goed dat printje wordt morgen ochtend waarschijnlijk.
zo'n speciale potmeter ic kost best duur.
hier alvast een schema van een vele malen goedkopere oplossing

hoe werkt het:
ik ben er hier vanuit gegaan dat de fan minimaal 5 volt nodig heeft om te draaien, onderste draadje
het regelbereik van de IC loopt van 5 tot 11,5 volt, stapjes van 0,4375 volt.
bij de weerstanden heb ik geen waarden neer gezet omdat ik niet weet wat de ingangs/regelstroom van een lm 317 is. in ieder geval moet er na de weerstanden de aangegeven spanning staan.
iedere keer als je op 1 van beide knopjes drukt wordt de regelspanning met 0,4375 volt op gehoogt of verlaagt. Dit is in feite een soort binair decimaal decoder.
ik zie net dat er een foutje in mijn schema is geslopen. Het stuk bij de schakelaars klopt niet helemaal. Er moet geen draadje van de up naar de inverter lopen en er moet een diode tussen de up en down schakelaar
offtopic:
het wordt tijd dat ik ga slapen, ik loop alleen maar fouten te maken, ik deze post wel 10 keer gedit
[
Voor 108% gewijzigd door
virus.elektro op 28-08-2003 22:35
. Reden: plaatje deed het niet goed ]
elektrotechniek is leuk (nog wel). ik ga dus weer verder met leuke dingen ontwerpen. amd 2200+ 256mb 333mhz,gf4 440mx, 120gb,16X dvd. jarr-url