^ Wat hij zegt.
Is iedereen hier gewoon snel tevreden, of betalen anderen gewoon teveel?
Mijn Trust 5.1 setje van €50,- is er net mee gestopt, en ik ben opzoek naar wat nieuws.
Ik heb nog geen idee of ik weer voor een 5.1 set ga, of nu misschien een losse versterker zal kopen, met "echte" boxen..
Je kunt van een PC setje natuurlijk niet hetzelfde verwachten dan van een "echte" hifi set. Dat zie je dan ook in de prijs terug.pim schreef op donderdag 25 mei 2006 @ 01:35:
In deze topic koopt iedereen naar tevredenheid Dolby setjes van €100,- terwijl je in een HiFi zaak hier amper een versterker voor koopt..
Is iedereen hier gewoon snel tevreden, of betalen anderen gewoon teveel?
Mijn Trust 5.1 setje van €50,- is er net mee gestopt, en ik ben opzoek naar wat nieuws.
Ik heb nog geen idee of ik weer voor een 5.1 set ga, of nu misschien een losse versterker zal kopen, met "echte" boxen..
Over Bor | Vraag & Aanbod feedback | Frontpagemoderatie Forum
Verwijderd
Over Bor | Vraag & Aanbod feedback | Frontpagemoderatie Forum
Da's inderdaad een mooi setje. Ik vind alleen de bas zelf veel te overheersend. Ik heb de 2300 hier een dag gehad maar heb hem vanwege de bas maar weer teruggebracht. Ik kreeg hem gewoon niet goed passend in het guild. Hij is eigenlijk altijd veel te overheersend. Maar goed, da's een probleem / kenmerk waar alle logitech setjes last van hebben.sylvesterrr schreef op donderdag 25 mei 2006 @ 10:30:
Ik heb gisteren de Logitech Z-2300 aangeschaft; leuk setje.Wel een fucking zware doos.
![]()
Over Bor | Vraag & Aanbod feedback | Frontpagemoderatie Forum
Verwijderd
-TerraTec HomeArena 5.1
- Voordelen: Goedkoop, goed geluid volgens reviews
- Nadelen: Uiterlijk (persoonlijk), vind ook niet veel informatie zoals vermogen enzo...
- Voordelen: verschillende keuzes; gaan tot ongeveer 100 euro, goede reviews gelezen
- Nadelen: weinig gebruikerservaringen, hoe zit het met de kwaliteit? de sets waar ik naar gekeken heb gaan niet verder dan 60 watt vermogen...
- Voordelen: design is goed, hoge output
- Nadelen: er schijnen problemen te zijn met de treble als je naar muziek luistert, is duurder dan de rest
[ Voor 6% gewijzigd door Frigolamptje op 29-05-2006 15:17 ]
Mijn volgende aanschaf wordt dan ook dit setje, voor een kleine 95 euro heb je véél waar voor je geld.
Pana Aquarea J 7kW monobloc L/W-WP || 11,8 kWp PV (Fronius Symo 10kW, 20x280Wp + 19x325Wp) || Daikin L/L-WP 5kW op 1x4.2kW Stylish en 2x2kW Perfera || Atlantic Explorer v4 270L WPB || PVOutput
Creative Inspire 6.1 6700 Active Acoustic System: http://www.ixbt.com/multimedia/creative/inspire-6700/all.jpg en verder http://www.digit-life.com/articles2/inspire6700/index.html
Creative Inspire 5.1 5700 Digital: http://images.creative.co...ers/prod439_hdr_1_6_1.jpg
Voordeel van Creative speakersetjes, althans mijn ervaring tot nu toe, je kan ze op de grond flikkeren gooien weet ik nie wat maar ze blijven het doen en het geluid is goed voor zo'n setje.
Audiofreaks zouden zo ie zo gewoon een lekkere stereoset er naast moeten hebben en dan via digitaal uit/in van de computer werken.
Ik ik nu zou moeten kiezen zou ik denk ik voor de Creative Labs Creative Inspire T6060 gaan of ergens snorren voor een Creative Inspire 6.1 6700 rond de € 75,-. De T6060 is betaalbaar en zien er best wel geil uit.
Die Wired remote control is oh zo verdomde handig.

[ Voor 25% gewijzigd door Youri Carma op 30-05-2006 07:59 ]
Has Balls
http://tweakers.net/productsurvey/survey/2366
Persoonlijk vind ik de T6060 ook nog eens erg lelijk. Goedkoop plastic, grote logge sattelites zonder ook echt voordeel bij die omvang te hebben.
[ Voor 24% gewijzigd door Bor op 29-05-2006 16:10 ]
Over Bor | Vraag & Aanbod feedback | Frontpagemoderatie Forum

Ik ben zelf overigens op zoek naar een leuk 5.1 setje van onder de 200 euro. Ik was eerst van plan om de teufel concept E magnum te bestellen maar ik vind het toch niet zo'n prettig idee om dat helemaal uit duitsland te laten komen. Nou zag ik hier een ge-relabelde versie van de teufel met speaker stands en een andere afstandsbediening. Dat vind ik de 190 euro wel waard maar met de 27 verzendkosten zit dat toch al weer aardig over mijn budget. Op het moment lijkt mij de logitech z-5400 ook wel interresant voor 185 euro, het design vind ik persoonlijk mooier als dat van de teufel en dat lcd control centrum geval vind ik ook wel een leuke toevoeging. Is het geluid van de teufel echt zoveel beter of kan ik toch beter voor de logitech (met de leuke extra's) gaan? Ik zal het setje dan het meeste voor muziek en games gebruiken, films wat minder maar miss verandert dat als ik 5.1 geluid heb in mijn kamer
@Z-dragon: Wat zijn jouw bevindingen over de USBlaster 4022? En heb je hem laten verzenden of heb je hem afgehaald? (wat officiel niet kan volgens mij
[ Voor 70% gewijzigd door goeiemorguh op 29-05-2006 16:42 ]
|| Specs || SuperPI 1m
Vermogen != kwaliteit. Jij wil echt niet naast 60W puur audio power zitten hoor als je trommelvliezen je lief zijn.Frigolamptje schreef op maandag 29 mei 2006 @ 15:12:
-De Ozaki sets
- Nadelen: weinig gebruikerservaringen, hoe zit het met de kwaliteit? de sets waar ik naar gekeken heb gaan niet verder dan 60 watt vermogen...
Over Bor | Vraag & Aanbod feedback | Frontpagemoderatie Forum
Ik heb hem laten verzenden. De communicatie met de zaak is behoorlijk slecht. Op e-mail wordt niet gereageerd en iets wat ik zelf heel ongebruikelijk vond: je bestelling verschijnt pas in het systeem zodra je betaling verwerkt is. Toen heb ik even gebeld en toen werd ik wel vriendelijk te woord gestaan. Het lijkt erop dat het een beginnende zaak is, want de man bedankte me heel hartelijk voor mijn bestellingen en mijn order had nr. 199. Hij zei dat ik mijn set binnen enkele dagen kon verwachten, wat kloppend bleek. Ook op dit gebied geen track&trace of überhaupt een verzendsbevestiging. Desalniettemin kwam de set onbeschadigd aan in zijn gigantische en loodzware doos.goeiemorguh schreef op maandag 29 mei 2006 @ 16:11:
@Z-dragon: Wat zijn jouw bevindingen over de USBlaster 4022? En heb je hem laten verzenden of heb je hem afgehaald? (wat officiel niet kan volgens mijheb even een mailtje gestuurd naar bestelusblaster.nl of er wat te regelen valt)
Het blijkt, zoals van tevoren al gedacht, gewoon de Teufel Concept E Magnum met op alle plaatsen waar een Teufellogo zat een US-Blaster embleem. Dat is dus niet in overeenstemming met de foto, evenals de afstandsbediening: ook die is niet uitgebreider dan die van Teufel, zoals op de foto te zien was, maar blijkt dezelfde lay-out te hebben als die van Teufel. Ook hier zitten er geen kabels bij om hem via jack (geluidskaart e.d.) aan te sluiten.
Over de geluidskwaliteit niets dan lof, zoals velen met dezelfde set maar dan van Teufel met mij eens zijn. Op dat gebied hoef ik denk ik niets toe te voegen aan de reviews van de Teufel Concept E. Alleen dat de subwoofer werkelijk waarachtig is, zowel op het gebied van formaat als het geluid dat eruit komt. (In tegenstelling tot de sub van je vriend blaast deze totaal niet en is het geluid prachtig vol en diep, totaal niet bonkend.)
Bij vragen hoor ik het wel.
[ Voor 4% gewijzigd door Z-Dragon op 29-05-2006 19:15 ]
^ Wat hij zegt.
Geen 3,5mm jack kabeltjes?! Hmm, bij de originele teufel zaten die dus wel, eigenlijk wel logisch want de USBlaster is een 'home cinema set'. Waar heb je die gehaald en hoevaal gaat dat dan nog extra kosten? Zitten de 2 luidspreker stands er wel bij? Anders word het me toch wat duur (tis voor mn verjaardag).Z-Dragon schreef op maandag 29 mei 2006 @ 19:13:
[...]
Het blijkt, zoals van tevoren al gedacht, gewoon de Teufel Concept E Magnum met op alle plaatsen waar een Teufellogo zat een US-Blaster embleem. Dat is dus niet in overeenstemming met de foto, evenals de afstandsbediening: ook die is niet uitgebreider dan die van Teufel, zoals op de foto te zien was, maar blijkt dezelfde lay-out te hebben als die van Teufel. Ook hier zitten er geen kabels bij om hem via jack (geluidskaart e.d.) aan te sluiten.
edit: Heb al wel wat kabeltjes gevonden, maakt de kwaliteit van de kables nog veel uit voor de geluidskwaliteit?

Iemand een idee of dat goed genoeg is of dat ik beter duurdere kabels kan kopen, of juist dat ik gewoon de goedkoopste moet nemen?
[ Voor 23% gewijzigd door goeiemorguh op 29-05-2006 19:53 ]
|| Specs || SuperPI 1m
of een audigy 2 zs (pcmcia insteekkaart) (http://www.creative.com/products/product.asp?product=10769), kan ik dan de concept E gewoon goed aansluiten zodat ik in games, dvd 5.1 geluid heb enzo. Kortom, dat ik alle mogelijkheden kan benutten. En welke van de 2 neem ik dan best, ik zelf vind niet echt grote verschillen (ken er ook niet veel van), de afstandsbediening van de nx en het formaat van de zs buiten beschouwing gelaten.
Verder kun je bij een relatief eenvoudige set als deze, zover als ik weet, geen verschil horen tussen el-cheapo kabels en duurdere varianten.
Frigolamptje: je hebt simpel weg een geluidskaart nodig die 6 kanalen ondersteunt (= 5.1). Dan kun je met drie 'jack -> 2 x tulp' kabeltjes je geluidskaart aansluiten op de set. Beide kaarten die je noemt voldoen, hoewel de Audigy 2 ZS over meer features beschikt.
^ Wat hij zegt.
[ Voor 3% gewijzigd door Frigolamptje op 30-05-2006 01:13 ]
Ik ben van plan om de Teufel Concept E Magnum te kopen, omdat die volgens de reviews veel waar voor zijn geld geeft. Hij moet wel uit Duitsland verzonden worden, maar aangezien ik in België woon is dat voor mij niet zo'n probleem (goedkope luidprekers zou ik toch al uit Nederland moeten laten verzenden
Het feit dat hij alleen analoge inputs heeft, is ook niet direct een probleem (heb toch een Audigy zitten die het werk kan doen).
Ik weet wel nog niet wanneer ik hem ga bestellen (wss na de examens, of na mijn reis in juli), maar ik zal zeker laten weten wat ik er van vind
Ben wel benieuwd welke setjes er beter klinken (en uitzien) dan de Z-5500 en wat die dan kosten..
Als er dan echt geen verbetering meer inzit bij Logitech dan zit er voor mij misschien ook een refund in.. En zonder zoveel denderend kabaal kan ik niet meer dus er moet dan een zeeeer goede vervanger komen... Als er geen verbetering inzit bij Logitech dan..
(succes met examens)
https://www.teufel.de/de/Multimedia/s_536.cfm
Ik wordt steeds enhousiaster.... Dezelfde prijs als de Z-5500. De verzendkosten neem ik voor lief want Teufel is gewoon een klasse merk en niet te vergelijken (als het goed is) met Logitech.
Ik ben wel benieuwd naar andere mensen die e.v.t. al direct via Teufel hebben besteld of die e.v.t. via een retailer in NL hebben besteld...
En inderdaad, alleen analoog maakt niet uit.. De X-Fi is voldoende om dit te compenseren. Wel jammer dat er geen console/pod bijzit.
[ Voor 14% gewijzigd door Darth Malak op 30-05-2006 11:56 ]
Heb ik ook aan gedacht, maar waarvoor gebruik je die console eigenlijk?Darth Malak schreef op dinsdag 30 mei 2006 @ 11:55:
Wel jammer dat er geen console/pod bijzit.
Om te switchen tussen inputs, maar de teufel heeft er maar één (en ik gebruik er ook maar één)
Om het volume te veranderen: daarom pak ik de Concept E Mangum, en niet de Concept E. Die heeft een afstandsbediening zodat je niet steeds onder je bureau hoeft te kruipen om het volume aan te passen
(@Mvdlaak: tnx
Over Bor | Vraag & Aanbod feedback | Frontpagemoderatie Forum
Dat is voor mij dus wel een probleem, want ik ben niet van plan om zo'n 5.1 set voor m'n PC te gebruiken, maar voor m'n (toekomstige) Xbox 360, TV en soortgelijke zut. Voor zover ik tot nu toe heb gezien, zijn de Logitech setjes uniek in hun prijsklasse wat betreft features en kwaliteit (afgezien van dat plopprobleem danDarth Malak schreef op dinsdag 30 mei 2006 @ 11:55:
En inderdaad, alleen analoog maakt niet uit.. De X-Fi is voldoende om dit te compenseren. Wel jammer dat er geen console/pod bijzit.

AMD Ryzen 7 5800X3D | Gigabyte X570 Aorus ELITE | 32GB Corsair vengence 3200 | MSI RTX3080 Gaming Z | 2 x WD Black SN850X 2TB, Samsung 850 EVO 1TB | NZXT H7 Flow | Be quiet! Dark Rock Pro 4 | Corsair RM850x | Meta Quest 3
En deze set is ook via een normale receiver aan te sluiten. Probeer dat maar eens met de Z-5500 (heb het trouwens over de 7.1 set).Devil N schreef op dinsdag 30 mei 2006 @ 12:30:
[...]
Dat is voor mij dus wel een probleem, want ik ben niet van plan om zo'n 5.1 set voor m'n PC te gebruiken, maar voor m'n (toekomstige) Xbox 360, TV en soortgelijke zut. Voor zover ik tot nu toe heb gezien, zijn de Logitech setjes uniek in hun prijsklasse wat betreft features en kwaliteit (afgezien van dat plopprobleem dan). Als ik een losse decoder en speakerset koop, ben ik meteen anderhalf tot twee keer zo duur uit, en dat zie ik niet echt zitten.
[ Voor 5% gewijzigd door Darth Malak op 30-05-2006 12:50 ]
hmm... is mij te algemeen en bevat teveel noob vragen als je het mij vraagt. ik bedoel vragen over een 2.1 50 euro kostend setje zijn toch echt niet relevant voor z-5500 achtige systemen. Erg goed dus dat hier een apart topic voor is geopend.Bor de Wollef schreef op dinsdag 30 mei 2006 @ 12:16:
Misschien ook een interessant topic: [rml]Het kiezen van een PC-Speakersysteem topic [ Deel II][/rml]
Verwijderd
Gebruik ik om center/sub gemakkelijk in te stellen, surround effect, koptelefoon (die zou wel eens een reden kunnen zijn waarom de teufel geen optie is), etc... etc...ComBax schreef op dinsdag 30 mei 2006 @ 12:08:
[...]
Heb ik ook aan gedacht, maar waarvoor gebruik je die console eigenlijk?
Om te switchen tussen inputs, maar de teufel heeft er maar één (en ik gebruik er ook maar één)
Om het volume te veranderen: daarom pak ik de Concept E Mangum, en niet de Concept E. Die heeft een afstandsbediening zodat je niet steeds onder je bureau hoeft te kruipen om het volume aan te passen
(@Mvdlaak: tnx)
4 digitale en 4 analoge ingangen.
In combinatie met een Creative Programer G500.
7.1 heeft geen nut in mijn kamer.
Heeft iemand ervaring met de creative G500??
Deze combinatie heb je trouwens al voor een 270 euro.
Misschien de teufel in combinatie met de Creative DDTS-100 decoder. Als je de prijs van die 2 tesamen telt, kom je op ongeveer dezelfde prijs uit. Die decoder heeft een hele hoop aansluitingen, zie de specsDevil N schreef op dinsdag 30 mei 2006 @ 12:30:
[...]
Dat is voor mij dus wel een probleem, want ik ben niet van plan om zo'n 5.1 set voor m'n PC te gebruiken, maar voor m'n (toekomstige) Xbox 360, TV en soortgelijke zut. Voor zover ik tot nu toe heb gezien, zijn de Logitech setjes uniek in hun prijsklasse wat betreft features en kwaliteit (afgezien van dat plopprobleem dan). Als ik een losse decoder en speakerset koop, ben ik meteen anderhalf tot twee keer zo duur uit, en dat zie ik niet echt zitten.
Darth malak: voor jou is dat misschien ook een oplossing, want die decoder heeft ook hoofdtelefoonaansluiting en wat instelmogelijkheden.
[ Voor 9% gewijzigd door ComBax op 30-05-2006 13:04 ]
Ik ga voor de ProgamerG500 icm X-Fi dus dit lijkt mij een goed alternatief. Over 3 weken heb ik hem.MvdKelen schreef op dinsdag 30 mei 2006 @ 13:01:
Ik zat eventueel te denken aan een creative DDTS-100 decoder.
4 digitale en 4 analoge ingangen.
In combinatie met een Creative Programer G500.
7.1 heeft geen nut in mijn kamer.
Heeft iemand ervaring met de creative G500??
Deze combinatie heb je trouwens al voor een 270 euro.
Verwijderd
Ik zat zelf aan een Creative ProGamer G500 van zon €149,- te denken met een decoder DDTS-100 voor mijn Xbox360 en DVD speler. Samen zijn ze ongeveer even duur als een Z-5500, nog iets goedkoper zelf.
Plaatjes:


Ziet er goed uit al zeg ik het zelf. Nadeel is dat je wel twee apparaten hebt, maar als je de speakers ooit vervangt, heb je nog wel een mooie decoder over
heb ik iets vekeerd gevraagd?Mastakilla schreef op donderdag 18 mei 2006 @ 14:21:
hoe is de implementatie van al dat 3d geluid op al deze verschillende manieren?
is deze op iedere manier exact hetzelfde?
bv:
ac97 karajan module --> optical out --> creative ddts100 --> analogue cables --> teugel speakertjes
ac97 karajan module --> analogue cables --> teugel speakertjes
ac97 karajan module --> optical out --> dolby digital amplifier --> dolby digital speakerset
ac97 karajan module --> optical out --> digital speakers with their own amplifier and 3d stuff
audigy2 --> optical out --> creative ddts100 --> analogue cables --> teugel speakertjes
audigy2 --> analogue cables --> teugel speakertjes
audigy2 --> optical out --> dolby digital amplifier --> dolby digital speakerset
audigy2 --> optical out --> digital speakers with their own amplifier and 3d stuff
etc etc
is dit voor al deze mogelijkheden hetzelfde? of verzint zo'n creative ddts100 bv zelf het 3d geluid? ik zou nl wel willen dat als een spel of een dolby dts dvd zegt dat een geluidje door de rechterachterspeaker moet komen dat ie ook daaruit komt, en niet uit de speaker die de 3d implementatie zelf heeft verzonnen om het wat ruimtelijker te laten klinken
en is er verder op andere vlakken nog 1 van deze manieren beter? (maakt het bv ook maar iets uit wat voor geluidskaart je hebt als je de optische uitgang 1st naar zo'n creative ddts100 ding laat gaan?)
op het 1e zicht zou ik trouwens eerder zo'n ddts100 kopen dan zo'n antieke audigy 2 met al die drm crap ingebouwd
kan je met zo'n ddts100 ook niet veel gemakkelijker dingen zoals een stereo, tv, dvdspeler etc erop aan sluiten?
heb ook even rondgekeken op die teugel site en ik zie dat ze nog een hoop andere (duurdere) speakers hebben
wat is eigelijk het verschil tussen die 5.1 setjes voor stereo of tv en die voor een pc? wist nl niet dat daar verschil tussen zat?
zit bij die voor een stereo misschien zo'n ddts100 achtig ding ingebouwd ofzo?
neem me trouwens niet kwalijk dat 90% van wat op al die review / teugel site staat niet snap
ik en duits gaan niet zo goed samen(verwijs me dan ook aub indien mogelijk naar engelse ipv duitse sites)
Misschien wel maar ik moet je eerlijk zeggen dat ik nogal huiverig ben om relatief goedkoop en spul van matige kwaliteit aan mijn apparatuur toe te voegen (creative) mocht ik gaan voor de 7.1 set van Teufel...ComBax schreef op dinsdag 30 mei 2006 @ 13:03:
[...]
Misschien de teufel in combinatie met de Creative DDTS-100 decoder. Als je de prijs van die 2 tesamen telt, kom je op ongeveer dezelfde prijs uit. Die decoder heeft een hele hoop aansluitingen, zie de specs
Darth malak: voor jou is dat misschien ook een oplossing, want die decoder heeft ook hoofdtelefoonaansluiting en wat instelmogelijkheden.
Ik kijk geen DVD's op mijn computer, daar hem ik mijn woonkamer Denon/Magnat/Philips set voor!
Verder is voor het aansluiten van deze decoder op een PC ook nog eens de bijgeleverde switchbox nodig en hoe meer spul er tussen, hoe meer kwaliteitsverlies. Als ik kijk naar hoe vaak ik via mijn koptelefoon luister is dat probleem ook nog wel te accepteren denk ik...
Maar goed, Teufel is 1 optie... Hopelijk zijn er mensen die ook nog goede andere alternatieven hebben?
[ Voor 17% gewijzigd door Darth Malak op 30-05-2006 15:03 ]
|| Specs || SuperPI 1m
Verwijderd
Dat totaal plaatje zie ik ook wel zittenVerwijderd schreef op dinsdag 30 mei 2006 @ 13:21:
Hulde aan dit topic, want ik kijk ook naar een alternatief. Ik vind het schandalig van Logitech dat ze het probleem niet (willen) oplossen.
Ik zat zelf aan een Creative ProGamer G500 van zon €149,- te denken met een decoder DDTS-100 voor mijn Xbox360 en DVD speler. Samen zijn ze ongeveer even duur als een Z-5500, nog iets goedkoper zelf.
Plaatjes:
[afbeelding]
[afbeelding]
Ziet er goed uit al zeg ik het zelf. Nadeel is dat je wel twee apparaten hebt, maar als je de speakers ooit vervangt, heb je nog wel een mooie decoder over.
inclusief Creative X-Fi Extreme Music geluidskaart
Denk dat ik nog even wacht tot de vakantie met wat ik doe.
Ik zit nu sterk te overwegen om voor een goede 2.1 set te gaan maar vrees dat ik niet echt iets kan vinden bij Logitech of Creative omdat deze eigenlijk allemaal last hebben van de sub die niet mooi in balans met de rest van het geluidsbeeld is. Vrijwel alle sets lijken veel te bonkerig of te dweeperig. Ik overweeg nu een 2e hands receiver met goede normale boxen. Jammer genoeg kom je dan wel een stuk duurder uit wat ook niet echt de bedoeling is of in het budget zit.
Over Bor | Vraag & Aanbod feedback | Frontpagemoderatie Forum
Geef flauw idee of het iets is, maar de 5.1-sets komen toch goed uit de reviews...
Die 2.1 set sluit je aan via usb, je hebt er dus geen geluidskaart voor nodig want die zit ingebouwd in de sub. Handig als je hem mee wilt nemen ja, maar wie gaat er nou met een 10kg zware sub lopen sjouwen, dan is dat handige er dus afFrigolamptje schreef op dinsdag 30 mei 2006 @ 22:39:
Begrijp niet waarom het meer kost dan de 5.1 set. De specs liggen alvast lager en het lijkt me sterk dat de 2.1 set kwalitatief zoveel beter is plots dan de 5.1...

|| Specs || SuperPI 1m
Hmm... ik zou je vroeger gelijk hebben gegeven. Echter de Z-5500 is van die kwaliteit dat zelfs een beginnende audiofiel hier toch wel blij mee zou zijn. Maar goed, niet vergelijkmaar met een losse receiver en kwaliteit speaker systeem. Echter nog steeds een heel ander segment dan de 50 euro setjes.Bor de Wollef schreef op dinsdag 30 mei 2006 @ 21:50:
Ik vind het vreemd goedkopere setjes gelijk als "noob" setjes te bestempelen. Iemand die echt om geluidskwaliteit geeft koopt ook geen Z-5500 hoor. Zullen we het gewoon on topic houden? Ik zit namelijk al langer in dit topic omdat ik nog steeds een vervanger zoek voor de X-530.
Ik zit nu sterk te overwegen om voor een goede 2.1 set te gaan maar vrees dat ik niet echt iets kan vinden bij Logitech of Creative omdat deze eigenlijk allemaal last hebben van de sub die niet mooi in balans met de rest van het geluidsbeeld is. Vrijwel alle sets lijken veel te bonkerig of te dweeperig. Ik overweeg nu een 2e hands receiver met goede normale boxen. Jammer genoeg kom je dan wel een stuk duurder uit wat ook niet echt de bedoeling is of in het budget zit.
Zie mobreak...
[ Voor 6% gewijzigd door DeeD2k2 op 31-05-2006 12:45 ]
Dan zou ik toch echt eens naar een echt audiofiel systeem luisteren. De Z-5500 komt daar lang niet bij in de buurt. Kijk alleen al eens naar de overdreven bas welke niet in het geluidsbeeld is in te passen. PC setjes zijn leuk maar je kunt en mag er geen prestaties van verwachten welke je van echt goede componenten wel kunt verwachten. De prijs is er dan ook totaal niet naar. Niet dat de Z-5500 slecht is hoor maar het is gewoon een totaal ander product. Je kunt er dan ook prestaties bij verwachten die in die prijsrange vallen. Als je van overdreven bas houd zit je ook aan het goede adres (maar daar hebben andere sets ook last van).Darth Malak schreef op woensdag 31 mei 2006 @ 10:10:
[...]
Hmm... ik zou je vroeger gelijk hebben gegeven. Echter de Z-5500 is van die kwaliteit dat zelfs een beginnende audiofiel hier toch wel blij mee zou zijn. Maar goed, niet vergelijkmaar met een losse receiver en kwaliteit speaker systeem. Echter nog steeds een heel ander segment dan de 50 euro setjes.
Over Bor | Vraag & Aanbod feedback | Frontpagemoderatie Forum
Ik gaf je toch min of meer gelijk? Ik weet echt wel hoe een echt audiofiel setje klinkt en nee, daar komt de z-5500 niet mee overeen. Maar we hebben het hier over PC setjes, daar is de Z-5500 aan de bovenkant van het segment te vinden. En gelukkig bieden de betere setjes nog wel de mogelijkheid de crossover frequency aan te passen. De Z-5500 alleen software matig via je geluidskaart. De teufel G THX wel via de sub zelf wat een groot voordeel is.Bor de Wollef schreef op woensdag 31 mei 2006 @ 10:22:
[...]
Dan zou ik toch echt eens naar een echt audiofiel systeem luisteren. De Z-5500 komt daar lang niet bij in de buurt. Kijk alleen al eens naar de overdreven bas welke niet in het geluidsbeeld is in te passen. PC setjes zijn leuk maar je kunt en mag er geen prestaties van verwachten welke je van echt goede componenten wel kunt verwachten. De prijs is er dan ook totaal niet naar. Niet dat de Z-5500 slecht is hoor maar het is gewoon een totaal ander product. Je kunt er dan ook prestaties bij verwachten die in die prijsrange vallen. Als je van overdreven bas houd zit je ook aan het goede adres (maar daar hebben andere sets ook last van).
[ Voor 10% gewijzigd door Darth Malak op 31-05-2006 10:25 ]
[ Voor 3% gewijzigd door DeeD2k2 op 31-05-2006 12:44 ]
Only Irish coffee provides in a single glass all four essential food groups: alcohol, caffeine, sugar, and fat. - Alex Levine
In mijn ogen is iedere extra schakel ertussen een potentiele reden voor extra ruis en een slechter signaal. Bij de decoder van creative is verder nog te lezen dat voor het aansluiten op een PC je nog eens een extra splitterbox moet aansluiten. Iets waar ik ook niet al te happig op zou zijn.
[ Voor 30% gewijzigd door Darth Malak op 31-05-2006 13:49 ]
Het is dus voor een laptop...en volgens wat ik gevonden en gelezen heb, is dit de beste oplossing met de meeste geluidskwaliteit.Frigolamptje schreef op woensdag 31 mei 2006 @ 13:21:
....een audigy 2 zs pcmcia geluidskaart.
Verwijderd
Ik heb een aantal reviews van de decoder gelezen en er wordt niet geklaagd dat de splitterbox ruis zou veroorzaken. De splitterbox heb je allee nodig als je je pc en andere apparaten op de decoder gaat aansluiten.Darth Malak schreef op woensdag 31 mei 2006 @ 13:48:
In mijn ogen is het alleen zinvol als je voor het aansluiten van de set op een niet DD versterker gaat of als je niet PC hardware gaat aansluiten (bijvoorbeel een XBOX ofzo). Ik zou wel sterk overwegen om toch voor de X-Fi te gaan en niet voor de oude audigy 2 ZS. Maar beiden zouden goed genoeg met DD signalen moeten kunnen omgaan om in ieder geval films op je PC af te spelen. Voor games maakt het niets uit.
In mijn ogen is iedere extra schakel ertussen een potentiele reden voor extra ruis en een slechter signaal. Bij de decoder van creative is verder nog te lezen dat voor het aansluiten op een PC je nog eens een extra splitterbox moet aansluiten. Iets waar ik ook niet al te happig op zou zijn.
Is er hier echt helemaal niemand die ervaring met de Gigaworks G500 van Creative heeft?
Voor de decoder moet je trouwens even in de productsurvey kijken, daar staat een mooie gebruikerservaring.
zoals ik in mijn laatste post al zei: de splitterbox heb je alleen nodig bij aansluiting van een PC....Verwijderd schreef op woensdag 31 mei 2006 @ 14:02:
[...]
Ik heb een aantal reviews van de decoder gelezen en er wordt niet geklaagd dat de splitterbox ruis zou veroorzaken. De splitterbox heb je allee nodig als je je pc en andere apparaten op de decoder gaat aansluiten.
Is er hier echt helemaal niemand die ervaring met de Gigaworks G500 van Creative heeft?
Voor de decoder moet je trouwens even in de productsurvey kijken, daar staat een mooie gebruikerservaring.
Volgens mij geldt in het algemeen bij dit soort relatief goedkope produkten, hoe meer spul er tussen, hoe meer kans of signaalstoring... Natuurwetten zullen we maar zeggen.
Verwijderd
Misschien nog een tip, ben momenteel info aan het zoek over de Ozaki HM030 of HM050. Ook als alternatief voor de X-530.Bor de Wollef schreef op dinsdag 30 mei 2006 @ 21:50:
Ik vind het vreemd goedkopere setjes gelijk als "noob" setjes te bestempelen. Iemand die echt om geluidskwaliteit geeft koopt ook geen Z-5500 hoor. Zullen we het gewoon on topic houden? Ik zit namelijk al langer in dit topic omdat ik nog steeds een vervanger zoek voor de X-530.
Ik zit nu sterk te overwegen om voor een goede 2.1 set te gaan maar vrees dat ik niet echt iets kan vinden bij Logitech of Creative omdat deze eigenlijk allemaal last hebben van de sub die niet mooi in balans met de rest van het geluidsbeeld is. Vrijwel alle sets lijken veel te bonkerig of te dweeperig. Ik overweeg nu een 2e hands receiver met goede normale boxen. Jammer genoeg kom je dan wel een stuk duurder uit wat ook niet echt de bedoeling is of in het budget zit.
Over Bor | Vraag & Aanbod feedback | Frontpagemoderatie Forum
op zich mooie set hoor,Verwijderd schreef op dinsdag 30 mei 2006 @ 13:21:
Hulde aan dit topic, want ik kijk ook naar een alternatief. Ik vind het schandalig van Logitech dat ze het probleem niet (willen) oplossen.
Ik zat zelf aan een Creative ProGamer G500 van zon €149,- te denken met een decoder DDTS-100 voor mijn Xbox360 en DVD speler. Samen zijn ze ongeveer even duur als een Z-5500, nog iets goedkoper zelf.
Plaatjes:
[afbeelding]
[afbeelding]
Ziet er goed uit al zeg ik het zelf. Nadeel is dat je wel twee apparaten hebt, maar als je de speakers ooit vervangt, heb je nog wel een mooie decoder over.
maar echt voordelig vind ik het niet. Als je bedenkt dat je voor net ff 40 euro meer dan de decoder de gd580 hebt van creative, dan krijg je een decoder én een set speakers. Scheelt 100 euro met de combinatie die jij noemt. Ik vraag me af of het dat waard is. En of de decoder van de gd580 soms andere aansluitingen heeft.
Ik ben eigenlijk ook op zoek naar een decoder die met de digitale optische output van mn laptop op kan gaan, en ik denk dat de gd580 wel goede kans maakt. Of creative/logitech zou met een nieuwe 5.1 set moeten komen met digitale input...
Die Teufels zijn ook wel fijn, maar helaas geen decoder aan boord.
[ Voor 16% gewijzigd door marteltor op 31-05-2006 16:51 ]
Verwijderd
De GD580 heb ik ook naar gekeken, maar die heeft een lagere output. Daarnaast is de decoder niet de DDTS-100, maar heeft minder aansluitingen als ik het goed hebt. Zie het als een uitgeklede versie.marteltor schreef op woensdag 31 mei 2006 @ 16:46:
[...]
op zich mooie set hoor,
maar echt voordelig vind ik het niet. Als je bedenkt dat je voor net ff 40 euro meer dan de decoder de gd580 hebt van creative, dan krijg je een decoder én een set speakers. Scheelt 100 euro met de combinatie die jij noemt. Ik vraag me af of het dat waard is. En of de decoder van de gd580 soms andere aansluitingen heeft.
Ik ben eigenlijk ook op zoek naar een decoder die met de digitale optische output van mn laptop op kan gaan, en ik denk dat de gd580 wel goede kans maakt. Of creative/logitech zou met een nieuwe 5.1 set moeten komen met digitale input...
Die Teufels zijn ook wel fijn, maar helaas geen decoder aan boord.
Edit: Logitech Z-5400 weer €179,- bij Alternate

[ Voor 12% gewijzigd door Verwijderd op 31-05-2006 19:00 ]
Over Bor | Vraag & Aanbod feedback | Frontpagemoderatie Forum
Verwijderd
Feit is dat de GD580 naar mijn idee al langer op de markt is en in een lager segment zit dan de Gigaworks. Dus de output is niets minder dan een marketingspraat?Bor de Wollef schreef op woensdag 31 mei 2006 @ 19:04:
Voor de mensen die puur kijken naar het vermogen wat een set kan leveren: dit zegt eigenlijk nauwlijks iets (tot niets) over de geluidskwaliteit! Iedereen blijft zich er op blind staren helaas.
Over Bor | Vraag & Aanbod feedback | Frontpagemoderatie Forum
Wel jammer dat er niemand ervaring heeft met dit setje
Mag dan wel geen echte pc speakerset zijn, hij heeft wel een optische input waardoor je je geluidskaart eraan kan hangen als je optische output hebt.
[ Voor 31% gewijzigd door marteltor op 31-05-2006 19:28 ]
Verwijderd
Nu heb ik een nieuwe pc en ik gebruik m'n asus a8n-e onboard geluidschip die tot 8-kanaals geluid aankan.
Nu zou ik graag m', geluidskwaliteit verbeteren maar m'n budget is niet groot genoeg voor goede speakers en een goede geluidskaart.
Wel, is het beter andere boxen en m'n onboard geluid geluid te gebruiken of een nieuwe geluidskaart met m'n huidige boxen?
Over Bor | Vraag & Aanbod feedback | Frontpagemoderatie Forum
Ik ben op zoek naar een redelijke 2.1 set van ong 30-40 euro.
Ik zelf heb wat gezocht op creative, omdat een vriend daarmee ervaring heeft, en dat zijn goede ervaringen, verder heeft ie geen ervaring, dus hij zegt niet dat logitech oid slecht is
Nu zocht ik dus op creative en kwam ik op:
- Creative Inspire T3000
- Creative Inspire T3030
- Creative Inspire P380
Nou mijn vraag aan jullie.
- Wat is het verschil tussen de T3000 en de T3030?(ik kom alleen op het uiterlijk)
- Welke is hiervan het beste, of voor welke setje kan ik beter gaan(ander merk?)?
Ik wil liever wel een afstandsbediening(liefst voor volume en bass), maar als bijv een setje (veel) beter is, maar die geen afstandsbediening heeft is dat geen probleem.
Dus kom maar op
Alvast bedankt
[ Voor 6% gewijzigd door Perzikvrucht op 01-06-2006 23:09 ]
Verwijderd
Weet jij dan nog een alternatief voor de X-530? Of iemand anders? Ik wil gerust mij budget voor het alternatief optrekken naar iets rond de waarde van 150 euro (150 met de refund van de X-530 inclusief), om daarvoor goede geluidskwaliteit te krijgen, eventueel een control-unit los van de rechterfront speaker, ... (en uiteraard niets van de gekende problemenBor de Wollef schreef op woensdag 31 mei 2006 @ 16:38:
Over Ozaki hoor ik eigenlijk ook alleen maar negative verhalen van gebruikers. Ik vind het een moeilijke keuze.
^ Wat hij zegt.
Verwijderd
Spijtig, dat vind ik toch wel een doorslaggevend nadeel om deze set te laten vallen als optie. Hoe staat het met de kwaliteit en degelijkheid van het merk Teufel?Z-Dragon schreef op donderdag 01 juni 2006 @ 19:15:
Let wel op dat die set geen enkele binnenhandbereikzijndevolumeregeling heeft. Achter op de subwoofer kun je voor alle kanalen een limiet instellen maar verder zul je het dus softwarematig/m.b.v. toetsenbord moeten doen.
^ Wat hij zegt.
Iemand?matsume schreef op donderdag 01 juni 2006 @ 17:50:
Hey,
Ik ben op zoek naar een redelijke 2.1 set van ong 30-40 euro.
Ik zelf heb wat gezocht op creative, omdat een vriend daarmee ervaring heeft, en dat zijn goede ervaringen, verder heeft ie geen ervaring, dus hij zegt niet dat logitech oid slecht is.
Nu zocht ik dus op creative en kwam ik op:
- Creative Inspire T3000
- Creative Inspire T3030
- Creative Inspire P380
Nou mijn vraag aan jullie.
- Wat is het verschil tussen de T3000 en de T3030?(ik kom alleen op het uiterlijk)
- Welke is hiervan het beste, of voor welke setje kan ik beter gaan(ander merk?)?
Ik wil liever wel een afstandsbediening(liefst voor volume en bass), maar als bijv een setje (veel) beter is, maar die geen afstandsbediening heeft is dat geen probleem.
Dus kom maar op![]()
Alvast bedankt

Over Bor | Vraag & Aanbod feedback | Frontpagemoderatie Forum
Hoeveel zou ik er dan ong voor moeten geven?Bor de Wollef schreef op vrijdag 02 juni 2006 @ 20:01:
Een echt redelijke 2.1 set zul je voor dat geld niet vinden ben ik bang. Je zoekt gewoon in het laagste segment van de markt: de speakers waarbij op eigenlijk alles bezuinigd word.
En kan je misschien nog wel de andere 2 vragen beantwoorden?(en dan voor de prijs 30-40 euro)??
Over Bor | Vraag & Aanbod feedback | Frontpagemoderatie Forum
^ Wat hij zegt.
Over Bor | Vraag & Aanbod feedback | Frontpagemoderatie Forum
Maar is dat niet het geval(dat er wat beter is dan de T3000/T3030??)
En wat is het verschil tussen de 2, behalve uiterlijk?
/ JBL Creature II
(neig ik op dit moment naar, veel mensen positief, goede prijs, geen ploppen, goed geluid, behalve in de mid-range

/ Logitech Z-4
(velen positief, maar die ploppen

/ Creative I-trigue L3800
(verschillende meningen over.. voordeel is de draadloze afstandsbediening)

/ Logitech Z-2300
(same as Z-4, maar geluid nog beter, wel even 20 euro doorsparen, en voor een 14 jarige duurt dat nog even


Dus ik ben nog flink aan 't twijfelen!
Verder nog mogelijkheden? (geen Soundsticks II of Altec Lansing 5021, die zijn te duur

[ Voor 57% gewijzigd door Ivo NL op 03-06-2006 08:33 ]
Android fanboy
Ik heb overigens ook al mensen met een 2300 gehoord die last hadden van ploppen.
Als het verschil tussen de Z4 en de 2300 echt 20 euro is zou ik voor die laatste gaan. Reken wel op een overdreven bas daarbij.
[ Voor 14% gewijzigd door Bor op 03-06-2006 10:35 ]
Over Bor | Vraag & Aanbod feedback | Frontpagemoderatie Forum
Verwijderd
Ik dacht eens in de comparison sheet te gaan kijken, maar de T3000 staat er niet bij. Qua tech specs zijn ze hetzelfde maar volgens mij is de T3030 gewoon het nieuwere model van de T3000.matsume schreef op vrijdag 02 juni 2006 @ 22:20:
Ik zelf ben niet echt wat goeds gewent, dus als ik wat goeds hoor denk ik al helemaal dit is perfect. Maar misschien weten jullie wel wat beter voor mijn budget.
Maar is dat niet het geval(dat er wat beter is dan de T3000/T3030??)
En wat is het verschil tussen de 2, behalve uiterlijk?
http://www.creative.com/p...category=27&product=14096
http://tweakers.net/productsurvey/survey/2366
Ik heb de T6060 vergeleken met de X-530 van Logitech. De T3030 gebruikt in ieder geval de zelfde sattelites en waarschijnlijk ook dezelfde sub.
Over Bor | Vraag & Aanbod feedback | Frontpagemoderatie Forum
Ik heb ook al even gekeken naar de Z4 als tijdelijke oplossing (kan een demo model erg goedkoop kopen) maar heb mijn twijfels over de sattelites. Ze lijken mij erg kwetsbaar en persoonlijk vind ik ze erg goedkoop ogen.
Over Bor | Vraag & Aanbod feedback | Frontpagemoderatie Forum
En ik luister ook graag muziek. Nu doe ik dat op de z-340 van logitech (volgens mij voorloper van de z-4) Maar nu is mijn vraag: Klinkt muziek ook beter dan op de z-340?
Is de Z-3 niet de voorloper van de Z-4?SOEDARKMASTER schreef op zaterdag 03 juni 2006 @ 11:49:
Klinkt de progamer 5.1 van creative helder genoeg met de onboard geluidskaart van de Asus A8N-SLI SE?
En ik luister ook graag muziek. Nu doe ik dat op de z-340 van logitech (volgens mij voorloper van de z-4) Maar nu is mijn vraag: Klinkt muziek ook beter dan op de z-340?
Over Bor | Vraag & Aanbod feedback | Frontpagemoderatie Forum
Ik zou het niet weten, maar ik weet wel dat de z-340 iets op de z-4 lijkt, maar dan goedkoper.Bor de Wollef schreef op zaterdag 03 juni 2006 @ 15:45:
[...]
Is de Z-3 niet de voorloper van de Z-4?
Eh, in welk opzicht lijkt de set op de Z4 als ik vragen mag? De specs zijn minder en het uiterlijk komt niet eens in de buurt (tenzij je elke 2.1 hetzelfde vind).SOEDARKMASTER schreef op zaterdag 03 juni 2006 @ 15:57:
[...]
Ik zou het niet weten, maar ik weet wel dat de z-340 iets op de z-4 lijkt, maar dan goedkoper.
Ik heb het even opgezocht: de Z3 is de voorloper van de Z4. De specs van beide sets zijn dan ook bijna gelijk. Het grote verschil tussen de Z3 en de Z4 lijkt vooral in de sattelites te zitten welke vernieuwd zijn.
Over Bor | Vraag & Aanbod feedback | Frontpagemoderatie Forum
Welke raad je me dan aan, mijn budget heb ik iets verhoogd naar 50 euro.Bor de Wollef schreef op zaterdag 03 juni 2006 @ 11:04:
De T3030 vind ik, afgaande op mijn idee dat het de 2.1 versie is van de T6060, niet echt een aanrader. Ik heb een user review geschreven over de T6060 waar je misschien iets aan hebt.
http://tweakers.net/productsurvey/survey/2366
Ik heb de T6060 vergeleken met de X-530 van Logitech. De T3030 gebruikt in ieder geval de zelfde sattelites en waarschijnlijk ook dezelfde sub.
Ik speel dus veel games, maar luister ook veel muziek, en kijk af en toe een film.
Ook ben ik nu geintresseerd in 5.1 setjes, als dat ong voor dezelfde prijs kan krijgen(met redelijke kwaliteit). Maar 1 vraagje, zou dit een goede opstelling zijn?:

Of moeten de rear boxjes echt achter je zitten?
[ Voor 18% gewijzigd door Perzikvrucht op 03-06-2006 23:10 ]
trouwens, ik zie in pricewatch dat de Creative Inspire P5800 maar 35 euro is(aanbieding), en dat is een 5.1 setje. Ik heb 2 mensen in mijn msn lijst die zeggen dat het een goed setje is. Zijn jullie het daarmee eens, want hij is wel goedkoop(normaal 60 euro).
[ Voor 64% gewijzigd door Perzikvrucht op 04-06-2006 10:55 ]
Maar je kan toch surround aan of uit zetten?Frigolamptje schreef op zondag 04 juni 2006 @ 11:21:
Als je de boxen niet achter je zet kun je moeilijk spreken van "surround" geluid, wat toch de bedoeling is he. Als je ze niet achter je kunt plaatsen koop je beter een 2.1 set
En nog iets, kan je ok bijv alleen 3 boxjes aansluiten, dus 2 front en 1 center?
Want deze is goedkoper dan de T3030(scheelt niet veel), maar dit is toch een 5.1 setje, met meer Watt.
35 euro is al tijden de normale prijs voor de P5800. Over de kwaliteit kan ik niets zeggen maar ik zou zeggen dat het voor die prijs eigenlijk niet goed kan zijn. Ik laat het erg low budget segment altijd liggen gezien alle setjes uit de prijscategorie die ik heb gehoord totaal niet klinken. Het is natuurlijk ook een kwestie van verwachtingen.matsume schreef op zondag 04 juni 2006 @ 10:43:
Wat is trouwens het "plop" probleem?
trouwens, ik zie in pricewatch dat de Creative Inspire P5800 maar 35 euro is(aanbieding), en dat is een 5.1 setje. Ik heb 2 mensen in mijn msn lijst die zeggen dat het een goed setje is. Zijn jullie het daarmee eens, want hij is wel goedkoop(normaal 60 euro).
Heb je zelf al wat reviews opgezocht (hoewel dat over geluidskwaliteit vaak niets tot nauwlijks iets zegt).
Het wattage zegt ook niet echt veel over de geluidskwaliteit trouwens! Dat is een misverstand welke je hier op GoT (en uberhaubt bij de gemiddelde consument) veel te vaak tegenkomt.
Een opstelling met een 5.1 set zoals jij die schetst (alle speakers op een bureaublad) slaat nergens op (nofi). Je zult totaal geen voordeel hebben bij de 5.1 setup.
Hoewel ik begrijp dat het budget belangrijk is denk ik dat je er toch een beetje verkeerd naar kijkt. Waar wil je de set bv vooral voor gebruiken? Wat voor geluidskaart heb je? Heb je uberhaubt ruimte in de kamer om de achterspeakers bij een 5.1 opstelling te plaatsen?
Aansluiten kan altijd, of het gaat werken is iets anders. Je maakt namelijk een 3.1 opstelling (afgaande van een sub erbij) wat geen standaard formaat is. Je zult de geluidskaart waarschijnlijk op 5.1 moeten instellen en mist dus 2 achterkanalen. Geen goed plan lijkt me gezien de meeste audio of stereo (2.0) is of surround (5.1).En nog iets, kan je ok bijv alleen 3 boxjes aansluiten, dus 2 front en 1 center?
[ Voor 42% gewijzigd door Bor op 04-06-2006 12:02 ]
Over Bor | Vraag & Aanbod feedback | Frontpagemoderatie Forum
De 2 mensen zeggen dus dat het wel goede kwaliteit is.
Ik heb verder wel een grote kamer, maar snap niet echt hoe jullie dat doen(kunnen jullie het msischien schetsen/foto?), misschien lukt dat ook bij mij.
Ik wil de set vooral gebruiken voor muziek en games. Maar ik kijk ook af en toe ene filmpje.
Ik heb zelf een onboard geluidskaart van de Asus A8N-sli.
Kan iemand ook reageren die er ook ervaring mee heeft?
En dan blijft mij vraag voor welke 2.1 setje kan ik dan beter gaan?
trouwens die personen die dt setje hebben, hebben de setup ook zoals ik hem wil/wou.
ze zeggen dat het wel goed klinkt, maar net als jou zeggen ze dat het geen surround is.
[ Voor 14% gewijzigd door Perzikvrucht op 04-06-2006 12:18 ]
Left front - center - right front
Luisteraar
Left surround - - right surround
De sub komt hier natuurlijk nog bij welke je op de grond kunt plaatsen.
Waarom ga je gewoon niet even luisteren naar een paar setjes? Niemand kan voor jou bepalen welke set jij het beste vind klinken. Geluid is zo iets persoonlijks!
Over Bor | Vraag & Aanbod feedback | Frontpagemoderatie Forum
Ok zal ik doen.Bor de Wollef schreef op zondag 04 juni 2006 @ 12:23:
Wat snap je niet aan de opstelling? Simpelweg is het gewoon:
Left front - center - right front
Luisteraar
Left surround - - right surround
De sub komt hier natuurlijk nog bij welke je op de grond kunt plaatsen.
Waarom ga je gewoon niet even luisteren naar een paar setjes? Niemand kan voor jou bepalen welke set jij het beste vind klinken. Geluid is zo iets persoonlijks!
Maar met de opstelling, ik heb dus een bureau en dan 2 m verderop pas een muur.
Dus ik vroeg me af hebben jullie hetgewoon op gehangen of?
Verwijderd

In mijn geval zit het zo.
Homecinema set (bij de tv):
Left - Center - Right - Sub
.
.
. (2,5/3 meter afstand)
Ik
Left surround - Right Surround
En bij m'n PC set was het precies andersom:
Left - Center - Right - Sub
Ik
.
.
.(2 meter afstand)
Left surround - Right Surround
Bij beide sets is in meer of mindere mate deze afwijkende opstelling te corrigeren.
Bij de HC set is het te corrigeren doormiddel van volumeregeling en signaalvertraging en bij de set bij de pc was het alleen alleen met volumeregeling te corrigeren.
Zolang je maar plek hebt om de speakers voor en achter op te hangen (of neer te zetten) is de afwijking van de sweetspot zoals hierboven te zien is nog wel te corrigeren.
Dan over of je die 5.1 set of een andere 2.1 set moet nemen is behoorlijk persoonlijk maar ik zou liever voor een goede 2.1 set gaan dan voor een slechte 5.1 set.
€35 voor een 5.1 set is natuurlijk erg weinig en ik denk dat je dat ook van de kwaliteit mag verwachten; erg weinig.
Ik heb mijn 5.1 set 2 weken terug verkocht omdat ik de laatste tijd erg weinig meer game op mijn pc en veel meer muziek luister.
Ik ben voor de Logitech Z-2300 gegaan en heb nog een 2e hands Audigy 2 ZS kaartje op de kop getikt voor €150 ben ik dan klaar en dat vind ik genoeg voor wat muziek op de pc.
Als ik jou was zou ik even goed uitmaken waarvoor ik de set hoofdzakelijk ga gebruiken.
Game je veel dan is de 5.1 set een goeie keus maar bedenk wel dat de kwaliteit niet echt top is.
Game je niet veel neem dan lekker een 2.1 set die nog in je budget past.
Verder is mijn tip: ben je niet overtuigd van je keus maar denk je dat je met een groter budget iets kan kopen dat je écht aan staat; spaar gewoon nog even verder anders krijg je zeker spijt.
1 vraagje, kan je met een onboard A8N-sli geluidskaartje wel een 5.1 setje aansluiten?
Op de site van asus kan ik alleen iets vinden van 8 Channel sound.
^ Wat hij zegt.