Sorry, maar tussen XBMP en XBMC zitten toch wel erg grote verschillen. Zonder de volledige devlogs te citeren, zal ik toch een aantal dingen noemen.
XBMC is ground up gebouwd, en gebruikt dus compleet nieuwe (en ook nog in development / support zijnde), betere sources, gebaseerd op de vele lessen geleerd van het development process XBMC
XBMC is stabieler, en sneller dan XBMP.
XBMC is uitgerust met erg stabiele SMB (samba) support...no need for vage share progjes op je server / werkstation, smb all the way.....(erg koele support voor workgroups nu ook).
Voor zo'n beetje alle features zijn echt vette addities gekomen. Voor de mensen met de koelere m*dch*ps, LCD support, etc.
AC3 support met direct doorsturen naar een AC3 setje via optical is volledig ondersteund (geen stream proccessing).
XBMC kan internet video streams aan (surfnet 3voor12 op je xbox/tv anyone?)
En nog veel, veel meer.
Wat ik op dit moment erg koel vind is de ingebouwde python support. Zelf lekker scrippies bakken, of scrippies van andere developers gebruiken; mail indicatie, RSS feeds lezen, KML webstreams luisteren (vroegah moest je zelf de shoutcast filetjes plaatsen) met de KML browser, mail versturen.....tvgidsen zonder tussen komst van server, downloaden van mp3's van irc, en nu ook al de eerste bittorrent client. (beta).
Ik denk dat de laatste cvs build van xbmp dit toch echt allemaal niet heeft.
Grote pluim voor de developers van XBMP/XBMC in ieder geval. Volgens velen is er maar 1 goed allround media machientje voor naast/onder/achter de tv dankzij XBMC. Iets om in de gaten te gaan houden word MediaPortal...
[this is not flamebait]
Voordat ik nou een hele flame op mijn nek haal : de meest voorname reden dat ik een xbox heb is / was xbmp. Spellen speel ik er nauwelijks op, behalve Halo, Ssx, en ssx 3, en sega gt....als het 1 keer in de maand is tegenwoordig, is het veel. De spellen heb ik orgineel. De m*dch*p heb ik voor de XBMC, de vele emu's en omdat ik graag zelf wilde pielen met development voor een console.
[this is not flamebait 2]
XBMC op zich is niet illegaal. Het bezitten van een build van XBMC is wat twijffelachtig, het is nl. enkel en alleen mogelijk om een build te maken met de microsoft XDK + VS .net, waarvan de XDK alleen met een licentie van MS te krijgen is. In hoeverre het bezitten van een niet door ms gesignde xbe (welke dus ook niet op retail boxes draait) echt illegaal is in dit land, is erg twijfelachtig. Dat je niet met je XDK moet gaan lopen zwaaien moge duidelijk zijn.