Dure apparaten moeten vol zitten met hoogwaardig kwalitatieve componenten.
Krijg je toch ook? Ze sturen een godvergetes koerier om het ding op hun kosten op te halen en te vervangen binnen een fscking week. Dat heb ik nog nooit bij wat voor hightech produkt meegemaakt, die moest ik altijd zelf terug naar de winkel zeulen (en ik heb een TV van 65kg en woon 3 hoog

)
Deze opmerking mag je echt wel eens wat beter onderbouwen. Allereerst gebeurt er niets slechts, daarna zou ik wel eens willen weten welke MS produkten zoal bekend staan om makkelijk kapot gaan.
Nog geen koerier gezien, en ik zou em liever naar een winkel brengen dan die koerier, dan heb ik gelijk een nieuwe, maar ze zijn niet op voorraad, dat is gewoon microsoft.
Accesoires zijn ook slecht leverbaar, dat vind ik behoorlijk slecht, en tis gewoon een feit microsoft nog nooit echt een superster is geweest in testen. (demo windows 98, winXP bugs, standaard lekkages in ISA server, "klein" bugje in SBS server)
Overlijden binnen 8 dagen kwalificeert standaard als Dead on Arrival.
Bull ....
Als het allemaal zo kut is met MS en hun rukprodukten en kutservice, breng het ding terug naar de winkel en haal een PS2 okee

Heb ik al.. ga ik van t weekend maar weer op spelen.
Maar laten we er aub over ophouden, we zijn t niet met elkaar eens dat kan, beetje zinloos.