Verwijderd schreef op woensdag 23 november 2005 @ 21:01:
[...]
Onjuist ik baseer mij op feiten, evenals jij nu een feit aanhaalt van de PS1 met 700 MB schijfje.
Laat ik daar even op in gaan want die is leuk.
Wanneer kwam de PS1 uit? Juist 1995. We zijn nu 10 jaar verder. De capaciteit zit op 8,5 GB voor een DVD. De games zijn van die tijd in 10 jaar dus van 700 MB naar gemiddeld 2 tot 3 GB gegaan. Waarvan we ook rustig kunnen stellen dat er veel opgevuld wordt met reclamefilmpjes. De XBOX en 360 hebben een life cycle van 5 jaar en tzt wil je ook echt wel weer wat nieuws. Ofwel, gemiddeld genomen een factor 3 tot 5 in 10 jaar tijd meer data op een schijfje. In 5 jaar dus een factor 1,5 tot 2,5. Doe ik 2 GB maal max. 2,5 dan zit ik op 5 GB, 3 GB maal 2,5 zit ik op 7,5 GB.
10 jaar nog ff... Je moet kijken naar de overstap van ps1 naar ps2. Nieuwe generatie, nieuwe mogelijkheden, meer data die benodigd is.
Binnen een DL DVD. Laten we stellen dat het met vergrotende trap data erbij krijgt, ga je er wel overheen. Gebruik je dus 2 DVDtjes max bij de uitzonderingen die te groot zijn. Probleem? Nee. Verstandig? Ja, je bespaart de investering voor een dure nog niet geaccepteerde standaard waardoor de console goedkoper blijft en in andere zaken zoals meer pipelines in de GPU tov een PS3 gestopt kan worden. En mocht er tzt behoefte aan zijn, dan leveren ze evt. de HD-DVD speler die je ook optioneel kunt inzetten bij je oude 360 voor een veel lager bedrag omdat de life cycle iets verder ontwikkelt is.
Ofwel je kunt aardig beredeneren dat de capaciteit van een Blue Ray of anderzins voorlopig totale onzin zal blijven. Ik kom helemaal niet met deze argumenten om het een of ander. Ik heb nog geen 360 in de bestelling staan en ik wacht ook tot de PS3 komt. Ik vind Sony echter niet snugger omgaan met dit soort zaken. Trachten te pochen met enorme specs die nergens toe doen is het
p.s. ik bedoelde met 'HD' niet ingeburgerd in mijn vorige post natuurlijk BR ofwel Blue Ray
Wat bazel je nou over de pipelines. De 360 heeft geluk gehad met dat ze de rechten van ati's chip hebben kunnen kopen. Als je dat een beetje volgt weet je dat ati op dit moment voor loopt op nvidia wat betreft hun videokaarten die ze nog in ontwikkeling hebben. Het is niet zo makkelijk van "oh als ik jullie wat extra geld geef, stoppen jullie er dan 24 pipelines extra voor mij op". De chip moet hier wel voor gebouwd zijn en laat ati's chip dit al hebben en die van nvidia nog niet. Blijkbaar weet je ook niet dat de ps3 de cell en nvidia's chip laat samenwerken om een grafisch beeld op je scherm te toveren. Wat dit voor beeld opleverd weet nog niemand, maar het draait iig niet alleen om pipelines
Daarnaast zie jij het niet aanwezig zijn van een hd-dvd speler als een besparing, ik zie het als een investering. Ten tijden dat de ps2 werd uitgebracht was DVD ook nog helemaal niet ingeburgerd, maar juist dat was bij sommige de reden om een ps2 te kopen. De mensen zagen het als een goedkope dvd speler. Zo kan je je marktaandeel vergroten.
Maar goed MS is uiteindelijk degene die hier wel of geen baat bij heeft en mij kan het verder weinig schelen of ik nou 1 of juist 3 schijfjes heb (bij een GTA achtige game lijkt het me trouwens lastig). Hetgeen wat ik echter al de hele tijd probeer duidelijk te maken en wat niet tot je door dringt. Is dat ik alleen maar argumenten geef waarom het
misschien een slechte keus is. Niet dat het een slechte keus
is Begrijp je dat? Maarja volgens jouw heeft ms gewoon de perfecte keus gemaakt en zijn de argumenten waarom het misschien een iets mindere keus is niet welkom. Ik besef ook wel dat de spellen dan makkelijk op drie dl-dvd's geplakt kunnen worden. Maar stel dat er net 1 spel is die qua gebruik boven de andere uitsteekt en daarom moet gaan inleveren op gameplay elementen. Dat zou toch zonde wezen en de schuld van MS. Nogmaals ik geef alleen maar mogelijkheden waarom ms zijn keuze
misschien!!! een verkeerde is geweest.
offtopic:
Tip van de dag: Niet zo erg happen op minder positieve reactie's over de 360. Adem in, adem uit. Denk na waarom ze het zeggen

, er zijn uitzonderingen
edit:
Thingol schreef op woensdag 23 november 2005 @ 22:36:
[...]
Daar gaat het ook niet om. Als je bekijkt dat bij ps1 spellen hoogstens 200-300 mb werd gebruikt en ook ps2 spellen waren in het begin niet veel groter dan 500mb (Ico, ssx, tekken tag tournament enz.). Als je dan daar jouw berekening op loslaat kom je heel anders uit.
Ik ben het met je eens dat dl-dvd voorlopig meer dan voldoende is, maar aan het eind van de komende vijf jaar denk ik dat er toch wel vraag is naar meer dan die negen gig. Je moet toch toegeven dat Sony daar met blue-ray een klein voordeeltje heeft.
ben het met je eens.
[
Voor 9% gewijzigd door
Verwijderd op 23-11-2005 23:03
]