
Het grote Xbox 360 Topic - Deel 15
Het is zover! In de Verenigde Staten op 22 november 2005, in Europa op 2 december 2005 en in Japan op 10 december 2005 is na een aantal jaren felle strijd tussen Microsoft's Xbox, Sony's PS2 en Nintendo's Gamecube de eerste next-generation console op de markt gekomen: Microsoft's Xbox 360.
In dit topic is er alle ruimte om naar believen te discussieren over alles wat de Xbox 360 aangaat, van de beste methode om hem op je TV aan te sluiten tot over gelekte video's kwijlen. Voor dingen die eigen aandacht behoeven splitsen we graag een eigen topicje af, zoals de [rml][ xbox 360] Project Got Series 2005[/rml] en eventuele gametopics
We willen het hier wel graag over de machine zelf hebben, en niet over randapparatuur die niet direct met de X360 te maken heeft. Dus: controllers en dergelijke horen hier zeker, maar hier graag geen ellenlange verhandelingen over surround setjes en flat TV's: die vragen komen in Audio, Video & HiFi Forum veel beter tot hun recht en verstoren de discussies over vette games, trailers en screenies dan niet
Als je met ons wil gamen, check dan de GoT X360 Wiki met de gamertags van GoT-users en informatie over alle games en achievements. Voor de grote slowchatfans hebben we een eigen IRC-kanaal opgezet op het netwerk van Tweakers.net: #xbox360 op irc.tweakers.net:6667. Voor de minder frequente IRC'er te bereiken via webapplet op http://irc.tweakers.net/xbox360

Je kunt hier in principe posten wat je wilt, maar hou wel in ogenschouw dat ook hier de Algemene FAQ geldt naast de Spielerij policies. Met nadruk willen we nog even verduidelijken dat handel en discussies over mod-chips, het illegaal downloaden van games of het ombouwen van ook de Xbox 360 uit den boze zijn.
Hardware specificaties
General | |
---|---|
Controller | 2.4GHz Wireless |
Weight | 7.7 lbs. / 3.5kg |
Form Factor | Console |
Dimensions (WxDxH) | 12.15 in x 3.27 in x 10.15 in / 309mm x 83mm x 258mm |
Graphics Processor and Memory | |
Embedded Video Memory | 10MB |
Graphics Processor | Custom ATI Processor |
Graphics Core Clock Speed | 500MHz |
System Memory | 512MB UMA (Shared with GPU) |
Vector Units | 1 VMX-128 unit per core (3 total) |
CPU Math Performance | 9 Billion Dot Product Operations per Second |
System Memory Bandwith | 22.4GB/s, 256GB/s to EDRAM |
Memory Architecture | Unified Memory Architecture |
Shaders | 48-way Parallel Floating Point Dynamically-Scheduled, 48 billion Operations/s |
Video Memory | 512MB UMA (Shared with CPU) |
Fill Rate (pixels) | 16 Gigasamples/s using 4X MSAA |
Fill Rate (triangles) | 500 Million/s |
Product Identification | |
Manufacturer | Microsoft |
Product Line | Microsoft Xbox 360 |
Video Output | |
Resolution | 480p, 480i, 720p, 1080i |
Expansion and Connectivity | |
Digital Media Formats | DVD-Video, DVD-ROM, DVD-R/RW, DVD+R/RW, CD-DA, CD-ROM, CD-R, CD-RW, WMA CD, MP3 CD, JPEG Photo CD |
Game Media Format | Dual-Layer DVD-ROM |
Other I/O Connectors | 3 USB 2.0, 2 Memory Slots, Ethernet Port (RJ45) |
Controller Ports | Supports up to 4 Controllers |
Plug and Play Storage | 20GB Removable Hard Drive |
Standard AV Output Connectors | n/a |
Integrated Communications | 802.11 A/B/G Wi-Fi ready, adapter not included |
Processor | |
Processor Core Spec | 3 Cores, 2 hardware threads per core |
Marketing Performance Measurement | 1 TFLOP |
Processor Clock Speed | 3.2GHz |
L2 Cache | 1MB |
Processor | Custom IBM PowerPC CPU |
Integrated Devices | |
Built-in Features | Backward Compatible with Xbox (limited), Stands Vertically or Horizontally, Interchangable Face Plates, Xbox Live Service, Media Center Extender |
System Memory | |
Memory Bandwidth | 22.4GB/s main memory bandwidth, 256GB/s to eDRAM, 21.6GB/s FSB |
Storage | |
Media Drive | 12 x Dual-Layer DVD-ROM |
Audio | |
Decompression Channels | 320 Independent Decompression Channels |
Surround Sound | Multichannel Output (software driven) |
Sampling Frequency | 48KHz 16-bit |
Woei, welke games zijn er zoal verkrijgbaar?
De volgende games zijn op dit moment in Nederland verkrijgbaar:

Reviews | Screens | Movies | News

Reviews | Screens | Movies | News

Reviews | Screens | Movies | News

Reviews | Screens | Movies | News

Reviews | Screens | Movies | News

Reviews | Screens | Movies | News

Reviews | Screens | Movies | News

Reviews | Screens | Movies | News

Reviews | Screens | Movies | News

Reviews | Screens | Movies | News

Reviews | Screens | Movies | News

Reviews | Screens | Movies | News

Reviews | Screens | Movies | News

Reviews | Screens | Movies | News

Reviews | Screens | Movies | News

Preview | Screens | Movies | News
En komen er ook meer spellen aan?
Stapels! Er zijn op dit moment al ruim 200 games bevestigd als zijnde in ontwikkeling voor de Xbox 360, en Microsoft verwacht dat er binnen de launch window van 3 maanden na release van de console minimaal 40 spellen op de markt zullen zijn. Hierbij een paar van de interessantste games voor de komende maanden:

Preview | Screens | Movies | News

Preview | Screens | Movies | News

Previews | Screens | Movies | News

Preview | Screens | Movies | News

Preview | Screens | Movies | News

Preview | Screens | Movies | News

Preview | Screens | Movies | News

Preview | Screens | Movies | News

Preview | Screens | Movies | News

Preview | Screens | Movies | News

Preview | Screens | Movies | News

Preview | Screens | Movies | News

Preview | Screens | Movies | News

Preview | Screens | Movies | News
Vaak Gevraagde Vragen
Dat kun je gewoon zelf checken! In een groot aantal winkels zijn Xbox 360 kiosks gespot, waar je demo's van onder meer Kameo en Call of Duty 2 kunt spelen. Er staan originele Xbox 360's met originele controllers, dus tis 'da real thing'. Het is de bedoeling dat de kiosks op korte termijn te vinden zijn in de meeste zo niet alle filialen van onder meer MediaMarkt en andere winkels waar games en consoles verkocht worden. Let op: er worden grote verschillen gemeld in beeldkwaliteit in de winkels. Het lijkt erop dat niet al het winkelpersoneel snapt hoe je de resolutie van de X360 goed instelt voor de Samsung die wel degelijk topkwaliteit beeld kan leveren. Als het er dus blocky of stretched uitziet kan dat. Tevens hebben de demopods geen full-screen anti-aliasing. Dat zorgt er dus sowieso voor dat het er karteliger uitziet dan dadelijk bij je thuis.
Nou nee, er ging even een percentage van 13% rond maar ook die sloeg nergens op. Microsoft heeft in 1 dag enkele honderdduizenden Xbox 360's in de markt gezet, en het is met nieuwe technologie normaal dat er een aantal 'dead on arrival' zijn door vervoer, soldeerfoutjes, chipmisbak of whatever. Dat is zelfs normaliter een 3 tot 5% bij bleeding edge consumentenelektronica, waar Microsoft claimt onder te zitten. Dat er dus wellicht een paar honderd kapot zijn is helemaal niet verwonderlijk, en Microsoft ziet geen structurele problemen. Er zijn DOA's gemeld, en die krijgen gewoon binnen 5 dagen een nieuwe. Jammer alleen dat die mensen bij gebrek aan X360 wel de tijd hebben om veel ophef te maken op tig fora waardoor het probleem stukken groter lijkt dan het is
Lees ook dit artikel op IGN voor meer info.
De Xbox 360 wordt door Microsoft in 2 versies afgeleverd, het Core System en de Premium Edition. Het Core System kost je 299 euro adviesprijs waarvoor je naast de console een wired controller krijgt en een composiet aansluitkabel met SCART-adapter voor het videosignaal.

- Xbox 360 met zilveren DVD-lade
- 20GB Xbox 360 Hard Drive
- Xbox 360 Wireless Controller
- Xbox Live Headset
- HD/AV bekabeling met SCART adapter
- Ethernet kabel
- 1 maand Xbox Live Gold
Zie deze nieuwspost voor de adviesprijzen.
20Gb is niet groot in deze tijd nee, en daarvan hou je zelfs maar 13Gb over, de overige 7Gb zijn voor cache, backwards compatibility code, cache, systeemfiles en cache. Met een HD kunnen spellen die er gebruik van maken dus enorm veel sneller laden. De overige 13Gb krijg je in de praktijk echter onmogelijk vol, als je op dit moment alle beschikbare downloads van de Marketplace oppikt heb je nog niet de helft van de ruimte gebruikt.
Wil je toch een grotere harddisk? Wachten dan, want er komen dit jaar waarschijnlijk 40Gb en 80Gb modellen uit. Een eigen harddisk verbinden kun je voorlopig vergeten, hij zit namelijk met een custom SATA-connector verbonden die een paar vitale 12V-lijntjes mist waardoor een normale harddisk niet eens opspint. Wel kun je een externe HD via USB aansluiten waar je vervolgens film en muziek van kunt afspelen. Deze werkt dan dus niet als hoofd-HD en kun je dus geen games/demo's op downloaden of als cache gebruiken, en de backwards compatibility zal ook afwezig zijn als je niet ook de opklik-HD hebt.
De Wired versie wel, kun je gewoon drivers voor downloaden bij Microsoft. De Wireless versie kan niet, dus ook niet met Play&Charge kit, op je PC werken. Echt niet.
Ja, en dat ziet er heel vet uit als je een HDTV-ready televisie hebt! Maar maak je geen zorgen, alle games ondersteunen ook gewoon 'ouderwetse' televisies. Microsoft vereist van ontwikkelaars dat de games in 720p probleemloos werken en dat ze op de ouderwetse formaten goed functioneren. Ook 4:3 wordt native ondersteund voor de mensen met oudere TV's onder ons. Volgens de eerste berichten van blijde eigenaars is het overigens overtrokken als zou je perse een HD-LCD nodig hebben: op 'ouderwetse' TV's ziet het er wel minder goed uit maar nog steeds prachtig mooi en alleszins next-gen, alleen logischerwijs minder extreem goed dan op HDTV.
De X360 heeft een generieke A/V uitgang waarop je een divers aantal kabels kunt aansluiten. Bij het Core System zit standaard een composiet kabel dus met SCART adapter, waardoor je hem op iedere TV aan kunt sluiten. Los verkrijgbaar en standaard bij de Premiumversie zit de HD-kabel met zowel component- als composietaansluitingen waarmee je beamers, LCD- en plasma-TV's kunt aansluiten. Indien je televisie geen component maar wel RGB-SCART ondersteunt is het absoluut aan te raden om de Advanced SCART Cable te halen. Voor aansluiting op een computermonitor heb je de los verkrijgbare VGA-bekabeling nodig. HDMI- en DVI-plugs zijn op dit moment nog niet ingepland maar komen wellicht wel op termijn beschikbaar. Gerucht is dat de externe HD-DVD speler die dit jaar op de markt komt tevens een DVI-aansluiting levert.
Alle kabels behalve de Advanced SCART bevatten 2 stereo-jacks voor audio, en alle kabels behalve de Composite van de Core hebben een optische aansluiting voor 5.1 surroundgeluid. De optische aansluiting zit op de connector aan de kant van de X360, met een reguliere TOSLink plug onder een klepje.
Nou, bestellen en bidden lijkt de beste optie voor de Xbox 360 System op het moment, maar de verkoopaantallen trekken aan en er zijn meerdere vermeldingen dat de consoles per pallet bij grotere winkels binnengereden worden. Wees op je hoede voor de vele aanbiedingen op eBay, Marktplaats e.d.! Er zijn vele scams gericht om onschuldige consumenten geld af te troggelen. Koop alleen van gebruikers met een goede reputatie en voor redelijke prijzen, of wacht gewoon tot de winkels weer voorraad hebben.
Alle trotse bezitters van een Xbox 360 hebben een gratis Xbox Live Silver membership. Hiermee kun je in principe vrijwel alles behalve online gamen. Je kunt dus wel chatten, demo's en trailers downloaden en op de marktplaats terecht met micropayments. De hardcore gamer zal voor een maandelijks bedrag Xbox Live Gold aanschaffen, waarmee je wanneer je wilt online kunt gamen en toegang hebt tot echt alle features.
Waar de bestaande Xbox Live abo's nog in populariteit geremd werden door het feit dat je een creditcard nodig had, komen er nu prepaid cards die je on- en offline kunt bestellen voor X maanden Gold. De adviesprijzen voor Xbox Live prepaidkaarten zijn 60 euro per 12 maanden of 20 euro per 3, maar als je wat rondshop bij shops kun je hier nog wel een paar euro onder zitten. Voor degenen die al een Xbox Live abonnement hebben op hun 'oude' Xbox: deze wordt automatisch omgezet zodra je voor de eerste keer inlogt met je X360. Je gratis maand Xbox Live Gold wordt ook automatisch aangemaakt zodra je voor het eerst online gaat: kies dus gewoon Silver als je alleen de maand trial wil gebruiken! Alles gaat helemaal volautomatisch dus en je hebt nergens een creditcard voor nodig als je niet wilt.
Om Xbox Live het best te gebruiken kun je het beste de Xbox 360 voorzien van een static IP op je LAN en vervolgens de volgende poorten mappen naar de doos: UDP/88, UDP/3074, TCP/3074. Hierdoor gaat downloaden ook sneller!
Micropayment is het buzzword voor online handel van de komende jaren. Op dit moment is content altijd oftewel gratis oftewel een stevig bedrag, en micropayments vullen het gat op van de kleine betalingen. Je kunt met CC of prepaycard een aantal punten kopen, welke je vervolgens aan kleine dingen kunt uitgeven, zoals 20 punten voor een gamertag-foto van je favoriete spel, of 150 punten voor een Xbox Guide theme, of 400 punten voor een spel op Xbox Live Arcade. Doordat leveranciers met de minibetalingen van een paar cent hun kosten kunnen dekken krijg je dus veel meer geinige content als het goed is. De geldende prijslijst in punten kun je op IGN nalezen. In Nederland is de adviesprijs voor 2100 punten 24,99 euro, oftewel 1,19 cent per punt. De spellen op Xbox Live Arcade kosten 400, 800 of 1200 punten afhankelijk van hoe uitgebreid het is.
Ja. En nee. De X360 zal niet de originele Xbox zomaar kunnen emuleren, daarvoor zit er teveel verschillende hardware in. Echter, met de goeie 'profiles' die de X360 hints geeft over welke optimalisaties hij mag maken kan het wel. Af-fabriek zullen er waarschijnlijk voor de echte classics al profiles aanwezig zijn. Verdere backwards compatibility zal een kwestie zijn van via Xbox Live nieuwe profiles downloaden voor op je harddisk. Wat houdt dit concreet in: je hebt de HD nodig voor uitgebreide backwards compatibility, en het is niet bekend in hoeverre Microsoft echt alle Xbox games op deze manier gaat bijwerken.
De huidige lijst van backwards compatible games is al enorm overigens en kun je hier vinden. Bungie heeft de Halo en Halo 2 zelfs nog even grondig van een facelift voorzien inclusief 720p rendering en FSAA.
Nee. Downloaden is lame, ga betalen voor je spellen, als je originelen had gehad hadden ze nog wel gewerkt als ze op de hierboven genoemde lijst staan.
Sommigen wel, anderen niet. Microsoft biedt het mechanisme aan en het is aan de publishers om te beslissen voor welke games ze er gebruik van maken. Voor wie het onbegrijpelijk vindt dat ze zo onredelijk gepest worden door de grote boze publishers, lees deze post even. DVD's afspelen gaat ook alleen met R2 vanzelfsprekend.
Uhm nee, maar grotendeels wel

Allereerst, check even de Xboxic Wiki. Als het daar ook niet instaat, voeg het toe nadat je hier of elders een antwoord hebt gevonden. Als het dermate belangrijk is dat het in deze openingspost hoort, geef het even aan dan frot ik het er graag bij
Vette linkjes
- Xboxic - Xbox news site opgezet door GoT users
- Xboxic Wiki - Alle informatie over Xbox en Xbox 360 in een overzichtelijke wiki
- De oude GoT Xbox 360 Wiki met alle gamertags van GoT-users
- Project GoT 2005 Competitie - Race mee met GoT-users op PGR3!
- Xbox 360 Homepage
- Xbox 360 Console informatie
- Xbox 360 IGN
- Xbox 360 GameSpot
- Xboxyde - verzamelsite voor screenies en filmpjes
- TeamXbox X360 hub
- 1UP X360 hub
- De Xbox 360 Manual in PDF
- De Xbox 360 CPU in detail
- Xbox 360 Gametrailers
- Xbox 360 trailers in high definition
- Atmoz' screenshot site: HD screenies van PGR3, Kameo, Elder Scrolls IV, DOA4 en COD2
- Het Grote Xbox 360 Topic
- Het Grote Xbox 360 Topic - Deel 2
- Het Grote Xbox 360 Topic - Deel 3
- Het Grote Xbox 360 Topic - Deel 4
- Het Grote Xbox 360 Topic - Deel 5
- Het Grote Xbox 360 Topic - Deel 6
- Het Grote Xbox 360 Topic - Deel 7
- Het Grote Xbox 360 Topic - Deel 8
- Het Grote Xbox 360 Topic - Deel 9
- Het Grote Xbox 360 Topic - Deel 10
- Het Grote Xbox 360 Topic - Deel 11
- Het Grote Xbox 360 Topic - Deel 12
- Het Grote Xbox 360 Topic - Deel 13
- Het Grote Xbox 360 Topic - Deel 14
[ Voor 100% gewijzigd door curry684 op 08-03-2006 12:27 ]