slacksoff schreef op woensdag 27 juni 2007 @ 18:08:
[...]
Dat is verder iets persoonlijks dus dat kan voor jou natuurlijk compleet anders uitpakken. Ik zou kijken naar de beste aanbieding op het moment en natuurlijk welke richting je op wilt. Naar mijn ervaring is Atos helemaal niet slecht op het gebied van loon (vooral die vaste 13e maand is niet standaard bij de grote bedrijven). Mijn gok is dus ook dat het eventuele bod van Atos wel een stukje hoger ligt dan dat van Sogeti. Ik zou je willen aanraden om ook te kijken naar :
- Opleidingsmogelijkheden (Bij Sogeti behoorlijk veel, bij Atos afhankelijk van de plek waar je terecht komt... op mijn oude plek dus niet

zelfs niet met wekelijkse herrinneringen aan management)
- Doorgroei (is er een beetje kans op groei of blijf je de komende 3 jaar Junior)
- Vervoer (Krijg je wel/geen auto (ik had er geen), eigen bijdrage, budget (Bij Sogeti ongeveer een klasse hoger en meer keus))
Ik hoop dat je hier wat aan hebt bij je keuze. Atos was voor mij een geslaagde plek om mijn carriere te beginnen en ik ga er van uit dat dat voor jou ook zo zal zijn.
Ik denk dat, als je alles op z'n merites bekijkt, Atos zo gek nog niet is. Het hangt er wel helemaal vanaf in welke practice je terecht komt, ik heb alleen ervaringen met BAS Oost en BAS Zuid.
Op dit moment zit ik (als ervaren/senior zijnde, dat dan weer wel) op een project tussen mensen van verschillende bedrijven, voornamelijk LogicaCMG en Capgemini. Lui die allemaal strak in het pak lopen om er zoveel mogelijk "professioneel" bij te lopen, dikke leasebakken, maar ik heb daar gisteren keihard doorheen geprikt: de salarissen bij LCMG stijgen namelijk nauwelijks nog als je eenmaal in dienst bent en bij Cap sturen ze je zo naar de andere kant van het land. Verder heb ik gemerkt dat hoe strakker het pak, hoe minder ze weten. De guru hier loopt in een spijkerbroek met T-shirt, de juniors hebben iedere dag een ander keurig gestreken overhemd met bijpassende stropdas om, terwijl ze hier al 3 jaar zitten voor 2100 bruto per maand. En er wordt ongelofelijk moeilijk gedaan over het boeken van de uren, iets wat ik bij Atos nog niet heb meegemaakt ("ik heb de hele ochtend op een vervangende auto moeten wachten, waar kan ik dat op boeken?" "oh... boek maar op meeting of zo, kan je ook niks aan doen tenslotte"). Bijna iedere week hebben ze wel of andere een verplichte bijeenkomst na werktijd op kantoor, ook dat kom ik bij Atos niet tegen.
Atos heeft secundair niet de beste voorwaarden, ik mag als senior (band III) maandelijks 131 euro "boven norm" + 79 euro eigen bijdrage dokken voor een fscking Opel Astra station als voorloopauto (omdat ik niet in een Seat Ibiza op vakantie wil) en de pensioenpremie is ook erg hoog. Maar primair is de boel prima geregeld. Verkijk je trouwens niet op een dertiende maand, die telt namelijk niet mee met het vakantiegeld. Voor een eerlijk vergelijk met een maandsalaris van een bedrijf zonder dertiende maand, moet je het maandsalaris dus corrigeren met een factor 1,07716 (13,96 / 12,96). Verder heb ik nog nooit wat hoeven ondertekenen voor studies en dergelijke.
Het is bij Atos net zo als bij iedere andere detacheerder: je moet geld opbrengen. Alleen houden ze bij Atos wel goed rekening met je woon-werkafstand, het is nog steeds (al wordt het minder zeggen de oude rotten die nog van de BSO/Origin tijd zijn) een sociaal bedrijf. Een kennis van mij zit bij Capgemini en die wordt rustig naar Maastricht gestuurd en daarna naar Amersfoort "want we werken landelijk". Leuk hoor, pas vader geworden en de halve week in een hotel zitten. Bij Atos krijg ik reistijdcompensatie omdat ik iedere dag anderhalf uur over 60 km doe en omdat ik bij de klant niet mag parkeren (parkeerbeleid c.q. betaald parkeren) kan ik mijn parkeerkosten declareren.
Dus het is maar net wat je wilt, veel uiterlijk vertoon, lange werkdagen en droog brood eten of een beetje bij huis je werk relaxed kunnen doen. Dat je dan geen dikke leasebak krijgt, soit.
12x 400Wp solar + Enphase IQ7+ op ZZW / Marstek Venus E v153.215 / Marstek CT002 v120 / Homewizard P1 v5.1903 / Domoticz op RPi 3B