Nog steeds geen bevestiging van T-Mobile ontvangen dat ik van de dubbele snelheid gebruik kan maken. Jammer maar maakt eigenlijk niet zoveel meer uit omdat ik heb besloten dat m'n Wizard nog wel een jaartje mee kan. Het verschil in abonnementskosten tussen gewoon en sim-only is in ieder geval dusdanig groot dat ik een nieuw toestel nog niet aan mezelf verkocht krijg.
Nu dan een redelijk off-topic verhaal. Omdat T-Mobile's PIT gelukkig niet meer uniek is, bedacht ik om over te stappen naar Telfort. Vergeleken met PIT is de internetbundel momenteel 3 euro goedkoper, standaard al 2 keer zo snel (128 kbps; niet dat ik daar met m'n Wizard veel aan heb maar misschien wel op termijn) en eveneens onbeperkt (FUP). De dekking is dankzij het KPN-netwerk boven dit alles onovertroffen. Overstappen of huidige abonnement opzeggen gaat echter nog niet zo snel:
10.2 De Klant kan de Overeenkomst tegen en na het verstrijken van de minimale contractperiode schriftelijk opzeggen via T-Mobile Klantenservice (Postbus 16272, 2500 BG Den Haag) onder vermelding van zijn/haar naam, adres, postcode, woonplaats, mobieletelefoonnummer en de gewenste datum van opzegging, dit met inachtneming van een opzegtermijn van 3 maanden. Deze termijn vangt aan op de laatste dag van de factuurperiode waarin de opzegging door T-Mobile wordt ontvangen. Indien de Klant een onderdeel van de Overeenkomst opzegt zonder de Overeenkomst in haar geheel op te zeggen, geldt de opzegtermijn als bedoeld in dit artikel ook ten aanzien van dit onderdeel.
Mijn contract loopt af op 17 februari. Omdat de huidige factuurperiode morgen reeds afloopt, heb ik dus in de praktijk een opzegtermijn van VIER maanden! Natuurlijk heb ik wel een beetje zitten snurken maar het komt er helaas op neer dat ik [1] bij een overstap drie maanden het volle pond voor m'n abonnement moet gaan betalen (de sim-only korting krijg ik immers maar 12 maanden) of [2] bij een T-Mobile sim-only verlenging niet deze hogere kosten betaal (want geen opzegtermijn) maar wel het komende jaar, vergeleken met Telfort, aan hogere abonnementskosten vastzit en van een slechter denkend netwerk gebruik moet maken.
Behalve deze extra lange opzegtermijn viel me recent pas op dat het beltarief buiten de bundel belachelijk hoog is geworden (25 cpm). Ik schrijf "geworden" want enkele jaren geleden waren de tarieven binnen en buiten de bundel hetzelfde. Daarnaast is de procedure voor nummerbehoud een stuk omslachtiger en riskanter geworden (achteraf zelf regelen ipv vooraf aangeven op contract). Hebben de toezichthouders bij de OPTA soms zitten slapen?? De voorwaarden zijn voor de consument enorm verslechterd.