Zo, vandaag is de grote dag (14 nov)
Als het goed is zou volgens de oplever datum vandaag de lijn bruikbaar moeten worden. Ik heb een Speedlinq Comfort 6016 abo + bellen besteld (KPN) met een Single-PC modem (SpeedTouch 706)
Nou, ik had alles reeds netjes aangesloten en de laatste firmware op de modem gezet (v6.1.9.6). Vandaag heb ik de configuratie wizard uitgevoerd en gekozen voor het Comfort profiel zonder bellen, aangezien dat zo in de handleiding stond.
Toen stond er dat indien ik KPN had internet meteen zou moeten werken... nou, niet dus: Het internet lampje brandt niet eens (niet groen of rood). Daarna heb ik geprobeerd om het ding werkend te krijgen met een Tiscali profiel, maar helaas.
Toen ben ik even gaan rondneuzen in deze thread, en heb ik via "Instellingen" wat met de configuratie gespeeld, maar zonder succes:
*Router/Spraakrouter/Bridge: hier heb ik Router gekozen aangezien dat eerder in deze thread zo vermeld stond, ook heb ik eens Spraakrouter geprobeerd, maar beiden werkten niet.
*VPI/VCI: hier heb ik 0.34 en 8.48 geprobeerd, beide zonder succes... hij had hem standaard op 0.34 gezet trouwens.
*Gebruikersnaam: Hier heb ik mijn sp... nummer ingevuld, en dubbel gecheckt.
*Wachtwoord: Hier heb ik mijn wachtwoord ingevuld, lettende op hoofdletters. (vraagje: is het uberhaupt mogelijk om verbinding met het internet te krijgen als het wachtwoord niet is ingevuld? Aangezien er in de handleiding nergens stond dat je nog ergens je wachtwoord moest invullen, en de wizard hier ook niet naar vraagt.)
Als ik dan de manuele configuratie voltooi door op "Starten" de klikken gaat wel het lampje van internet branden, maar rood...
Het lampje van DSL brandt constant groen en de router geeft het volgende aan:
Modulatie: G.992.3 Annex A
Bandbreedte (verzenden/ontvangen) [kbps/kbps]: 773 / 6.151
Overgebrachte gegevens (verzonden/ontvangen) [KB/KB]: 34,00 / 0,00
Ik neem aan dat hier niets mis mee is.
Bij internet staat dat de verbinding verbroken is. Als ik dan op "Verbinden" klik is dit zonder succes en zegt hij bij "Laatste foutmelding": "Verbinding verbroken door gebruiker".
Als ik de internetcontrole test uitvoer, krijg ik het volgende:
DSL: OK
ATM: Kon loopback-cel niet verzenden. (wat dit precies betekent weet ik niet, maar ik neem aan een soort verificatie-pakketje)
PPP: Uw verbinding is momenteel niet beschikbaar. (komt dit omdat ik de modem fout heb ingesteld, of is mijn verbinding gewoon nog niet klaargemaakt?)
Ik hoop dat iemand van jullie hier een oplossing voor weet, anders moet ik maar eens met de helpdesk bellen
Met vriendelijke groet,
Gion