sparidem schreef op dinsdag 25 september 2007 @ 13:27:
[...]
Ik vind je verhaal erg eenzijdig. Outsourcing is vooral interessant voor de MO business, maar helemaal niet voor BI of BAS. En MO is misschien 40% van de omzet, dus helemaal niet maatgevend voor de complete organisatie.
Ik zat bij BAS...
En ik zat in de (hoe heet het ook al weer) kennisgroep Oracle van de vestiging en was ook afgevaardigde voor die vestiging in de landelijke groep (geen idee meer hoe het heet). Toen de omzet van MO bleek tegen te vallen, moesten we ineens de uren voor de meetings anders gaan schrijven (reizen op de eigen vestiging enzo) en sowieso het aantal uren dat we konden schrijven beperken. Dat werd na protest wel weer teruggedraaid, maar het geeft aan hoe men tegen kennisopbouw aan kijkt. Het mag, maar het mag niet teveel kosten.
Daarnaast heb ik gewoon gezien hoe ze te werk gaan met die outsourcing contracten. Ik heb er zelf op gewerkt. Ze nemen van bedrijf XYZ de IT mensen over en die moeten nu ineens voor een detacheerder gaan werken, terwijl ze liever tot hun pensioen in dat stoffige kantoortje hadden willen zitten. Dat straalden die mensen echt uit (uitzonderingen daargelaten). Daardoor sneuvelen een hoop mensen, maar daar is AO rijk genoeg voor. Dan ga je gewoon de outplacement in. Maakt het uit, het zijn maar mensen.
Zo zijn er meer dingen die ik daar heb zien gebeuren waardoor ik de indruk kreeg dat ik bij de Lidl van de IT werkte. Ik zeg niet dat het bij elke vestiging of tak zo zal gaan, maar bepaalde dingen zijn gewoon beleid.
Wat jij aanhaalt (je IOP) heeft natuurlijk iedereen, en daar gaat het niet om. Punt is dat ze blijkbaar niet in staat zijn écht goede mensen vast te houden. Dat heeft niet alleen met de markt te maken. Ik heb mensen weg zien gaan die heel erg waardevol waren voor de organisatie. Ze gaven cursussen en waren wandelende instituten. Iedereen kende ze (in heel AO). Zo was er een die heel veel privétijd stak in zijn werk (java architect). Hij heeft bv ook zelf Oracle (erbij) geleerd omdat die lekker bezig waren met Java enzo. En dan laten ze zo iemand gaan. Zo zijn er meer. Ze blijken dus niet in staat om een omgeving te creëren waarin die mensen graag willen werken. En dat is jammer, want dát bedoel ik met kennis opbouw. Dat is geen cursusje volgen om je MCSE, maar échte kennis: praktijkkennis. Onvervangbaar.
En inderdaad: mijn verhaal is eenzijdig, omdat ik een bijzonder slechte indruk van het bedrijf heb gekregen. Gelukkig kan ik het stuk voor stuk onderbouwen. Ik roep niet zomaar iets. AO heeft gedurende 2 jaar (of was het anderhalf?) deel uitgemaakt van mijn inmiddels 20-jarige carrière. Ik heb genoeg gezien en genoeg vergelijkingsmateriaal.
A good way to test the effectiveness and strength of a strategy is to look at whether it contains a strong and authentic tagline.