Core 2 Duo IHS (Integrated Heat Spreader) problemen

Pagina: 1 2 3 4 Laatste
Acties:
  • 9.676 views sinds 30-01-2008
  • Reageer

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • ByteDelight
  • Registratie: Januari 2005
  • Laatst online: 22:45

ByteDelight

Retro computing is alive!

Topicstarter
Ik worstel nu alweer dik een maand met mn Core 2 Duo E6300 systeem.

Zie topics:
- Het Asrock 775Dual-VSTA topic
- Asus Forum topic
- meetfout moederbord temperatuursensor

Ik heb inmiddels alle hardware vervangen, en alle mogelijke omgevings-oorzaken uitgesloten, maar tot gisteren heb ik de Core 2 buiten beschouwing gelaten (ik heb nog nooit een dode Intel meegemaakt).

Nu blijkt dan toch dat de oorzaak in de Core 2 gelegen is; met een CeleronD 326 draait t systeem als een zonnetje. En dat is nog niet alles.

In dit topic op Anandtech wordt er gesproken over een mogelijk probleem met de IHS (heat spreaders) van de Core 2, waarschijnlijk van één van de eerste batches (week 25):
- CORE 2 DUO RMA BECAUSE OF HEAT ISSUES?

Mijn Core 2 gaat dit weekend op de post voor RMA.

Ik heb op GoT nog niks gelezen over dit probleem.
Is er in Nederland dan nog niemand die over dit probleem gehoord heeft?

Ik wil geen problemen veroorzaken (mocht een van Intel's medewerkers dit lezen), maar de kans bestaat natuurlijk dat er mogelijk meer IHS's op de cores zijn geplaatst die problemen hebben, ook in latere batches, en dat het dus een groter probleem gaat worden.

Omdat er nogal wat onduidelijkheid is over de juiste manier (tool) van uitlezen van de temperaturen, was het niet helemaal zeker of de aangegeven temperatuur in bijvoorbeeld PC Probe (II) van Asus correct is.
Maar gisteren heb ik Intel's eigen TAT tool gedownload, en hier komen dan toch echt zeer verontrustende resultaten uit:

Afbeeldingslocatie: http://www.benophetinternet.nl/tweak/tat1.jpg

Idle al 50 graden.

Afbeeldingslocatie: http://www.benophetinternet.nl/tweak/tat2.jpg

Stressed 65 graden.
En dat terwijl de Tc-max volgens Intels eigen specs op 61 graden zit (voor de E6300).

En ja, ik heb fatsoenlijke hoeveelheden koelpasta gebruikt, en de cooler goed bevestigd.
Ook ben ik vanwege garantie natuurlijk niet van plan de IHS te verwijderen, zoals sommigen dat gedaan hebben aldus het Anandtech forum.

Graag jullie reacties.

[ Voor 14% gewijzigd door ByteDelight op 08-09-2006 11:12 ]

Retro Computer hardware: http://bytedelight.com


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 99613

Dit zijn inderdaad niet "normale" temperaturen.. Vorige week mijn E6300 binnengekregen; deze draait stock (boxed koelertje van intel zelf) @ 35 graadjes non-stressed, 40 graadjes stressed.. Nu zijn temps van 50 graden zeker niet iets om je druk over te maken (imo); dit werden de oude P4tjes ook wel minimaal, tot wel net onder de 70 graadjes stressed.. Alleen; jou core 2 duo zou het niet moeten worden, zeker niet 60 graadjes non-stressed; en als die celeron het prima doet zal het wel aan je proc liggen. Zal thuis even naar mijn batchnr. etc. kijken. Hoe lang heb jij hem zelf ?

Ik blader net door de site van intel; en de max. temp voor de core 2 duos zou 61.4 graadjes moeten zijn. Ik zou hem dus zeker RMA'en.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • ByteDelight
  • Registratie: Januari 2005
  • Laatst online: 22:45

ByteDelight

Retro computing is alive!

Topicstarter
Mijne was batch nr: L626A386

Retro Computer hardware: http://bytedelight.com


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • TweakerNummer
  • Registratie: September 2001
  • Niet online
Een E6X00 met de standaard Intel heatsink heeft een target voor temp van 40 graden bij de standaard 65 WATT TDP; dit is gemeten door Intel en dat staat op pagina 53 van "Intel® Core™2 Duo Desktop
Processor E6000 Sequence", "Thermal and Mechanical Design Guidelines – Supporting the Intel® Core™2 Duo desktop processor E6000 sequence", July 2006.

Kortom je hebt waarschijnlijk een IHS probleem (net zoals vele anderen ook hebben).

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Alfa Novanta
  • Registratie: Oktober 2001
  • Laatst online: 05-06 22:55

Alfa Novanta

VRRROOOAAARRRP

Mijn E6600 2.4GHz @ 2.4GHz idle is ook al 42 graden en met speedstep naar 1800 laten schakelen geeft eigenlijk maar weinig verschil, maar dat zou kunnen omdat de fan dan ook vertraagd. Maar idle dus altijd 42 graden en stressed loopt ie richting de 60! Tijdelijk op 3000MHz geklokt ging ie naar 65 graden, maar toen maar snel terug gezet :/

My Youtube channel: Alfa Novanta
AMD Ryzen 7 5800X | ASRock X470 Taichi | 32GB Kingston HyperX Predator DDR4-3200 RGB | Gigabyte RTX3090 Gaming OC 24GB GDDR6 | Windows 10 x64 | HP Reverb G2


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Koldur
  • Registratie: Juni 2003
  • Laatst online: 31-05 14:57
Als je dat draadje van Anantech doorneemt lijkt het er toch wel op dat sommige mainboards een verkeerde waarde doorsturen naar CoreTemp en TAT. Bij mij zou de CPU volgens TAT en Coretemp 60 graden worden (100% load met TAT), nou als ik de heatsink aanraak kan ik niet eens chocolade mee laten smelten! En mijn mainboard sensor geeft aan dat de CPU rond de 38/40 graden ligt, dit klopt met wat ik voel en de stabiliteit van het syteem op een niet overgeklokte E6300 CPU.
Waarschijnlijk wordt de info, zoals wordt beweerd in het Anand draadje, verkeerd gemeten op sommige mobo's doordat het moederbord bepaalde info doorstuurt wat niet verwacht wordt en zodoende een te hoge temp aangeeft.

Je mag ervanuitgaan dat niet EN Asus (P5B problemen) EN Gigabyte (GA-965P series) alle twee na meerdere BIOS updates nog steeds de verkeerde waardes weergeven in de BIOS en hun geleverde programmatuur. Maar ja, ik geef toe dat dit geen bewijs is en ik de plank ook mis kan slaan.

Als laatste opmerking wil ik alleen nog kwijt dat als je CPU 60 graden of warmer wordt je je handen echt wel brandt als je je heatsink aanraakt en ik voel helemaal niets!.....

i7 12700K,GB WindForce RTX4090,32GB KF436C16RB1K2/32,Gigabyte Z690 UD DDR4,Corsair RM1000x,WD Black SN850 2TB,Phanteks Eclipse P360A,Quest 3 VR Headset,Corsair iCUE H100i RGB Pro XT 240mm


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Cio
  • Registratie: November 2005
  • Laatst online: 13-05 12:05

Cio

Als je IHS geen goed contact maakt met de core geleid ie de warmte niet goed naar de heatsink, en worde heatsink dus niet warm. Das het hele probleem toch 8)7

Vette nieuwe game? Poepluiers zal je bedoelen!


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Koldur
  • Registratie: Juni 2003
  • Laatst online: 31-05 14:57
Als de CPU helemaal geen contact maakt met je heatsink dan heb je toch wel een ander probleem, dan gaat je CPU echt kaduuk al zou er geen EIST in zitten. Zoals ik van alle progjes kan zien zakt de snelheid niet en is er dus niet geen contact. Je temp zou dan echt de spuigaten uitlopen, en toch komt hij niet boven de 60 via Coretemp en geeft de bios rond de 40 weer. Dit zou logischerwijs dus geen probleem kunnen zijn met de IHS.

Edit:
Ook heb ik even mijn CPU los bekeken met een vlak stuk metaal, dit erop gelegd en gekeken of er plekken zijn die licht doorschijnen: Nee! Dus deze IHS maakt perfect contact met mijn heatsink. Hieruit concludeer ik dat Coretemp en TAT het toch niet goed uitlezen/berekenen of wat dan ook.

[ Voor 25% gewijzigd door Koldur op 08-09-2006 14:33 ]

i7 12700K,GB WindForce RTX4090,32GB KF436C16RB1K2/32,Gigabyte Z690 UD DDR4,Corsair RM1000x,WD Black SN850 2TB,Phanteks Eclipse P360A,Quest 3 VR Headset,Corsair iCUE H100i RGB Pro XT 240mm


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 97329

Als er werkelijk waar zoveel problemen zijn met de IHS en dat de cores erg warm worden en dit niet door kunnen geven zouden stress tests zeer ernstige problemen geven. Er zijn mensen die met deze temps hun CPU overclocken en tientallen uren laten stressen. Een slechte warmtegeleiding zou dan fataal zijn voor de CPU.

Ik wacht zelf nog op een of andere opheldering van intel of asus (p5b) tot ik over zal gaan tot een RMA. Die RMA kan altijd nog, we weten niet zeker waar het probleem aan ligt dus ik wacht nog even met de RMA.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Andre61
  • Registratie: November 2002
  • Laatst online: 22:14
Mijn E6700 heeft Idle een temp van 38-39 graden en stressed komt ie niet hoger dan 45 graden.Ik heb er wel een Zalman CNPS9500 CPU cooler opzitten.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • BalusC
  • Registratie: Oktober 2000
  • Niet online

BalusC

Carpe diem

Heeft weinig met CPU's in technische zin te maken.
Processors, Mobo's & Geheugen » Tweaking & Cooling Algemeen dus :)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • ByteDelight
  • Registratie: Januari 2005
  • Laatst online: 22:45

ByteDelight

Retro computing is alive!

Topicstarter
Ben ik niet met je eens; het gaat hier niet om de cooler, maar om het feit dat er wellicht een (groot) aantal Core 2's in omloop zijn met defecte IHS's.

Retro Computer hardware: http://bytedelight.com


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Format-C
  • Registratie: Maart 2005
  • Laatst online: 28-05 18:58

Format-C

Tracing Rays

Kan je me een linklje geven naar die tool TopicStarter?

Bedankt.

Edit: is het DEZE?

Edit2: Die van mij is op 3Ghz gelukkig maar 46/47 graden @ dual PRIME volgens die tool.

Staat er op de doos op het stickertje ook van welke week de processor is?
(Ik kan mijn foto's van de processor zelf niet meer vinden :'( Ik had ze wel ergens in een processor topic gepost...)

Edit3:
ik heb zelf echter wel 6 of 7 keer de koeler moeten her-plaatsen om fatsoenlijke koeling te krijgen. Ik kreeg zelfs het vermoeden/idee dat mijn IHS niet recht was oid. De koeler maakte vooral contact met de RANDEN van de CPU en minder met het midden. Met een Zalman 9500 was de temp idle tussen de 33 en 35 graden, en load laag in de 50. Ik heb er toen na 5 of 6 keer proberen met die 9500 een Zalman 7700AlCu opgezet, en die gaf ook redelijk hoge temps. 35/36 idle. Ik heb zowel de druppel methode, de smeer methode als de koeler + IHS methode gebruikt, en heb afwisselend met meer/ minder koelmeuk geprobeerd.

Op den duur was ik er stront zat van (telkens het mobo uit de kast), en toen heb ik een Arctic Freezer 7 Pro gehaald, en die erop gezet. Daar zit de koelmeuk al op.

En nu zijn de temps goed. :)

Maar het ging dus niet zonder slag of stoot. En 50 graden idle heb ik iig nooit gehad.

[ Voor 140% gewijzigd door Format-C op 08-09-2006 22:37 ]

Ducati 899 Panigale / CM MB511 RGB/ 7800X3D @ ML360R RGB/ RTX4090 FE/ Gigabyte B650 GAMING PLUS/ G.Skill Trident Z5 DDR5 6000 CL30 A-Die / Team MP34 M2 PCIe 1TB SSD/ Crucial MX500 2,5" 1TB/ 5TB SATA / Gbyte WBAX200/ CM V850/ Scarlett Solo / AOC AG493UCX


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • ByteDelight
  • Registratie: Januari 2005
  • Laatst online: 22:45

ByteDelight

Retro computing is alive!

Topicstarter
Het lijkt erop dat je dan toch ook een niet-vlakke heat spreader hebt, maar dat dat plakkertje van de Arctic dat probleem opheft.

Maar ik kan me voorstellen dat bij de ene proc de IHS er beter op zit dan bij de andere, dus zou je dan onderscheid kunnen maken tussen:

- IHS = perfect; temperaturen tussen 30 en 45 graden
- IHS = niet helemaal vlak; tussen 40 en 55 graden
- IHS = een berg of krater = tussen 50 en 65 graden

Of dit voor alle Core 2's geldt weet ik niet, maar de Tc_max komt volgens mij bij geen enkele boven de 61 graden (dacht dat dat zo in de specs van Intel stond).

Retro Computer hardware: http://bytedelight.com


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Chilly_Willy
  • Registratie: April 2000
  • Laatst online: 27-05 09:36
Mijn E6600 @ 3333 Mhz @ 1.48v:
Idle: 54 graden
Stressed met TAT: 72 graden

Ik weet niet de precieze temps @ stock, maar die waren speedfan/asus probe stressed 41 ofzo.

Zo net mijn E6600 @ stock getest:
Idle: 45
Stressed met TAT: 54

Nu mijn E6600 @ 3333 @ 1.44v:
Idle: 52
Stressed met TAT: 69
Stressed met Orthos: 64

Ga mijn voltage nog wel eens lager zetten.

[ Voor 39% gewijzigd door Chilly_Willy op 09-09-2006 10:36 ]

Coïtus ergo sum


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • ByteDelight
  • Registratie: Januari 2005
  • Laatst online: 22:45

ByteDelight

Retro computing is alive!

Topicstarter
Bij mij draait de E6300 al op 1,213 volt (zegt CPU-Z) met default bios instellingen (P5B).

Retro Computer hardware: http://bytedelight.com


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Alfa Novanta
  • Registratie: Oktober 2001
  • Laatst online: 05-06 22:55

Alfa Novanta

VRRROOOAAARRRP

Chilly_Willy schreef op zaterdag 09 september 2006 @ 10:19:
Mijn E6600 @ 3333 Mhz @ 1.48v:
Idle: 54 graden
Stressed met TAT: 72 graden

Nu mijn E6600 @ 3333 @ 1.44v:
Idle: 52
Stressed met TAT: 69
Stressed met Orthos: 64
Holy ... :o

Dus er zit nog wel wat rek in dat beestje :P
Denk dat ik ook maar eens 3200 MHz en pc8500/1066MHz moet gaan proberen :)
Draai momenteel 2880 MHz en pc8500/1066MHz

My Youtube channel: Alfa Novanta
AMD Ryzen 7 5800X | ASRock X470 Taichi | 32GB Kingston HyperX Predator DDR4-3200 RGB | Gigabyte RTX3090 Gaming OC 24GB GDDR6 | Windows 10 x64 | HP Reverb G2


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 156750

Integrated Heat Spreader.
Geen Intel Heat Spreader, AMD heeft namelijk ook IHS.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Chilly_Willy
  • Registratie: April 2000
  • Laatst online: 27-05 09:36
bverstee schreef op zaterdag 09 september 2006 @ 11:20:
Bij mij draait de E6300 al op 1,213 volt (zegt CPU-Z) met default bios instellingen (P5B).
Als je 1,213 ziet dat weet je dat dat niet klopt. Alle versie na 1.34 geven ALTIJD dat voltage aan.

Zoek dus versie 1.34 van cpu-z.

Coïtus ergo sum


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Chilly_Willy
  • Registratie: April 2000
  • Laatst online: 27-05 09:36
ing._Buttje schreef op zaterdag 09 september 2006 @ 12:04:
[...]


Holy ... :o

Dus er zit nog wel wat rek in dat beestje :P
Denk dat ik ook maar eens 3200 MHz en pc8500/1066MHz moet gaan proberen :)
Draai momenteel 2880 MHz en pc8500/1066MHz
Wat zijn de voltages en temps die je krijgt?

offtopic:
Je kan beter je FSB/DDR divider op 1:1 zetten en je CAS op 4 ipv 5, dat performand veel beter.

Coïtus ergo sum


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • ByteDelight
  • Registratie: Januari 2005
  • Laatst online: 22:45

ByteDelight

Retro computing is alive!

Topicstarter
Chilly_Willy schreef op zaterdag 09 september 2006 @ 13:17:
[...]


Als je 1,213 ziet dat weet je dat dat niet klopt. Alle versie na 1.34 geven ALTIJD dat voltage aan.

Zoek dus versie 1.34 van cpu-z.
:? Waarom zou ik dat moeten weten???

Maar inderdaad: 2,32 V met versie 1.34.
Vaag.

[ Voor 7% gewijzigd door ByteDelight op 09-09-2006 14:39 ]

Retro Computer hardware: http://bytedelight.com


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • ByteDelight
  • Registratie: Januari 2005
  • Laatst online: 22:45

ByteDelight

Retro computing is alive!

Topicstarter
Anoniem: 156750 schreef op zaterdag 09 september 2006 @ 12:37:
Integrated Heat Spreader.
Geen Intel Heat Spreader, AMD heeft namelijk ook IHS.
:X Excuse me.

Retro Computer hardware: http://bytedelight.com


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • ByteDelight
  • Registratie: Januari 2005
  • Laatst online: 22:45

ByteDelight

Retro computing is alive!

Topicstarter
bverstee schreef op zaterdag 09 september 2006 @ 14:37:
[...]
Maar inderdaad: 2,32 V met versie 1.34.
Vaag.
Schrik! 7(8)7
Zonder te blikken of blozen zeg ik 2,3 volt! Terwijl dat ding max 1,35 mag hebben (volgens de doos).
Effe de bios in...


Ik trek dit terug. In de bios wordt netjes 1,26 volgt weergegeven, en ik kan maximaal 1,7 volt instellen, dus 2,32 volt in CPU-Z versie 1.34 klopt geen hout van.

[ Voor 21% gewijzigd door ByteDelight op 09-09-2006 14:50 ]

Retro Computer hardware: http://bytedelight.com


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • CoolHead621
  • Registratie: Januari 2002
  • Laatst online: 17-04 15:36

CoolHead621

Enjoy every moment

Nou dat is lekker,

Ben ook al een hele week aan het stoeien met de temps.

Mijn E6600 idle op 51 graden.
Stressed op 67 graden.

Niet echt lekker, heb al 4 a 5 keer andere pasta geprobeerd en 2 nieuwe coolers.
Toch maar eens kijken of hij vlak is.

Apple iPhone 16 Pro MAX | Tesla Model 3 LR with Acceleration Boost (MY'21)


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 172893

ik heb ook vrij hoge temps voor wat ik er op heb zitten (waterkoeling 3x80mm radiator + 3x120mm)

(E6600, 1.46 volt, 3400mhz)
ilde 42 graden
stressed prime 95 62 graden

(1.55 volt 3700mhz)
ilde 55 graden
stressed prime 95 70+ graden

Ik denk ook niet dat dit normaal is als ik soms mensen zie die dit met goede luchtkoeling lager halen.

(voor het eerst dat ik niet hoger kan overclocken door temperatuur |:( )

[ Voor 9% gewijzigd door Anoniem: 172893 op 09-09-2006 15:01 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • AtleX
  • Registratie: Maart 2003
  • Niet online

AtleX

Tyrannosaurus Lex 🦖

Hier ook, een week 25 E6400 die compleet idle al 50 graden wordt ,en stressed tegen ongeveer 67 graden heet wordt. De boxed koeler heb ik al opnieuw gemonteerd en m'n airflow is in orde met 2 intake fans (80mm) aan de voorkant van de kast, een 80mm intake aan de zijkant van de kast ter hoogte van de CPU en 2 outtakes (80mm) aan de achterkant van de kast. Als ik m'n kast openzet scheelt het maar 1 of 2 graden, niet echt de moeite dus. Dit is nog warmer dan m'n vrij behoorlijk overgeclockte A-XP 2600+ die ik in dezelfde kast had zitten.

Afbeeldingslocatie: http://tweakers.net/ext/f/b86ac7e050fef713e2222202d0254fcf/full.png

Als m'n CPU zo heet is kreeg ik ook last van hickups, muziek gaat haperen, games vallen even stil, m'n muiswijzer doet het even niet, etc. CPU-Z laat dan nog wel gewoon een corespeed van 2133MHz zien, dus clock throttling om de core tegen een overheat te beschermen is er nog niet.

[ Voor 13% gewijzigd door AtleX op 09-09-2006 15:11 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 97329

Misschien dat de P5B gebruikers even de nieuwe bios kunnen uitproberen:

P5B Release BIOS version 0509
1. Support DDR2 double side x16 module
2. Enable support for CPU ratio adjustment on Kentsfield B0 stepping CPU
3. Enable conroe/kentsfield ratio overclocking higher above default value
4. Fix CPU Fan profile mode not correct after system shotdown
[i]5. Revise temperature reading algorithm[/i]
6. Update MRC code
7. Enhance memory compatibility for DDR533 and DDR667 modules.
8. Revise S3 fuction not stable when CPU FSB over 300MHz.
9. Add dram frequency help string

ftp://dlsvr02.asus.com/pu...ocket775/P5B/P5B-0509.zip
ftp://dlsvr02.asus.com/pub/ASUS/mb/socket775/P5B/

Het 5e punt lijkt wel interessant, misschien dat ze er iets aan gedaan hebben na de klachten in hun forum.

[ Voor 4% gewijzigd door Anoniem: 97329 op 10-09-2006 12:50 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 97329

AtleX schreef op zaterdag 09 september 2006 @ 15:08:
Als m'n CPU zo heet is kreeg ik ook last van hickups, muziek gaat haperen, games vallen even stil, m'n muiswijzer doet het even niet, etc. CPU-Z laat dan nog wel gewoon een corespeed van 2133MHz zien, dus clock throttling om de core tegen een overheat te beschermen is er nog niet.
Mijn CPU wordt ook heet, maar het systeem loopt vervolgens gewoon goed. De meeste mensen die problemen met core2duo temps hebben lijkt het probleem dan ook een kwestie van verkeerde uitlezing van de temperatuursensors. Het lijkt erop dat er bij jou echt iets mis is.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Alfa Novanta
  • Registratie: Oktober 2001
  • Laatst online: 05-06 22:55

Alfa Novanta

VRRROOOAAARRRP

Chilly_Willy schreef op zaterdag 09 september 2006 @ 13:20:
[...]

Wat zijn de voltages en temps die je krijgt?
euhm .. met Intel Speedstep aan, 1920MHz @ 1,22V idle, of 2880MHz @1,33V stressed.

Temps, idle 40-46 graden, stressen 60 graden.

Zodra de spanning of de CPU nog verder wordt opgevoerd, zie je dit direct aan de temps.
Ik heb voor mijn Coolermaster stacker een Cross-flow fan besteld, omdat ik wat meer frisse lucht in mijn kast wil. Alle 'frisse' lucht komt nu voornamelijk vanaf mijn 10 harde schijven :D
Je kan beter je FSB/DDR divider op 1:1 zetten en je CAS op 4 ipv 5, dat performand veel beter.
offtopic:
Tjah, standaard moet je volgens mij 1:2 hebben, dan praat je namelijk over 533MHz voor je geheugen, DDR, dus *2 = 1066MHz. De FSB is dan ook 1066MHz en bij een Quad-pumped bus houdt dat in dat de CPU op 9*266 MHz draait @ 2400 MHz.

Aangezien het geheugen nu waarschijnlijk redelijk op zijn tenen loopt @ 1066MHz laat ik dat vooralsnog zo, maar ik weet dat de CPU wel veel hoger kan, maar dan moet de devider dus omlaag! Als ik 3200 MHz ga doen, is de devider inmiddels 3:5 maar ik hoef niemand denk ik te vertellen dat mijn systeem een flink stuk sneller is bij 3200MHz /1066MHz DDR2 dan bij 2400 MHz CPU ;)

My Youtube channel: Alfa Novanta
AMD Ryzen 7 5800X | ASRock X470 Taichi | 32GB Kingston HyperX Predator DDR4-3200 RGB | Gigabyte RTX3090 Gaming OC 24GB GDDR6 | Windows 10 x64 | HP Reverb G2


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • ByteDelight
  • Registratie: Januari 2005
  • Laatst online: 22:45

ByteDelight

Retro computing is alive!

Topicstarter
AtleX schreef op zaterdag 09 september 2006 @ 15:08:
Als m'n CPU zo heet is kreeg ik ook last van hickups, muziek gaat haperen, games vallen even stil, m'n muiswijzer doet het even niet, etc. CPU-Z laat dan nog wel gewoon een corespeed van 2133MHz zien, dus clock throttling om de core tegen een overheat te beschermen is er nog niet.
Throttling zou moeten werken; volgens mij staat de optie gewoon aan in mn bios.
Waarom dat dan niet functioneert is mij een raadsel.

Maar wellicht dat de nieuwe 0509 bios (ik dacht dat ik 0309 heb nu) throttling wel activeert.
Dat zou dan meteen een echt bewijs zijn dat de CPU niet okee is.

Retro Computer hardware: http://bytedelight.com


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • ByteDelight
  • Registratie: Januari 2005
  • Laatst online: 22:45

ByteDelight

Retro computing is alive!

Topicstarter
Jouw link is dood.

Maar inderdaad is er een nieuw bios voor de P5B, 0509.
Heel vreemd dat ze zo omhoog stappen trouwens; ik ben gewend dat elke release ook te downloaden is (van 2.11 gingen we naar 3.09 en nu naar 5.09).

Ik ga m meteen proberen!

[ Voor 31% gewijzigd door ByteDelight op 10-09-2006 10:03 ]

Retro Computer hardware: http://bytedelight.com


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Rol-Co
  • Registratie: Maart 2004
  • Laatst online: 02-06 07:27

Rol-Co

3,8kWpZ 4,98kWpO-Z-W 2,86kWpN

Noord-Oost-Zuid-West 11640Wp Totaal Live, Netduino advanced pv logging


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • lawtshjj
  • Registratie: Juni 2001
  • Laatst online: 19-05 21:41
stressed 60 graden is wel veel, wat voor koeling gebruik je dan :S

mijn E6700 op 1.65 volt en 3600mhz haalt stressed de 60 graden niet eens, en ik zit gewoon op aircooling.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • AtleX
  • Registratie: Maart 2003
  • Niet online

AtleX

Tyrannosaurus Lex 🦖

Gewoon de boxed cooling, stock speeds en standaard voltages. Ik heb de koeler al 2x opnieuw gemonteerd, met nieuwe koelpasta, en het lijkt me onwaarschijnlijk dat ik na al die jaren PC's bouwen 3x achter elkaar een noobproof koeler verkeerd monteer.

[edit]
En een BIOS update naar versie F5 voor m'n Gigabyte GA-965P-DS3 heeft iig het stotterprobleem verholpen, maar de temperatuur blijft zo hoog.

[ Voor 23% gewijzigd door AtleX op 10-09-2006 10:58 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • ByteDelight
  • Registratie: Januari 2005
  • Laatst online: 22:45

ByteDelight

Retro computing is alive!

Topicstarter
Ik heb 0509 net geprobeerd, maar dat maakt niks uit.

Overigens denk ik ook niet dat de Intel TAT tool gebruik maakt van de bios; na de post draait alleen het OS, en is de bios werkloos, zover ik weet.

Ik heb een P4 524 besteld die ik maandag of dinsdag verwacht. Dan gaat mn E6300 op de post voor RMA.

(ben heel benieuwd naar max overclock met luchtkoeling als ik een goede E6300 binnen heb :9 )

Retro Computer hardware: http://bytedelight.com


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Alfa Novanta
  • Registratie: Oktober 2001
  • Laatst online: 05-06 22:55

Alfa Novanta

VRRROOOAAARRRP

AtleX schreef op zondag 10 september 2006 @ 10:49:
Gewoon de boxed cooling, stock speeds en standaard voltages. Ik heb de koeler al 2x opnieuw gemonteerd, met nieuwe koelpasta, en het lijkt me onwaarschijnlijk dat ik na al die jaren PC's bouwen 3x achter elkaar een noobproof koeler verkeerd monteer.
enne ... hoe is't met de frisse lucht jouw kast in? Hoe hoog is je mobo temp?! Als die ook 40-50 is, is't ineens niet zo gek meer natuurlijk :)

My Youtube channel: Alfa Novanta
AMD Ryzen 7 5800X | ASRock X470 Taichi | 32GB Kingston HyperX Predator DDR4-3200 RGB | Gigabyte RTX3090 Gaming OC 24GB GDDR6 | Windows 10 x64 | HP Reverb G2


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • AtleX
  • Registratie: Maart 2003
  • Niet online

AtleX

Tyrannosaurus Lex 🦖

De casetemp is ongeveer 25 graden, bij een kamertemperatuur van op het moment 21 graden. Erg netjes dus. De temperatuur van de northbridge is ongeveer 40, ook nog ruim binnen de marges. Zoals al eerder beschreven heb ik ook gewoon een fatsoenlijke casekoeling, dus ik denk niet dat het aan de afvoer van warme lucht ligt. Ik heb nu van karton een airduct gemaakt die van de fan in het zijnpaneel koele lucht toevoert direct naar de CPU, maar dat maakt ook niets uit.

[ Voor 43% gewijzigd door AtleX op 10-09-2006 12:00 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Audi_S2
  • Registratie: Juni 2001
  • Laatst online: 08-05 15:04

Audi_S2

Jetzt BMW Fahrer :-o

Ik heb op andere websites gelezen dat er problemen zijn met de IHS.
Deze blijkt niet in alle gevallen helemaal vlak te zijn.
Hierdoor maakt de koeler geen goed contact met de Heat Spreader.

Mijn cpu wordt ook bloedje heet, maar de CPUkoeler voelt maar lauw aan.
Ik heb de koeler al vaker gemonteerd en geen verbetering.

Oplossingen naar mijn mening:
* Heatspreader en koelblok vlakken
* CPU RMA. Zullen bedrijven dit accepteren? Op Stock speed blijft de temp binnen de marges.

Das Schönste in einem S2, ist das Gefühl, ihn zu fahren. Specs


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • AtleX
  • Registratie: Maart 2003
  • Niet online

AtleX

Tyrannosaurus Lex 🦖

Zoals je in de TS en bij mij kunt zien blijft de temperatuur bij ons op stockspeeds niet binnen de marges, ik neem aan dat bedrijven daar wel een RMA voor moeten accepteren aangezien het een defect product is.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • dennis112
  • Registratie: Oktober 2003
  • Laatst online: 24-04 23:51
Mijn e6400 wordt idle ook ongeveer 46 graden en stressed wordt die 64 graden!!!! Denk dat ik ook maar eens contact op ga nemen met coolprices want het lijkt er dus gewoon op dat de IHS dus gewoon niet goed is. Draai dit overigens met de standaard intel koeler en hij is gewoon goed gemonteerd.

Edit: Dit is trouwens gewoon op stockspeed. Ik heb hem wel overgeclockt maar durfde hem niet op die snelheid te laten draaien door de hoge temperatuur.

[ Voor 20% gewijzigd door dennis112 op 11-09-2006 14:44 ]

Asus P6T Deluxe, Intel Core i7 920, 6Gb 1333Mhz DDR3, 2 x Sapphire HD5830 in Crossfire


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • SteAlthmAn
  • Registratie: Maart 2001
  • Niet online
Ik denk dat het wel zo handig is als mensen naast hun temps, ook het meetprogramma even erbij melden. Er zit nogal een verschil tussen 60graden in speedfan of in een core-meet-prog.

Nikon D200 + Nikkor 18~70mm / Tamron 90mm / Sigma 70-300mm & 150mm
C2D-6300 | Asus P5W DH Deluxe | Kingston 2x1GB DDR667 | Ati Radeon X1900XT


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • dennis112
  • Registratie: Oktober 2003
  • Laatst online: 24-04 23:51
Ik heb het met asus pc probe 2 gemeten en met de TAT tool van intel zelf en ze geven allebei hetzelfde. Heb vandaag trouwens pas voor het eerst met de TAT tool gemeten en die heeft een temperatuur van:

Core 1: 67 Graden
Core 2: 66 Graden

Ik heb ondertussen een mail de deur uitgestuurd naar coolprices, nu maar wachten op een reactie.

Keep you posted!!

Asus P6T Deluxe, Intel Core i7 920, 6Gb 1333Mhz DDR3, 2 x Sapphire HD5830 in Crossfire


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • aramdin
  • Registratie: Maart 2002
  • Laatst online: 24-07-2024
Mensen laat die IHS eens een keer met rust ;)

Check wat er hier kan gebeuren: http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=114951

Een fx62 waarvan er geen gebruik meer van wordt gemaakt van tim, maar van soldeer

Instagram / YouTube


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 187549

Mijn mobo met processor ligt nu weer bij de computerboer nadat ik t zelf zat werd en er geen tijd meer voor had. Maar die lui verwisselen nu me mobo ipv de proc dus zal wel weer even wat langer gaan duren aangezien het wel aan de proc zal liggen.

Wel jammer dat ik er toch ook nog maar een grotere cooler bij heb gekocht.

[ Voor 13% gewijzigd door Anoniem: 187549 op 12-09-2006 10:50 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • dennis112
  • Registratie: Oktober 2003
  • Laatst online: 24-04 23:51
Nou ik heb dus inmiddels een reactie ontvangen van coolprices en ze zeiden eerst dat het misschien wel aan een kapotte sensor lag en dat ik even aan het koelblok moest voelen. Toen zei ik dus dat dat het hele probleem was van de IHS en dat die geen goed contact maakt met de processor waardoor die dus te warm wordt en het koelblok dus helemaal niet warm aanvoeld.

Ze hebben me gezegd dat ik de processor gewoon kan RMA'en. Dus dat ga ik denk ik ook doen.

Asus P6T Deluxe, Intel Core i7 920, 6Gb 1333Mhz DDR3, 2 x Sapphire HD5830 in Crossfire


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • ByteDelight
  • Registratie: Januari 2005
  • Laatst online: 22:45

ByteDelight

Retro computing is alive!

Topicstarter
Ik snap er nu helemaal niks meer van:

Vandaag een P4 524 opgehaald (3.06 GHz, 533 MHz FSB, 1 MB).

Deze komt ook ruim boven de 65 graden (maar goed, het is een Prescott), en dezelfde onstabiliteitsproblemen treden op...

Zou die nu hetzelfde probleem hebben, een slechte heatspreader?

Zucht... Ik wacht wel tot mn E6300 terug is.


O ja, in de P5B bios kan ik de vcore instellen vanaf 1,3 volt.
Maar hoe kan het dan dat PcProbeII 1,27 volt aangeeft?
En CPU-Z geeft dan weer 1,328 volt aan...
Hoe dan ook, heeft het zin om de vcore in de bios van default af te halen in een poging m lager te krijgen?

Retro Computer hardware: http://bytedelight.com


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • sds
  • Registratie: Juni 2002
  • Laatst online: 01-06 11:16

sds

De idle temp van mijn E6600 zakte spontaan van 44 graden naar 31 graden toen ik een intake fan omdraaide (naar outtake dus), airflow doet wonderen :)

Stock speeds, stock cooler, speedstep enabled, Intel QST zorgt ervoor dat de fans lekker langzaam staan te draaien, zelfs onder full load staat de cpu fan nog niet veel te doen, temperaturen gaan dan naar 54/55 graden. (gemeten met Core Temp en TAT)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 189111

Bij mij hetzelfde verhaal. M'n E6600 draait idle rond de 45 graden en op volle toeren op een onbehagelijke 66 graden op het Asus P5B bordje. Als ik Asus Q-Fan control aanzet komt daar idle nog een paar graden bij. Asus PC Probe, Intel TAT en het bios geven allemaal ongeveer dezelfde waardes dus ik vermoed dat de sensoren op het moederbord en de cpu prima werken.

  • Cheesy
  • Registratie: Mei 2006
  • Niet online
m'n specs:
E6300
P5B

ik heb net me pc draaiend gekrege (tot het bios menu/rest komt zoow).

Ik zit in een hok van ongeveer 31 graden en het bios geeft 58.5 graad aan voor me processor.

Heb ik dan ook met een verkeerde meting te maken? Ik kan de heatsink namelijk makkelijk aanraken.

Overigens integendeel tot m'n videokaart.

Edit nu istie al 59 graden..

Anoniem: 189111

Cheesy schreef op woensdag 13 september 2006 @ 17:07:
...en het bios geeft 58.5 graad aan voor me processor.
Heb ik dan ook met een verkeerde meting te maken? Ik kan de heatsink namelijk makkelijk aanraken.
Bij mij hetzelfde verhaal. Dit ondersteunt idd de hypothese dat de IHS niet goed op de core zit. Als de IHS niet goed op de core zit dan worden IHS en de heatsink niet warm terwijl de core te heet wordt. Dat verklaart ook waarom de temps nauwelijks dalen als je de kast open hebt. Probeer je temps anders eens te meten met een Intel's Thermal Analysis Tool (TAT). Deze geeft de temps per core weer, da's een andere meting dan die van het moederbord. Ik vermoed dat Intel een beetje haast had bij het op de markt brengen van de Core 2 Duo's...

  • 6129(15)
  • Registratie: November 2004
  • Laatst online: 03-06 12:40

6129(15)

AD ASTRA PER ASPERA

Ik ben voor een vriend van me een Core 2 Duo systeem aan't bouwen - met een E6400 - en ik heb ook een vermoeden dat er iets niet goed zit bij de processor. De standaard cooler zit volgens mij goed op de processor want de koelpasta (Artic Silver 5) wordt netjes over heel de basis van de cooler uitgespreid. Als ik in het BIOS kijk heeft de processor een starttemperatuur van 39°C ~ 40°C, na een Memtest86 van - pakweg - 30min zit ie op 51°C. Dat is me net iets te heet want écht heel zwaar is Memtest86 niet voor de processor, toch?

Nu bij het uitpakken zal ik wat lichte 'sporen' op de IHS. En ik maakte me er niet echt druk om. Had zoiets van "Bwoa, het zal wel okay zijn". Bij nader inzien was dat misschien een incorrecte houding van me.

Hier is het plaatje.

Edit: Je kunt de 'sporen' rechtsboven op de IHS zien, een putje en ook wat strepen, het is feitelijk een hele band, maar door het fotograferen zie je slechts de laatse paar milimeters. :|

[ Voor 10% gewijzigd door 6129(15) op 13-09-2006 21:00 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • LANnerd
  • Registratie: Maart 2005
  • Laatst online: 02-06 17:24
Oei, Ik heb ook net een Core 2 Duo systeempje besteld, bij azerty, ook P5B mobotje erbij.
Hoop maar dat ik niet zulke problemen krijg want die PC is niet voor mezelf maar voor een n00b kennis, die heel erg gespannen is(logisch want hij vertrouwd me ook een flinke bak geld toe) beetje lullig als het dan mis gaat.

Maar ach, komt wel goed denk ik, anders wacht ie nog maar een weekje langer op z'n Pc IVM RMA.

Bdw, die FX62...omg...moest bijna huilen toen ik dat zag, wat een horror!

*slaapt waarschijnlijk slecht vanavond*

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • dennis112
  • Registratie: Oktober 2003
  • Laatst online: 24-04 23:51
Het ligt niet aan het mobo hoor maar aan de processor. ;)

Asus P6T Deluxe, Intel Core i7 920, 6Gb 1333Mhz DDR3, 2 x Sapphire HD5830 in Crossfire


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 56396

Hier een E6400 met stock cooler op 46 graden idle en stressed rond de 61 graden (gemeten met TAT, mobo is 35 graden volgens Everest). Balen :( Dacht al dat ik de heatsink er niet goed op gezet had omdat ik niet bij elke plug een duidelijk klik hoorde.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • SteAlthmAn
  • Registratie: Maart 2001
  • Niet online
Het is nu natuurlijk wel vrij warm, is 61 graden dan echt zo bizar?

Nikon D200 + Nikkor 18~70mm / Tamron 90mm / Sigma 70-300mm & 150mm
C2D-6300 | Asus P5W DH Deluxe | Kingston 2x1GB DDR667 | Ati Radeon X1900XT


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • ByteDelight
  • Registratie: Januari 2005
  • Laatst online: 22:45

ByteDelight

Retro computing is alive!

Topicstarter
Ja. :( Het is tenslotte geen Prescott.
En Intel zegt zelf dat de core maximaal 61 graden mag worden.

We zijn hier dus op zoek naar de exacte oorzaak van het probleem.
Als het inderdaad aan de heat spreader ligt, zou mijn vervangende Core 2 betere resultaten moeten geven, en dat zal ik hier laten weten.

Een ieder die meent het probleem op een andere manier op te kunnen lossen (strippen tot aan het koper, heat spreader verwijderen, andere cooler gebruiken etc) lost het eigenlijke probleem niet op: de core moet tussen de 35 en 45 graden slingeren (@ stock speed), niet hoger.

En nu geen gezeur meer ;)

Retro Computer hardware: http://bytedelight.com


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • ByteDelight
  • Registratie: Januari 2005
  • Laatst online: 22:45

ByteDelight

Retro computing is alive!

Topicstarter
Oh, had ik al gemeld dat mn tijdelijke P4 524 (3.06 GHz, 533 FSB) hetzelfde probleem heeft: veel te warm en instabiliteit?

Nee, het ligt niet aan het bord!

Retro Computer hardware: http://bytedelight.com


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • dennis112
  • Registratie: Oktober 2003
  • Laatst online: 24-04 23:51
We zullen het af moeten wachten, enig idee wanneer je je nieuwe processor weer krijgt. Als die dan niet zo warm wordt dan gaat de mijne ook rma.

Asus P6T Deluxe, Intel Core i7 920, 6Gb 1333Mhz DDR3, 2 x Sapphire HD5830 in Crossfire


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 189111

Ter referentie, dit is wat ome tom ervan zegt:
http://www.tomshardware.c..._out_athlon_64/page8.html

Oftewel 25 graden idle en 45 graden onder full load voor een X6800.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 99578

Is er in deze thread ook geen verwarring over core temp en cpu temp? Bij everest is mijn cpu idle rond de 28 graden; de cores zijn dan 44 graden. Load is de core rond de 60 graden, de cpu is 38 graden.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • dennis112
  • Registratie: Oktober 2003
  • Laatst online: 24-04 23:51
Nee hoor, ik krijg met elk meetprogramma dezelfde temperaturen, en die liggen allemaal boven de maximale grens die intel heeft gesteld namelijk 67 graden en volgens intel is de max 61,4 graden.

Asus P6T Deluxe, Intel Core i7 920, 6Gb 1333Mhz DDR3, 2 x Sapphire HD5830 in Crossfire


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 56396

Inderdaad, je hebt de cpu temperatuur en de core temperaturen. Het lijkt mij dat de core temperatuur de relevante is. Bij die review van Tom's Hardware wordt denk ik de cpu temperatuur genomen, anders stonden er wel twee waarden voor de processor (beide cores). Als de cores op 62 graden zitten dan is de cpu temperatuur net boven de 50 bij mij. Nogal een verschil.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 56396

Anoniem: 99578 schreef op vrijdag 15 september 2006 @ 15:19:
Is er in deze thread ook geen verwarring over core temp en cpu temp? Bij everest is mijn cpu idle rond de 28 graden; de cores zijn dan 44 graden. Load is de core rond de 60 graden, de cpu is 38 graden.
Is dat met of zonder overclock? Met oc is dat ook helemaal niet erg, bij mij is het standaard al zo :(

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • ByteDelight
  • Registratie: Januari 2005
  • Laatst online: 22:45

ByteDelight

Retro computing is alive!

Topicstarter
dennis112 schreef op vrijdag 15 september 2006 @ 13:41:
We zullen het af moeten wachten, enig idee wanneer je je nieuwe processor weer krijgt. Als die dan niet zo warm wordt dan gaat de mijne ook rma.
Shit, ik ben dinsdag met vakantie; ik verwacht niet dat de nieuwe Core 2 dan al binnen is.
Over een week of 2 kan ik dus pas resultaat melden... :(

Retro Computer hardware: http://bytedelight.com


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Ventieldopje
  • Registratie: December 2005
  • Laatst online: 23:54

Ventieldopje

I'm not your pal, mate!

Wat je ook kan doen om de temperatuur te meten is gewoon zo'n frontpanel kopen die de temperatuur van dingen aangeeft. Dan pak je zo'n draadje wat meegelevert word en de temperatuur meet en die pleur je dan tussen je proc en je koeler. Betere meting kun je toch niet hebben ? :O

www.maartendeboer.net
1D X | 5Ds | Zeiss Milvus 25, 50, 85 f/1.4 | Zeiss Otus 55 f/1.4 | Canon 200 f/1.8 | Canon 200 f/2 | Canon 300 f/2.8


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • ByteDelight
  • Registratie: Januari 2005
  • Laatst online: 22:45

ByteDelight

Retro computing is alive!

Topicstarter
Anoniem: 99578 schreef op vrijdag 15 september 2006 @ 15:19:
Is er in deze thread ook geen verwarring over core temp en cpu temp? Bij everest is mijn cpu idle rond de 28 graden; de cores zijn dan 44 graden. Load is de core rond de 60 graden, de cpu is 38 graden.
Okee, effe om eens en voor altijd duidelijkheid te geven...

De temperatuur-uitlezing van de Core 2

Diode
Voorheen was het mogelijk om de temperatuur van Intel CPU's uit te lezen door een temperatuur-gevoelige diode op 'het printplaatje' van de CPU.
Deze diode gaf een zogenaamde 'delta'-waarde ten opzichte van de maximale temperatuur van de CPU die door Intel wordt vastgesteld (if I'm not mistaking).

De Core 2 heeft deze diode ook, maar...

Nieuwe digitale sensor
De Core 2 heeft nu ook (las ik in de technische manual van de Core 2 op Intel's website meen ik, maar dat kan op op Anandtech's forum zijn geweest) per core-die - de echte kern van de CPU - een digitale sensor. Het verhaal erbij was onder andere dat de temperatuur nu veel gedetailleerder en betrouwbaarder is uit te lezen, en dat deze sensor sneller reageert op temperatuur wisselingen.

Dat Intel's TAT en Core Temp beide 2 temperaturen aangeven is dan ook logisch, en dat software die de diode uitleest slechts één waarde aangeeft dus ook.

Core Temp en Intel's TAT reageren ook veel sneller op load variaties dan ik gewend ben vergeleken met bijvoorbeeld PC Probe, CPU-Z etc, dat is dus ook logisch met deze verklaring.


En dan nu de verklaring voor de temperatuur verschillen:
De diode die op de de CPU zit, heeft dus een bepaalde 'afstand' van de core-die's.

Normaliter zou de temperatuur van de Core 2-die's bij normale warmte afvoer dus goed gekoeld moeten blijven en de temperatuur dus redelijk laag moeten blijven en - bij een stabiele load - waarschijnlijk ongeveer gelijk aan de diode-temperatuur op de CPU (het kan hooguit een paar seconden duren voordat de diode dezelfde temperatuur aangeeft als de die-sensoren).

Echter, wanneer de die's niet goed gekoeld worden, zal de temperatuur in de die's erg hoog zijn, maar omdat er toch een gedeelte van de over-verhitting naar boven wordt afgevoerd (door de koeler) zal de diode een lagere waarde aangeven. Blijkbaar scheelt dit soms een graad of 20.

Interessant verhaal dit (als ik het zelf doorlees :*) ).

Het zou een schandaal zijn voor Intel als dit op grote schaal is gebeurd, en ik gun dat Intel ook niet; ik heb altijd grote voorliefde voor Intel gehad (alleen al omdat de Zilog Z80 er een afgeleide van is ;) - da's een andere hobby).

En nogmaals, het lijkt erop dat het ook bij andere CPU's (P4) het geval is.


p.s. foutjes zijn menselijk, dus als er iets niet klopt ben ik niet thuis ;) Op Kreta om precies te zijn vanaf volgende week :D

[ Voor 39% gewijzigd door ByteDelight op 16-09-2006 09:36 ]

Retro Computer hardware: http://bytedelight.com


  • Carel
  • Registratie: Juni 2000
  • Laatst online: 20:01
Misschien moeten we een tabel bijhouden wie nou welke setup heeft en er misschien een relatie uit trekken? Ik heb overigens nog niemand gezien met een P5B en normale temps?

Wat we kunenn vastleggen is:

Proc: 6600
Overklok afwijking in snelheid + voltage(wattage): +10%
Mobo: Asus P5B
Heatsink: 7000CU
Fanspeed: heatsink Middle
Contact gechecked met heatsink: Ja
ISH daadwerkelijk gecontroleerd op oneffenheden/randen: Nee
Maakt extreme koeling veel uit? Amper
Idle: 48
Full load: 58
Idle TAT: 46
Full load TAT: 60

Anoniem: 99578

Even op de eerder gestelde vraag. Mijn temps zijn bij een e6600 op 3.18 ghz stock voltage met zalman 9500:
idle: core: rond 45, cpu rond de 30
load: core: rond de 60, cpu rond de 42.
Ik weet niet of dit normaal is, maar neem aan van wel

Volgens mij zijn er niet veel programma's die de core temp ook uitlezen (tat en everest doen dit wel); ik heb ook het idee dat in veel testen op internet alleen de cpu temp wordt uitgelezen.

  • sds
  • Registratie: Juni 2002
  • Laatst online: 01-06 11:16

sds

Mijn lijstje, alles Intel.

Proc: 6600
Overklok afwijking in snelheid + voltage(wattage): 0%
Mobo: Intel DG965OT
Heatsink: Stock
Fanspeed idle: 1160 rpm
Fanspeed full load: 1300 rpm
Contact gechecked met heatsink: Nee
ISH daadwerkelijk gecontroleerd op oneffenheden/randen: Nee
Omgevingstemperatuur: 23
Idle (Intel Desktop Utilities 3): 33
Full load (Intel Desktop Utilities 3): 60
Idle (TAT): 33/35
Full load (TAT): 63/65

Temperaturen full load en fanspeed zijn na een half uur stressen met TAT. Speedstep enabled dus idle=1600mHz, load=2400 mHz.
Pas bij 60 graden (IDU 3) gaat de cpu fanspeed (ietsje) omhoog en blijft de temperatuur stabiel, het lijkt er dus op dat Intel QST de cpu op max 60 graden probeert te houden.

  • dennis112
  • Registratie: Oktober 2003
  • Laatst online: 24-04 23:51
Volgens mij is de standaard koeler die bij de core 2 duo's geleverd wordt toch dezelfde als die bij de pentium d's geleverd wordt. En ik ken iemand die heeft een pentium D en die koeler draait af en toe 4500RPM maar de mijne komt nog niet boven de 2000RPM, en wordt dus nog warmer dan die pentium D :(

Daaruit blijkt dus gewoon dat de heatsink geen goed contact maakt met de processor waardoor de koeler ook niet sneller gaat draaien.

[ Voor 18% gewijzigd door dennis112 op 16-09-2006 11:47 ]

Asus P6T Deluxe, Intel Core i7 920, 6Gb 1333Mhz DDR3, 2 x Sapphire HD5830 in Crossfire


  • maratropa
  • Registratie: Maart 2000
  • Niet online
Ik heb ook net een c2d setup.

6600 (wat op de sticker op de doos zegt wat over de productieweek?)
Asus P5B deluxe
Scythe Ninja met fan op max
geen speedstep

Idle is de boel 44 graden, en onder load 56, syteem is 34

Ik ga de koeler nog een keer opnieuw bevestigen en even checken of de boel vlak genoeg is. Voor me gevoel moet die scythe wat beter kunnen. Ook met overclocken wordt de boel snel 60+

[ Voor 5% gewijzigd door maratropa op 16-09-2006 13:48 ]

specs


  • dennis112
  • Registratie: Oktober 2003
  • Laatst online: 24-04 23:51
Ik weet niet waaraan je de productieweek kunt zien. Zou iemand dit misschien even kunnen vertellen zodat we misschien uit kunnen zoeken of dit bij processor is uit een bepaalde productieweek?

Asus P6T Deluxe, Intel Core i7 920, 6Gb 1333Mhz DDR3, 2 x Sapphire HD5830 in Crossfire


  • maratropa
  • Registratie: Maart 2000
  • Niet online
ben'k weer

Mijn IHS is iig zo vlak als de Himalaya heb ik het idee. Ik heb het hele zwikkie er even uitgehaald. Toen heb ik de e6600 en de scythe schoongemaakt, en op de c2d een dun laagje pasta wat ik nog had liggen aangebracht. Daarna tegen de scythe aangedrukt. Resultaat:

Afbeeldingslocatie: http://www.gladiool.dds.nl/jpg/coresuckie.jpg

Dit kan dus vlakker.... :X Zoals je ziet hele ongelijkmatige overdracht van het witte goedje.

En het lijkt te kloppen, want ik heb daarna de e6600 ingesmeerd met een decadente hoeveelheid arctic silver, want dat is nog altijd beter dan lucht. Ik zie meteen het verschil, ipv 60 graden op stock speed onder load is het nu 53 graden onder load. Nog steeds te veel, maar dat komt vast omdat er nu te veel arctic silver op zit. Door de "bergen" moet je nu wel flink sauzen, alleen op een mooi vlak oppervlak kom je weg met een dun laagje...


Dus ik zit te twijfelen wat ik ga doen. Ik durf "lappen" best aan, maar ik kan het ook retourneren met de kans dat ik nog een gare krijg.

#$%^#$%@# gare ihs... :|

[ Voor 7% gewijzigd door maratropa op 16-09-2006 15:06 ]

specs


Anoniem: 56396

Even voor de duidelijk, welke temperatuur lees je uit gladiool? De cpu of de core temp?

  • maratropa
  • Registratie: Maart 2000
  • Niet online
Sorry (dit is een beetje nieuw voor me :) ), ik lees de temp uit met intel's TAT en de asus AI-suite. Dus dat is denk ik de core temp toch? Deze temp reageert ook veel sneller op load. AI-suite zit trouwens ietsje lager dan TAT, 1 of 2 graden. Nu idle op stock 2400 op standaard voltage 40-41 gaden. Ik denk dat als die IHS goed aan zou sluiten op m'n scythe ninja het veel beter zou kunnen...

Ik heb ooit 366 celerons gelapped om op 550 mhz te kunnen lopen 8)

Trouwens, hoe lees je uberhaupt de CPU temp af? Want TAT doet de core temp, en AI suite ook, en everest volgens mij ook?

[ Voor 68% gewijzigd door maratropa op 16-09-2006 17:43 ]

specs


Anoniem: 56396

Volgens mij staan er in everst drie temperaturen toch? Cpu en twee voor de verschillende cores. Ik zie vaak mensen plaatjes posten waarop een of ander vaag programma staat die maar één waarde voor de cpu geeft. Volgens mij is dat dan de cpu temp en niet de core temp. Mijn bios geeft ook de cpu temp en niet die van de cores. Ik zit nu op een andere pc overigens, dus kan nu niet het een en ander controleren.

Ik ga komende week overigens eerst maar eens een AC Freezer 7 Pro halen, niet duur en ik lees er geweldige reviews over.

  • Kakulukia
  • Registratie: Mei 2006
  • Laatst online: 21-02 16:21
heheh 60 graden, zo koel

check this out:

Mijn Zalman 7000B-cu@ 5Volt, +zalman 460W psu @12Volt + Zalman VF900-Cu @5Volt + Zalman HArddisk passive koelers voor me raptors

'''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''

NON-overclocked, goed koelpasta, genoeg 'luchtgaatjes'
5 volt 1300RPM :)

Lekker stabiel :P

[ Voor 6% gewijzigd door Kakulukia op 16-09-2006 19:12 ]


Anoniem: 135997

Ik heb ook 'last' van redelijk hoge temperaturen...
Het eerste wat ik gedaan heb, is de CPU koeler er opnieuw gemonteerd met een beetje nieuwe koelpasta (standaardspul dat je van Zalman krijgt). Dit lostte het probleem niet echt op. Vervolgens gekeken of het veel scheelde als ik mijn kast (Antec SLK-3700BQE) openzette. Dit scheelde max. 5 graden.

CPU: Intel E6600
Mobo: Asus P5B (non dlx) (incl. laatste BIOS 0509)
Heatsink: 7000B-CU
Fanspeed: Hoogst
Contact gechecked met heatsink: Nee, maar ik ga er vanuit dat hij goed zit aangezien ik hem goed vastgedraaid heb.
IHS daadwerkelijk gecontroleerd op oneffenheden/randen: Nee
Maakt extreme koeling veel uit? Nauwelijks
Idle TAT: 46
Full load TAT: 65

Afbeeldingslocatie: http://home.kabelfoon.nl/~martinb/tempmap/temps%20idle.jpg
Afbeeldingslocatie: http://home.kabelfoon.nl/~martinb/tempmap/temps%20load.jpg

Ik heb geen stabiliteitsproblemen, maar als Intel zelf aangeeft dat de max temperatuur 61 graden mag zijn. Dan begin ik mij toch redelijk zorgen te maken...

  • Kakulukia
  • Registratie: Mei 2006
  • Laatst online: 21-02 16:21
Als ik mn kast openlaat zak het van 80 naar 70 graden.

-Nb voelt warm aan (das altijd bij p5b dlx)
- SB ook

-7000B-cu voelt zelf ook warm.

Ik twijfel niet dat de temps onjuist zijn.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • ByteDelight
  • Registratie: Januari 2005
  • Laatst online: 22:45

ByteDelight

Retro computing is alive!

Topicstarter
Als ik alle reacties tesamen moet geloven, doen de problemen zich voor, ongeacht het type cooler en het type koelpasta.

Ik lees over personen met Intel, Zalman en andere coolers.
En over het gebruik van low-end (stock) pasta en high-end (Arctic) pasta.

De verschillen met betere materialen zijn hooguit 'merkbaar', maar lossen dus zeker het probleem niet op.

Hoe dan ook meen ik daarom dat er véél meer personen moeten zijn die de proc als RMA terugsturen, maar wat dan vooral belangrijk is, is dat je effe een berichtje achterlaat wanneer je de nieuwe CPU binnen en getest hebt!


Succes een ieder (mezelf incluis).

Retro Computer hardware: http://bytedelight.com


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • ByteDelight
  • Registratie: Januari 2005
  • Laatst online: 22:45

ByteDelight

Retro computing is alive!

Topicstarter
Anoniem: 99578 schreef op zaterdag 16 september 2006 @ 10:34:
Volgens mij zijn er niet veel programma's die de core temp ook uitlezen (tat en everest doen dit wel);
Welke versie van Everest gebruik je?

Ik kan alleen de trial versie van de Ultimate edition downloaden, maar die geeft notabene alleen de moederbord temperatuur.

De 'oude' Home Edition heb ik ook wel, maar die is al zo achterhaald dat ik daar geen gegevens van durf te gebruiken.

Retro Computer hardware: http://bytedelight.com


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • dennis112
  • Registratie: Oktober 2003
  • Laatst online: 24-04 23:51
bverstee schreef op zondag 17 september 2006 @ 07:38:
Als ik alle reacties tesamen moet geloven, doen de problemen zich voor, ongeacht het type cooler en het type koelpasta.

Ik lees over personen met Intel, Zalman en andere coolers.
En over het gebruik van low-end (stock) pasta en high-end (Arctic) pasta.

De verschillen met betere materialen zijn hooguit 'merkbaar', maar lossen dus zeker het probleem niet op.

Hoe dan ook meen ik daarom dat er véél meer personen moeten zijn die de proc als RMA terugsturen, maar wat dan vooral belangrijk is, is dat je effe een berichtje achterlaat wanneer je de nieuwe CPU binnen en getest hebt!


Succes een ieder (mezelf incluis).
Ik heb al contact gehad met de winkel waar ik hem gekocht heb en die zeiden ook dat ik hem moest rma'en. Dat ga ik ook zeker doen, maar dan zit ik een hele week en misschien wel 2 weken zonder pc :'( En ik weet niet of ik dat wel kan verdragen.

Asus P6T Deluxe, Intel Core i7 920, 6Gb 1333Mhz DDR3, 2 x Sapphire HD5830 in Crossfire


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • maratropa
  • Registratie: Maart 2000
  • Niet online
Precies daar heb ik ook niet zo'n zin in. Ik ga hem gewoon opschuren, f*ck de garantie. :*)

specs


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Kakulukia
  • Registratie: Mei 2006
  • Laatst online: 21-02 16:21
Mijne word ook 80 graden, maar heb tot nu toe geen BSOD ofso gehad, hij blijft stabiel.
Maar ik heb niks overclocked , bios defaults.


RMA zou ik nie doen, krijg je weer dezelfde. Ik zie het nut niet in.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • peke
  • Registratie: Februari 2002
  • Laatst online: 19-05 15:21
Wel als de ihs oneffen is kan je het probleem eenvoudig oplossen met wat extra koelpasta.
Een te dikke laag kan gewoon niet want de druk die de heatsink uitoefent op de cpu zorgt ervoor dat het teveel aan pasta er tussenuit geperst wordt.
En ja, had de ihs effen geweest dan zou het 3-4 graadjes lager zijn, nou niet echt iets om een cpu voor te gaan rma - en.

Begin dus allemaal eens met een royale laag koelpasta aan te brengen. Doe 50% op de hs en 50% op de cpu.
Als er al prut opzit hoef je de cpu ook niet schoon te maken, gewoon erbovenop smeren.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • DyStiC
  • Registratie: November 2000
  • Laatst online: 19:57

DyStiC

'Atta way, baby!

Ik heb dus ook een soort gelijk probleem, ik heb een E6600 week 29 op een P5B deluxe, gekoeld door een Scythe Ninja.

In de temperatuur software zitten ook grote verschillen zo lees ik de volgende temps uit bij een kamer temperatuur van 25 graden (ook niet geheel onbelangrijk om te vermelden).
idle:
Probe2: 46 graden
TAT: 43 graden (lijkt me het meest betrouwbare prog overigens)
CoreTemp: 42 graden

stressed (dmv TAT):
Probe2: 67 graden
TAT: 65 graden
CoreTemp: 65 graden

Ik heb m'n Ninja koeler nu al 3 keer opnieuw gemonteerd, 1 keer met zalman termal paste filmlaagje, 1 keer met AS5 filmlaagje en tenslotte 1 keer met AS5 druppelmethode. Dit maakt allemaal niets uit en scheelt hoogstens een graadje.

Ik wacht nog even de bevindingen van de TS af en anders gaat deze ook RMA.

Zie overigens ook dit topic.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • ByteDelight
  • Registratie: Januari 2005
  • Laatst online: 22:45

ByteDelight

Retro computing is alive!

Topicstarter
gladiool schreef op zondag 17 september 2006 @ 11:39:
Precies daar heb ik ook niet zo'n zin in. Ik ga hem gewoon opschuren, f*ck de garantie. :*)
Koop dan een Celeron D voor 35 euro, dan kun je vooruit.
Die bied je daarna voor 25 euro aan, heb je een tientje uitgegeven.

Retro Computer hardware: http://bytedelight.com


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • ByteDelight
  • Registratie: Januari 2005
  • Laatst online: 22:45

ByteDelight

Retro computing is alive!

Topicstarter
gladiool schreef op zondag 17 september 2006 @ 11:39:
Precies daar heb ik ook niet zo'n zin in. Ik ga hem gewoon opschuren, f*ck de garantie. :*)
En als dan blijkt dat het niet de oplossing is? 180 euro door de wc gespoeld... :'(

Het is tenslotte waarschijnlijk niet alleen de vlakte van de IHS, maar ook het contact tussen IHS en core.

Retro Computer hardware: http://bytedelight.com


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • ByteDelight
  • Registratie: Januari 2005
  • Laatst online: 22:45

ByteDelight

Retro computing is alive!

Topicstarter
Kakulukia schreef op zondag 17 september 2006 @ 11:52:
Mijne word ook 80 graden, maar heb tot nu toe geen BSOD ofso gehad, hij blijft stabiel.
Maar ik heb niks overclocked , bios defaults.


RMA zou ik nie doen, krijg je weer dezelfde. Ik zie het nut niet in.
Ik krijg ook geen blue screens, maar applicaties lopen vast met Windows foutmeldingen.

Je kunt gemakkelijk zien of je dezelfde terugkrijgt, omdat er een ander batchnummer op moet staan.

Retro Computer hardware: http://bytedelight.com


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 166897

Ik heb een E6700 op een P5W-DH Deluxe, gekoeld door een Zalman 9500-AT. Verder is mijn kast (Coolermaster Stacker 830) gevuld met drie WD Raptor schijven en een Sapphire Radeon X1950XTX.

Bij een kamertemperatuur van 25c meet TAT een temperatuur van 33(core 1) en 32 (core 2) graden celsius. Asus Probe II profiel voor de Zalman is optimal. Onder volledige belasting meet TAT een temperatuur van maximaal 57 graden celsius.

Tijdens het spelen van Company of Heroes komt de temperatuur volgens TAT niet boven de 49 graden celsius. De belasting van de cpu is dan natuurlijk niet 100%.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • ByteDelight
  • Registratie: Januari 2005
  • Laatst online: 22:45

ByteDelight

Retro computing is alive!

Topicstarter
DyStiC schreef op zondag 17 september 2006 @ 12:42:
Ik wacht nog even de bevindingen van de TS af en anders gaat deze ook RMA.

Zie overigens ook dit topic.
Ik ben met vakantie hoor, dus duurt wel twee weken tot je iets hoort...

Nogmaals, koop een CeleronD en je kunt vooruit. Die is na afloop wel te verkopen voor 25 euro.

Retro Computer hardware: http://bytedelight.com


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • ByteDelight
  • Registratie: Januari 2005
  • Laatst online: 22:45

ByteDelight

Retro computing is alive!

Topicstarter
Anoniem: 166897 schreef op zondag 17 september 2006 @ 12:57:
Ik heb een E6700 op een P5W-DH Deluxe, gekoeld door een Zalman 9500-AT. Verder is mijn kast (Coolermaster Stacker 830) gevuld met drie WD Raptor schijven en een Sapphire Radeon X1950XTX.

Bij een kamertemperatuur van 25c meet TAT een temperatuur van 33(core 1) en 32 (core 2) graden celsius. Asus Probe II profiel voor de Zalman is optimal. Onder volledige belasting meet TAT een temperatuur van maximaal 57 graden celsius.

Tijdens het spelen van Company of Heroes komt de temperatuur volgens TAT niet boven de 49 graden celsius. De belasting van de cpu is dan natuurlijk niet 100%.
Mooi, maar vind je ook niet dat elke Core 2 met de Intel stock cooler onder de 60 graden moet blijven?

Retro Computer hardware: http://bytedelight.com


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • maratropa
  • Registratie: Maart 2000
  • Niet online
bverstee schreef op zondag 17 september 2006 @ 12:54:
[...]

En als dan blijkt dat het niet de oplossing is? 180 euro door de wc gespoeld... :'(

Het is tenslotte waarschijnlijk niet alleen de vlakte van de IHS, maar ook het contact tussen IHS en core.
300 euro bedoel je :) .... Je hebt gelijk zekerheid heb je niet. Maar iig is bij mij het probleem niet dusdanig groot dat ik problemen kijg op stock speed van 2400mhz. Nu loopt m'n e6600 37 graden idle en 53 graden stressed, gemeten met TAT. Maar nu ik gezien heb hoe weinig contact er tussen m'n IHS en m'n koeler is, denk ik dat die temperaturen nog beter kunnen. Ook zag ik dus een flinke verbetering na het letterlijk volkwakken van de IHS met AS3. Dat betekend dat bij mij iig er iig een probleem is bij de warmteafgifte van de IHS naar het koelblok. De IHS vlakken moet dus nog meer verbetering geven.

De verbinding tussen de chip zelf en de IHS kan ik alleen maar naar raden. Iig is het contact oppervlak veel kleiner dan tussen IHS en koeler, en daarnaast schijnt dit een soldeerverbinding te zijn (toch?) Dus daar heb ik meer vertrouwen in dan in de IHS \ koeler verbinding. Pas als je IHS echt vlak is, en de koeler er goed opzit, en je blijft problemen houden, dan kun je denken aan een slechte chip/IHS verbinding.

En daarnaast, ik heb nog nooit de garantie van een proc hoeven gebruiken, dus daar ben ik niet echt bang voor. En naar wat ik zie hier en daar gaat het "lappen" over het algemeen goed. (1 kerel heeft de proc op zijn boor gezet en zo gelapped :) )

Ik heb hem toch gekocht om op minimaal 3ghz te lopen, en dat zo koel mogelijk :)

specs


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • StarLite
  • Registratie: Januari 2000
  • Laatst online: 03-06 21:17

StarLite

'ON ERROR RESUME NEXT

Hmzz, ik heb een soortgelijk "probleem"
Mijn E6600 is [volgens TAT] idle 50/53°C en stressed 65/64°C. Hoewel mijn systeem verder 100% stabiel is [@ stock speeds] is het toch wel erg warm. Door deze temps lukt overclocken ook niet echt meer helaas :(

Specs:
Gigabyte DS-4
C2D E6600 @ stock
Artic freezer 7 Pro

tyrips, tywreps, tiewreps, tiereps, tie raps, ripties, taiwraps, kabelbindbandjes » Tie Wraps
\o/


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • The_nv40_man
  • Registratie: Januari 2005
  • Laatst online: 13-06-2022
Volgens mij is er toch een hoop verwaring over wat nu de relevante temperaturen zijn. Je hebt dus een CPU temperatuur en 2 x de digitale temps van de core's. Die CPU temp is eigenlijk het belangrijkste want die is te vergelijken met andere processoren en daarbij hoort ook de 61 graden.

Als je kijkt met Core Temp zie je ook een TcaseMax temp en die doelt volgens mij op wat een veilige temp is van de cores.

Ik zelf heb temps van rond 38 graden idle en 55 full load. Maar dat is dan wel met de volgende koeling:

Afbeeldingslocatie: http://i114.photobucket.com/albums/n261/silver-silencer/pc/IMG_0288_1.jpg

Vrijwel passief: Casefan van 700 rpm.

[ Voor 3% gewijzigd door The_nv40_man op 17-09-2006 14:47 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • maratropa
  • Registratie: Maart 2000
  • Niet online
Jad ie 60-61 graad is inderdaad de temperatuur gemeten in het midden ven de heatspreader, niet de core temp als het goed is. (dus die mogen hoger zijn)

Aleen wat is een goed programma om de CPU (dus de heatspreader temp) te meten, samen met de 2 core temperaturen? Want ik zie wel eens screenshots van everest die alle drie de temperaturen laat zien, maar everest doet dat bij mij niet? (versie 3.01)

specs


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • losealot
  • Registratie: November 2003
  • Laatst online: 09-05-2022
zelfde problemen hier:
cpu: E6600 @ 2400
mobo: Asus P5B
tat idle: 41-42
tat stressed: 63-64

edit: typo

[ Voor 7% gewijzigd door losealot op 17-09-2006 17:50 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Kakulukia
  • Registratie: Mei 2006
  • Laatst online: 21-02 16:21
Hoezo is het een probleem?

Als het goed stabiel blijft werken is het toch goed.

Ik heb hem 2 uur gestressed met sp2004, prime95 en temp bleef bij 80 graden ( koeler voelt warm aan= goede verbinding tussen IHS en onderkantheatsink) ,
geen errors, stabiel

Voor mij=
No problem,

ik ga nog Overclocken, dan laat ik de fans sneller draaien.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • maratropa
  • Registratie: Maart 2000
  • Niet online
_Losealot_ schreef op zondag 17 september 2006 @ 17:47:
zelfde problemen hier:
cpu: E6600 @ 2400
mobo: Asus P5B
tat idle: 41-42
tat stressed: 63-64

edit: typo
Maar wat ik dus nu denk te begrijpen is dat die 60+ die je met TAT meet dus de cores zijn, en niet de CPU waarde, die wel een max waarde van 61 heeft. De cores mogen dus warmer worden, wat je ook ziet bij sommigen die stabiel draaien en toch 75 ofzo meten.

Maar los daarvan, ik kwam er door dit topic achter dat mijn IHS absoluut niet goed vlak is waardoor hij toch warmer wordt dan ik zou willen.

Ik zou iig iedereen die warmte problemen heeft / of gewoon vind dat de proc te warm wordt, aanraden om eerst te onderzoeken of door een niet vlakke IHS je processor niet goed aansluit op het koel-lichaam.

specs


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • ByteDelight
  • Registratie: Januari 2005
  • Laatst online: 22:45

ByteDelight

Retro computing is alive!

Topicstarter
gladiool schreef op zondag 17 september 2006 @ 18:01:
[...]

Maar wat ik dus nu denk te begrijpen is dat die 60+ die je met TAT meet dus de cores zijn, en niet de CPU waarde, die wel een max waarde van 61 heeft. De cores mogen dus warmer worden, wat je ook ziet bij sommigen die stabiel draaien en toch 75 ofzo meten.
Hmmm, dat betekent dus dat de CPU temperatuur niet boven de door Intel vastgestelde 61 graden mag komen terwijl ik dacht dat het de core-temperatuur was - wat me dan brengt op de vraag:
Op welk onderdeel doelt de Tcase_max nou echt?
Ik bedoel, wat is dan de 'case'? De heat spreader? Er is geen sensor direct op de heat spreader bevestigd, dus dat zou dan niet kloppen.

Overigens, alle CPU- of core-temperaturen stijgen bij mij de pan uit, allemaal boven de 65 graden...

En ik ben misschien wat tè principieel volgens sommigen, maar als het met de stock-onderdelen niet lukt 't fatsoenlijk aan het werk te krijgen, is er iets mis met één van de stock-onderdelen, in mijn geval duidelijk de CPU. Ik ga pas met alternatieve koeling (en pasta) aan de slag als ik weet dat de stock onderdelen voldoen aan de specs. Alternatieve koeling doe ik alleen voor OC of tegen DB's.

[ Voor 21% gewijzigd door ByteDelight op 17-09-2006 22:18 ]

Retro Computer hardware: http://bytedelight.com

Pagina: 1 2 3 4 Laatste