AtRi schreef op zaterdag 16 februari 2013 @ 13:21:
Een week geleden heeft upc werkzaamheden verricht bij ons in de buurt ergens, was netjes aangekondigd. Ik heb er niks van gemerkt verder. Ik ontdekte wel het volgende:
Mijn signaalwaardes zijn nu zo:
Power Level: Signal to Noise Ratio:
Channel 1: 17.5 dBmV 38.5 dB
Channel 2: 17.5 dBmV 38.1 dB
Channel 3: 17.6 dBmV 38.3 dB
Channel 4: 17.6 dBmV 38.2 dB
Channel 5: 18.0 dBmV 38.4 dB
Channel 6: 17.7 dBmV 38.3 dB
Channel 7: 0.0 dBmV 0.0 dB
Channel 8: 0.0 dBmV 0.0 dB
Upstream Channels
Power Level:
Channel 1: 39.5 dBmV
Channel 2: 0.0 dBmV
Channel 3: 0.0 dBmV
Channel 4: 0.0 dBmV
Een paar weken geleden waren ze anders, ik heb ze toen niet opgeslagen. Toen waren mijn downstream powerlevels ongeveer 10 dBmV en mijn upstream powerlevel ongeveer 50 dBmV.
Kunnen die veranderingen een gevolg zijn van de werkzaamheden?
De downstream powerlevels lijken me erg hoog maar ik heb (nog) nergens last van.Moet/kan ik hier iets aan doen?
Upstream is wel verbeterd, 50dBmV is binnen de marges, maar wel wat aan de hoge kant.
39,5 is prima, zelfs aan de lage kant.
Downstream is nu te hoog, officieel buiten de specificaties van de modem.
Hangt het spul soms achter een (actieve) versterker? Dat zou deze waardes kunnen verklaren. Zo ja, dan is het misschien verstandiger om deze weg te halen, of iig de modem niet achter de versterker te hangen.
En anders moet je, voor de mooiste oplossing, eea dempen. Een 'oud' AOP is hiervoor geschikt, heb ik ook ooit gedaan. Je modem op de data-poort aansluiten. Dan heb je effectief een 10dB demper op de downstream, en zo'n 2dB op de upstream. En dan krijg je nette waardes van 6dB downstream, 42 upstream.
Met een diplexer en dempers kun je hetzelfde bereiken. Maar goed, dat zijn dingen die niet iedereen even in de rommelbak heeft liggen.
Bottomline: Als je 'm direct of via 1 splitter op je AOP hangt zal t signaal wat meer binnen de normen liggen.