bjck schreef op donderdag 18 augustus 2005 @ 23:14:
Die garantie is leuk, maar zegt niets eigenlijk. Want als jij 15Mbps haalt en ze kunnen het niet uit de koperlijn krijgen om er meer doorheen te halen kunnen ze je hooguit één ding aanbieden en dat is een gratis downgrade.
Ze gaan echt geen nieuwe kabels ingraven of 't koper poetsen ofzo. Haal je de 16Mbps niet kunnen ze er verder ook niets aan doen immers. Binnen dat abonnement mag het dus tussen de 16 & 24Mbps zitten inderdaad, maar zegt niet dat ze het je kunnen leveren nog.
Garantie is niet alleen leuk maar ook noodzakelijk. Hoe vaak is het nu al niet gebleken dat de snelheid waarvoor je hebt betaald niet gehaald wordt?
Ik doel daarbij niet op TweakDSL maar in het algemeen.
Zie de recente Versatel horror stories.
Het is dan juist van belang dat er een minimum grens gesteld wordt.
Iedereen begrijpt wel dat het maximum niet te garanderen is dat is gewoon een technisch probleem. Maar een minimum grens is wel zo prettig, dit lost een hoop discussies op.
Er zijn natuurlijk factoren die de zaak negatief beinvloeden zoals de interne bekabeling in huis e.d. maar er zou dan moeten staan minimum snelheid meetbaar bij het ISRA punt.
Uiteraard geldt er dan ook een sanctie als de gestelde limiet niet gehaald wordt, er is immers verplichting omdat je een contract bent aangegaan voor een X snelheid.
De sanctie zou kunnen bestaan uit een korting op het abonnement, gratis downgrade of ontbinding van het contract.
Er kan dan immers niet geleverd worden wat er is afgesproken.
De ISP mag wel voorwaarden stellen om de minimale grens te halen, bijvoorbeeld door een maximale afstand tot de centrale te bepalen. Je zou kunnen stellen als je meer dan een X aantal meters van de centrale woont dat je dan geen aanspraak kan maken op de minimale grens.
Dat lijkt me heel redelijk maar vooral ook duidelijk.
Ik hoop dat er meer ISP's zijn die een dergelijke limiet dat in hun voorwaarden gaan opnemen.
Voor mij zou het een bepalende factor zijn om een ISP keus te maken.
Een marge van 6 Mbps op een maximale waarde van 24 Mbps is overigens al erg ruim.