Verwijderd schreef op 08 juli 2003 @ 23:08:
Epson heeft inmiddels gereageerd:
(
www.epson.nl)
Waarom de bewering van de Consumentenbond onjuist is.
De consumentenbond beweert in een recentelijk persbericht dat EPSON slinkse foefjes gebruikt om meer inkt te verkopen. Deze bewering is gebaseerd op feitelijke onjuistheden omdat:
De Consumentenbond heeft nagelaten te vermelden dat er twee soorten technologieën bestaan in de markt met betrekking tot printertechnologie. De zgn. Thermal-technologie and Piezo technologie. Deze technologieën hebben een directe invloed op de wijze van printen alsook de wijze waarop omgegaan wordt met restinkt. Voor meer informatie aangaande PIEZO technologie:
www.epson.nl/about/piezo
EPSON maakt sinds de ontwikkeling van haar printers gebruik van deze Piezo technologie. EPSON printers bevatten als gevolg van deze technologie een permanente PIEZO printkop, welke kapot gaat indien deze geen inkt maar luchtbelletjes krijgt toegevoerd. Om deze technisch gerelateerde reden zorgt EPSON ervoor dat er altijd restinkt overblijft in de inktcartridge.
EPSON heeft deze zelfbeschermingfunctie sinds de lancering -tien jaar geleden- van haar eerste inkjet printers al geïncorporeerd. Dit heeft niets te maken met de recentelijke introductie van de chip op de cartridge.
Ik begrijp dat Epson verkopers of handleidingen uitgebreid ingaan op de techniek achter een EPSON printer. Kenbaarheid is derhalve fantastisch geregeld, de minder intelligente consument weet precies waar hij aan toe is. Een waarschuwing dat zijn cartridge er na 2 jaar mee ophoudt, of nadat er nog 10%(?) aan inkt over is in de cartridge of dat er Piezo techniek gebruikt wordt zodat de consument logisch denkend wel moest weten dat er inkt zou achterblijven in de cartridge

. Is Piezo overigens wel een techniek die nog wel salonfähig is in deze tijden? M.a.w. is er geen mogelijkheid om toch alle inkt te gebruiken zonder dat de kop daar onder lijdt? Koop je niet stiekem een technisch achterhaalde printer omdat er nota bene inkt achter moet blijven in de cartridge? De vulpen is al vele jaren voorbij dit punt geëvolueerd

De introductie van de chip 2 jaar geleden op de cartridges van EPSON, is een direct antwoord geweest op verzoeken van consumenten vanuit de gehele wereld.
Nou breekt mijn klomp. Wereldwijd hebben consumenten verzoeken tot een dergelijke chip ingediend, verzoeken die dus blijkbaar zodanig waren dat zij zelf wilden dat de inkt voortijdig afgesloten werd, dit ter bevordering van de levensduur van de printkop

Gek dat de
consumentenbond niets van deze verzoeken wist. Gelukkig schuift EPSON
de CAPSLOCK blijft bij EPSON op miraculeuze wijze steeds hangen bij het woord EPSON
...de consument nog een andere reden achter het eigen, impliciet gesuggereerde massale verzoek in de schoenen.
De chip slaat gebruikersinformatie op in de chip welke de gebruiker o.a. in staat stelt de cartridge te verwisselen indien bijv. de grootte van de printopdracht dit vereist.
De klant betaalt niet voor de restinkt in de cartridge. EPSON garandeert altijd een bepaalde hoeveelheid pagina's die geprint kunnen worden met een cartridge.
EPSON is een van de weinige fabrikanten waar een uitgebreid assortiment van derde (zgn. compatible) cartridges voor bestaat. Dit is primair een gevolg van het gebruik maken van de PIEZO technologie, als gevolg waarvan de PIEZO printkop permanent in de printer is geïnstalleerd.
Ik begrijp dat er een hoop cartridges van derden beschikbaar zijn voor printers van EPSON. Kan iemand dat bevestigen? De klant betaalt niet voor de restinkt in de cartridges. Dat vind ik zo'n goedkope uitspraak, dat is echt de grootse marketingkul die je kan bedenken. EPSON gaat echt geen verlies maken op haar printers (dat verwacht ook niemand van ze) en die restinkt zit gewoon bij de kostprijs van zo'n ding als geheel verwerkt, waarover de consumentenprijs wordt berekend. Nu gaat EPSON mij zeker een staatje laten zien van de accountant waaruit blijkt dat inderdaad deze 10% inkt in een cartridge buiten het staatje van de kostprijs wordt gehouden en dat de uiteindelijke prijs alsnog niet toch ietsje hoger is dankzij dat losse staartje van de buitengesloten restinkt? EPSON, dit was even iets
te goedkoop scoren. Ongeloofwaardig

EPSON neemt de aantijgingen die de Consumentenbond maakt zeer serieus. Temeer daar kwaliteit, klanttevredenheid èn prijs erg belangrijke onderdelen zijn van het totaal product van EPSON en daar een dergelijke beschuldiging van de Consumentenbond EPSON in een zeer kwalijk daglicht stelt.
EPSON beraadt zich inmiddels op juridische stappen tegen de Consumentenbond.
Ik neem toch aan dat de Consumentenbond gelegenheid heeft gegeven tot wederhoor of een reactie. Blijkbaar wenste EPSON niet te reageren op dat moment. Nu de kasstroom in gevaar komt, kan zij de pen wel vinden. Over het serieus nemen van je consumenten gesproken (wel chips op (massaal?) verzoek van consumenten wereldwijd, maar de
consumentenbond in de kou laten staan

, uiteraard onder de assumptie dat de consumentenbond eerder al om een reactie heeft gevraagd).
Op het gebied van vage persberichten schrijven geheel in suggestieve marketingtaal is EPSON klaarblijkelijk een ster, maar simpelweg uitleggen vantevoren dat elke EPSON printer wat inkt achterlaat of een maximale print-output in beperkende zin heeft in plaats van een minimumoutput, dat is blijkbaar teveel gevraagd. Consumenten weten in ieder geval van niets, in tegenstelling natuurlijk tot die massaal verzoekende consumenten wereldwijd die om een chip die hun gebruik van eigen inkt beperkt gevraagd hebben (

). Als je met dat soort technieken werkt, maak dat dan gewoon duidelijk, openheid voor alles. Dat is voor moderne bedrijven alleen moeilijk dezer dagen, begrijp ik.
Nog even recapitulerend verwacht ik dus dat EPSON bij de rechter op tafel gooit:
• Een lijst met miljoenen verzoeken uit de hele wereld waarin consumenten om een inktgebruik beperkende chip in hun cartridges vragen.
• EPSON maakt ondubbelzinnig duidelijk in haar handleidingen, advertenties en verkoopverhalen dat het om Piezo techniek gaat, waardoor altijd wat restinkt (zijnde 10%? 1 % is ook restinkt...

) achter zal moeten blijven.
• De chip in de cartridge heeft niets te maken met bescherming van de printer inzake overblijven inkt (zoals het persbericht heel expliciet stelt. Uitschakeling of resetten van de chip lijkt echter wel degelijk verband te houden met de hoeveelheid inkt die nog uit een cartridge te pompen is. EPSON laat in de gerechtszaal zien dat er geen enkel verband is met inktbeperking/bescherming en de chip op de cartridge.
• EPSON laat zien welke gebruiksinformatie wordt opgeslagen op de chip op de inktcartridge en toont daarmee aan dat niet alleen informatie (zie o.a. in het persbericht) inzake inktverbruik daarmee wordt bijgehouden.
• EPSON komt met een uitgebreide lijst waaruit blijkt dat er cartridges van derden verkrijgbaar zijn, derden die nooit een proces(dreiging) van EPSON hebben gekregen vanwege het uitbrengen van deze eigen cartridges of tot een wurgcontract in dat verband zijn gedwongen.
• EPSON maakt ondubbelzinnig en bewijsbaar duidelijk dat restinkt totaal niet in aanmerking wordt genomen op wat voor manier dan ook bij de bepaling van kostprijzen en consumentenprijzen van EPSON producten in het algemeen.
Voorwaar een bewijslast die bestaat uit het bewijzen dat de duivel zelf bestaat. EPSON, maak al die dingen waar of kom niet bij mij met die leuterpraat die marketinggelul heet. Een belediging van mijn intelligentie alsmede die van je klanten.