totaal niet terecht en zeer dom. Hij verwacht van een fiets dat het dezelfde comfort en snelheid biedt als dat van een auto

De review is verder wel aardig omdat het laat zien welke problemen je tegen kunt komen als je SOHO switches in zo'n medium-sized netwerk gebruikt.